atarionline.pl Gry szerzej nieznane - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Feb 2016
     


    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Feb 2016
     
    Tu ktoś sprzedaje Preppie 2 za 4 stówy ->link<-
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Feb 2016
     
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Feb 2016
     
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Mar 2016 zmieniony
     
    Super Husa - czyli ptasie jaje w platformowym labiryncie. Przeciwnikiem jest czas i kaktusokraby na których ulegamy dezintegracji. Ściany ze strzałkami służą do wspinania się. Podczas przemierzenia korytarzy jajko nie obraca się w poziomie, ale może to być oznaką jego świeżości. Znany w przeszłości autor: Jiri Bernasek. Przygrywa niezła muzyka wykorzystywana w kilku demach.

    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Mar 2016 zmieniony
     
    TT Racer - Jest to bardziej rakieta w labiryncie mimo rysunku motocykla - brak poślizgów. Taką fizykę jazdy może tłumaczyć rok wydania (1982). Przyspieszenie jest kilkustopniowe i nie na tyle zrywne by trudno je było opanować. Na poboczach czarnoziem z plantacją w równych grządkach. Kolizja jak w większości ówczesnych wyścigów - wyjazd za asfalt - kraksa.

    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Mar 2016
     
    • 8: CommentAuthorbolo
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    Cookie Monster z 2008 roku mloda gierka ale raczej nieznana w kregach atarowcow

    • 9: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime15 Mar 2016 zmieniony
     
    No akurat Cookie Monster był prezentowany na AOL i nawet w niego grałem, brał też udział w KAZ Kompo :)
    • 10: CommentAuthorbolo
    • CommentTime25 Jul 2016
     
    No wlasnie a ktos wie czy istnieja gdzies ATR-ki z grami z rubryki 5 linii z Tajemnic Atari? Czy jeszcze tego nikt sie nie podjal?, bo widze tam ciekawe propozycje jak np tutaj
    ->link<-
    • 11: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime25 Jul 2016
     
    Do każdego numeru Tajemnic Atari jest dołączona dyskietka - ta konkretna tu: ->link<-

    Nie wiem czemu, ale ta dyskietka się "zacina" (nie ma DOS-a, ale też nie ma BOOT ERROR-a), więc trzeba w D1: zamontować dysk z DOS-em, w D2: dyskietkę Tajemnic Atari, z DOS-a odczytamy nazwy plików, a z poziomu BASIC-a wczytamy E."D2:NAZWA.LST" i uruchomimy "RUN" (aby wczytać kolejny program, poprzedni trzeba z pamięci usunąć - poprzez cold-reset lub "NEW") :).
    • 12:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime25 Jul 2016
     
    Po prostu bootsektory są puste albo zapisane jakimiś "śmieciami" nie pochodzącymi z DOS-a, wtedy się dysk/atr będzie "zatykac".
    • 13: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime26 Jul 2016
     
    Jeżeli są puste to pewnie nikt niczego tam nie nagrał, ale skąd miałyby się tam znaleźć jakieś śmieci? A kiedy w takim razie pojawia się BOOT ERROR? Te dyskietki były tworzone od zera czy były to kopie fizycznych dyskietek? (być może na stronie TA jest odpowiedź, nie szukałem zbyt głęboko...) Z opisu dyskietki - listingi były sprawdzane, więc wydaje się, że były tworzone od zera, a na stronie głównej można pobrać całe archiwum i jako osobny dysk DOS-a.
    • 14:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime2 Aug 2016
     
    Video Poker od śp. Jarasa. Nawet to fajna i grywalna gra. w bazie nie stwierdzono.
    • 15: CommentAuthorbolo
    • CommentTime10 Aug 2017 zmieniony
     
    Rowniez w bazie nie stwierdzono platformowej gry produkcji L.K Avalon z 1993 roku pt "Round the Bend" w ktorej sterujemy krokodylem w pozycji wyprostowanej. Natrafilem na nia przypadkiem przegladajac archiwalne numery Secret Service dotyczace atarowskich gier. Tu wklejam wam krotki scan z gry jak i rowniez krotka informacje od autora opisu. Co ciekawe nigdy nie mozna jej znalezc a probowalem wszedzie doslownie(Opis i screen w zalaczniku)
    • 16: CommentAuthorbolo
    • CommentTime10 Aug 2017
     
    Jedynie co znalazlem to wersje z C-64, mozliwe ze L.K Avalon robilo konwersje tej gry, moze wyszlo tylko kilka egzamplarzy poczatkowych aby wysylac je do redakcji czasopism o grach a kaseta "matka" zaginela? I jeden z nich trafil do Secret Service, to moja teoria spiskowa oczywsicie. Tak wygladala na C-64
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Aug 2019
     
    JanJohnsen i jego wersja historii Draculi:

    • 18:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Aug 2019
     
    Widziałem już wcześniej tę giercę (Dracula Lives). Niezła, ale aż się prosi o lepszą oprawę audio-wizualną... :|
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Aug 2019
     
    A właśnie dla mnie klimat tej gry tkwi w takiej grafice. W dobie gier z grafiką pięknie pikslowaną, cieniowaną, ta również ma swój urok, wyróżnia się. Moim zdaniem in plus, bo dzięki temu zamiast ekstra wymagań pamięci wszystko się mieści na stockowym sprzęcie.
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Aug 2019 zmieniony
     
    No tak,ale odpowiednio dobrana,bardziej szczegółowa grafika mogłaby mocno spotegowac klimat. W takiej grafice to mogłoby być GTA ;)na A8.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Aug 2019
     
    Przecież droga wolna - narysuj, a ja myślę, że przekonam Jana do udostępnienia Ci źródła - możesz wtedy zrobić swoją wersję! :D
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Aug 2019
     
    Rysowana by sporo pamięci zajmowała, trzeba by na znakach,do tego idealnie wstrzelic się w piksele,ale to nie powinno stanowić problemu.
    • 23:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Aug 2019
     
    Fakt, uproszczona do granic grafika nie sprzyja odpowiedniej immersji klimatu tego tytułu...

