atarionline.pl Poleć grę na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormarekp
    • CommentTime22 Mar 2011
     
    @F15: Też się w to kiedyś zagrywałem. A biorąc pod uwagę, że wczytanie gry z taśmy trwało "latami" i nie zawsze kończyło się sukcesem, raz odpaloną grę nie wyłączałem przez kilka dni.
    • 2:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime22 Mar 2011 zmieniony
     
    Oja grało się grało :) Niedawno w dzienniku tv pokazano mapkę Libii z naniesionymi symbolami samolotów/okrętów. Coś mi to przypominało i nie wiedziałem co. Teraz już wiem jaką mapkę to przypominało :) Jak napisał Kaz, niestety historia się powtarza.

    A co do moich ulubionych gier z Atari, oprócz tych w które grał każdy jak gry LK Avalon, Blinky Scary School, Black Lamp, Ninja Commando, Panther było Mountain Bike




    pozatym 180 - lotki na Atari




    z innych - lubiałem grać w Plastron (szczękoopad przy animowanym pojeździe zabierającym nasz łazik do kolejnego etapu).





    A no i jeszcze Tiger Attack:



    Jak sobie przypomnę w co jeszcze grałem w podstawówce w 7 klasie to dam znać :)
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Mar 2011
     
    A ja polecam Pharaoh's Curse.



    Pierwsza gierka jaka mi się wczytała z magnetofonu 1010 i w jaką grałem.
    To co mi się do dziś podoba:
    - ludzik szybko biega (szybka akcja)
    - klimat Indiany Jonesa
    - niezbyt rozbudowany labirynt (15 plansz)
    - proste zasady
    - ficzery: można czasem przejść przez ścianę
    - fajne odgłosy podczas grania (takie automatowe)
    - ptaszek który zabiera nie-wiadomo-gdzie

    Po zeksplorowaniu całej piramidy trzeba wyjść na wierzch i się cieszyć:)
    A potem próba z trudniejszym levelem.
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime23 Mar 2011 zmieniony
     
    Popieram! Pamiętam jeszcze hasełko do wyższych leveli - SYNISTOPS.

    Z tej samej stajni - Alley Cat - prawdziwy majsterszyk. Nieprawdopodobna oprawa dźwiękowa, dynamiczna akcja, itp., itd.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Mar 2011
     
    Panowie, zeby ten watek nam sie nie przemienil w "najpopularniejsze gry" albo "ulubione gry" :). Pierwotnie ten watek mial byc o:

    Ilmenit:

    Choć wszyscy zagrywają się w znane tytuły na pewno jest wiele gier, które nie są powszechnie znane.
    Od dawna przeglądam zasoby różnych serwisów i wybieram mało znane perełki, które co jakiś czas będę tu przedstawiał.


    Wiem, sam zawinilem przedstawiajac "F-15", ale teraz odpokutowuje przypominajac ze:

    - przedstawiamy tutaj malo znane gry;
    - dajemy chociaz krotki opis gry, a nie tylko samo "polecam";
    - dorzucamy jakis screenshot albo dwa, albo filmik.
    • 6: CommentAuthorbolo
    • CommentTime23 Mar 2011
     
    Deathland

    Gra platformowa, penetrujemy zolnierzem stare zamczysko(wygladajace na baze wojskowa) Po drodze eliminujemy zastepy wrogow, mozemy tez zmieniac bron na laserowa po uprzednim jej odnalezieniu.

    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Mar 2011 zmieniony
     
    O żesz. Ale mi się przypomniało.

    Cross fire.

    ->link<-

    Gierka się nazywa także Coverfire na innych konsolach.

    Zasady proste. Na planszy trzeba wszystko wystrzelać Stworki najpierw jak dziewice, ale potem już idą na całego. Czasami skończy się amunicja i trzeba ją pobrać. Czasami jakiś powerup.
    Miodność tej gry jest niesamowita. Człowiek się nie może oderwać.
    I te pociski wielkości piksla! Grałem w to długie miesiące.



