atarionline.pl Fanowskie konwersje z innych platform - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthors2325
    • CommentTime30 Apr 2015
     
    Z tego nawet dźwięki podprowadzono:


    • 2:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime30 Apr 2015 zmieniony
     
    Grunt to czerpać z dobrych wzorców.
    Dodam tylko jako ciekawostkę, że gra Tanx była dodawana w pełnej wersji do 24 numeru magazynu Amiga Action - który to posiadam do dziś wraz z dyskietkami.
    ->link<-

    A tutaj można zassać dyskietki z gazetki w formacie adz
    ->link<-

    P.S. Sampel "Commence fire!" jest wyrypany z filmu bodajże "O jeden most za daleko"
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 May 2015 zmieniony
     
    Ktoś może wie jak wystrzelić w atarowym, polskim Tank vs Tank? Ustawiam kąt, siłę i położenie czołgu i te czynności się zapętlają. Czy może twórcy wzięli pod uwagę historyczne aspekty lub niedofinansowanie armii i amunicji brakuje?
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 May 2015 zmieniony
     
    Hcwman to nieco pozmieniany Pacman - tylko jeden duch, który potrafi utknąć w rogu korytarza, kulki mocy odbierają nam punkty i nie ma teleportów na skrajach planszy. Można wybrać jeden z 6 poziomów trudności. Postacie raczej skaczą zamiast się przesuwać - użyto Basica. Data wydania nieznana.
    Jeśli komuś mało Flappy/Floppy Bird to w 2011 powstał Hopp. Gra się o tyle inaczej, że sterowany obiekt jest niski, ale długi. Dwie strony tytułowe, brak muzyki, tylko 1 dźwięk.
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 May 2015
     
    Logicmaster to ciekawy klon Sokobana w którym limit czasowy jest na tyle napięty, że plansze trzeba powtarzać próbując wykonać minimum ruchów jak najszybciej. Na czołówce dla urozmaicenia dodano scrollowaną historyjkę jakby wprowadzenie do tego typu gry było potrzebne. Zamiast magazyniera mamy gąsienicowy spychacz i ponumerowane beczki w miejscu skrzyń.
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 May 2015
     
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Jun 2015
     
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Jun 2015
     
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Jun 2015
     
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Jun 2015 zmieniony
     
    Crazy Scooter - Jedna z wolniejszych i przez to jedna z łatwiejszych plus przeciwnik nie dąży tak usilnie do kolizji. Samochód przy zmianie pasa ruchu cały obraca się zamiast tylko przesunąć.

    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Jun 2015
     
    Heart Break to Bubble Ghost z Atari ST i Amigi w przebraniu.

    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Jun 2015
     
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Sep 2015 zmieniony
     
    WildWest dla Atari XL/XE jest jak znane Kaboom, tyle, że na Dzikim Zachodzie. Biegający lewo-prawo bandyta na górze ekranu rzuca dynamitem, który mamy łapać do kapelusza. Gra jest szybka i płynna, tak jak oryginał. Przed grą podano instrukcję.
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Oct 2015
     
    "When i was a little child I remember that i really wanted to create a Super Mario Bros game for the amstrad cpc 464. Now that I am 33 and I work as a software engineer I asked myself: why don't you make your old dream come true? :) Finally I found the time to create a demo with the famous first Level 1-1 of Super Mario Bros. The horizontal hardware scrolling needs a double buffer in order to get an accuracy of 4 pixels. The demo runs on original Amstrad CPC 464 speed emulated by Caprice. It is pretty fast and can loop horizzontally for a limit of 512 16x16 tiles meanwhile the level 1-1 takes only 212 tiles. I readjusted the original smb graphics to fit a 256x192 Mode 1 with 4 colors. I really like the effect of the gray scale map mixed with the blue sky, like in the original NES game. This demo has been programmed by me (Gianpaolo Ingegneri) with SDCC in C and Z80 assembly. I created this project only to improve my programming skills and not for commercial purpose. The original design, concept and graphics of Super Mario Bros are owned by Nintendo and not by me. Thanks for watching.
    ps: the music is a sound track added to the video via youtube, not original amstrad music :)"
    • 15: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime4 Oct 2015 zmieniony
     
    Ta DynaBlaster na początku wątku była fajna. Grałem dużo na PC - miała genialną dynamikę i grywalność. Świetna produkcja.

