atarionline.pl Cos jest nie tak z Google Search - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Apr 2009
     
    Na stronie mamy zamontowany Google Search, ktory przeszukuje zasoby wewnetrzne strony. Po zapodaniu dowolnego hasla, jezeli bylo ono uzyte na atarionline.pl, oczywiscie wyskakuja wyniki z linkami. Widac, ze znalezione sa prawidlowe artykuly. Ale juz link nie prowadzi do prawidlowej nowinki!

    Co ciekawe, link do prawidlowej nowinki jest najczesciej o kilkanascie pozycji nizej i wyglada na to, ze jest to stala odleglosc...

    Co robimy nie tak, ze linki nie indeksuja sie prawidlowo? Ktos sie spotkal z taka przypadloscia albo nawet rozwiazal problem? Wszelkie tropy mile widziane.
    • 2:
       
      CommentAuthoradiblol
    • CommentTime6 Apr 2009
     
    coś z przekierowaniem na stronie głównej... indeksuje stronę główna z artykułem, a strona główna w między czasie się zmienia i wyniki wyszukiwania są nieaktualne. rozwiązaniem jest dodanie do kodu str. głównej <meta name="robots" value="noindex follow" />
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Apr 2009
     
    Mozliwe, ze to kwestia zabezpieczen, ktore wprowadzil Zyga przed automatami spamujacymi.
    • 4:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime6 Apr 2009
     
    mod_rewrite
    • 5: CommentAuthorScalak
    • CommentTime6 Apr 2009
     
    dokładnie MaW tylko wcześniej trzeba zaktualizować cn bo szkoda się narobić...
    • 6: CommentAuthorBluki
    • CommentTime4 Apr 2012
     
    Właściwie wszystko nie tak. Jeżeli nie działa, to po co toto jest? Wywalić i już. Chyba, że ktoś potrafi przywołać Google Search do porządku :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Apr 2012
     
    Okazuje sie, ze dziala - ale nie u kazdego :). Wiec akcja wyrzucania jest przedwczesna.
    • 8:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime4 Apr 2012 zmieniony
     
    A czy ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje? U mnie na ten przykład nie działa (wyskakuje mi poniższy screen), a ja kompletnie nie wiem dlaczego i strasznie mnie to wkurza.

    • 9: CommentAuthorBluki
    • CommentTime4 Apr 2012
     
    Chyba tylko Kaz ma dostęp do tej usługi :)
    Na pewno nie działa pod Chrome i IE. To pod czym działa???
    • 10: CommentAuthorrozyk
    • CommentTime4 Apr 2012
     
    A ja mam od zawsze:

    Sorry...
    We're sorry...

    ... but your computer or network may be sending automated queries. To protect our users, we can't process your request right now.
    See Google Help for more information.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Apr 2012
     
    Ja działam na różnych systemach i przeglądarkach, ale chyba tu nie ma jakiejś zasady, czasami mi działa czasami nie.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Apr 2012
     
    Z tego co sie zorientowalem to nie jest kwestia przegladarki czy systemu tylko dostawcy/sieci, z ktorej sie korzysta.

    Bluki - nie, ja rowniez mam taki sam komunikat, ale jako zywo widzialem u Zygi, ze u niego dziala :). Przekonaj admina, zeby cos naprawil, skoro u niego dziala :)
    • 13: CommentAuthorBluki
    • CommentTime4 Apr 2012 zmieniony
     
    Z całym szacunkiem dla Zygi, ale chyba w tym przypadku się myli. Załóżmy, że to wina dostawcy/sieci. Skorzystałem z usług innej sieci, a mianowicie T-Mobile. Oto co zobaczyłem (zdjęcie jest kiepskie, ale co trzeba widać):



    Jako hasła użyłem „Kaz Kompo”. Przeprowadziłem eksperyment z oboma dostawcami internetu na konkurencyjnej stronie, czyli atari.area. Oto efekt:



    I co ty na to Kaz?
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Apr 2012
     
    A ja na to, ze nic :). Eksperyment co najwyzej pokazal, ze aa jest lepiej skonfigurowane. Ale nie pokazal, ze w przypadku naszej strony nie zalezy to od sieci.
    • 15:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime5 Apr 2012 zmieniony
     
    Na szczęście forumowa wyszukiwarka działa wyśmienicie, więc można spokojnie olać guglowe kaprysy. Gorzej z newsami na głównej...
    • 16:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime5 Apr 2012
     
    A czy tylko google oferuje takie przeszukiwanie stron? Może czas się uśmiechnąć do konkurencji? :)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Apr 2012
     
    Od Zygi: dobry pomysl z konkurencja.
    Ode mnie: dziala.
    • 18: CommentAuthorBluki
    • CommentTime5 Apr 2012
     
    No proszę, jednak udało się naprawić usługę, a już straciłem nadzieję.

    Dzięki Kaz.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Apr 2012
     
    Ale co ciekawe, Zyga potwierdzil, ze u niego zarowno w T-Mobile jak i na zwyklym laczu dziala... :)
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Apr 2012
     
    @Tenchi, Bluki - tez to mialem (komunikat) jak potrzebowalem cos wyszukac, uzywajac netu z kilku roznych komputerow. Tak wiec naprawde bylo cos skopane. Jesli juz nie jest to spoko, wreszcie. :)
    • 21:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime6 Apr 2012 zmieniony
     
    Potwierdzam że działa wyśmienicie. Dołączam się do podziękowań za usunięcie problemu.
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Apr 2012
     
    To co jest teraz to i tak wyniki z Google, tylko takie jakby przez "proxy" :).
    • 23: CommentAuthorBluki
    • CommentTime6 Apr 2012
     
    E, nieważne czy przez proxy, czy Proxima Centauri, ważne, że działa :)
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Apr 2012
     
    Chodzilo mi o to, ze to wciaz Google.