    Kto przekroczy 10000 punktów?
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Mar 2011
     
    wydaje mi się że gra przyjemnie nabierze kolorów jeśli by włączyć artefakty
    • 9: CommentAuthorurborg
    • CommentTime25 Mar 2011 zmieniony
     
    No to ja tez chciałbym polecić pewną prostą gierkę w którą swego kiedyś sporo grałem - Stellar Shuttle.
    ->link<-

    Prosta grafika ale gra wciąga na długie godziny. W skrócie - trzeba uratować 6 ludzików. Zaczynamy od tego że kapsuła lata sobie gdzieś na górze ekranu i po naciśnięciu fire wypluwa stateczek kosmiczny który zaczyna opadać. Trzeba nim wylądować na jednym z dwóch lądowisk na dole, unikając kolizji z chmurkami. Można chwilowo spowolnić opadanie włączając silniki hamujące. Po pomyślnym lądowaniu i zabraniu ludzika na pokład, stateczek startuje i trzeba powrócić z ludkiem z powrotem na orbitę. Znowu trzeba omijać chmurki, ale można tez do nich strzelać. Dodatkowo czasem pojawiają się inne przeszkadzajki -spadające meteory albo ufo. Po uratowaniu 6 ludków przechodzi isę do drugiego poziomu, który jest trudniejszy. Tym razem pojawia się na dole jakiś stwór, który może zjadać naszych ludzików, więc trzeba się pośpieszyć. Stwora można przy podchodzeniu do lądowania przysmażyć ogniem z silników co na jakiś czas go unieszkodliwia. Miłego grania :)

    • 10: CommentAuthorBluki
    • CommentTime26 Mar 2011
     
    "Stellar Shuttle" przypomina mi grę w BASIC-u "Kosmiczna odsiecz", zamieszczoną w numerze 8/1991 "Tajemnic Atari".
    • 11: CommentAuthorbolo
    • CommentTime26 Mar 2011 zmieniony
     
    Tree Surgeon

    Wcielamy sie w postac drwala , scinamy galezie drzewa ktore zagrazaja murom okolicznych domow i podziemnemu metru. W zadaniu tym przeszkadzaja nam koty,ptaki, czy tez roje pszczol. Po zebraniu odpowiedniej ilosci galezi udajemy sie samochodem na smietnisko na ktorym musimy je wyrzucic.
    Gra wyroznia sie mila dla oka grafika i animacja, muzyka natomiast "nie rozpieszcza" Polecam



    Kasiarz

    Gra ktora wciagnela mnie na wiele godzin, jestesmy wlamywaczem i naszym celem jest obrabowanie banku, po drodze zbieramy potrzebne przedmioty ktore wykorzystujemy np do wyciecia szkla w oknie albo do wylamania drzwi.

    • 12:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime26 Mar 2011 zmieniony
     
    Tree Surgeon jest wyśmienity, ale trzeba a nim uważać, bo wszystkie znane wersje potrafią się powiesić w losowym momencie. Z tego co wiadomo, ta gra to nigdy nie wydany prototyp.
    • 13: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime26 Mar 2011
     


    GYRUSS jest grą zręcznościową, wydaną przez KONAMI w 1983 r. Wersję na ATARI stworzyło studio PARKER BROS (potem wykupione przez HASBRO).
    W grze gracz porusza się statkiem po okręgu i strzela do różnorakich przeszkadzajek. Idąc za Wikipedią taki typ strzelanek nazywa się TUBE SHOOTER. Znalazłem nawet określenie wiążące się z tą grą, iż jest to jedna z pierwszych gier nawiązująca do 3D. :)
    Gracz pokonując hordy kosmicznych przeciwników zbliża się do różnych planet Neptun, Uran itd. Po dotarciu do planety czeka na gracza runda bonusowa. Tło do gry stanowi interpretacja utworu Bacha "Toccata and Fugue in D minor".
    Przyjemna grafika, bardzo fajna muzyczka i ogromna porcja grywalności. Wiele nocy zarwałem przez tę grę. Polecam wszystkim ale i tak myślę, że większośc zna tą gre bardzo dobrze.
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Mar 2011
     

    trocero77:

    że większośc zna tą gre bardzo dobrze.

    No właśnie, a chodzi o gry ciekawe, ale nie znane szerzej (pierwsze zdanie pierwszego postu). Inaczej utoniemy jak ktoś poleci Drop Zone :)))))))))
    • 15: CommentAuthorbolo
    • CommentTime30 Mar 2011
     
    Fire Chief

    Gra z 1985 roku. Mimo wieku gra sie w nia swietnie. Ale po kolei. Wcielamy sie w postac szefa strazy pozarnej , naszym zadaniem jest dojechac do palacego sie budynku. W poczatkowej fazie zasiadamy za sterami samochodu, i pedzimy po autostradzie omijajac inne samochody. Gdy dojedziemy do budynku czeka nas bojowe zadanie, musimy ugasic pozar tak aby samemu nie splonac.

