atarionline.pl Baza gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime4 Jan 2018
     
    Tak jest. I żeby w pola wpisywać odpowiednie wartości, a nazwa będzie się generować sama. Ps. opcja napisz.se nie wchodzi w grę
    • 2:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime4 Jan 2018
     
    @anonymous: Albo lepiej: w pola wpisujesz odpowiednie wartości i cała gra się sama generuje :D

    @mgr_inz: Z tego co słyszałem to dodawanie jest raczej trudne, żmudne i niekomfortowe, więc nawet nie będę próbował robić dodawaczki (niem.: hinzufüger)
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime4 Jan 2018
     
    hehe, komuś było nie żal na domenę napisz.se
    :D
    to może jeszcze "wyszukaj.se" dla kompletu
  1.  
    Bocianu, gdyby było łatwe to ja bym napisał...
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime5 Jan 2018 zmieniony
     

    xxl:

    jak juz skonczycie to prosze przywrocic "The Nutty Proffesor", poprawic autora "Mazezam" i skasowac wymagania w NightDriver

    Proś o to Kaza; on wie wszystko najlepiej jak, co, gdzie i kiedy. Jeśli już tak punktował ilość wrzuconych plików, to ile sam ich dodał i w jakim stopniu wspomógł rozwój bazy przez ostatnie lata?
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Jan 2018 zmieniony
     
    Brawo, Voy, Brawo Bocianu :D

    @Bocianu z generowaniem gier po opisie, to jak byłem mały to myślałem, że da się taki program napisać ;) W sumie coś takiego mamy - internet i wyszukiwarki ;)

    Oczywiście Kaz zaprzeczy, ale jak widać udowodniłeś, że TOSEC się jednak przydaje:

    KAZ:

    1. Dzięki Bocianu, wyszukiwanie z poziomu strony ułatwia bardzo znalezienie czegoś. Czy to samo da się zrobić dla archiwum dem i archiwum użytków? I czy można by do tego dorobić GUI z dodawaniem danych o katalogu (grze, użytku), które by były trzymane w jakimś pliku DAT? Wiem, namawiam na zrobienie bazy danych :P

    2. Również poproszę o dołączenie do AOL :)

    3. Rozwiązanie Bocianu jest fajne, bo można z poziomu przeglądarki szybciej coś znaleźć. Ale wyszukać narzędziami można też w programie TOSEC - jeśli ma się ściągniete od nich pliki, można też z Windowsa - jeśli ma się nasze pliki na dysku. To rozwiązanie nie problemu z TOSEC tylko z wyszukiwaniem plików w ogóle. Cenne, ale obok głównego problemu.

    4. Larku, szpilka żenująca. Dobrze, że teraz przynajmniej możesz wyszukiwać sobie w nieaktualnej, pełnej błędnych i niepotrzebnych informacji. A zuo jak zostało tak zostało :)


    @Kaz Zuo? A bez tego Zua, to jak miałaby działać taka wyszukiwarka? Pisałem to już kilka razy, ale napiszę jeszcze raz - jeżeli taką trudność sprawia Ci dopisanie kilku dodatkowych informacji to je pomiń! A jeżeli coś trafia w inne miejsce niż wg porządku alfabetycznego to przecież można się umówić, że bezwzględnie wszystko będzie sortowane alfabetycznie (choć czasami wcale to nie ułatwia wyszukiwania). Krytykujesz tylko, a brak w tym jakiejkolwiek alternatywy - powrót do poprzedniego stanu? Nikt oprócz Ciebie tego nie chce... Czasami doskwiera brak informacji o poprzedniej nazwie, ale można te nazwy odczytać ze starszych archiwów i zapisać w dodatkowych plikach. Można zmniejszyć ilość informacji w nazwach pliku (aby były krótsze), a pozostałe dane przenieść do dodatkowych plików tekstowych z jakimś unikalnym rozszerzeniem (*.kaz?) - łatwych do edycji i używanych przez wyszukiwarkę. Ale to wszystko wymaga nakładu pracy... przynajmniej napisania odpowiedniego narzędzia, które przetworzy obecne dane na odpowiednie pliki i współpracującą z nimi wyszukiwarkę. Można też zapisywać sumę np. md5 i rozmiar pliku - aby było szybko poprzez specjalne narzędzie do dodawania plików.

