atarionline.pl Chimera - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPetenokor
    • CommentTime13 Oct 2010
     
    Did you play Chimera? Did you complete it? What do you think about thig game?
    • 2: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime13 Oct 2010 zmieniony
     
    Anegdota (nie czytać)

    Z tą grą wiąże się pewna historia.....
    Tata zabrał mnie pewnego dnia do sklepu gdzie sprzedawano gry na Atari, Commodore i ZXa. Były tam takie całe zestawy, na jednej kasecie kilkanaście gier w turbolu, wybrałem sobie jeden taki zestawik. Pan mrugnął do mnie oczkiem i z pedofilskim uśmieszkiem zaproponował, że dogra mi parę gier za drobną opłatą na zapleczu. Z tego co dograł pamiętam Zorra i właśnie Chimerę. Dał jeszcze jakąś taką książeczkę gdzie były opisane te gry, było ich w sumie z 5.

    Gra mi się bardzo podobała, chociaż widziałem wcześniej jednego lub dwa klony (co było klonem czego nie wiem, w każdym razie to były gry "na jedno kopyto").

    Wracałem często do tej gry kiedy w moim dżojstiku padały blaszki, do obsługi wystarczyła sprawna góra, jeden bok i fire.
    I tak zapamiętałem tę grę jako ratunek dla zakatowanego dżojstika.

    Apel do Krakowian!!! (Cracovians by birth)
    Co to był za sklep koło Salwatora?
    • 3: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime13 Oct 2010 zmieniony
     
    i finished this game...



    game is simple and hard simultaneously... worst and practically only enemy is a passing time
    • 4: CommentAuthormgj30
    • CommentTime14 Oct 2010 zmieniony
     
    Maciek - sklep na Kościuszki 83 (?) - Mapasoft - też tam jeździłem po "legalne" kopie :D
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Oct 2010
     
    300 obrotów na magnetofonie, nie na moje nerwy
    • 6: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime14 Oct 2010
     
    taaaa, to był mapasoft. Google pokazuje jeszcze coś z tą nazwą i adresem, ciekawe czym ta firma się teraz zajmuje. Plus przerzucił się na produkcję urządzeń paramedycznych do elektrowstrząsów czy jakoś tak( ->link<- ), pewnie mapasoft robi coś równie ambitnego.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jun 2015
     
    Odnotujmy poprawiona przez Tezza wersje:

    ->link<-