    Jeśli na Atari jest tak samo fajna, jak na PC, to cudo.

    Nawet na filmiku wygląda genialnie. Fajne, jak pełna produkcja licencjonowana. Lubię to.

    Z innych platform równoległych, to w innym dziale było 'Jakie gry chciałbyś zobaczyć na Atari- tam napisałem, jakie bym chciał. No i chciałbym. Ale kto to przeniesie? Po kodzie wynikowym przynajmniej wprost com => exe, albo exe => exe.

    Najprościej jakoś, nie wiem. Jakkolwiek. Można by zrobić filtr do emulatora, że jak gra z ZX Spectrum, albo Commodore, to podmienić na czas wykonywania programu odwołania do układu Atari odpowiednio hurtem na odwołania innego sprzętu przerobione z powrotem na odwołania Atari i można by przenieść 100% gier w sekundę na Atari, wystarczy uruchomić i gra na Atari.

    Taki filtr byłby potrzebny, jak palety kolorów. Kody wynikowe żeby odwoływały się po filtrze od razu na sprzęt Atari, czyli byłyby to nie emulatory innych sprzętów, ale uruchamiane gry z innych platform równoległych bezpośrednio na Atari jakby programy były napisane dla Atari i powinno być idealnie jak na Atari wprost.

    Tak mi się wydaje. Przeniosłoby się takim filtrem wszystkie dotychczasowe i nawet nowe gry z innych platform, jak emulator platform innych w emulatorze Atari do wykonania przez Atari w układach Atari i już. READY[]

    :)

    Chętnie bym pograł w gry z innych komputerów 8-bit w wykonaniu Atari. Trzeba ten filtr zrobić, 1kB to max na jedna maszynę filtrowaną na układy Atari.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Oct 2015 zmieniony
     
    Smaku

    Taki "filtr" musiał by w locie przepisywać cały program pod architekturę Atari ,niestety komputery zbytnio różnią się od siebie więc z automatu jest to niewykonalne .
    Można jedynie na Pc zrobić konwersje jakiejś gry z jakiegoś ośmio-bitowca(nie tylko) której wygląd,dźwięk symulował by A8,tylko po co ,jak zapewne zauważyłeś, konwersie z innych platform powstają na A8,najczęściej treść przeniesionych gier jest wzbogacona względem oryginału .

    Ps. Zajmujesz się jeszcze dziewiarstwem ?
    • 17: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime5 Oct 2015
     
    Możliwe, że tak się wydaje, ale ta konwersja w locie polega na realizowaniu programu z dowolnej maszyny tak jak w czystym emulatorze (procesor + pamięć) ale zamiast realizować program wykonywany zwyczajnie i szybko, jak widać w emulatorach 8-bitowców - działają perfekcyjnie i wydajnie 100% lux i są 'lekkie', czyli 'formalka' - jak bez znaczenia mały programik typu pętla od 1 do 10 sumuj dwie liczby na przerwaniach i tyle z potrzeb zasobowych do pracy emulatorów. Takie mam wrażenie, ale mogę sprawdzić na benchamrkach albo w menedżerze zadań - zajętość i zużycie zasobów systemu nadrzędnego (u mnie Windows obojętne jaki, 98 też chodzi perfekcyjnie i leciutko na konfiguracji typu pentium II stare sprzed wielu lat). Jak papierek przyczepiony do szprychy pędzącego roweru - nawet nie słychać ani nie widać różnicy ani zużycia rowery, ani kolarza, nic, czyli 0.01% zasobów w zaokrągleniu do policzalnej jednostki 'promilowej' zaniedbywalnej w pracy całego systemu, czyli jak na przerwaniu nie używanym sumowanie dwóch liczb rejestrem procesora najprostszym bez adresowania pamięci, LDA jakiś najprostszy nawet, żeby uprościć opis, że takie lekkie są te emulatory jak na mój ogląd.