    ...niemniej wiadomo, że zawsze znajdą się amatorzy takiego stylu. :]
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Mar 2020
     
    Znalazłem ostatnio bardzo fajną grę zatytułowaną Count Down,gra do tej pory mi nieznana,możliwe że kiedyś uruchomiłem ale mogła odrzucić mnie grafika mimo ciekawej planszy tytułowej,chociaż grafika w sumie nie najgorsza,czytelna.
    Count Down
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Mar 2020
     
    Fajna, bardzo kolorowa.
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Apr 2020
     
    odnalazłem kolejną ciekawą grę którą staram się rozgryźć,gra której do tej pory nie znałem,rozbudowana,nawet można naparzać się w barze,butelki latają :D!,do tego etapy platformowo-zręcznościowe,taka mało znana perełka.

    • 27: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime4 Apr 2020
     
    Rewelacyjnie to wygląda!
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Apr 2020
     
    ... no tak,do tego duża fajnie animowana postać.
    Z mało znanych tytułów polecam sprawdzić:
    Destination:Unknown - fajna i tajemnicza gra,przypominająca troszkę Shamus/Nadral,kolorowa grafika,dobre sterowanie a przede wszystkim da się grać ;)


    Dla miłośników Super Cobra(czyli ja)polecam Dawn Rider oraz The Troglodyte które ma dość specyficzną czułość sterowania,gra trudna ale wciągająca z syndromem kurde,jeszcze jeden raz.
    Poniżej przedstawiam filmiki.



    Na koniec coś dla fanów żonglerki,no może nie tej piłkarskiej;) Trial by Fire - chyba żadna inna gra na Atari nie daje takiego wrażenia,dosłownie komputerowa żonglerka ludźmi ha,ha,ha.Polecam spróbować od piątego poziomu,gra dobra na turniej,wyrabia koncentracje,refleks,fajny wciągający tytuł,w grę się fajniej gra niż ogląda.
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Apr 2020
     
    Mam prośbę,jak możecie zagrajcie w wymienione przeze mnie tytuły od 24 posta i napiszcie słów kilka,które według was są ciekawe.
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Apr 2020 zmieniony
     
    W poście 15. kolega @bolo podesłał mini recenzję gry "Round The Bend" z miesięcznika Secret Service,gra według informacji zamieszczonej w oceniaczce wyszła na Atari.

    Postanowiłem sprawie przyjrzeć się bliżej,napisałem mail do LK AVALON i taką oto odpowiedź otrzymałem :
    Dzień dobry,

    gratuluję hobby! Niestety, choć zostało nas tu jeszcze kilku z tamtych
    czasów, nikt nie pamięta tej gry. Wszystko wskazuje na to że błędnie
    przypisano nam ten tytuł.

    Niezależnie od tego bardzo dziękuję za pamięć i pytanie!


    Jeszcze mi kolega coś podesłał. Proszę zerknąć:

    ->link<-

    Jeżeli nie jest to kompletne pomieszanie z poplątaniem, to może "Round
    the Bend" była w rzeczywistości grą 'Doc Crocs', a taką faktycznie
    wydaliśmy tyle że na Commodore... sprawa do rozwikłania:)
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020 zmieniony
     
    Irata - bardzo dobrze, że drążyłeś temat i to u źródeł, plus dla Ciebie, bo wiemy coś nowego.

    A przy okazji, skoro o grach szerzej nieznanych, gra Bandits, strzelanka kosmiczna z 1892 roku, a więc bądźmy wyrozumiali :)

    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    No i jeszcze przypomnę nasz żart primaaprilisowy (Fox - kod, Kaz - grafika, Andy - muzyka). Sama strzelanina 3D to dzieło Williamsa z 1984 roku (Blaster), ale dorobiliśmy do tego grafikę tytułową, intro i muzę, a także kilka zmian w kodzie oryginału, co zrobiło grę moim zdaniem nieco fajniejszą :D

    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    no nie wiem czy żart,oryginału nie znam i ostatnio z innymi pseudo 3D pokazywałem znajomym,gra bardzo fajna,jest moc ! :).
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    Dzięki :D. Żart polegał na tym, że zrobiliśmy 1 kwietnia 2011 roku premierę tego jako nowej gry Fox-a :D. Ponieważ mało kto zna Blaster, a Fox jest znany z doskonałych produkcji, to parę osób się wkręciło. Jak widzę, niektórzy do dzisiaj :D (i dobrze! bo gra zasługiwała, jak wiele gier Atari, na nieco lepszą otoczkę graficzną czy dźwiękową). A sama gra - świetna wektorówka z 1984 roku!
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2020
     
    @ Kaz
    a widzisz,ja poznałem wersję starą po i się troszkę zdziwiłem,dobry pomysł ale po dowcipie można by zmienić tytuł na Blaster,fajna gra niech autor ma. ;)
    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 May 2020
     
    • 37: CommentAuthorPecet
    • CommentTime21 May 2020
     
    Mediator... to chyba pierwszy przypadek gry na malucha, gdy stwierdzam, że gra jest chyba zbyt kolorowa;)