    • 16: CommentAuthors2325
    • CommentTime30 Mar 2011
     
    Z tego co pamiętam wciskając fire włączamy syrenę która pozwala nam przejeżdżać przez samochody na drodze z tym że mamy jej ograniczony zapas (pasek "burn").
    • 17: CommentAuthorbolo
    • CommentTime23 Apr 2011
     
    Fort Apocalypse

    Tym razem wcielamy sie w pilota smiglowca , naszym zadaniem jest uratowanie rozbitkow ktorych mozna spotkac w niektorych miejscach na planszy. Gra mimo poczciwego wieku mocno wciaga. Polecam

    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2011
     
    Proponuje nie polecac gier z pierwszej setki najpopularniejszych, bo wszyscy je znaja :). Fort Apocalypse jest tu na 29 pozycji:

    ->link<-
    • 19: CommentAuthorbolo
    • CommentTime25 Apr 2011 zmieniony
     
    Gladiator

    Wcielamy sie w postac gladiatora i walczymy na arenie z bykami,psami,lwami i innymi postaciami. Do wyboru mamy kilka rodzajow broni w tym pomoc Boga Zeusa. Polecam gra bardzo wciaga



    P.S.Kaz w tym rankingu chyba nie ma ani jednej polskiej gry
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Apr 2011
     
    Z polskich sa:

    Misja / Fred
    Crownland
    Yoomp!
    His Dark Majesty
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Jun 2011 zmieniony
     
    1040 Terminator

    Na pierwszy rzut oka odstrasza zapach Basica i sama gra - kolejny klon PacMan. Dolary do zebrania zamiast kropek to drobny niuans. To co odróżnia go od reszty podobnych gier to kilka ruchomych drzwi-zapór dzięki którym biegający po planszy przeciwnik może zostać w tyle. Z pozoru ganiający korytarzami człowieczek nie sprawia wrażenia inteligentnego, jednak reaguje na gracza gdy znajdziemy się w pobliżu - wówczas zmienia swoje chaotyczne bieganie po labiryncie na sprint do nas najkrótszą drogą. Grafika to całe 4 kolory, na każdy obiekt przypada jeden. Muzyki brak, a dźwięki są maksymalnie proste, choć nie przeszkadzają. Całkiem niezłą grywalność trochę dobija ewentualność gdy przeciwnik dopadnie nas w pobliżu środka planszy, gdy się za moment tam odrodzimy ma już bardzo ułatwione zadanie w złapaniu nas.

    • 22: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime18 Jun 2011
     
    Invasion



    • 23: CommentAuthorSamarexus
    • CommentTime18 Jun 2011
     
    Cosik mi 1040 Terminator z wątku 21 pachnie " BILBO "..a może Bilbo Terminatorem..co było pierwsze??;)
  1.  
    Well,

    a game named "Ladybug" came first - in the arcades 1981. Both 1040 Terminator and Bilbo are losely based on this game. Links:

    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-

    -Andreas Koch.
    • 25: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime27 Jun 2011
     
    a ja polecam Polską Grę Hans Kloss firmy L.K Avalon.



    fajna gra daje do myślenia dobra muzyka. duża grywalność.

    ->link<-
    • 26: CommentAuthorSamarexus
    • CommentTime28 Jun 2011
     
    Tx Charlie ..
    • 27: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime3 Jul 2011
     
    Jump! - świetna gierka z 1986 roku, rewelacyjnie zrobiona jak na swoje czasy, a i dziś nie powstydziłby się jej żaden koder. Właściwie to nikt już takich nie robi nie wiedzieć dlaczego, bo jak dla mnie to jest klasyk A8 i miodność najwyższej klasy, zagrywałem się w nią godzinami, jest bardzo wciągająca.
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jul 2011 zmieniony
     
    "Titan" ciekawa kosmiczna strzelaninka ,pionowy scrolling ekranu różne dopałki,możliwość wyboru początkowej planety i ciekawa graficzka .
    Polecam także Tube Baddies jest to planszówka w której śmiesznym stworkiem łatamy dziury które inne stworki tworzą w "rurach"musimy strzelać do stworków,gdy ów stworek oberwie robi się przeźroczysty ,możemy wtedy go unicestwić posyłając celnym strzałem do wiadra,poruszamy się dowolnie po całej planszy .

