atarionline.pl SlightSID Player - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 Dec 2011 zmieniony
     
    Witam,
    Seban skonstruowal kardridge z SIDem na pokladzie. niedawno tez emulacja SIDa zostala dodana do Altirry tez w zalaczniku.

    w altirze prosze zaznaczyc slight-sid enabled. player odtwarza muzyke z c64 grajaca od 1 do 8 razy na ramke. spacja przelaczamy kolejny utwor w obrebie jednego SIDa a w menu spacja listuje kolejne wpisy z katalogu. esc - przerywa granie i wraca do menu.
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 Dec 2011
     
    i Altirra, coby nie szukac daleko
    • 3: CommentAuthorat0mic
    • CommentTime8 Dec 2011 zmieniony
     
    a da radę Pokey razem z SID żeby to stroiło ? przecież to by była symfonia. Digitki berkusji na Pokey i akordy a na SID modulacja kołowa i synchronizacja z filtrami jak na moogach z lat 70', oczywiście wyjscie z Pokey można wrzucić na SID internal żeby do niego filtry dodawać. ale jazda!

    w załączniku to o czym mówię (synchronizacja kanałów, modulacja i filtrowanie) trzeba cofnąć do pierwszego kawałka bo jest ustawione na 2. Wiem że SidPlay ma filtry emulowane a nie sprawdzałem emulatorka Atari - bez filtrów jest trochę kiszka ;) zachęcam do wytrwałości i do wysłuchania całego kawałka barwy dźwięków są naprawdę ciekawe
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    A dlaczego ma nie stroić. Żaden z układów nie ma fixed częstotliwości.
    Oczywiście mowa o "strojeniu" a nie strojeniu (głównie od strony pokeya)
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Aug 2014
     
    nowa wersja 3.3

    ->link<-

    w katalogu z plajerem sa ciekawe przyklady, stereo i grajace kilka razy na ramke.

    jesli ktos jeszcze nie ma kardrydza SlightSID (sa tacy?) to Altirra emuluje jednego sida, byc moze wkrotce bedzie teaz emulowala wersje stereo.
    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Aug 2014
     
    Ze strojeniem to jest tak, że zależy czy playery na C-64 używają tych samych częstotliwości co atarowskie :) W przeciwnym wypadku trzeba będzie pisać swój.

    @at0mix: Seban już się wypowiedział - SlightSID oprócz wyjścia ma jeszcze wejście, do którego można podpiąć wyjście z POKEYa, żeby zmiksować je razem - ba, można używać filtrów SIDa na dźwięku wychodzącym z POKEYa :)
    • 7: CommentAuthorseban
    • CommentTime5 Aug 2014 zmieniony
     
    Hej!

    cartridge w chwili obecnej jest i działa, właściwie nie przewiduję już żadnych zmian w hardware, wygląda obecnie tak:





    Altirra niestety nie emuluje SID-a zbyt wiernie (i w dodatku tylko pierwszą wersję z jednym SID-em /mono/), a więc dla porównania próbki utworów zgrane z obecnego hardware:

    Hokuto by Nata: ->link<- (16bit, 48KHz, format FLAC, stereo 2xSID)

    Melanoma by Randall: ->link<- (16bit, 96KHz, format FLAC, stereo 2xSID)

    Driver by X-Ray: ->link<- (16bit, 48KHz, format FLAC, mono 1xSID)

    Informacje techniczne:

    Układy SID są taktowane asynchronicznie w stosunku do zegara Atari. Taktowanie SID-ów w 100% zgodne tym w C64, dodatkowo mamy możliwość wyboru pomiędzy zegarem PAL a NTSC. Układy grają więc w 100% tak samo jak w przypadku C64. Śmiem twierdzić że jakościowo nawet lepiej od oryginalnej aplikacji układu w C64 (poziom szumów, pasmo wzmacniacza wyjściowego, jakość zasilania doprowadzonego do SID-a)

    Cart domyślnie obsługuje SID-a w wersji 8580 i nie przewiduję seryjnej produkcji w wersji 6581. Jednak dla upartych będzie można dostosować cart do takiej wersji układu. Co do porównywania 6581 i 8580, nie powinienem się wypowiadać bo moja opinia jest subiektywna :) dla mnie 6581 brzmi gorzej :] wiem że są miłośnicy brzmienia 6581, ale ja słyszę głównie jego bugi (nieliniowa charakterystyka filtra, i "pykający" ADSR)
    • 8: CommentAuthorRamos
    • CommentTime5 Aug 2014
     
