atarionline.pl Magnetofony-Gry co robię nie tak? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Jul 2018
     
    Najczęściej uszkadzają się te od przewijania - pod przyciskami. Od Play jest nieco inaczej ulokowany i przeważnie działa.
    • 2: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime3 Jul 2018
     
    Tu działa ale startuje za wcześnie i nie zatrzymuje się. Może to wina kabla
    • 3: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Jul 2018
     
    Jeżeli styki są dobre to trzeba szukać dalej, ale jesteś pewien, że styki działają? Ja we wszystkich moich magnetofonach miałem połamane...
    • 4: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime3 Jul 2018
     
    Przewijanie w obie strony działa. Stop też . Tylko ten start Tak i wyrywny do pracy. Jak to sprawdzić
    • 5: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime4 Jul 2018
     
    W sprawnym magnetofonie przewijanie działa zawsze gdy wciśniesz przycisk, a odtwarzanie i nagrywanie jest sterowane z komputera. Więc jak masz zwarty styk przewijania, to silnik cały czas pracuje, więc po wciśnięciu "dowolnego" klawisza mechanizm ruszy, bo mechanicznie się zazębi. Odwrotnie jak styki są ułamane, to przewijanie nie będzie działać, dopóki nie włączymy silnika z poziomu komputera.

    Najlepiej rozkręcić i obejrzeć. Styki są pod przyciskami przewijania na płytce.
    • 6: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime4 Jul 2018
     
    Okazało się że styk przewijania ukruszony nie do końca i zwieral z druga blaszka. Skonczylo sie na urwaniu blaszki .
    • 7: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime4 Jul 2018
     
    Czyli jednak ;)

    Lepiej nie mieć styków niż mieć zwarte ;). Teraz wciśnięcie przewijania nie włączy silnika. Ale jak można przeczytać w kilku miejscach w sieci: POKE 54018,54 włącza silnik, POKE 54018,0 wyłącza, wtedy będzie też działał play (i uwaga rec!) - w ten sposób ustawisz taśmę w żądane miejsce. Gdybyś miał turbo to taka opcja mogłaby być dostępna z menu - ja usunąłem styki i właśnie takiej opcji używam.
    • 8: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime4 Jul 2018
     
    Nie no wszystko jak narazie działa jak potrzeba- podgiolem blaszkę od styku i metal pod wlacznikiem przewijania zamyka obwod ,zamówiłem dziś paski nowe.Tylko nigdzie nie mogę dostać kaset 60min nowych
    • 9: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime9 Jul 2018
     
    Panowie pytanie. Jak nagrać grę na kasetę jeśli mam ja w vaw i wgrywam ja przez adapter kasetowy . Gdy ją wgrywam tak wszystko jest git.Gdy poprzez uniwersal copy wrzucam ja na atari a potem nagrywam to nagrywa i podczas już odczytu jest tylko plansza wstępna ( fred) konczy wczytać kaseta dalej kręci żadnej zmiany na ekranie.robilem dokladnoe jak na poprzedniej stronie kolega QTZ mi zrobil kiedys tutorial. Mam problem z wydzielenie w grze Fred loadera.Gdy go wczyta magnetofon nie przystopuje jak np w alleycat.
    Czy do takiego freda który z adaptera kasetowego wyrywa się bezbłędnie mam dołączyć na kasecie wykrzyknik? Wybaczcie ale po tych kilku latach pozapominalem to i owo
    • 10: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime15 Jul 2018 zmieniony
     
    Chyba nie ma nikogo chętnego do odpowiedzi oprócz kolegi QTZ? ;)

    Jeżeli masz nowy pasek w magnetofonie i nową kasetę to myślę, że prawidłowo nagrany sygnał powinien się wczytywać.

    Jeżeli program się wczytuje z adaptera to znaczy, że ma już odpowiedni loader (kopiujemy loader i program) lub jest typu boot (nie potrzebuje osobnego loadera).

    Jeżeli jednak jest to wersja cas to może być zabezpieczona i nie uda się jej skopiować zwykłym kopierem (tej gry nie sprawdzałem).

    Zabezpieczoną wersję cas, nie mając odpowiedniego kopiera, można nagrać na innym, zwykłym magnetofonie - "puszczając" sygnał np. z PC.

    Jeżeli plik cas jest zabezpieczony, a nie masz do niego kopiera, ani zwykłego magnetofonu, możesz zamiast cas-a nagrać plik xex poprzedzając go "wykrzyknikiem".
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Jul 2018
     
    No mogę pomóc, na magnetofonach zęby zjadłem...
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Jul 2018
     
    Ale boję się wychylac,to ciężki temat...
    • 13: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime29 Jul 2018
     
    Panowie narazie chyba sytuacji opanowana ale jak zwykle kilka spraw- czym może być spowodowane ze przewijanie do przodu nie działa tzn- ten trybik mały który po wciśnięciu przewijania powinien przesunąć się w prawo i napędzac przewijanie nie przesuwa się. Przewijanie w lewo spoko ale do przodu już nie. Druga sprawa kupiłem ostatnio kilka kaset na atari skladaki. Gdy wczytuje gry wyskakuje mi takie coś podczas wczytywania. Z takim rozszerzeniem wczytuje na magnetofonie. Cóż to za loader
    • 14: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime30 Jul 2018
     
    Chyba w magotrans taki był. Można było wpisać nazwę i bodajże zmieniać kolory nawet. Nie mam niestety teraz jak sprawdzić, nie wiem jak się nazywa.
    • 15: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime30 Jul 2018
     
    TURGEN też pozwala na nagrywanie plików w standardowym trybie FSK600 z loaderem wyświetlającym nazwę pliku.
    • 16: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime30 Jul 2018 zmieniony
     
    Loader się nazywa "STDBLOAD 2a"
    Standard binary loader version 2a
    Standardowy loader binarny wersja 2a

    Został opracowany dla programów Turgen i XEX2CAS 2.4

    Kod źródłowy tutaj: ->link<-
    • 17: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime30 Jul 2018
     
    Dziękuję za odp. I ten program przerabia xex na cas?czy tj na vaw?
    • 18: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime30 Jul 2018
     
    Jeśli w "Output File" wpiszesz nazwę pliku wyjściowego (bez rozszerzenia) to później w oknie głównym możesz wygenerować CAS lub WAV naciskając odpowiedni przycisk. Możesz też nacisnąć AUDIO i nagrać na magnetofon podłączony do wyjścia audio PC.
    • 19: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime31 Jul 2018
     
    Możesz napisać nazwę pliku z rozszerzeniem.
    Turgen automatycznie zmienia rozszerzenia według typu danych wyjściowych.
    • 20: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime31 Jul 2018
     
    No właśnie widziałem to w turgenie nie magotrans. Przepraszam za zmyłkę