    Następną mało znaną gierką jest gra o wdzięcznej nazwie Shit gierka z 1988r w której wcielamy się w małą muszkę owocówkę która jakimś cudem wleciała do.... jelita ;-),ową muszkę charakteryzuje spora bezwładność lotu nad którą musimy zapanować by nie wpaść na obślizgłe ścianki jelita grubego,gra podzielona jest na plansze i jak zapewne się wszyscy domyślają z każdą planszą jelito jest coraz to bardziej wykręcone poza tym musimy się spieszyć ponieważ owocówka nie wytrzyma za długo w takim środowisku o czym informuje nas pasek u dołu ekranu :-),poważnie wciągająca gierka.
    Godne polecenia których ze względu na godzinę dziś nie opiszę a są to: IXION,Ruff And Reddy i Rycerz/a(fajna muzyczka ciekawa[ups..jak mogłem nie wiedzieć] ,wciągająca i zapewne znana gierka którą jakimś cudem przeoczyłem)
    • 29: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Aug 2011
     
    Air Rescue I / Chopper Rescue

    Jest to pewne rozwinięcie o dwa lata starszej gry Choplifter - dodano pionowy scroll planszy i o wiele więcej różnorodnych przeciwników, lecz równocześnie zjechano w dół z poziomem grafiki zatrzymując się w okolicach Atari 2600. Nadal ratujemy ludzi, z tym, że nie ma już potrzeby powrotnego przelotu z nimi do bazy. Część przeciwników jest specjalnie tak umieszczona na planszy, że dosięgniemy ich tylko bombami (fire+dół). Częściej jednak używamy szybszego w działaniu działka. Dźwięk nie jest technicznie czymś szczególnym, ale zachęca do dalszej gry, w której nie ma momentu na nudę. Muzyka z czołówki trochę nie pasuje do samej gry, ale dobrze, że jest i to nie jakiś skoczny kawałek, tylko klasyka nieznana mi bliżej.

    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Aug 2011
     


    Ciekawa urozmaicona i klimatyczna gierka ...starzy wymiatacze zapewne ją znają, jednak dla tych co nie mieli styczności podpowiem że warto poświęcić jej dłuższą chwilkę.Załączam filmik więc opis wydaje się zbędny ,powiem tylko tyle iż trzeba wysadzić podziemne "miasto",otwierając po drodze kolejne przejścia odpowiednimi przedmiotami ,warto również strzelać w rozmieszczone w różnych miejscach przełączniki które włączają bądź też wyłączają wrogie"balony",bariery , ogólnie różne ciekawostki dzieją się podczas gry.

    Polecam także LODE RUNNER - "Kto pod kim dołki kopie..."czasami sam w nie wpada i może zapomnieć o złocie .
    Tytuł znany aczkolwiek nie spotkałem się z nim nigdy w wersji kasetowej a kaset z grami mam koło 50 kilku sztuk(większość w turbo).


    Jest kilka wersji .
    • 31: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Aug 2011 zmieniony
     
    Robot Karel

    Dwie rzeczy, które już wstępnie niepotrzebnie mogą odstraszyć od tej ciekawej platformówki to muzyka i grafika (do wglądu na filmiku poniżej). W przeciwieństwie do większości gier platformowych nasza postać nie potrafi tu skakać, ani nawet chodzić po schodach - zamiast tego trzeba korzystać z drabin i słupów. Konstruktor robota którym kierujemy zapomniał wyposażyć go w broń i w przypadku zbliżania się wroga jedyne co możemy zrobić to rozpłaszczyć się na ziemi do kształtu i wielkości przeciętnego naleśnika. By nie było zbyt łatwo nie ma tu licznika żyć, ani energii - jeden błąd kończy grę. Udźwiękowienie nie istnieje, ale w sumie mając na względzie opisane wcześniej niuanse gry dźwięki nie są potrzebne.

