atarionline.pl Atari ST, Amiga i gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorj0hnny
    • CommentTime15 Jun 2011
     
    Witam wszystkich forumowiczów.
    W czasach "szesnastobitowców" wybrałem Amige na której zresztą lubię zagrać do dnia dzisiejszego. Ostatnio wpadło w moje ręce Atari 1040 STfm i w związku z tym mam pytanie: czy może zna ktoś gry na ST których nie ma w wersji Amigowej? Osobiście znalazłem tylko Starquake.
    Ewentualnie czy ST posiada jakieś gry, (chodzi mi o grywalność, grafikę, muzykę:)) w wersjach lepszych niż te same wydane na Amidze?
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Jun 2011 zmieniony
     
    tutaj ->link<- jest temat na 7 stron z dodawanymi co jakiś czas nowo znalezionymi pozycjami, takich exclusivów jest naprawdę dużo, z tego co pamiętam Prince of Persia na Atari ST ma więcej kolorów, ale liczba kolorów nie zawsze świadczy o poziomie grafiki
    • 3: CommentAuthorjury
    • CommentTime16 Jun 2011 zmieniony
     
    Rozumiem że te exclusive'y jak je nazywasz, to te praktycznie w 97%ach gry tworzone zazwyczaj przez jednego człowieka wydawane często jako PD?
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Jun 2011 zmieniony
     
    Twistin' Ghost dał listę składającą się głównie z gier komercyjnych ->link<- Dla mnie to nie ma znaczenia, gra to gra i poziom jest różny niezależnie czy miała wydawcę czy nie.
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime16 Jun 2011 zmieniony
     
    Spora część exklusivów to gry z lat 1985-1987 gdy Amiga była mało popularna jako komputer domowy. Sporo tutaj jest gier wydawanych przez Atari, jako porty arcadowych hitów czy gier wydanych uprzednio na 8-bitowe platformy. Np: Joust, Robotron 2084, Millipede, Boulder Dash, 221B Baker Street, Gato, Trailblazer, Uridium, International Karate, Star Raiders, F-15 Strike Eagle, Gauntlet, Xevious, Pirates of the Barbary Coast.
    • 6: CommentAuthorjury
    • CommentTime16 Jun 2011
     
    To ja w takim razie muszę mieć zupełnie inną definicję pojęcia exclusive :P
    • 7: CommentAuthorurborg
    • CommentTime16 Jun 2011
     
    piszac "exklusivy" miałem na myśli gry niedostępne na Amigę :)
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Jun 2011
     
    Amiga ma emulator Atari ST który o dziwo nie ma wysokich wymagań więc w ten sposób część exclusivów stałaby się dla niej dostępna.
    • 9: CommentAuthorurborg
    • CommentTime16 Jun 2011
     
    Emulator moim zdaniem do ekskluzywności eksklusivów nic nie ma. Inna rzecz zaś to to, że na takim emulatorze to można conajwyżej pograć w tekstówki, albo w jakieś gry turowe o ile uda się je w ogóle uruchomić.
    • 10: CommentAuthorstreak
    • CommentTime18 Jun 2011
     
    Z mojej strony moge polecic na ST gre Black Sect ktora ostatnio przetranslatowano :) z FR na EN :). Na amidze i PC zostalo tylko FR.
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Jul 2011
     
    W którymś temacie na forum ktoś dawał linka do strony z grami na ST(E)/FALCON/TT przystosowanymi do uruchamiania z HDD. Teraz nie mogę tego znaleźć... Ma ktoś? :-)
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 Jul 2011
     
    Ma. To tu: ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Jul 2011
     
    O to chodziło, serdeczne dzięki :-)
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Feb 2013
     



    • 15: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Feb 2013
     



    • 16: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Feb 2013
     

    • 17: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Feb 2013
     

    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Feb 2013
     

    • 19: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Feb 2013
     

    • 20: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Feb 2013
     

    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Feb 2013
     
    • 22: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Feb 2013 zmieniony
     

    • 23: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Feb 2013
     
    • 24: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Feb 2013
     

    • 25:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime18 Feb 2013
     
    Evader -GFA
    Piękna gra, płynna i zrobiona pod GFA Basiciem? widział ktoś na necie te biblioteki do grafiki ? Tam wypisuja, że zostały użyte specjalne biblioteki do GFA, żeby to płynnie napędzić.
    Ja walczę ze scrollem a tam tak pięknie wszystko wyglada.
    • 26: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Feb 2013
     
    Może i tak jest mniej płynnie niż powinno bo emulator SainT którym to zgrałem nie ma opcji frameskip i chyba jest na auto (plus youtube obcina klatki).
    • 27: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Feb 2013 zmieniony
     
    Na atarimanii pojawiło się kilka ciekawych exclusivów - 3 zręcznościówki Droid II ->link<- Droid III ->link<- i Zyklop II - Hyleilos ->link<- oraz proste wyścigi Driventure ->link<- i gra logiczna Drops ->link<-
    • 28: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Feb 2013
     