    I teraz zamiast realizować program maszyny emulowanej na układach własnych oryginalnych dedykowanych zrobionych zgodnie z zamysłem projektanta i producenta, czyli przykładowo cały Commodore 64, to z układu prostego pamięć+procesor realizuje się program z pamięci poprzez zwyczajną pracę procesora, ale przy tej pracy realizowanej przez procesor działają układy innego kompa, a procesor pierwotnej maszyny, która pracuje i robi swój program zgodnie z tym, co ma robić równo rozkaz za rozkazem z pamięci RAM jak procesor dyktuje - nie musi wiedzieć jakie układy są uruchamiane i robią robotę serwowaną przez procesor - czyli zamiast prosto rozkazy realizowane na układach idą na filtr, który od razu w czasie niezauważalnym instream, że tak powiem i w czasie szybszym nawet, niż procesor + pamięć, bo musi nadążać, oczywiste - za układami i pracą ciągłą procesora - przerzuca przekonwertowane rozkazy zgodnie z tabelkami filtra gotowymi 100% na stałe i gotowe => na realizowanie zadań serwowanych już przefiltrowanych => na układy innej maszyny, czyli Atari 65XE robi program Commodore'a 64i powinno to być odwzorowanie bliskie 100% uwzględniając fakt, że maszyny są na tym samym poziomie konstrukcyjnym, gdzie specyfikacje sprzętowe są porównywalne i to przełożenie jak najbardziej idealne w efekcie pracy wykonanej dla użytkownika jest bliskie idealności 100%, bo to prawie te same maszyny - wystarczy zrobić pełną tabelkę porównań obu komputerów jako bebechy całe i realizować jedynie zgodnie z funkcjami nałożonymi na relacje między odpowiadające sobie odwołania obu różnych komputerów z dwóch osobnych tabelek. To byłby tylko interface taki prosty, nie wpływający na pracę czegokolwiek w okolicy ani nigdzie w wymiarze jakimkolwiek. Zaniedbywalne i bez znaczenia w każdych benchamrkach dowolnych. Kilkadziesiąt funkcji najprostszych sumujących najwyżej i koniec filtra.
    Gotowe. i Działa. READY[];
    :)
    • 18: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime5 Oct 2015
     
    A co do dziewiarstwa, to pewnie tak. A w jakim zakresie dokładnie by interesowało? Jeśli związane z Atari, to można tu. Jeśli chodzi o czyste dziewiarstwo typu szydełko, druty, itp. to nie w tym wątku. Pewnie pytając o dziewiarstwo autor pytania wie, o co pyta świadomie - zakładam? To na maila najlepiej, bo na stronach tematycznych nie udzielam się raczej w tym temacie.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Oct 2015
     
    ...natknąłem się w sieci iż wykonywałeś tego typu rękodzieło ,są kubki z logo Atari,koszulki ,czapki a na przykład swetra,szalika nie uświadczysz ,zapewne wykonanie by było bardzo pracochłonne ,ale za rzecz jedyną w swoim rodzaju można by zabulić .
    Swego czasu myślałem o obudowie do A8 wykonanej w całości z drewna ,rozmawiałem na ten temat nawet z rzeźbiarzem wykonującym różne rzeczy na zamówienia ,jednak cena jaką podał szybko mnie sprowadziła na ziemie .