    Ciekawie jak będzie brzmieć muzyka napisana na 2POKEY i 2SID. Jeszcze takiej nie był. To jest wyzwanie dla muzyka.
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Aug 2014
     
    @Ramos: to dla muzyka przede wszystkim pole do popisu :)
    • 10:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime5 Aug 2014
     
    @seban jak można nabyć kartridża ??
    • 11: CommentAuthorseban
    • CommentTime5 Aug 2014 zmieniony
     
    co do kupna Slight-SID to aktualnie prace nad projektem są na ukończeniu. hardware jest gotowy, software powstaje w błyskawicznym tempie. Jeszcze trochę testów, porównania i pomiarów i przymierzę się do serii produkcyjnej. Czekam na wyceny komponentów dla większej serii i jak już wszystko będzie gotowe i oszacowane to dam oczywiście znać.
    • 12:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime5 Aug 2014
     
    chcę 2 :-)
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Aug 2014 zmieniony
     
    Jakby co, to @seban mogę pomóc, mam przetarte ścieżki. Po prostu daj wycenę, jak ją dostaniesz, na priva, może da się taniej, z korzyścią dla wszystkich.
    • 14:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime6 Aug 2014
     
    tylko skąd brać SIDy? komdziaki kupować?
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Aug 2014
     
    c64 byl produkowany w takich ilosciach ze te kilkadziesiat kartow roznicy nie zrobi ale... bol jest tak czy siak, szkoda mydelniczek.
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Aug 2014
     
    Czasem na ebayu pojawiaja sie nowe, nieuzywane, pewnie z jakichs zapasow magazynowych. Lotharek np. sprzedaje nowe POKEYe - sam jestem ciekaw skad :) (bo AY to sa z tego co wiem normalnie produkowane).
    • 17: CommentAuthorstryker
    • CommentTime6 Aug 2014
     
    Panowie kilka srubek lub zatrzaski i wyjmujemy sida z podstawki! Jak sie nam znudzi pakujemy go spowrotem....
    • 18: CommentAuthortebe
    • CommentTime6 Aug 2014
     
    aż dziw bierze że Lotharek nie zaczął już produkcji seryjnej, może zacznie produkować SID-y ;)
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Aug 2014 zmieniony
     
    chinczycy probowali skopiowac SIDa... poniesli kleske

    a to oznacza, ze SIDow nie da sie wyprodukowac.
    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Aug 2014
     
    Jasne, a te montowane w Commodore wyrosły na plantacjach na Marsie :)
    • 21: CommentAuthortebe
    • CommentTime6 Aug 2014
     
    potrzeba kogoś kto nie wie że się nie da, on to zrobi ;)
    • 22: CommentAuthorseban
    • CommentTime6 Aug 2014 zmieniony
     
    @jhusak: dzięki! Będę pamiętał ;)

    przy okazji testów różnistych kolejne kawałki do posłuchania:

    For Avantgarde by Red Devil: ->link<- (16bit, 48KHz, FLAC, mono 1xSID 8580R5)

    Flimbo's Quest by R.Ouwehand & J.Bjerregaard: ->link<- (16bit, 48KHz, FLAC, mono 1xSID 8580R5)
    • 23: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime6 Aug 2014 zmieniony
     
    Przeczytałem, że jest to finalna wersja carta, ale mam pytanko, czy nie mogła by wejść też w rachubę wersja do montażu wewnątrz komputera?

    A i co to za kabelek wychodzący z prawej strony?

    Tak na marginesie: co do układów POKEY, z tego co wiem większość, które można kupić na rynku pochodzą jednak z demontażu. Wyczytałem gdzieś, że ogólnie kupno jakiegokolwiek pokeya rodzie pewno ale: brzmią różnie w układzie stereo - głównie chodzi o głośność. Żeby pokeyowe stereo brzmiało fajnie trzeba montować najbardziej do siebie zbliżone produkcyjnie - można to rozpoznać po oznaczeniach na układach.
    • 24: CommentAuthorseban
    • CommentTime6 Aug 2014 zmieniony
     

    Valdghir:

    A i co to za kabelek wychodzący z prawej strony?


    Przylutowałem sobie przewód do masy aby łatwiej przypinać GND od sondy oscyloskopu :) Był jeszcze +5V z drugiej strony jak uruchamiałem płytkę poza Atari :)

    Co do wersji wewnętrznej... też o tym myślałem, ale nie wiem czy ktokolwiek byłby tym zainteresowany aby opłacało się robić serię produkcyjną. Zauważyłem że niewielka liczba osób chce przerabiać swoje Atari, duża grupa woli nic w środku nie zmieniać.


