atarionline.pl Jaka gra na Atari nadaje sie na turniej? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 May 2009
     
    Poniewaz istnieje mozliwosc, ze bede zamieszany w organizacje pokazu/turnieju gier na Atari, dla takich ludzi, co z Atari wiele wspolnego nie maja, chcialem zapytac - jaka gre polecacie na taki turniej?

    Najlepiej wlasnie dwuosobowka - bo moga sie scierac dwaj zawodnicy na raz. Pamietam ze zlotow, ze walka bezposrednia to zawsze byl wiekszy fan niz pojedyncze zasiadanie do kompa i bicie jakiegos rekordu.

    Chce miec kilka tytulow w odwodzie, zeby organizator mogl sobie cos wybrac.

    IK przychodzi mi do glowy (szkoda, ze jeszcze nie ma koncowej wersji IK+). Te okrzyki, ta muzyka... :)
    • 2:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime23 May 2009
     
    1. World Karate Championship
    2. Pit Stop II o ile pamiętam ma opcję dwu graczy
    3. Megablast (koniecznie wersja na 130XE, z samplami)
    4. Tekblast (3 osoby na raz mogą być wplątane w grę)
    5. The Goonies (ale tam, gdy gracze mają współpracować)
    6. Bruce Lee - jeden jest bohaterem, drugi sumitą
    7. Zybex - zarówno w opcji współpracy, jak i współzawodnictwa ;)
    8. Tanks - zabawa jest przednia
    9. Decathlon, ale tam trzeba uważać na joystick ;)
    10. Samurai's Game lub podobna Axilox - logiczne, dla dwu graczy
    To tak na szybko, co mi wpadło do głowy. A jest spoo więcej...
    • 3:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime23 May 2009
     
    Archon 1 i 2
    • 4:
       
      CommentAuthorrako
    • CommentTime23 May 2009
     
    spy vs spy 1,2,3..
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 May 2009
     
    Moze sie nie zrozumielismy. Jest impreza, przychodzi sporo ludzi "z ulicy", a nie jakis szczegolnych fanow 8-bitow. Jest jeden, maks dwa komputery Atari, granie pewnie na stojaco, z joyem w rece ;). Trzeba pokazac Atari kolorowo, dynamicznie, zabawnie, zeby nakrecic do grania.

    Przeciez nie dam im grac w Archona czy Samurai's Game...
    Podoba mi sie z tych pomyslow: Tekblast, Tanks, dodam Dyna Blaster TeBego. Reszta gier moze byc, ale na prezentacje gier, a nie na turniej.
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 May 2009 zmieniony
     
    nie wiem czy sie nadaje (nie na 2 graczy) otrzymalem sygnal ze w stanach na jakims spotkaniu grupy (moze AnonimowycAatarowcow) calkiem dobrze bawili sie z FlowersMania :D, a z nowszych rzeczy - czytalem gdzies ( pamiec :/ ) ze Yoomp gromadzi tlumy przy wystawie
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 May 2009
     
    O widzisz, Yoomp, Flowers Mania, Bomb Jack - to warto pokazac.
    • 8:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime23 May 2009 zmieniony
     
    i Joust :-)
    i Mario Bros :-)
    • 9: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime23 May 2009
     
    oczywiście Grand Prix Simulator! Pamiętam do dziś jaką zabawę miałem z bratem grając w tę gierkę....
  1.  
    Zdecydowanie "World Karate Championship"
    • 11:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime3 Feb 2010
     
    Kaz - najlepiej pokazać najpierw te starsze tytuły - klasykę, a dopiero później nowe gry takie jak CL, Yoomp itd. Niech ludzie zobaczą, że Atari to swietny komputer, lecz niestety zaniedbany bardzo w tamtych czasach.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2010
     
    Dzieki za wszystkie porady.

    Co nieco przecwiczylismy juz na Poznan Game Arena - okazalo sie, ze nie ma obaw co do grywalnosci starych gier dla osob, ktore nigdy w nie nie graly. Stare gry wciagaja.

    A po drugie - ze tak naprawde nie ma ludzi, ktorzy nie slyszeli/widzieli, albo nie grali w stare gry. Czego dowodem byly osoby, ktore na PGA znalazly sie nie jako zwiedzajacy , a jako obsluga techniczna (np. panie tlumaczki, bankowcy), a mimo to prosili o konkretne tytuly z dziecinstwa...
    • 13: CommentAuthorurborg
    • CommentTime3 Feb 2010 zmieniony
     
    Ja ze swojej strony mogę dodać, że idealną grą na większy turniej jest "One on One". Zasady koszykówki każdy mniej więcej zna, a gra ma to do siebie że jest dobrze napisana, sterowanie jest łatwe i przyjemne, no i potrafi wzbudzić niemałe emocje. Można ustawić grę na czas lub do określonej liczby punktów, co pozwala na rozegranie turnieju z dużą ilością uczestników. Można odpalić na kilku komputerach i rozgrywka systemem pucharowym. Poza tym wydawca - Electronic Arts, można powiedzieć że to takie NBA z 1983 roku ;) To jak na tamte czasy naprawdę produkcja wysokobudżetowa, z udziałem takich ówczesnych gwiazd NBA jak Julius Erving i Larry Bird.

    PS. Kilka jeszcze tytułów dla dwóch graczy przychodzi mi do głowy, choć na turniej już może w mniejszym stopniu by się nadawały:

    Outlaw
    GunFight
    Atari Tennis
    Eurpean Super Soccer
    Kickstart
    Ballblazer
    Trailblazer
    SpeedAce (wersja od Zeppelin Games)
    Speed up! Gold edition (potrzebny by był Multilink i kilka atarek połaczonych w sieć)
    BMX Simulator
    Bop'n Wrestle
    Fantastic Soccer