    Sorka za offa.
    • 20: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime5 Oct 2015
     
    A propos rękodzieła, to na pewno nie ja, jeśli chodzi o dziewiarstwo. Ale na pewno dałoby się zrobić coś takiego, chociaż nie wiem, czy w patencie szydełkowania jednym szwem cały produkt. Musiałbym się dowiedzieć. Ale domyślam się, że robiąc zgodnie z patentem, nie byłoby to łatwe, chyba, że przygotowano by włóczkę w jednym ciągu gotową pod wzór i krój określony, z kolorami odpowiednio naniesionymi na ciągłą nitkę włóczki, z której od początku do końca zrobiłoby się produkt gotowy ze wzorem oczekiwanym i w kroju oczekiwanym. Wtedy myślę, że nie ma problemu i nawet nie byłoby to trudne ani kosztowne. Zwyczajna praca zgodnie z patentem od początku do końca i sweterek gotowy, co mówić szalik. Ale nie znam się na tym, musiałbym zapytać osób, które to robią - zgodnie z powyższym.

    Co do drewnianej obudowy, to chyba łatwiej i przyjemniej zrobić sobie samodzielnie? Taniej na pewno a do tego jaka frajda - mieć zrobione samodzielnie - egzemplarz limitowany JEDEN - autorski a do tego gdyby genialnie wyszedł, to można opatentować metodę i robić hurtem, nie tylko pod PC, ale pod inne platformy również. Jeśli byłyby zamówienia dla koneserów, to bardzo dobra rzecz i pomysł. I wartościowa. Aby koszta pokryć w sprzedaży, nic więcej. I mogłaby być faja rzecz. Co za różnica, czy plastik czy drewno? Wystarczy sobie wyskrobać nożykiem albo ze sklejki zrobić i z desek, okleina ładna, klawisze z klocuszków gotowych z podklejką jak w oryginalnej klawiaturze => przekleić po prostu. I gotowe. READY[];

    :)

    Nie do końca wiem, czy pytania w kwestiach powyższych są na poważnie, ale skoro już są - odpowiedzi jak najbardziej na poważnie.

    A co do filtru komputer1<=>komputer2 - to nie problem zrobić prosty układ drukowany za 15 złotych. Ale najpierw trzeba przygotować zestaw gotowych raz i na zawsze tych funkcji na relacjach, co opowiadałem wyżej. I gotowe - sprzętowy interface. Wgrywasz grę na Commodore albo ZX Spectrum a robi ją Atari. Proste. Czy wytłumaczyć w szczegółach, zrobić i dopiero pokazać i co wtedy? Ktoś kupi?

    :)
    • 21: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime5 Oct 2015 zmieniony
     
    niania mojej córki w 5 minut by zrobiła na szydełku taki pokrowiec na komputer atari albo jakiś inny. prosta sprawa i czysta. lubię to. i podstawkę by trzeba było zrobić z deseczki do krojenia mięsa np. można kupić gotową w sklepie 1001 drobiazgów albo pss Społem. te deseczki są ze sklejki albo z bambusa, można wybrać co bardziej pasuje do wnętrza. tylko rączkę trzeba uciąć i przyszlifować albo nie. ktoś by to zrobił na pewno. i po bokach takie bolczyki się wkręca - te co w Ikei można dostać przy dziale z reklamacjami. trzeba zapiąć pokrowiec o te bolczyki i mamy czystą i gotową obudowę konkretną. zrobię sobie taką.
    • 22: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime5 Oct 2015
     
    Gdyby ktoś chciał samodzielnie przenieść sobie gry z Commodore 64 na początek na Atari 65XE, to tu na Wikipedii jest co nie co o serii procesorów z układami w architekturze MOS.

    ->link<-

    Commodore: 6510
    Atari: 6502

    Zestawy instrukcji są w tych podręcznikach w PDF i schematy.

    Kompletne opisy rozkazów procesora, żeby zrobić sobie ten filtr, o którym opowiadałem, pewnie są w podręcznikach do Assemblera Commodore 64.

