atarionline.pl Sprzedam rozbudowane Atari 65XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime9 Jul 2011
     
    Witam
    Sprzedam Atari 65 XE (płyta od 130XE), 1MB ram, SIO2SD, zasilacz, 2 x Joystick, kabel euro. Cena 450 zł. Możliwa zamiana na jakąś konsolę Nintendo z padami, zasilaczem, kablem euro, grami (Snes, N64, Gamecube). Oferty proszę kierować na krzysztof.michalak96@onet.eu
    • 2:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime12 Jul 2011
     
    Promocja ;) Znalazłem ciekawą ofertę ktoś kto jest zdecydowany na kupno może się potargować. Dzisiaj jestem skłonny opuścić cenę.
    • 3: CommentAuthorw1k
    • CommentTime12 Jul 2011
     
    can you upload photo?:)
    • 4:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime12 Jul 2011 zmieniony
     
    • 5:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime12 Jul 2011
     
    Klawisze zażółcone, cena z kosmosu. Opuść o 200 zł i daj wysyłkę za free to może się ktoś znajdzie.
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Jul 2011 zmieniony
     
    jakoś dziwnie tak wybiórczo te klawisze zżółkły
    [edycja] ktoś chyba z dwóch klawiatur zrobił jedną
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Jul 2011
     
    "Wybiorcze zazolcenie" to nic niezwyklego, tez tak mi sie zrobilo w moim pierwszym komputerze - Atari 65XE.
    Cena jednak faktycznie dosc wysoka...
    • 8:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime12 Jul 2011
     
    Cena wysoka hmm, Atari, 1mb, SIO2sd, 2 joye to ile warte powiadacie? Jestem ciekaw.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Jul 2011
     
    200-250, Atari ok 100, sio2sd ok. 50 (~100 nówka), 2 joye ok 50.
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Jul 2011
     
    Ale jak poczekasz z 5 lat, to może i ta cena będzie ok.
    • 11:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime12 Jul 2011 zmieniony
     
    SIO2SD i 1 MB ram to w sumie nówka, używana może ze 2 razy (brak czasu)podobnie jak cały zestaw. Za 250 zł to wolę sobie zostawić i odpalać ze 2 razy do roku. Dzięki za opinię. W takim razie pcczekam do końca aukcji i nie wystawiam drugi raz, bo nie warto. Żeby była jasność skompletowanie takiego zestawu wyniosło więcej niż 250 zł.
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime12 Jul 2011
     
    dla niektorych rozbebeszone atari z 1mb jest mniej warte od plombowanej 65.
    • 13: CommentAuthorBluki
    • CommentTime12 Jul 2011
     

    Ender:

    Za 250 zł to wolę sobie zostawić i odpalać ze 2 razy do roku.

    Dlatego ja nie sprzedaję swojego 130XE/320kB/A-OS/TOMS-OS/QMEG. Tak to już jest, że koszty inwestycji to jedno, wartość sentymentalna to drugie, a cena rynkowa to jeszcze co innego.
    • 14:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime13 Jul 2011
     
    SIO2SD i 1 MB ram to w sumie nówka, używana może ze 2 razy (brak czasu)podobnie jak cały zestaw.

    Dla zdecydowanej większość osób nie jest ważne ile razy było używane, czy raz, czy codziennie przez 10 lat. Ważne, że było i raczej nikogo nie obchodzi, że wydałeś na to więcej (zresztą szczerze wątpię, że 450 zł). Takie są niestety realia.
    • 15:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime13 Jul 2011
     
    Aktualna cena 350 zł.
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Jul 2011
     
    Dely,
    dla zwykłego zjadacza chleba koszt sio2sd
    ->link<- to cena tyle ile on chce za ten cały zestaw :)
    • 17:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Jul 2011
     
    Dla zwykłego zjadacza chleba cena sio2sd wynosi tyle: ->link<-
    A gdyby jeszcze tak zapytać o cenę tu: ->link<- to całkiem możliwe, że będzie mniej.
    • 18: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Jul 2011
     
    tylko że nie ma ich zawsze kup teraz, nie powiem sam potrzebuję sio2sd i jakoś nie znalazłem nigdzie w normalnej cenie :)
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Jul 2011
     
    Bo to trzeba zapytać i poprosić, a nie że dadzą. Zmontowanie tego ustrojstwa zajmuje ponad godzinę, testy, itepe itede. Nie dziwię się, że się nie chce tego produkować. Kiedyś kosztowało 99 złotych, sama płytka 15. A to co lotharek sprzedaje to pełna wersja z obudową i "folia na wyświetlaczu". I widać, że na zachodni rynek.