    A skąd te informacje o POKEY-ach? Miałem masę POKEY-ów w swoich rękach... i nie zauważyłem (a raczej nie usłyszałem) jakiejkolwiek znaczącej różnicy w głośności chipów pochodzących od różnych producentów czy z różnych okresów. Mierzyłem i oglądałem to nawet kiedyś (w latach '90) gdy montowałem stereo i nie było naprawdę żadnej "słyszalnej" różnicy w brzmieniu ani w głośności dźwięku. W brzmieniu różnicy być nie może, w głośności teoretycznie może się pojawić różnica, jednak jak mówię było to niesłyszalne.
    • 25: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime6 Aug 2014
     
    Dzięki za info o kabelkach.

    Co do wersji inside: powstaje tak dużo fajnych urządzeń, chciałbym naprawdę mieć wszystkie naraz, ale za każdym razem jest to samo: cart i nieprzelotowy. Rozumiem, że tak jest łatwiej - sprzedać konkretne skończone urządzenie. Krótki rys historyczny Atari ujawnia nam, że konstruktorzy Atari też to zauważyli - stąd pomysł na box do montażu rozszerzeń.

    Je nie badam rynku i zdaję sobie sprawę, że tak jest łatwiej, ale gdyby :-) powstał Ci taki zamysł, to wiedz, że kupuję w ciemno. W sumie to pewnie nie byłoby skomplikowane odciąć złącze krawędziowe i umieścić miejsce na kebelki lub piny - dla wersji inside, pewnie jakby się przyjrzeć raz to może i płytka jeszcze by zmalała.

    A tak wogóle - to jest tu tylu konstruktorów. Czemu nie powstaje plan reaktywacji Atari 1090?

    Spójrzcie ile to by rozwiązało tematów. Wystarczy opracować podstawę: płytę główną z zasilaczem i gniazdami typu CART - żeby sprawę ułatwić. Chcę to wkładam cart audio, jakiś z dyskiem, złączem ETH lub inny z akceleratorem. Odpalam komputer z jakąś kombinacją klawiszy - włączam lub wyłączam widoczność któregokolwiek.

    Ja się na tym nie znam, ale nie wierzę, że przy uwzględnieniu współczesnej elektroniki nie da się tego zrobić BARDZO PROSTO.

    Co Wy na to?
    • 26: CommentAuthorseban
    • CommentTime6 Aug 2014 zmieniony
     
    przy okazji kolejnych testów dwa następne utwory do posłuchania:

    ciekawy brzmieniowo (utwór nie zawiera sampli):

    E.G. Blues by Hermit ->link<- (16bit, 96KHz, FLAC, stereo, 2x SID8580R5)

    oraz klasyk:

    Cybernoid II by Jeroen Tel ->link<- (16bit, 48KHz, FLAC, mono, 1x SID8580R5)

    A co do wersji "wewnętrznej" jeżeli powstanie to będzie to o wiele bardziej rozbudowane urządzenie zawierające: 2xPOKEY, 2xSID, oraz Stereo Covox.
    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    nowy 3.5 SlightSID Player

    ->link<-

    nowe lepsze timingi,
    dodatkowe klawisze 1-f + shift - wybor napedu
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Aug 2014
     
    wersja 3.6 ->link<-

    a w niej:

    - licznik ladowania pliku SID
    - poprawione procki - bardziej pozwala na wiecej
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Aug 2014
     
    z tym brakiem przelotu to fakt, np - mamy SIDE i nie mamy możliwości podłączenia SlightSID'a. Nie jest to w sumie taki tajtowy problem jak by się wydawało ....
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 Aug 2014 zmieniony
     
    Kolejne karty bodajże się podpina równolegle (jak urządzenia na SIO). Może ktoś w końcu zrobi rozgałęźnik? To powinna być sama płytka i gniazda, zero elektroniki. W XE będzie to miało ten plus, że karty w końcu przestaną leżeć a będą stać (wiadomo że tak jest lepiej :D ) nie wyrywając gniazda - sama przejściówka powinna mieć odpowiedniej wysokości nóżki (tym bardziej że powierzchnia spora). A ja bym poprosił o wersję do XL (sam nie wiem czy lepiej żeby leżała na obudowie, czy za, podpinana tasiemką). W sumie tasiemkowa byłaby uniwersalna (tylko do XL tasiemka nieco dłuższa).
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Aug 2014
     
    nie wiem, czy to tak do końca wygląda, bo:

    jeżli podłączysz razem takie coś: Karin Maxi, Ide+, oraz SIDE2 to:

    * Jeśli SIDE2 jest w slocie cart Karin Maxi a w drugim slocie ECI (KMD) jest IDE+ to SIDE2 nie zadziała

    * Jeśli SIDE2 jest w slocie carta IDE+ a IDE+ jest podłączony do KMD - to wszystko działa. Mam dostęp do FDD pod KMD, mam dostęp do HDD pod IDE+ i widzę wszystko pod SIDE2 na CF.