    Wystarczy przepisać i porobić relacje jako funkcje, przykładowo: i w Atari i w Commodore 64 jest rozkaz ładowania akumulatora: LDA. Zrobić tak, żeby ten rozkaz poruszał układy Atari w pełni wskaźników, rejestrów i czego potrzeba, co jest poruszane w Commodore. I LDA zakończone jako relacja gotowa. I dokończyć po pozostałych rozkazach. Gotowe.

    Kto chce grę z Commodore 64 na Atari => ma gotowe. Wystarczy wgrać sobie i grać.

    Działa 100% idealnie. Zapewniam.

    Więcej pomóc nie mogę. Nie te tematy 'fanowskie'.

    A propos fanonwskich produkcji 'własnoręcznych', to w sumie aktualnie nie wiem, czy bym robił sam. Wolę gotowe. :)


    Dzięki.

    Więcej nie męczę tematem. Nie te Fora. Przepraszam.

    DS`.
    OCT.05.2015.

    [koniec]
    • 23: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Oct 2015 zmieniony
     
    Jedna z bardziej znanych fanowskich konwersji:




    Także na Amstradzie CPC:

    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Oct 2015
     
    @s2325
    Pytałeś jak wystrzelić w Tank vs Tank ,otóż wpierw ustawiasz kąt wystrzału ,następnie pozycje a na końcu siłę ognia i gdy wróci kursor z powrotem na ikonę od ustawiania kąta wystrzału i nie chcesz nic poprawiać to jedynie wciskasz fire BEZ KIERUNKU a czołg wystrzeli .
    • 25: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Oct 2015
     
    dzięki

  1.  
    Well,

    if you like Bank Bang or Westbank, try "Bank Panik", a german type-in listing by O.Schmidt: ->link<-
    or here at AOL (the game appeared in the german Computer Kontakt magazine).

    There is also "Spy Hotel": ->link<-
    which is also available at AOL and shown above.

    For Tanks or T-34 look for similar games with search strings "shoot-em-up" and "artillery", like e.g.:
    ->link<-
    • 27: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Oct 2015
     
    Thanks, Bank Panik and Spy Hotel are already on my YouTube channel, I think these are simple but enjoyable games.


  2.  
    Hint for Bank Panik:

    You only see 3 bank counters, but there are 9. When you got money at the first 3 counters (which can be seen by a $/dollar sign next to the numbers 1, 2 and 3), move the joystick to the right (and press fire-button simultanously) for counters 4, 5 and 6. Wait until you got some money at all these counters, then move the joystick to the right again (with fire-button pressed) for counters 7, 8 and 9. When you finally got some money there, the first level is solved and you start in level 2.

    Of course you can move to another counter (one, two or up to three other counters) whenever you want - but the goal is to get money on all 9 counters. Then the level difficulty will increase and the time to shoot a bandit / bank robber will become shorter.

    ---

    Since Bank Panik was/is a type-in listing and much shorter than 16kbytes, you only have very simple gfx (there is always the green/blue cowboy, there is no lady, no chinese man, etc. like in Bank Bang).

    Spy Hotel has better gfx and features men and ladies, daytime and nighttime. But in my eyes the nighttime missions are hard if not impossible to complete. Bank Bang therefore has the best gfx and also the best gameplay...
    • 29: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    Ten West Bank to jest to demo, którego szukałem, a nie pamiętałem. Gdzieś wspominałem a propos gierek niedokończonych. Fajnie, że się znalazło. Zapamiętałem to demo, marzyłem, żeby gra była z taką grafią, bo tam zapowiadali, że zrobią. I nie doczekałem. Fajne. Mogliby zrobić wreszcie.

    Bank Panik był fajny. Ile nowych wersji zrobiono! Genialne. Jakie ładne. :)
    • 30:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    Przeca Bank! Bang! (Bank! Bang!) to jest ów West Bank, którego tak oczekujesz. Hello?
    • 31: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    Najłatwiej poznać po tym rysunku z bankiem, w grze ktoś mu tylko zmienił tło i kolory, jedno i drugie na dobre wyszło moim zdaniem.
    • 32: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Oct 2015
     
    • 33: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Oct 2015
     
    • 34: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime16 Oct 2015
     
    Ten Insects przypomina Centipede chyba. Cała rodzina takich gier jest. Na wszystkich platformach, nie tylko 8-bitowych, tak jak Pacmany, Digdugi, aktualnie Wolfy, Sokobany, itp.

