atarionline.pl Drukarka laserowa do XL/XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    Chciałbym podłączyć swoje XE do jakiejkolwiek drukarki LASEROWEJ i coś wydrukować. Czy ktokolwiek ma jakiekolwiek pozytywne rezultaty w tym zakresie?
    • 2: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    (gdyby ktoś miał gotowe rozwiązania na podłączenie starej igłówki to też się podzielcie)
    • 3:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    W Bajtku 11/92 (str. 14) jest artykuł o współpracy Atari z laserówką (emulującą tryb HP LaserJet).
    • 4: CommentAuthorBluki
    • CommentTime22 Feb 2011
     
    Do igłówki potrzebny jest dowolny interfejs CENTRONICS. Na przykład:


    Chyba XEP-80 też coś takiego miało, ale potrzebny był niestandardowy kabel.
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Feb 2011
     
    I nie tylko do igłówki, ja kiedyś na microprincie drukowałem na atarmentowej hp, ale później odkryłem złącze centronics w swojej stacji.

    Największym problemem to będzie właśnie znalezienie microprinta.

    Pogadaj z Lotharkiem, bo ludzie sobie wbudowywali centronics bezpośrednio do atarki..
    np. taki Mac miał tak zrobione..
    • 6: CommentAuthorBluki
    • CommentTime23 Feb 2011
     
    MicroPrint można upolować tutaj: ->link<-
    • 7: CommentAuthorAkira
    • CommentTime23 Feb 2011 zmieniony
     
    Na stronie z aukcją (dzięki za adres!) znalazłem takie coś, czego do końca nie rozumiem:

    "May require the Auto Linefeed jumper on your printer to be set".

    Nie do końca wiem co to właściwie oznacza... jaki jumper znów? :) Czy mój HP LaserJet 1100 zadziała z 800XL i np. Last Wordem dzięki temu międzymordziu? Ktoś próbował może takiej konfiguracji?:)

    Akira

    Przegląd demek na STe z roku 2010? Ależ proszę bardzo:-) Artek co prawda pisany głownie dla scenerów pc, c64 i amigi, ale można zerknać;)

    ->link<-
    • 8: CommentAuthorBluki
    • CommentTime23 Feb 2011 zmieniony
     
    W tym cytacie chodzi (tak mi się wydaje) o to, że twoja drukarka może pracować w różnych standardach, w różnych opcjach, które ustawiane są przy pomocy zworek (lub przełączników DIP). Możliwe, że trzeba będzie je przestawić, aby wszystko działało prawidłowo.
    Drukarka z CENTRONICS-em + interfejs CEN. powinno zadziałać.
    • 9: CommentAuthorAkira
    • CommentTime23 Feb 2011
     
    Dzięki, w takim razie zaryzykuje i kupię, pokusa podłączenia Laserjeta jest jednak nie do odparcia :-) Jak przyjdzie dam znać czy poszło :-)

    Akira

    Przegląd demek na STe z roku 2010? Ależ proszę bardzo:-) Artek co prawda pisany głownie dla scenerów pc, c64 i amigi, ale można zerknać...

    ->link<-
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Feb 2011
     
    W zasadzie niczego sensownego bardziej w kwestii połączenia bezpośredniego nie znajdziecie (no chyba, że to o czym mówił AS itd.). Jakiekolwiek problemy musicie sobie rozkminić w sterowniku do drukarki od strony softu (LW, Panther i takie tam) - przydać się może tablica kodów drukarki :)... o ile będzie dostępna. Niebawem sam się tym pobawię, bo MicroPrinta mam i będzie trzeba to podłączyć pod laser-Canon LBP-430W. Jak nie pójdzie, to pozostaje mi jeszcze Atarkowa iglakówka od ST :) - SMM804 (http://atariki.krap.pl/index.php/SMM804). Zobaczymy co to z tego będzie. Cokolwiek się nie stanie opiszę to tu :)

    Pytanie mam też do użytkowników LastWord (bo na atariarea widzę, że nikt tego nie używa :) ) - jak zmienić fonta, oraz jak zamknąć otwarty w tym programie dokument? Używam wersji pod VBXE.
  1.  
    Na stronie z aukcją (dzięki za adres!) znalazłem takie coś, czego do końca nie rozumiem:

    "May require the Auto Linefeed jumper on your printer to be set".


    Microprint ma automatyczną zamianę atarowskiego znaku końca linii na pecetowy (EOL —> CR+LF). Automatyczny, to znaczy zamienia go tylko podczas drukowania tekstu, podczas drukowania grafiki zamiany nie robi (jak to rozpoznaje, to do końca nie wiem).

    W cytacie może chodzić o to, że ewentualnie może się mylić w niektórych sytuacjach (choć ja się nie spotkałem).
    Ewentualnie po prostu o to, że drukarka może być ustawiona na automatyczne przechodzenie do końca linii przy samym CR, albo dopiero przy LF i dla Microprinta trzeba to odpowiednio ustawić.
    • 12: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    @Akira

    No i co?
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    W jednym z numerów Atari Magazynu było rozwiązanie zrobione przez naszego redakcyjnego elektronika (bardzo zdolnego!). Widziałem na własne oczy, to (w tamtym czasie) naprawdę działało ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Mar 2011 zmieniony
     
    TDC - ale co dzialalo? Bo nie wiem czy sie odnosisz do tematu watku czy ktorejs wypowiedzi (nie wszystkie sa o drukarce laserowej).
  2.  
    Przypomniało mi się, że gdzieś widziałem programy fo drukowania z malucha na laserówce właśnie. To chyba w którymś Bajtku było, raczej już w latach 90. niż 80.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Mar 2011
     
    Zza_parawanu:

    Cosi:

    W Bajtku 11/92 (str. 14) jest artykuł o współpracy Atari z laserówką (emulującą tryb HP LaserJet).
    • 17: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    No tak. Ale takich HP LaserJet już nie dostaniesz.
    Temat należałoby odświeżyć np. w oparciu o drukarki LaserJet 1200/1300, bardzo szeroko dostępne obecnie w cenie 100-150zł.

    Drukarka HP LJ 1300 mogłaby stać się podstawową drukarką DTP dla małego Atari, jej zakup to wydatek symboliczny, a toner kosztuje 30zł/3000 str. Oczywiście, jednocześnie świetnie współpracuje ona z PC+Win.