atarionline.pl Kopiowanie całodyskowych - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime7 Dec 2011
     
    Kochani, czym kopiować całodyskowce, takie jak:
    The Goonies
    Spy Vs Spy I,II,III
    WKCh
    RRace

    użylem TDK114, TomsCopier, TrackCopier w wszystko ch...
    w dodatku ze zdenerwowania zapisałem SpyvsSpy II na source, czyli na ten sam, z którego wczytałem, no i teraz nie laduje i nie mam nawet źródłówki!
    Czy to sie da jakoś odzyskać?

    wiem, że są wersje file'owe, ale one nie mają takich ladnych intro, plansz tytułowych, a ja jestem wielbicielem ładnych plansz tytułowych.

    Aha, Sio2PC-USB chwilowo nie mam.
    • 2:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime7 Dec 2011
     
    Kopiować? Całodyski? FastCopy lub np QuickCopy. Polecam. Bardzo dobrze sobie radzą.

    Co tego do odzysku uszkodzonej kopiowaniem gry to wątpię...
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Dec 2011
     
    A "DiskCopy" JAKU-B'a ?
    • 4: CommentAuthorw1k
    • CommentTime7 Dec 2011 zmieniony
     
    • 5: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime7 Dec 2011
     
    Taak, ale mnie chodzi, żeby TAK skopiować,
    żeby się troche szybciej wczytywało, wykorzystując turbotoms lub tygrysa
    • 6: CommentAuthorVidol
    • CommentTime7 Dec 2011
     
    aby sie szybciej wczytywalo trzeba miec odpowiednia stacje, samym nawet najwymyslniejszym kopiowaniem nic nie uzyskasz
    • 7: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime7 Dec 2011
     
    mam. TomsTurbo, i drugą TygrysTurbo.
    I co dalej?
    • 8: CommentAuthorguma
    • CommentTime7 Dec 2011
     
    kopiowanie pod QMEG OS daje rade z turbo
    • 9: CommentAuthorVidol
    • CommentTime7 Dec 2011
     
    nie wiem jak to jest z Toms Turbo.. U mnie w Toms 710 jest tak ze najpierw przy wlaczeniu komputera wczytuje sie programik znajdujacy sie w romie stacji ktory wlacza szybka transmisje i dopiero po tym wczytuja sie dane z dyskietki. Dodatkowo jest tez buforowanie sciezek co nawet bez zadnego turbo w pamieci przyspiesza wczytywanie.
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Dec 2011
     
    z Qmegiem trzeba uważać (3.x) jeśli się ma 192 kB ram i się chce nim skopiować 180 kb dyskietkę. Psuje kopie (kilka sektorów jest przekłamanych itp)
  1.  
    Afaik,

    the TOMS turbo speeder is fully compatible to the Turbo 1050 speeder by B.Engl (Germany). So, if you want to read + format + write 90k/130k/180k in turbo-speed try "Track-Copier" by Arnd Baer. Since it was originally written for a 1050 it does not do any higher formats than 180k of course...

    Think I have a fileversion of Spy vs. Spy which includes the intro, attached it here... -Andreas Koch.
  2.  
    oops,

    and here is the attachment of Spy vs. Spy 2 with intro...

    -Andreas Koch.
  3.  
    Need some sector-copier...?!?

    Well, here you are, a disk with various sector-copiers for Turbo, Speedy, Happy, XF551 and other drive speeders...

    -Andreas Koch.
    • 14: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime7 Dec 2011
     
    Thank you, Andreas.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2018 zmieniony
     
    Panowie, ma ktoś może taką wersję US Sector Copier? Z inicjałami pirata R.Reagan? Ewentualnie inne wersje tego kopiera? :)

    (zdjęcie podesłał mi Will ze społeczności spectrumowej)
    • 16:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    Rzuć okiem tu - pozycja [C] (inne nazwisko)
  4.  
    Well, regarding US Sector Copy, I have versions 1, 2, 4 and 5 (but not found nr. 3 yet). None of the versions I have contains the name "R. Reagan". But was this only a simple name change (change E. Reuss with R.Reagan) or did the hacker change something else in the program, i.e. not a word or a letter, but maybe change a program function or added something new to the program ?!?