    River Raid chyba też ma kilka adaptacji na innych platformach w dowolnym wykonaniu, bo taka standardowa gra sumie, a jaka genialna. Pewnie dlatego, że standardowa w jakimś sensie. Ciekawe, czy ktoś ma prawa do realizacji pomysłu River Raida. Hmm... bo w sumie każde dziecko ma takie same od razu pomysły, kiedy myśli o jakiejś grze na komputerze. Stąd rodziny tych gier jak wyżej.

    BankPanici też chyba są jakąś rodziną pomysłu realizowanego wszędzie przez wszystkich.

    I dla przykładu Lasermania już jest patentem oryginalnym genialnym wg mnie. Ale Robbo to już standard, jak Wolf, Magazynier, Ultima, etc. - proste standardy dla każdych uczących się programowania nawet, na pierwszych zajęciach dla przykładu jak się robi programy, w tym gry i światy całe zaprogramowane.

    Fred to taki Prehistorik. Genialna gra. Prince of Persia - też rodzina platformówek. Hmm... na ile one są realizacją standardowych pomysłów i algorytmów, a na ile są niepowtarzalne i oryginalne? Zaciekawiło mnie to.

    Szczególnie jak wspominam tę prelekcję z Pixel Heaven 2015 na temat klonowania gier i praw autorskich. Tam były ciekawe przykłady.


    Ta Dyna Blaster Pang od razu przypomina Sapera i czcionki typowe dla polskich produkcji - z cieniami pod czcionkami. Fajne. Nie da się nie rozpoznać, czyja produkcja i z jakiego 'rzutu'. :)


    @miker: kiedyś widziałem tylko demo tego West banku, jak opowiadam (w 80-tych) - nigdy nie doczekałem gry, myśląc, że to niemożliwe, żeby coś takiego genialnego wyszło z taką grafiką jak w tym demie, od razu miałem marzenia, co tam będzie musiało się dziać i jak to będzie wyglądało w tej grze wszystko i niesamowite mi się to wydawało, pytałem czy ktoś ma, widział, genialna gra ma powstać, jaka grafika! :)

    ... no i nikt nie miał... aż do dziś. Muszę sprawdzić.

    Z oczekiwaniami w grach 8-bit jest tak samo jak z okładkami na kasetach czy dyskietkach albo screenami i zdjęciami w czasopismach w recenzjach tych gier i do tych gier i grami.

    Ale mimo to, wiedząc o tym, bo to oczywiste i każdy wie, nadal oczekuje się tego, czego się oczekuje... no i się czeka... :)

    Prehistorik:




    Fred:

    • 35: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Oct 2015
     
    Według mnie Lasermania ma trochę pomysłów z Deflektora.

    • 36: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Oct 2015
     
    • 37:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Oct 2015 zmieniony
     
    "proste standardy dla każdych uczących się programowania nawet, na pierwszych zajęciach dla przykładu jak się robi programy, w tym gry i światy całe zaprogramowane"



    Przecież to jest absolutnie boskie :-)))))))))))
    Trochę trąci jakimś translatorem ;-)
    • 38: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Oct 2015
     
    • 39:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime26 Oct 2015
     
    Co do tego ostatniego - kiedyś w Bajtku był listing na grę POŻAR. Praktycznie to samo.
    Listing był w Basicu na ZX Spectrum, zawierał grafikę UDG - grafika gry+polskie znaki. Przepisywaliśmy z ojcem kilka dni :)

    To były czasy ...
    • 40: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Oct 2015
     