    ... dlatego zastanawiam się, czy prosta przelotka da radę. Np. taki Atari 1090, to nie była taka prosta "przelotka" i może ta idea ma jakiś sens (w sensie reaktywacji).
    • 32: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Aug 2014
     
    no i w takiej konfiguracji, gdzie mamy KMD i w jednym ECI siedzi IDE+ ze SIDE2, to do drugiego slotu KMD Slight SID może się nie zmieścić, bo zawadzi o poziomo leżącego SIDE2 ;) Jeśli ktokolwiek nie może sobie wyobrazić tak trudnej do wyobrażenia sytuacji, to mogę zrobić fotkę biorąc zamiast Slight Sida dowolnie inny cart ;)
    • 33: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 Aug 2014 zmieniony
     
    Ale Atari 1090 to kompletna szyna podpięta pod PBI. Tam tej elektroniki trochę jest, chyba nawet jakiś ROM jak widziałem na schematach. No cóż, skoro kolejność wpięcia urządzeń w "pociąg" ma znaczenie, to znaczy że to nie jest taki prosty rozgałęźnik, coś tam jeszcze musi być.

    PS. Chyba że w Karince poprawnie działa tylko jeden slot, dlatego SIDE trzeba podłączać przez IDE+ :)
    • 34:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Aug 2014
     
    w atari800 jest coś takiego jak "piggyback", czyli "na barana".
    To chyba jest dokładnie równoległe łączenie kartridży, czyż nie, @krotki?

    Oczywiście, nie wszystko ze wszystkim zadziała, ale kartridże, które mają oddzielną przestrzeń adresową pod D500 powinny zadziałać równolegle.
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime10 Aug 2014
     
    Czyli moja pierwotna hipoteza była słuszna, rozgałęźnik to po prostu druty, ew. coś co będzie eliminowało zakłócenia, a problemy z kolejnością wymienionych urządzeń są spowodowane przez specyficzną konstrukcję któregoś z nich. Raczej nie jest to konflikt przestrzeni adresowej skoro jednak wszystkie razem działają połączone w określony sposób... A tak w ogóle to dobrze by było zrobić tabelkę, jakie adresy są okupowane przez rozszerzenia korzystające z cart/eci/pbi.
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Aug 2014
     
    Rozdzielacz wazna rzecz, przelotka tez.

    Tu pisalem ->link<-
    • 37: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Dec 2014
     
    SlightSID Player zostal zaktualizowany do wersji 3.7

    ->link<-
    • 38:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Apr 2018
     
    Czy możliwa byłaby taka modyfikacja playera, by mógł odgrywać SID-y na Evie? Niektóre SID-y są dość pamięciożerne i player od Mono wymięka. :) Karta ma tylko jeden rdzeń tego układu (czyli 2SID odpada). Rozpiska jej rejestrów jest w Atariki.

    Z góry bardzo dziękuję. :)
    • 39: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Apr 2018 zmieniony
     
    stworz plik binarny z takimi bajtami:

    FF D2 FF D2 81

    i doklej na koncu pliku plajera.

    widze ze znowu rejestry powtorzone wykorzystywane bez zabezpieczen w modyfikacjach komputera... konstruktor pewnie ten sam ;-) po prostu beznadzieja. gdyby to dodac na poczatku to na prawdziwej atarce ten patch prawdopodobnie rozwali komunikacje sio. bedzie dzialac tylko na evie.
    • 40: CommentAuthorpasiu
    • CommentTime14 Apr 2018
     
    Jakie inne rozszerzenie masz na myśli pisząc, że konstruktor ten sam?

    Zabrakło ci argumentów w temacie twojej wersji Antonii, więc tutaj dajesz upust swojej frustracji. Mam dla ciebie propozycję - zmodyfikuj swój flagowy produkt tak, by komunikował się z Pokey'em korzystając z adresów powyżej podstawowego zakresu. Będzie to jedyny soft, który nie będzie współpracował z evie. Jeżeli to dla ciebie wciąż za mało, to możesz iść dalej i zrobić na złość wszystkim użytkownikom stereo.
    • 41:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Apr 2018 zmieniony
     
    Konstruktorzy są różni: Ultimate 1MB robił Candle, a Evie Pasiu.