    • 32: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Aug 2011
     
    Golfer

    Mini golf jakiego brakowało na Atari XE/XL - z niezłą grafiką, fizyką i dodatkami, jak np. magnes wpływający na tor poruszania się piłki lub przełączniki odblokowujące elementy plansz. Obsługa gry jest maksymalnie prosta - joystickiem ustalamy siłę i kąt uderzenia, wciskamy fire i zaciskamy kciuki. Jeśli piłka wpadnie przypadkiem do dziury z błotem gramy od nowa. Na polu golfowym w roli publiki rozsiane są twarze, które zmieniają swój grymas jeśli oddajemy zbyt dużo strzałów. Muzyka niestety przeszkadza i nie pasuje do gry, wystarczyłyby proste odgłosy w jej miejsce.

    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Aug 2011 zmieniony
     
    Electrician :Pomysłowa,urozmaicona ogólnie dobra, ciekawa gierka .


    A także Power Down :Misja statku UFO w labiryncie ,nie za łatwa,wciągająca jak bagno,ciekawa i kilimatyczna.

    Ball Trap: Wciągająca gra której celem jest zamknięcie malutkiej piłeczki w wyznaczonym polu za pomocą poziomych i pionowych linii które sami rysuemy.
    • 34: CommentAuthorbolo
    • CommentTime19 Aug 2011 zmieniony
     
    TransMuter

    Klasyczna strzelanka z widokem z boku, spacja zmieniamy rodzaj ulepszacza jak np, wieksza predkosc, bomby czy bron laserowa. Jest to konwersja z ZX Spectrum



    P.S nie ogladajcie do konca jezeli chcecie ja sami przejsc!
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Aug 2011
     
    Kurcze właśnie mi neta przyblokowali i nie mogę zlookać,coś mam z kontem bankowym ,bolo: mam w związku z tym pewną prośbę ,mógłbyś mi jako PW napisać jaki jest koniec ,bo ja mam albo złą wersje albo ...no sam nie wiem ,po prostu latam w kółko po tych samych etapach i końca nie widać.
    • 36: CommentAuthorbolo
    • CommentTime19 Sep 2011 zmieniony
     
    Final Legacy

    Gra zrecznosciowa z elementami taktycznymi. Posiada unikalną w tamtym okresie grafikę 3D

    Na poczatku zasiadamy za sterami statku ktorym musimy najechac na wrogie miasto, nalezy unikac bialych kropek sa to staki przeciwnika, jezeli juz zostaniemy zaatakowani przez wrogi statek przechodzimy szybko w tryb walki. Po najechaniu na miasto przechodzimy w tryb ataku na miasto , gdzie musimy zniszczyc wrogie obiekty. W tym samym czasie kiedy my atakujemy miasto, wrog zawsze przeprowadza kontratak w postaci ataku wrogich satelit, ktore niszczymy w trybie do tego przeznaczonym. Gra ma swietny klimat i bardzo wciaga!

    Opis ikon na poczatku gry

    Ikona steru - sterowanie statkiem

    Ikona druga - atakowanie wrogiego miasta

    Ikona trzecia(takie gwiazdki) - wchodzimy tu kiedy wrog atakuje nasze miasto za pomoca smiercionosnych satelit(Na ekranie pojawiaja sie takie biale linie)

    Ikona czwarta(torpeda) - wchodzimy tu gdy zostajemy zaatakowani przez wrogi statek(to znaczy gdy biala kropka wejdzie w zasieg naszego statku)

    P.S. Gdy skonczy sie wam paliwo mozecie je uzupelnic w swoich miastach.



    • 37: CommentAuthorbolo
    • CommentTime15 Oct 2011 zmieniony
     
    River Rat

    Zasiadamy za sterami motorowki , musimy osiagnac jak najlepszy wynik unikajac przeszkadzajek np w postaci kapiacych sie ludzikow.