    Może to nie pożar tylko jakiś artystyczny performance - skaczący nie mają ubrania, a płomienie tkwią w bezruchu. Cieszy za to niski krawężnik na którym stoi ambulans.
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Oct 2015
     
    " Cieszy za to niski krawężnik na którym stoi ambulans."
    ... hmm ,to może być POLSKA ;-),dobrze że ma "wsad" odgórny :-)
    • 42: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime28 Oct 2015
     
    @s2325: Ten Deflektor rzeczywiście mógł być nawet pierwowzorem do Lasermanii, ale przynajmniej autor Lasermanii postarał się dość porządnie żeby zrobić świetną produkcję własną z pomysłu czyjegoś, który mu się spodobał i zrobił zupełnie własny, bardzo dobry i niepowtarzalny produkt - jak pierwowzór całej rodziny nowego trendu w 'klasyce Lasermanii'- tak to widzę, ale może zamało znam gier generalnie, żeby tak twierdzić. Dla mnie Lasermania jest początkiem i wzorem do podobnych gier opartych na ogólnych zasadach pokazanych, czyli przesuwanie klocków,promień lasera i kierowanie nim w sposób logiczny i trudny,że trzeba się nagłowić, każda plansza jest kolejnym ciekawym wyzwaniem i to sensownym, a nie jak zabawka dla dziecka - inne kombinacje trzech klocków - zmień, przestaw kliknij i ciesz się.W Lasermanii jest bardzo mądra logika i zasady i elementy standardowe wybrane przez autora i wykorzystane sensownie, etc.etc. i każda plansza jest sztuką osobną niezależną na prostych zasadach wspólnych dla sztuki opartą. Stąd jako pierwowzór czegoś ciekawego to widzę o bardzo ciekawych logicznych zasadach i ogromnej ilości możliwości, które wynikają z kilku zasad prostych. Pomysł super i niepowtarzalny i zastosowanie na wieki na nieskończone ilości sposobów i adaptacji i nowelizacji i modernizacji i emulacji i deluxyzacji, etc. etc.- tak jak warcaby czy szachy, albo Chińczyk - proste gry a można miliony innych robić na wzór i deluxy dodawać i inne gadżety, albo w te same grać zawsze od nowa - klasyczne wzorem, tak jak Monopoly, Koło Fortuny i inne podobne. Tak widzę Lasermanię.

    A ten Deflektor mógł być podstawą do zrobienia Lasermanii.

    Nawet dźwięki typu 'szust szust' - takie uderzenia płaskie brzmienia jakieś szumowe są typowe dla Lasermanii i bardzo ładna muzyka wyszła w Lasermanii a w Deflektorze są te dźwięki. Bardzo ładne.

    Hmm... ciekawe...

    Wyszłoby jak zrobienie profesjonalnej produkcji (Lasermania) z pomysłu prostego czyjegoś (Deflektor).
    • 43: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Nov 2015 zmieniony
     
    Na a8.fandal.cz pojawiło się Saga of Erik the Viking ->link<- przeniesione z Amstrada CPC.



    O tyle sprytnie zrobione, że lokacje nie doczytują się z dyskietki.

    • 44: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime1 Nov 2015
     
    Znowu przygodówka. Na głównej stronie dzisiaj znalazłem jakiegoś Alptraum - z niemiecka brzmi i w plikach jest rzeczywiście DE, myślałem, że polska produkcja i trochę mi spadł nastrój na poznawanie gry bo jedynie w oryginałach są grywalne, te przerabiane Sherlockiem są ledwo co i nie zawsze da się w ogóle sensownie grać. Lepiej przerabiać dema Sherlockami, gier nie łatwo, żeby była grywalna, hmm... tym bardziej zajrzę do tej Alptrum, żeby się utwierdzić lub zostać zaskoczonym, ale wątpię, to niemożliwe zasadniczo, hmm... musiałby być artysta jakiś filolog informatyk, żeby zrobić coś sensownego przy takich przeróbkach...