    • 29: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Feb 2013
     
    • 30:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime20 Feb 2013
     
    s2325:
    Takie pytanie czy w swoich zapędach w poszukiwaniach, mozesz gdzies znalezc gry, które były robione w GFA Basicu? Takie gołe, bez wkladek z asemblera, tylko czysty basic? Filmik a moze jeszcze gdzies listingi?:)
    • 31: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Feb 2013 zmieniony
     
    Ja ich nie szukam - znalazłem już dawno temu, ale nie miałem emulatora który potrafi zgrywać do filmików - znalazłem tylko Hatari który robił to maksymalnie wolno i moje filmiki miały najwyżej około minuty. W końcu ktoś na forum polecił do tego SainT i miał rację. Nie szukałem i nie szukam rzadkich gier tylko chciałbym poznać co mnie ominęło - głównie platformówki, jako mój ulubiony gatunek. Czasem trafię znany innym tytuł w który nie grałem.
    • 32: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Feb 2013
     
    • 33: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Feb 2013
     
    • 34: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Feb 2013 zmieniony
     
    @s2325
    Taka prośba, umieszczaj w tekscie tytuł gry, to będzie łatwiej wyszukiwać ctrl-f'em czy coś było czy nie :)

    Edit:
    Ech, i sam nie dałem tytułu %-)
    Ozone

    • 35: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Feb 2013 zmieniony
     
    Polegam na swojej pamięci, może czasem nie powinienem.

    Violence

    • 36: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Feb 2013 zmieniony
     

    s2325:

    Polegam na swojej pamięci, może czasem nie powinienem.

    Wiesz, sam nie mam za najgorszej pamięci tego typu, ale np tak jak ten wątek ma już prawie 2 lata, to mi jednak ciężko już sięgnąć w tamte rejony i przypomnieć sobie czy coś było czy nie, a czytać całości to mi się nie chce ponownie :] A tak ctr-f i szubciutko wiadmo ;)

    A teraz gierka normalnie komercyjna, opisana np. w ST Format ( z pamięci piszę, ale zdobyła coś około 75% na 100 ) i gdzieś tam potem o niej czytałem, że Top Byte Software pisał, że sprzedali jej 1 sztukę. Tak 1 :)

    Outrider:
    ->link<-

    Nie mogę się nigdzie doszukać czy zapowiadany przez nich Aronath ( Arnorath ) w końcu wydali czy nie, zdjęcia i opis w ST Formacie jakoś mnie mocno wtedy zainteresował.
    • 37:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime24 Feb 2013
     
    O jaki ładny skan z Warhammera 40000 :) For the emperor!
    • 38: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Feb 2013 zmieniony
     
    Nova



    Assassin - Z tą grą trzeba uważać - jeśli użyjemy słowa którego nie ma w swoim słowniku zgłasza błąd i uruchamia się od początku.



    Boing



    Happy Worm - Sterowanie przekreśla jakąkolwiek przyjemność z gry.

    • 39: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Mar 2013
     
    Zap

    • 40: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Mar 2013 zmieniony
     
    Robotz - Moim zdaniem wyjątkowo udana produkcja jak na darmowa grę, oby więcej takich.



    Rockfall - Boulder Dash z nieco zmienionymi zasadami i nowymi przedmiotami.



    3D Soccer - Sprawia wrażenie nieukończonej gry - brak czołówki i trybu dla jednego gracza. Tu w roli drugiego gracza podłączona do portu mysz. Prędkość sugeruje polski skład drużyn.

    • 41: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Mar 2013
     
    Willy's Brother

    • 42: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Mar 2013
     
    Listingi do GFA Basica są na dyskietce Code Compilation ->link<-
    • 43: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Mar 2013
     
    HMS Cobra - Convois Pour Mourmansk



    A La Decouverte De La Terre

    • 44: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Mar 2013
     
    Trifide

    • 45: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Mar 2013
     
    Bataille Navale ->link<- i Ship Combat ->link<- - dwie gry w statki do znalezienia na jednej dyskietce.
    • 46: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Mar 2013
     
    Rocksteady

    • 47: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Mar 2013
     
    Adventure of a Crazed Hermit

    • 48: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Mar 2013
     
    Intruder - Moim zdaniem jeden z lepszych exclusive - bardzo podoba mi się grafika i dźwięki. Za to nie najlepiej jest z płynnością gry.

    • 49: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Mar 2013
     
    Lucky Luke: Nitroglycerine - Mało znana gra od znanej firmy Coktel Vision. Pod emulatorem SainT poważne błędy w wyświetlaniu grafiki. Dla komputera Amstrad CPC ukazała się wersja francuska i hiszpańska.

    ->link<-
    • 50: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Mar 2013 zmieniony
     
    Sobie przetestowałem Zaptastic. Jest to dość dynamiczna strzelanka, ale mnie nie urzekła. Jakbym miał ją jednym słowem opisać, to idealnie pasowałoby: dziadostwo! :) A co ciekawe, tylko na STE i Falcon.


    Yt nie dam, bo nie znalazłem, więc tylko zrzut ze steem'a :)