    Krajanowi lotharek pewnie to taniej sprzeda :) Tylko poprosić.
    • 20: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime13 Jul 2011
     
    Dzieki takiemu podejsciu dawno juz przestalem cokolwiek robic na rynek PL. Zaraz mnie podlicza i bede zlodziejem za swoja prace.
    • 21: CommentAuthorBluki
    • CommentTime13 Jul 2011
     
    Dawniej spotykałem się często z pytaniem "a czemu tak drogo", albo ze stwierdzeniem "gdybym ja to robił, to na pewno byłoby taniej".
    Jednakże strona tylko po angielsku i ceny tylko w euro to według mnie też przegięcie. Dlatego nie kupiłem SIO2SD, bo nie lubię być traktowany jako klient drugiej kategorii.
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Jul 2011
     
    sio2sd od piguly, pelna profeska. polecam
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    ... to ja za swojego XEGS'a w ten sposób musiałbym zawołać nie mniej, niż 1000pln ;)- .. lecz i tak go nie sprzedam, bo nie ;)-
    • 24: CommentAuthorEagle
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    Też polecam, mam dwa sio2sd od piguły i śmigają bardo dobrze.
    Folia tez był na wyświetlaczu :)
    • 25:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    Atari 65 XE: płyta od 130XE - cóż z tego, że od 130XE, jak MMU i podstawek nie ma, 30 zeta bym dał
    1MB ram, 50 zeta bym dał (50%)
    SIO2SD, 50 zeta (50%)
    zasilacz - to chyba "kostka" ?, 10 zeta
    2 x Joystick, 20 zeta (jeden na blaszkach, drugi na gumkach)
    XC12, 15 zeta (ze zdjęcia, ale nie podany w spisie)
    kabel euro - do XE wystarczy "niepełny", 5 zeta
    ----
    razem: 180 zeta - no chyba, że wystawiał bym na alledrogo, to wtedy po cenach, które Jhusak podał.
    • 26:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    Ja też mam sio2sd od Marcina. Zupełnie nie rozumiem tej dyskusji. Chcę sprzedać za tyle ile chcę i znajdzie się kupiec lub nie wszytko. Mam prawo wycienić swój sprzęt na tyle ile chcę. Poza tym nie jest powiedziane, że jak wsadziłem w jego rozbudowę trochę kasy to mam zrezygnować z prób jej odzyskania. Jeżeli macie takie zestawy to możecie je puścić za złotówkę ja Wam nie bronię, ale nie sugerujcie, że nie wiem co robię (delikatnie nazywając) wystawiając za taką kasę. Pozdrawiam.
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    jhusak ..
    Wiem że że Lotharek robi dla rodaków o wiele taniej, a na party jak rozszerza atarki to chyba na wszystko daje rabat z 80% :)
    • 28:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime14 Jul 2011
     

    Ender:

    nie sugerujcie, że nie wiem co robię (delikatnie nazywając) wystawiając za taką kasę.

    Nie sugerujemy, że nie wiesz co robisz. Sugerujemy, jak to było napisane wyżej, że to cena z kosmosu (równie dobrze mógłbyś zażądać 1000 zł, efekt byłby ten sam) i szczerze Ci pogratulujemy, jeśli uda Ci się uzyskać 250 zł.

    Poza tym - to już moje, z pewnością odosobnione zdanie - jeśli widzę, że ktoś usiłuje sprzedać towar, prezentując takie zdjęcia, to od razu wyobrażam sobie, że tak samo dba o sprzęt, jak o jego sfotografowanie. Ergo - trzymam się z daleka :)
    • 29:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Jul 2011 zmieniony
     

    Ender:

    Cena wysoka hmm, Atari, 1mb, SIO2sd, 2 joye to ile warte powiadacie? Jestem ciekaw.

    Zupełnie nie rozumiem tej dyskusji. Chcę sprzedać za tyle ile chcę i znajdzie się kupiec lub nie wszytko. Mam prawo wycienić swój sprzęt na tyle ile chcę.


    Sam sprowokowałeś :)
    To jest warte 200-250 zł.

    Jeśli chcesz sprzedać, to:
    -albo sprzedasz za 450 i będzie Cię gryzło sumienie do końca życia, że nabiłeś w butelkę jakiegoś nawiedzonego atarowca i będziesz go ośmieszał na lewo i prawo.
    -albo sprzedasz za złotówkę i będziesz dumny, że uszczęśliwiłeś jakiegoś atarowca (albo pośrednika, który sprzeda za 450;P), a w duszy będziesz się gryzł w brodę.
    - albo sprzedasz za 200-250 i wilk syty i big city.
    - albo nie sprzedasz i będziesz 450 zł do przodu (no, tu pojechałem z tą logiką)

    Tylko NIELICZNI zarabiają na hobby, i to tylko ci, co bardzo tego pragną i pragnienia wcielają w życie.

    A, jeszcze możesz go sprezentować synowi, jeśli go masz lub zamierzasz mieć :) Powiesz mu, jaki to drogi sprzęt, napewno to doceni.

