atarionline.pl Dema dla 8 i 16 bit - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime8 Apr 2009
     
    Mam pytanko czy są jakieś demka napisane dla XE oraz dla ST ????
    Chodzi mi o tytuły, jedno znalazłem Fujiboink , a czy są jeszcze jakieś prócz komercyjnych ????????

    Pozdrawiam
    Głowacki Adam "głowaś"
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime8 Apr 2009
     
    nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie ale...

    XE -> ->link<-

    ST(e) -> ->link<-

    itd. :)
    • 3: CommentAuthorw1k
    • CommentTime8 Apr 2009
     
    this is the best - ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Apr 2009
     
    Mnie sie wydaje, ze Glowasowi chodzi o to, czy sa "blizniacze" dema dla malego i duzego Atari.

    Szczerze powiedziawszy watpie, zeby takie byly, bo jaki mialoby to sens? Gdyby demo mialo korzystac tylko z mozliwosci malego Atari to byloby slabiutkie na ST. A gdyby wykorzystywalo mozliwosci ST to byloby raczej niewykonalne na maluchu. Chyba, ze z duza redukcja parametrow.

    Jezeli zas chodzi Ci o "blizniactwo" pojedynczych efektow, to jak najbardziej mozna takie znalezc. Torusy, sinusy, bary, etc - tysiace efektow jest do siebie podobnych.

    Podejrzewam, ze pijesz do tego dema na C64, ktore zostalo przeportowane z Amigi, mam racje? Na razie chyba nikt nie probowal robic dema z ST na XE.
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 Apr 2009
     
    No i jeszcze znakomite Second Reality zostało przeportowane z PC na C-64 - w dość udany sposób. Myślę że nie jest to takie nierealne - najlepiej jeśli demo zostanie przepisane tak aby było w duchu małego sprzętu - powyższy przykład jest bardzo dobry; muzyka z sampli do chipa, redukcja grafiki... Pamiętaj że przy tych założeniach masz o wiele mniej danych do obrabiania
    • 6:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime9 Apr 2009
     
    Konwersja dem z ST na XL/XE ? Trochę dziwne, bo na ST nie ma raczej żadnych dobrych dem, więc co tutaj konwertować ?
    Natomiast w drugą stronę mogłoby to być jak najbardziej dobrym pomysłem, np. konwersja takiego Numena na ST byłaby ciekawa. :) No i wreszcie pojawiło_by się jakieś dobre demko na ST. :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Apr 2009
     
    Oj Rastan, na ST nie ma dobrych dem? Zlosliwe to, ale niezbyt prawdziwe.
    • 8:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime9 Apr 2009
     
    Kaz, nie ma tutaj nic złośliwego. Po prostu w moim odczuciu nie ma.
    Odnoszę wrażenie, że Twórcy dem na ST zatrzymali się na etapie Mega-Dem. I tutaj można podać bardzo wiele fajnych produkcji, choćby Union Demo, Voodka Demo czy Phaleon Demo. Jednak były to tylko Mega Dema.
    Brakuje jednak na ST kamieni milowych w demach. Dem, które wykorzystują w 100%, a może nawet więcej możliwości ST, które było bardzo duże. Coś takiego jak np. Desert Dream, Hardwired, Nexus 7 na Amigę, Numen, Ass Kicker czy Forsaken Love na małe Atari, czy wreszcie wspomniany gdzieś wyżej Second Reality na PC.
    I aż się dziwie, że takie dema nie powstały. Przeglądnąłem dosyć dużo produkcji i szczerze mówiąc żadne z dem nie zapadło mi głęboko w pamięci.

    Dlatego stawiam tezę: dema na małe Atari są lepsze niż na duże (ST) Atari.

    Oczywiście jeśli się mylę to proszę mnie wyprostować. :)
    • 9:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime9 Apr 2009
     
    Kaz jak zwykle wyczułeś moje intencje :)))
    Rastan dokładnie to było by coś naprawdę ciekawego .
    Co do dem na dużego brata nowych dem jest faktycznie jak na lekarstwo, wszyscy którzy coś tam skrobią uciekli na Falcon-y. Pomysł z Konwersją dem z ST na malucha też jest ciekawy . Fajnie by było zacieśnić braterstwo Dużego z Małym, swoją drogą zajefajnie by było odpalić Numena na ST :))).
    Temat mnie zaciekawił bo ostatnio tak jak wspomniałem odpaliłem komercyjne demko Fujiboink na obu maszynkach
    w wersji na ST znak Atari szybciej chodzi co jest zrozumiałe no i czerwony ..... Zresztą sami porównajcie.

    Pozdrawiam wszystkich
    głowaś11
    • 10:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime9 Apr 2009
     
    A miker dzięki za linki. znam je sam ciągnę często stamtąd soft . Jeśli ktoś chciałby np. porównać gry na różne platformy to mam też ciekawą stronkę :http://roms.zophar.net/atari-st/games/st/G
    • 11:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime9 Apr 2009
     
    Właśnie obejrzałem to demko Second Reality i powiem tak , faktycznie konwersja naprawdę udana . Jeśli chodzi o Atari małe Atari sądzę że wyglądało by to lepiej .
    Po pierwsze wstawki w TIP-ie jeśli chodzi o resztę KAZ już pokazał jak można świetnie dopracować grafę , co do dźwięku podkład w wersji dla PC to rarytas dla POKEY-a a raczej dla dwóch ta tonacja jest jakby idealnie stworzona dla naszego szaraka.
    To tyle jeśli chodzi o moje przemyślenie .
    Oczywiście chylę głowę dla autorów wersji dla C64 kawał dobrej roboty .
  1.  
    Well,
    the XE demos "Shiny Bubbles", "Video Blitz XE" and "Cyberscape XE" (and some more demos) do all exist on the Atari ST. Some of them have different names on the ST, but they show the same things/effects... -Andreas Koch.
    • 13:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime9 Apr 2009
     
    Andreas czy kojarzysz może nazwy tych demek w wersji dla ST ???
  2.  
    Well,
    I do not have an Atari ST, so I do not know the names of these demos on the Atari ST at the moment. But I have seen these demos running on the ST`s of my friends. Thus, I have to ask them to find out the demos names on the ST. Some ST demos were also listed (or reviewed) in Page 6 / New Atari User magazine, which I read some years ago, maybe I can find the names there... -Andreas Koch.
    • 15:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime10 Apr 2009
     
    Ok dziękuje Andreas poszukam tego magazynu może mi się uda. Gdyby ci się udało znaleść tytułki będę wdzięczny, możesz mi podesłąć na e-mail. A i przepraszam cię że nie odpisuje po angielsku ale u mnie z pisaniem jest słabo sporo rozumiem w tym języku ale pisać za ząb nie potrafie :)))

    Pozdrawiam
    Głowacki Adam "głowaś"
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime10 Apr 2009
     
    glowas: jesli sporo rozumiesz, to po prostu pisz, musisz się przełamać. Nie martw się o błędy, z czasem będzie ich coraz mniej, ze mną było tak samo, jak miałem po raz pierwszy przez telefon z klientem w langłidżu gadać. Nagle się okazuje że nie jest aż tak źle ;)