    Edit: Albo lepiej zmienić kolejność tych danych w nazwach plików (ale je wszystkie zostawić, bo są użyteczne i łatwe do odczytania), aby były możliwe do odczytania na SIO2SD - czyli - nazwa programu, wymagania, info o modyfikacji, a dopiero potem autor - wydawca, rok.

    Krytykujesz, że prawie nikt nic nie dodał, a czy musiał? Chcesz dodawać to dodawaj. Koledzy pracowali nad uzupełnieniem danych - zobacz jak wiele danych uzupełnili i doceń ich pracę, a nie jedziesz po nich jak po przysłowiowej łysej kobyle.

    Skoro dodatkowe dane to Zuo, to i wyszukiwarka jest be.
    • 7:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime5 Jan 2018
     
    Ale tak serio, jakby ktoś (wiem, napisz.se) zrobił program, który obsługiwałby bazę i dodatkowo umożliwiał upload plików do bazy, to chyba załatwiłoby to braki kadrowe. Voy, dzięki za dotychczasową pracę, Tenchi - tobie też dziękuję i innym trve TOSECowcom i antyTOSECowcom za wkład. Peace, bracia Atarowcy
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Jan 2018 zmieniony
     
    (Dopisałem jeszcze więcej powyżej)

    Anty-TOSECowcem to jest wyłącznie KAZ, który się zjawia po latach i chce zrobić rewolucję - tylko jaką - powrót do tego co było?

    @KAZ niedawno na rosyjskiej stronce znalazłem archiwum AOL bodajże z 2011 roku. Edit: ->link<-

    @Larek Właśnie widzę...
    • 9:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime5 Jan 2018
     
    Od siebie złośliwie dodam tylko tyle: gdyby wszystkich wklepanych przez Kaza w postach literek użyć do zmiany nazw gier, a czas stracony na marudzenie poświęcić właśnie na to, to być może baza byłaby już kompletna. No ale kiepskiej baletnicy...

    @anonymus
    Dzięki, bracie - for great justice, albowiem tylko skończony ignorant będzie narzekać, że informacje typu rok czy wydawca gry nikomu nie są do niczego potrzebne.
    • 10: CommentAuthorBas
    • CommentTime12 Jan 2018 zmieniony
     
    @bocianu
    Wyszukiwarka rewelacyjna, tego brakowało na AOL.
    Można by było rozszerzyć ja o wyszukiwanie dem i użytków ?

    Też przyłączam się z prośbą o umieszczenie jej na stronie głównej.
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Jan 2018
     
    Bocianu, odezwałem się do Ciebie na fejsie.
    • 12: CommentAuthorAdam
    • CommentTime12 Jan 2018
     
    Wieczór, wstrzymaj się proszę. Wyjaśnię mailowo.
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Jan 2018
     
    Super ta wyszukiwarka na głównej. Dziękuję.
    • 14:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime14 Jan 2018 zmieniony
     
    Popieram przedmówcę. Nareszcie wyszukanie, dajmy na to, wszystkich gierek z niekompletną datą (199x) z poziomu strony, bez potrzeby pobierania całości i orania u siebie po dysku, jest dziecinnie proste oraz zajmuje sekundy, co nie pozostaje bez znaczenia dla ewentualnych prób naniesienia na bazę niezbędnych poprawek. Również dziękuję za to usprawnienie, świetna robota.
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Jan 2018
     
    no z taka wyszukiwarka to juz zupelnie inna rozmowa...

    dzieki :-)
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Jan 2018
     
    Wyszukiwarka jest inspirowana tym co zrobił u siebie Bocianu - dlatego się z nim kontaktowałem bo rozwiązanie funkcjonalnie wydało mi się dobre i chciałem obejrzeć od środka. To włączone w serwis nie używa bazy danych (zewnętrzne musi, bo opiera się na danych parsowanych z frontendu) i jest jeszcze parę rzeczy do poprawienia, których jeszcze nikt nie zauważył ;) Ale ogólnie działa :)
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Jan 2018
     
    to jeszcze dla opiekunow bazy jakis uploader z kreatorem nazw wedlug nowego systemu i narzedziem do nanoszenia korekt w juz istniejacych to moze i baza opiekunow sie odbuduje :-)