atarionline.pl kółka, kreski, kropki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime31 Aug 2011
     
    procki rysujące kółka, kreski i kropki, które Tebe załączył w MADS'ie są niesamowite, ciekawe ile takich obiektów można wyświetlić jednocześie na ekranie, chyba dosyć sporo, myślę, że spokojie wystarczy do zrobienia jakiejś gierki, hmm... mam już pewien pomysł :)



    • 2: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime31 Aug 2011
     
    bres2.xex
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime1 Sep 2011
     
    Gonzo, a Ty wiesz, że chłopa poznaje się po tym, jak kończy, bo każda małpa potrafi zacząć ?
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime1 Sep 2011
     
    Oj MaW, MaW. Człowiek bada różne rzeczy - gdzieś się odnajdzie. Spokojnie.
    • 5:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Sep 2011
     
    pierwszy rysunek wygląda obiecująco, ciekawe jak pójdzie z resztą... ;D
    • 6: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime3 Sep 2011
     
    jest nieźle, są jakieś nieciągłości, ale prawie tego nie widać. trochę przeceniłem możliwości atarki - kółka są dosyć wymagające, ciekawe skąd te nieciągłości mogą się brać hmm...

    MaW - rozumiem twoją frustrację, ale nie jestem cudotwórcą, np. takie flimbo czy g&g spoks można zrobić na A8, ale trzeba duużego nakładu czasu/pracy (ok. 10x więcej niż na C64, a efekt i tak będzie słabszy) i trochę lepszego kodera :) pozatym weź np. taką jadę samochodem -zabawa jest wtedy kiedy się jedzie :) tak samo jest tutaj
    • 7: CommentAuthorjury
    • CommentTime3 Sep 2011 zmieniony
     
    MaW, wyślij mu wąglik i już nie będziesz musiał się więcej frustrować, boszzz....
    Gonzo, i słusznie że ( jak widać ) się nie przejmujesz, bo dokładnie, największa zabawa jest z samej jazdy :)
    • 8:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime3 Sep 2011
     
    ale trzeba duużego nakładu czasu/pracy (ok. 10x więcej niż na C64, a efekt i tak będzie słabszy) ...


    dokładnie tak jest. tylko powiedz to kazowi. ;)
    • 9: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime3 Sep 2011 zmieniony
     
    powoli zaczyna nabierać kształtu, są kreski, kółka, kropki no i przede wszystkim rmt, a na dole będą miasta bronione przez patrioty :)


    • 10: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime4 Sep 2011
     
    coś w tym stylu

    • 11: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime13 Sep 2011
     


    w zasadzie wszystkie elemety potrzebne do zrobienia gierki już są...

    1,2,3 - wystrzeliwanie rakiet (1 nie chce działać, na razie nie wiem dlaczego)

    joy lewo/prawo - sterowanie celownikiem (góra/dół będzie też)

    w rmt znalazłem totalnie odjechanny kawałek lisu (wykorzystałem tutaj mały fragmencik)
    • 12:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime13 Sep 2011
     
    zapowiada się świetnie!
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Sep 2011
     
    Fajne! I to hires!
    • 14: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime17 Sep 2011 zmieniony
     
    AOL TV Science fiction :)



    wszystkie wyrzutnie działają, celownik chodzi l/p i g/d, problem jest z procką 'line' - co trzeba zrobić, żeby nie wykonywała się natychmiast, a rysowała linie punkt po punkcie?

    xeen - please, podmień 'dino', gdzie jak gdzie, ale na aol'u powinna być wersja finalna :)
    • 15: CommentAuthorKonop
    • CommentTime17 Sep 2011 zmieniony
     
    Przechowujesz listę stanów kreślenia lini. Musisz napisać wersję iteracyjną, stawiającą N punktów/wywołanie zamiast całości. Przed narysowaniem lini wyliczasz współczynniki nachyleń itp, zachowując je w liście stanów. Przed narysowaniem porcji lini przepisujesz dane z listy stanów do ciała procedury. Po skończeniu rysowania kawałka aktualizujesz stan w liście stanów.

    Kryterium zakończenia rysowania lini to zetknięcie się z jedną z krawędzi lub innym obiektem.

    W praktyce oznacza to, że będziesz musiał przechowywać zawartość zmiennych: d, dinc1, l_dinc2 h_dinc2, jeśli mowa o procedurce line.asm z pakietu mads.
    • 16: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime17 Sep 2011
     
    Konop - wielkie dzięki, chodzi właśnie o tą prockę, hmm, trochę to skomplikowane...
    • 17:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime17 Sep 2011
     
    co prawda, to prawda, Gonzo :)
    wybacz mi to opóźnienie - postaram się tym zająć - w końcu...