    Attached you will find the US-Copy programs I have (think early versions were Happy only, later versions maybe Speedy only, not tested since I do not use US-Copy)...
  5.  
    Find attached dozens of other sectorcopy programs I have (sometimes as original bootdisk, sometimes as converted diskfiles). Maybe some of them are useful. Copy130k means, max. size is 130k, the same counts for Copy180k, Copy360k and Copy720k. I have also some harddisk copy programs for up to 16MB in my collection, but already posted them at atarionline several months ago (think the topic was about hardisk copy programs)...
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Apr 2018
     
    Larek - dzięki!
    CharlieChaplin - danke!

    CharlieChaplin:

    But was this only a simple name change (change E. Reuss with R.Reagan) or did the hacker change something else in the program, i.e. not a word or a letter, but maybe change a program function or added something new to the program


    Don't know yet. The Spectrum fan - Will - noticed this version in TV program from 90's and I would like to find it to check.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jun 2022 zmieniony
     
    Do kopiowania polecam "Diskcopy" kolegi Jaku-B. Przetestowane, działa zgrabnie. Fragmenty opisu:

    DISKCOPY V1.16
    Najogólniej mówiąc, Diskcopy służy do kopiowania dysków w standardowych formatach CA-2001. (...) Kopier można obsługiwać klawiaturą, amigowską myszą albo joystickiem.

    Jedną z poprawek, jaką wprowadziłem w tej wersji, jest możliwość włączania opcji z menu głównego nawet w czasie kopiowania. Teraz po przegraniu dysku, jeśli chcesz zrobić drugą kopię, ale
    nie wiesz, czy dysk na którym chcesz nagrywać jest pusty, naciskasz YES w okienku "WRITE NEXT COPY ?". Kiedy wyświetli się komunikat "INSERT DESTINATION DISK", naciśnij DIR.

    Drugą rzeczą, jaką dorobiłem jest pytanie w czasie uruchamiania programu, czy chcesz użyć dodatkowej pamięci. Jeśli masz jakieś pliki w ramdysku, to możesz nacisnąć NO. Nie stracisz ich
    ale będziesz musiał przekładać dyski w czasie kopiowania.

    Trzecia rzecz, to poprawienie proprocedury badającej ilość banków pamięci. Stara wersja programu mogła błędnie rozpoznawać pamięć w niektórych komputerach. Ponadto ta wersja nie używa pierwszej strony pamięci (stosu). Dostałem niedawno cynk, że Diskcopy
    kolidował z niektórymi programami, bo wykorzystywał pierwszą stronę. Rejestry, które poprzednio tam się znajdowały, przeniosłem na stronę zerową. W tej chwili mój program używa następujących komórek: 00-03 08-0D 80-8A CB-D2
    • 21:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime27 Jun 2022 zmieniony
     
    Tu dwa tutoriale po kolei jak skopiować pliki:

    1. Pojedyncze pliki za pomocą DOS ->link<-
    2. Całe dyskietki (odpowiedź na pytanie z tytułu) ->link<-
    • 22: CommentAuthortbxx
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Kopiowałem dyskietki "Grubcia" za pomocą DISKCOPY V1.16
    strona B to gry cało-dyskowe. Kopiowane przy użyciu 65XE/1050/ SIO2SD ustawione D1 - ATR z DISKCOPY, D2 - 1050 z dyskietką, D3 - pusty ATR. Po lewej odczyt z dyskietki, po prawej z ATR(kopii dyskietki):

    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    czy aby na pewno docelowy ATR był pusty? Wygląda to na pomijanie pustych sektorów przy kopiowaniu.
    • 24: CommentAuthortbxx
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    w sumie błędnie napisałem 'D3 - pusty ATR'
    dokładniej na SIO2SD, D3 ustawiam "EMPTY" więc samo tworzy plik ATR
    • 25:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Sep 2022 zmieniony
     
    Niestety, mam to samo. W SIO2SD wybór dysku "empty" alokuje miejsce na karcie SD, ale NIE CZYŚCI. Rozmawiałem z JKZ i on nie był świadomy faktu, że kopiery korzystają z tego, po formacie dyskietki są na niej same zera i nie marnuje się czasu na zapis pustych sektorów.

    Tymczasowym rozwiązaniem jest stosowanie kopiera, który NIE POMIJA pustych sektorów przy zapisie. Jeszcze nie wiem, jakiego.
    —edit— już wiem:
    SD i ED : Sectorcopy 2 ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Sep 2022 zmieniony
     
    Tak czy inaczej za chwilę (po testach) będzie dostępne nowe poprawione firmware zerujące nowo utworzony plik "EMPTY"
    • 27:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Dec 2022 zmieniony
     
    Błąd naprawiony!

    ->link<-