    Sorki za lekki sarkazm, jak wyluzujesz, to się będziesz śmiał z powagi tej sytuacji :)))))))))))))))))))

    A2 - nic NIE SUGERUJĘ, tak jak inni. Wszelki sens dostrzeżony pomiędzy linijkami na odpowiedzialność czytającego.
    Chciałeś znać opinię? to znasz. I możesz sobie tupnąć, jak Ci się nie podoba :). Powtarzam: sam sprowokowałeś.
    • 30: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    Kubo, albo córce. Pamiętaj, że dziewczynki też się interesują Atari ;)
    Popieram, że cena za wysoka jak na taki sprzęt, jednak nie widzę sensu dyskusji. Najwyżej nikt tego nie kupi.
    • 31:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    Ja nogą nie tupię, więc bez obaw. Cóż mojej córce nie przypadło Atari do gustu (bywa), a syn jeszcze za mały :). A tak serio to nie zależy mi nie wiadomo jak na sprzedaży, o tym pisałem, jak również, że chcę od jakiegoś czasu 350 zł. Na hobby nie zarabiam, pomyliłeś mnie z kimś. Być może ktoś zarobił na mnie ;). W sumie to zamiana to byłoby chyba to - mała może w końcu miałaby sprzęt do grania, który się jej podoba. Co do zdjęć, zawsze robię aparatem, a teraz 1 raz zrobiłem telefonem z lenistwa.
    • 32: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    Ender, z konsol Nintendo do grania polecam NES (dostępna jest cała masa jego klonów, które są bardzo tanie, a gry na nie to koszt 3 zł za sztukę lub mniej). Nie wiem w jakim córka jest wieku, ale skoro chcesz zamiany na N, to lubi pewnie kolorowe gry. NES byłby też dobry dla Ciebie, bowiem jest na tę konsolę sporo gier, które będziesz kojarzył z Atari :) SNES też fajny, koszt gier tak 29 zł za sztukę w sklepie, na aukcjach można dostać taniej. Natomiast gry na NES (nie klony) to koszt 19 zł za sztukę. Na N64 też. Samą konsolę N64 możesz nabyć w sklepie za 29,99 zł. Może nie warto sprzedawać Atari?
    • 33:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    Może. Zastanawiam się coraz bardziej.
    • 34:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    No i po sprzedaży, Atari zostaje u mnie.
    • 35:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    I to chyba najlepsze rozwiązanie :)
    Ja nie mam sumienia żadnego z moich Atari sprzedać:
    • 36: CommentAuthormac
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    @innuendo - podaj adres tego sklepu z którego podajesz ceny
    • 37: CommentAuthorLex
    • CommentTime14 Jul 2011 zmieniony
     
    @larek: A po co aż tyle? o.o
    • 38: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime14 Jul 2011 zmieniony
     
    Ender, jak będziesz miał jakieś pytanie odnośnie Nintendo, to pisz śmiało. Gry też mogę polecić :)

    mac, poszło na priv :)
    • 39: CommentAuthorstryker
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    larek - jednego xegsa moze bys chcial zamienic ? ;-)
    • 40:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    Nie
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Jul 2011
     
    Larek ... ;) - słabo
    • 42:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime15 Jul 2011
     
    Pin, bo to nie miało być mocno ;)
    Jest jeszcze kilka innych miejsc, gdzie mam poupychany sprzęt, ale nie będę tego pokazywał, bo niezbyt to ładnie wygląda. Poza tym najważniejsze dla mnie jest to:
    • 43:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime15 Jul 2011
     
    @ innuendo
    Możesz podesłać link do tego sklepu, zobaczę co mają. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie chyba Snes. Mam w domu xbox-a i zbyt realistyczne gry są moim zdaniem niewskazane dla dzieci. Snes to proste zręcznościówki, bez zbędnej przemocy ;).
    • 44: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Jul 2011
     
    • 45:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime15 Jul 2011
     
    Tylko tu w porównaniu z nowszymi konsolami nie ma takiego realizmu w brutalności. Wiesz o co chodzi, poza tym takich nie kupię ;).
    • 46:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime15 Jul 2011
     
    A na XBOX to jest jakiś nakaz kupowania brutalnych, realistycznych gier - sorry, ale logika powala na kolana. Całe Live Marketplace jest przeznaczone dla sadystów i dorosłych? Kaman, jest góra (a nawet cały łańcuch górski) gier dla dzieci po parę groszy i jeśli im się spodobają to nie widzę sensu zmuszania do grania na SNES czy czymkolwiek innym.
    • 47: CommentAuthoras...
    • CommentTime15 Jul 2011
     
    Dely,
    Ender chciał chyba napisać że obecnie jest łatwiej zamienić się za grę z kolegą ze szkoły/podwórką bądź ściągnąć grę w której krew i flaki będą latały po całym ekranie a trup będzie padął z częstotliwością 60trupów na minutę :)

    Kiedyś fatality w mortal kombat to była masakra (_:_)
    Oraz to że kiedyś nie było tak dobrze oddanego realimu zabijania/przemocy...
    • 48: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime15 Jul 2011
     
    Ender, poszło :)
    • 49:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime15 Jul 2011
     
    As: Łatwiej jest znaleźć w 2011 r. kolegę ze szkoły/podwórka, który ma gry na SNES, NES niż wybrać (siedząc w fotelu) w XBOX kategorię "dla dzieci", albo wg PEGI "3+"? Kaman, bez przesady.
    • 50:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime15 Jul 2011 zmieniony
     
    @ dely
    Chciałem coś napisać, ale nie warto.

    @ innuendo
    Dzięki.