atarionline.pl Pierwsze produkcje - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Jan 2013
     
    Na atari.fandal.cz pojawiło się nowo odnalezione intro/demo M. Góreckiego.

    ->link<-

    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Apr 2013 zmieniony
     
    Wymienione wcześniej Blue Monday I i Rainbow:



    Miałem to na swoim Atari w dawnych latach i muzyka zdawała mi się dłuższa i lepsza.



    Kulawy angielski. Nie kojarzę tego dema, ale bym jakieś demo zapamiętał powinno się wyróżniać obrazkiem lub muzyką nie kradzioną z gry.
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 May 2013
     
    Na atari.fandal.cz pojawiło się nowo odnalezione polskie demo ->link<- ale mając na względzie muzykę z Mission Shark to raczej nie jest jakoś wyjątkowo stare. O rok produkcji można spytać autora gdy się przyjrzymy kto nim jest:

    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 Jun 2013 zmieniony
     
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Sep 2013
     
    Wspomniane wcześniej Wesołych Świąt z 1986:

    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Oct 2013
     
    Jedno ze starszych polskich dem (1988):

    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime22 Oct 2013
     
    O mamo, to gdzieś to puściliśmy???
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Oct 2013
     
    Trudno po takim czasie pamiętać w jakich okolicznościach. Najwięcej dem się rozchodziło na giełdach jak wiadomo raczej.
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Oct 2013
     
    To samo tylko ze scrollem po angielsku:

    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Nov 2014
     
    Wspomniany tu Cosinus:

    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Apr 2015 zmieniony
     


    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Jun 2015
     
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Nov 2015
     
    Źródło obrazka w znanym polskim demie:

    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime8 Dec 2015 zmieniony
     
    Jeden ze starszych polskich cracków, pan Radosław z Warszawy lub Wrocławia wczuł się w rolę na tyle, że przerobił nie tylko napisy, ale i obrazek:

    • 15: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Dec 2015
     
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Feb 2016
     
    Atari Drum Machine - aaaalleee nuuumer ;) Pamiętam jak rozgryzaliśmy z Jaśkiem ten program - naprawdę nas wtedy zafrapował ;)
    No i bardzo dobrze jakość tego programu świadczy o autorze, nic dziwnego jakie sukcesy potem osiągał.

    A myśmy podle wycięli te sample z ADM i od tego się zaczęła nasza zabawa w digitalizacje w Action! itp. np. ja potem zrobiłem trackera działającego na dwóch kanałach digitalizacji, a edytorem był edytor Action! czyli po prostu tablica w nim zapisana ;):P

    Potem dzięki TOMSowi kopiowaliśmy sample z trackerów w Atari STE (które pewnie głównie pochodziły z Amigi) i konwertowaliśmy je do 4 bitów - co nie było jakąś wielką filozofią. Następnie jeszcze jakieś sample dostałem od kogoś w redakcji Atari Magazynu i ogólnie mieliśmy parę dyskietek z samplami, tyle do wyboru co na Amidze:P
    • 17: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Feb 2016
     
    • 18:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 May 2018 zmieniony
     
    Tekst nawiązujący co nieco o historii atarosceny itp. spraw, "wyjęty" z dema BeweSoft-a. :)
    ->link<-

    To też jest fajne dla historyków:
    ->link<-


    TWH ładnie spisał większość znanych crakcerów małoatarowskich:
    ->link<-

    ... zapomniał chyba o Stevie Zipp'ie, który z czasem dołączył do High Tech Team. :)





    ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018
     
    mialem taki pomysl a nawet @miker/owi mówiłem żeby na Wap Niaku puscic stare dema tak od poczatku...
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 May 2018 zmieniony
     
    @Irata4.
    Jeszcze lepszym pomysłem byłoby stworzenie jakiegoś ebooka, który byłby choć namiastką tego co mają kommodziarze w książkach (historia demosceny - "Freax vol#1" ). Przy pisaniu tamtej w/w pozycji pomagał nawet ktoś z... ircowego #atari8. ;o :D
    To byłaby naprawdę benedyktyńska robota... :|
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018
     
    Jestem za ,a będziesz na Wap-Niaku ??

    To można by choć te dema puścić ,fajnie się mówi ale potem jak co do czego to ciężko cokolwiek samemu wyegzekwować ...
    chyba pozbieram te z tego wątku i spróbuje uruchomić na Wap -Niaku , nie mam teraz czasu wertować archiwum w poszukiwaniu starych dem , mam sporo roboty ...
    • 22:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 May 2018
     

    IRATA4:

    Jestem za ,a będziesz na Wap-Niaku ??

    To pytanie do mnie? Jak tak to odpowiem w skrócie: nie byłem i nie będę. :P

    Co do potencjalnej knigi z historią atarosceny - udzielam moralnego wsparcia, a sam (z różnych przyczyn) się za to nie wezmę.