atarionline.pl pico]os - ktoś jest w stanie przeportować? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime1 Apr 2009
     
    No właśnie, jest kod dla C64, są źródła w cc65, tu mamy więcej informacji: ->link<- - ktoś jest w stanie przerobić na małe Atari?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Apr 2009
     
    Idea "multitaskingu" na malym Atari jakos do mnie nie przemawia. Bylyby z tego jakies praktyczne korzysci, oprocz udowodnienia "ze da sie"?
    • 3:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Apr 2009 zmieniony
     
    Znaczy tak... Można to portnąć jako ciekawostkę. Skoro na "komodzie" to działa, to czemu na atarce miało by nie ruszyć. Jest nawet krótki opisik na stronce jak zrobić ten port dla innych maszyn opartych na 65xx. A z tego co kojarzę, ktoś się tu i tak zajmuje CC65. Więc? :)
    • 4:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    Kaz: multitasking mam w głębokim poważaniu - małe Atari jest za wolne, niestety. Ale bardziej mnie interesuje jedna rzecz, pozwolę sobie przytoczyć: "The contribution package contains a pico]OS based TCP/IP stack, HTTP and FTP server programs for your embedded devices." - stąd już tylko dwa kroki do karty sieciowej, bo implementacja już jest. Tylko wciąż urządzenia brak ;(
    • 5: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    Przejrzałem źródła pico]os. Bez problemu dałoby radę przeportować. Pobawiłem się też wersją na C64 i nie widzę sensu portowania na Atari. Postaram się przeportować jak ktoś mi poda dobry powód, inny niż "że się da" :)
    • 6:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    JAk napisałem powyżej: interesuje mnie z tego TCP/IP oraz FTP i HTTP. Resztę można bez żadnych ale olać ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    No to jakis argument jest.
    • 8: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    Serwer HTTP i FTP na Atari? Co będziesz nimi udostępniał biorąc pod uwagę możliwości składowania danych na 8bit Atari?
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    Co masz na mysli piszac o skladowaniu danych? Pamiec RAM (do 1MB) czy pamieci masowa (np. karty SD)?
    • 10: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    i to i to. Taki serwer by nie służył niczemu oprócz pokazania, że się da.
    • 11:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    Ilmenit: Serwer HTTP i FTP na Atari? Co będziesz nimi udostępniał biorąc pod uwagę możliwości składowania danych na 8bit Atari?
    Hipotetycznie: robię gierkę sieciową na Atari (mamy - nadal hipotetycznie) - TCP/IP. Każdy komputer ma kopię gry, ale gierka jest pomyślana sprytnie, więc - powstają nowe lokalizacje (na przykład). Jak każda gra sieciowa - zarządza tym komputer-host (też Atari). Są teraz dwie metody dociągnięcia plansz dodatkowych: odpalenie grzyba czy innego maca i ściągnięcie z netu, dogranie w jakiś sposób na Atari i dopiero rozpoczęcie zabawy. Lub drugi, prostszy według mnie - do zastosowania nawet na party - dociągnięcie z kamputera-hosta, który także zarządza całością. Co więcenj - same "plansze" mogą być na grzybie podłączonym do naszej sieci (lub dowolnej sieci w necie - zakładając powstanie odpowiednie karty na Atari) - a wtedy do takiej zabawy przyda się zarówno protokół FTP, jak i HTTP (hmm, małą stronkę w czystym HTML-u spokojnie można postawić na Atari, a przynajmniej wyświetlić. Oczywiści o Javie, Flashu i wielu innyc dobrodziejstwach zapominamy, ale zawsze).
    • 12:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    A ja bym to jednak skompilował na atarkę. Co szkodzi, niech sobie jest. :)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    No to ja moge zrobic jakas specjalna podstrone na atarionline.pl, specjalnie do przegladarki na malym Atari :)
    • 14: CommentAuthorScalak
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    ktoś mi donosił o serwerze na Atari... ale jakim i jaki link do stronki z niego... nie miałem wtedy czasu wnikać :(
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    Moze chodzilo o Atari ST?
    • 16:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    Kaz, twoja strona - jak i wiele innych już jest dla małego Atari... RSS to się nazywa :)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2009
     
    Tak, ale nie ma dedykowanej grafiki i ukladu strony. A mozna smialo zrobic. Cos jak strony dla komorek, np. wap.costam.pl.
  1.  
    Ja też jestem za. Swego czasu męczyłem się z contiki (chociaż gdy się o tym dowiedziałem było już po ptakach). Może ktoś wie czemu nie mogłem tego odpalić na atari? Wersja na komode chodziła bez problemów nawet na emulatorze.
    • 19: CommentAuthorScalak
    • CommentTime12 Apr 2009
     
    Tutaj widzę, że gość swego czasu coś dumał: ->link<-
    • 20: CommentAuthortebe
    • CommentTime12 Apr 2009
     
    Contiki na Atari było przerzucone tyle że obcięte z powodu problemów z alokacją pamięci, różnica między C64 i Atari to właśnie inna organizacja pamięci, na C64 da się zmieścić w jednym kawałku dłuższy fragment, na Atari trzeba się nagimnastykować aby pociąć to i powrzucać pod ROM $c000..$cfff, $d800..$ffff

    tak że największa różnica i problem w konwersji dla CC65 to alokacja kodu