    • 38: CommentAuthormac
    • CommentTime15 Oct 2011
     
    Laser Gates



    klasyczna strzelanina z widokiem z boku, ale jednak jest trochę elementów, które odróżnia ją choćby od Super Cobry, klika zdań więcej na temat gry tutaj -> ->link<-
    • 39:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime15 Oct 2011
     
    Potwierdzam - Laser Gates jest fajowy, ciężko się od niego oderwać pomimo powtarzalności.
    • 40: CommentAuthormac
    • CommentTime15 Oct 2011
     
    To jeszcze dodam:



    jedna z wielu pac-mano podobnych, ale wciąga i trudna, klika zdań więcej na temat gry tutaj -> ->link<-
    • 41: CommentAuthormichajas
    • CommentTime15 Oct 2011
     
    A co powiecie na pradziadka GTA

    New York City The Big Apple


    albo

    Getaway
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Oct 2011
     
    Ponawiam apel o polecanie gier w formie krotkich opisow, z dodatkiem zrzutow ekranowych i ewentualnie wideo, a nie pojedynczego zdania, ze "gra jest fajna i polecam zagrac".

    No i prosze o wybieranie, zgodnie z intencja zalozyciela watku, gier mniej znanych, bo zaczely nam sie mnozyc tytuly, ktore zna praktycznie kazdy Atarowiec.
    • 43: CommentAuthorbolo
    • CommentTime16 Oct 2011
     


    Picnic paranoia

    Naszym zadaniem jest obrona zywnosci przed hordami mrowek, pszczol i pajakow za pomoca klapki do much. W pozniejszych etapach dostajemy spray na owady ktory aktywujemy spacja.
    • 44: CommentAuthorbolo
    • CommentTime10 Mar 2012
     
    Czyzby ten temat umarl smiercia naturalna? Juz dawno nikt tu nic ciekawego nie polecal
    • 45: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Mar 2012 zmieniony
     
    Cavepac

    W sam raz dla spragnionych nowych etapów H.E.R.O., autor nawet nie stara się ukrywać inspiracji. Jest o tyle łatwiej, że brakuje wyłączników światła i migających, niebezpiecznych dla nas ścian labiryntu. Zamiast ratować ludzi tym razem zbieramy kupki złota. Dynamit możemy uzupełniać po drodze, nie ma więc takiego zagrożenia jego brakiem jak w grze na której Cavepac się opiera. Gra jest wolniejsza i mniej płynna, a obiekty potrafią często migać bez widocznego powodu - nie ma ich nigdy na ekranie wiele.

    • 46: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Mar 2012 zmieniony
     
    Hektor

    Celem gry jest spenetrowanie terenu i pozbieranie porozrzucanych procesorów. Tytułowy robot wyposażony jest w detektor min, jednak na tyle niedokładny, że należy używać granatów w celu dezaktywacji pułapek - wykrywacz ostrzega o ich bliskości, ale nie o ich położeniu. Wdepnięcie na minę nie kończy się zniszczeniem robota, a tylko straceniem części osłon. Jeśli wrócimy na raz zbadany teren to z powrotem jest on usiany materiałami wybuchowymi - jest to dla mnie trochę niezrozumiałe. Prócz procesorów można zbierać także śruby, raczej nie mające żadnego późniejszego przeznaczenia, prócz urozmaicenia gry w postaci padających komentarzy z komputera pokładowego. Do znalezienia są także zwoje papieru na których znajdują się mniej lub bardziej przydatne podpowiedzi. Da się zauważyć nieco grafiki pochodzącej z Robbo - śrubki i teleporty oraz kamienie z Boulder Dash.

    • 47:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime10 Mar 2012 zmieniony
     
    No właśnie wspomniane H.E.R.O. jest mega fajną gierką. A nie widziałem jakoś na tej liście 100 najlepszych? Przedziwna sprawa.



    No i nie wiem też dlaczego nie ma na niej tak kultowej gierki jak Taper? Czyli ciężkie życie barmana podającego niezliczoną liczbę browców albo jak ktoś woli jakiś MontainDew spragnionym ludkom.

    • 48: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Mar 2012
     
    Po prostu wklejasz link i nic więcej nie dopisujesz.
    • 49: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Mar 2012 zmieniony
     
    Bomber Jack

    Zbieranie sztab złota w labiryncie w którym jeden nieostrożny ruch może decydować o wszystkim. Kamienie można wpychać do kałuż z kwasem i w ten sposób ich się pozbywać (znika jedno i drugie). Ktoś uznał, że dobrze gra się przy kompozycji z gry Mouse Trap. Grafika ma styl odpowiedni do czasu wydania gry oraz nie trzeba używać zbyt wiele wyobraźni do rozpoznania przedmiotów na planszy.

    • 50: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime12 Mar 2012
     
    moja ulubiona na atari 800xl