    Ten Erik przypomina od razu Troll's Tales Sierry - ta sama technika rysowania miejsc nie jako bitmap tylko obiekty - stąd ten 'sprytny' sposób - wszystkie lokacje mieszczą się w w jednej zmiennej tablicowej w sumie niedużej,kilkadziesiąt bajtów najwyżej na całą grę żeby pamiętać grafiki,np. rekord [miejsce, elementy, położenie elementów] i teraz wychodzi, że przy 20-tu lokacjach z 20 elementami mamy obszar: 8kB? Tak mniej więcej szacuję na pierwsze liczenie zgadywane... hmm... reszta to tekst i słowniki. I cała gra nie więcej jak 30kB. Tak to bym policzył...

    Fajna technika rysowania - obiektowa. Pamięcio i dysko oszczędna, ale rysowanie długo trwa - jak widać w przykładach. Fajne. Lubię to. jest co upraszczać na PNG nawet i inne techniki z tych obiektowych technik i byłoby od razu namalowane a nie obiektami... fajne.Lubię to.
    • 45: CommentAuthormono
    • CommentTime1 Nov 2015
     
    Ojej! Gra z Level 9 Computing! Wielkie dzięki za konwersję!
    • 46: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Nov 2015
     
    Dorobiona okładka:

    • 47: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime3 Nov 2015
     
    A kto ją dorabiał? Samodzielna prywatna czyjaś kompozycja, czy coś na giełdę było robione w większych ilościach? Z ciekawości pytam, bo 'dorobiona'. A wygląda ładnie, profesjonalnie. Jak oryginał od Atari Corp. Tylko nie kolorowa pewnie, albo ksero zielony monochrom. Ładne.

    Ja robiłem własne okładki pisakiem kulkowym albo ołówkiem, długopisem. 'Świat Podróży' z górami i słońcem, do mojej przygodówki. Szkoda, że jej nie mam. Zapomniałem w ogóle, aż mnie teraz naszła nostalgia i ciekawość, to była w pełni grywalna przygodówka. Niesamowite. Nie myślałem o tym. Chętnie bym sobie zagrał i zobaczył, czy byłem mądry jako dziecko, czy zupełne kretynizmy jakieś. Ale starałem się, jak zawsze, własny scenariusz, trochę przypominał Gunslingera chyba. Jak to odzyskać? Sformatowałem na PC 20 la temu. Jedynie chyba dyskietka została i okładka. Poszukam na dyskietkach ze zrzutami użytków, kilka się ostało, może upchnąłem dla pamiątki bez opisania, albo nie właśnie, hmm... i moje Robbo w Atari Basic.

    Te Eric jest ciekawy do zrobienia szablonu do robienia przygodówek tego typu. Były podobne 'Hobbit' ale na Atari, 'Magic coś tam' albo podobne, Dark Crystal itp. chyba Datasoftu, dogrywane z dyskietki a proste rysowanie.

    Muszę to przejrzeć.

    Zrobię sobie szablon do przygodówek - będę sobie klepał setki miesięcznie z super grafikami, ten Eric mnie natchnął, że prostym szablonem można zrobić tysiące rocznie podobnych. :)

    Amstrad przypomina PC i Turbo Pascala i MS DOS.
    • 48:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Nov 2015
     

    smaku:

    Zrobię sobie szablon do przygodówek - będę sobie klepał setki miesięcznie z super grafikami

    Mnie to by się nie chciało tyle gier z super grafikami miesięcznie robić. No, ale ja leń jestem.
    • 49: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime3 Nov 2015
     
    Najpierw "filtr", teraz "szablon"..
    Już jest "szablon" Ilmenita, nazywa się Adventure Studio.
    • 50: CommentAuthortbxx
    • CommentTime3 Nov 2015
     
    filtry, szablony? a po co?
    wystarczy tylko wygenerować sobie obrazy dyskietek z wszystkimi kombinacjami bajtów, i tylko później testować na których są najlepsze nowe gry i konwersje ;P