atarionline.pl atari800 na bada - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime1 Feb 2011 zmieniony
     
    Samsung serię telefonów Wave oparł na swojej platformie bada. Mam te ustrojstwo i interesuję się programowaniem tegoż. Jako, że natywnym językiem programowanie jest tam (lekko okrojony) C++, nie wydaje mi się, aby przeportowanie atari800 stanowiło większy problem. Nie jestem pewny, czy pełna funkcjonalność atari byłaby tam (przynajmniej na początek) sensowna, bo raczej widziałbym to jako platformę do uruchamiania atarowskich gier/dem w najprostszy możliwy sposób, czyli minimum konfiguracji, podpinania dysków itd, tylko lista gierek do odpalenia i to wszystko. Obsługa tego musi być maksymalnie prosta, aby zwykły user po prostu po odpaleniu aplikacji mógł wybrać grę i w nią zagrać, więc konieczność ściągania ATRów i wgrywania ich na kartę pamięci odpada. Nie jestem tylko pewien, czy dostarczenie paczki z grami jest możliwe z "prawnego" punktu widzenia. Kwestia też tyczy się ROMów. Wyobrażam sobie ew. możliwość ściągania ich online (skąd?) , bo każdy z takim telefonem ma pakiet internetowy.

    Jak widzicie coś takiego? Jak to zostało rozwiązane w droid800? No i czy ktokolwiek z atarowców ma Samsunga Wave? ;)
    • 2: CommentAuthor0xF
    • CommentTime1 Feb 2011
     
    To może na początek port ASAPa? :)
    • 3:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime1 Feb 2011
     
    Myślę o tym równie mocno :)

    Mam też w tej sprawie pytanie. Czy porty na iphone'a / androida zawierają w sobie całą ASMĘ i zajmują te 22 MB czy to jest jakoś mądrzej rozwiązane?
    • 4: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime1 Feb 2011
     
    Na iPhone jest tak, że wybranie utworu z listy powoduje jego ściągnięcie z sieci i wrzucenie do lokalnej pamięci cache - tak samo jest w SID Playerze. Na Androida nie wiedziałem, że jest coś takiego, zaraz sprawdzę.
    • 5: CommentAuthoroxy
    • CommentTime1 Feb 2011
     
    Fajny pomysł z tym "plug'n'play" choć na początku dla zapaleńców radziłbym skoncentrować się by w ogóle aplikacja powstała i działała. Reszta - gry, ROMy, itd. to już kwestia dystrybucji i dopracowania szczegółów. Niestety z Samsungami nie miałem do czynienia, ale proszę zwrócić uwagę na kwestię praw autorskich.
    • 6: CommentAuthor0xF
    • CommentTime1 Feb 2011
     
    Mój port ASAP na Androida nie zawiera SAPów. Można je odtwarzać z karty, albo klikając je w przeglądarce internetowej.
    • 7: CommentAuthorfaust
    • CommentTime1 Feb 2011 zmieniony
     
    _nt
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Feb 2011
     
    Na iPhone jest tak jak pisze @jakubd, ale też lepiej. Można całą asmę zassać z sieci i mieć offline ( z poziomu aplikacji) Zapisuje to w bazie danych sqllite :)