    Nie bój nic, Evie nie wymaga Rapidusa i można z niej korzystać na koszernej maszynie. Zresztą tak nawaliłeś nielegali w playerze, że innej opcji nie ma. :D

    Działa. :) Jeszcze raz dzięki.
    • 42: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Apr 2018
     
    @Pasiu: co z tym ma wspolnego moja wersja Antonii? raczej mowmy o roznicach: jest prawidlowo zaprojektowana :-) problem, ze nie rozumiesz dlaczego rejestry KONFIGURACYJNE rozszerzen MUSZA miec zabezpieczenia jesli znajduja sie w przestrzeni rejestrow sprzetowych atarki...

    @Voy: zrob jakis filmik jak gra na plajerze sid z tym filtrem liniowym... no zobaczymy.
    • 43: CommentAuthorpasiu
    • CommentTime14 Apr 2018
     
    Muszą, bo przyszedł xxl i tak powiedział? Czy też może Atari tak chciało?
    • 44:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Apr 2018 zmieniony
     
    Ale na twoim, czy od Mono? Na twoim chyba sobie sam wybiera pomiędzy filtrami 6581 albo 8580 według nagłówka PSID. W tym od Mono można wybrać pomiędzy powyższymi, liniowym i brakiem jakichkolwiek.

    Filmiki nagrałem parę dni temu i wrzuciłem na Facebooka. Tutaj ->link<- masz z filtrem 6581, a tutaj z liniowym ->link<-

    Wszystko zależy od SID-a. Czasami brzmią praktycznie tak samo, a czasami różnica jest bardzo wyraźna.
    • 45: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Apr 2018
     
    chodzilo mi o sida, z ktorym byl problem (post 38, najlepiej taki gdzie roznica na filtrze liniowym jest najwieksza) odgrywany na moim plajerze i evie. filtr liniowy jest wlaczony na stale na evie. ciekawy jestem roznicy.
    • 46:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Apr 2018 zmieniony
     
    Na przykład ten: ->link<- - pod programem od Mono jest problem z odtworzeniem. Zawiera dwa nielegale i tym samym na 65816 jest zwiecha, pod 6502 próbuje się uruchomić, ale słychać tylko pyrkanie w głośnikach.

    Pod programem Mono były sprawdzane zarówno w najszybszym trybie Rapidusa, jak i pod 6502 z poziomu SDX z IDE+ 2.0, a twój program odpalany był na wyłączonej karcie turbo, na 6502, przez SIO2PC USB, jedynie z włączonym dodatkowym 1 MB RAM.

    W załączniku problematyczne SID-y oraz sidreloc, czyli fajny soft do relokacji plików PSID. Poniżej rozpiska, co i gdzie chodzi lub nie.

    Nie działają na obu playerach:
    CLUBSTER.SID
    CONCRTLC.SID
    DEVOID.SID
    FANTASM4.SID
    FISIHNG.SID
    GIANASDS.SID
    HIFISKY.SID
    JOGGING.SID
    KAGE.SID
    KAOS64.SID
    LEFTRIG.SID
    LICKMY.SID
    MODERNLO.SID
    POLLYS_H.SID (totalna zwiecha pod SID Hardware Player pod 65816 i 6502)
    RASTALIN.SID
    RAVELOOP.SID
    ROBOTSEN.SID
    RUN_STOP.SID
    VENUSFAL.SID
    VINTAGE.SID
    VORTEX.SID
    WALKING.SID
    WONDX_P1.SID
    ZAHLENRA.SID (zwiecha pod SID Hardware Player pod 65816 i 6502)

    Nie działają pod SID Hardware Player:
    DANMAKU.SID (nielegale: $CB pod $1129 i $0b pod $11FE) - na 65816 zwiecha, na 6502 coś tam próbuje się uruchomić i tylko pyrka
    INTERTWI.SID (nielegal $BF pod $10FB) - pod 65816 zwiecha, na 6502 chodzi
    PARTY_AN.SID

    Działają na SlightSID Player:
    COLDWAR2.SID
    COSMIC64.SID (wielki! 48 kB - gra, ale włazi na pamięć ekranu)
    DANMAKU.SID
    INTERTWI.SID
    PARTY_AN.SID
    • 47:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    @xxl: i jak?
    • 48: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    dzieki za liste. jak bede mial chwile to przyjrze sie temu - na pierwszy rzut oka... czy probowales zdobyc te muzyczki w innym formacie niz rsid?
    • 49:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    Nie, nie próbowałem. Część pewnie jest pisana pod różnymi trackerami, ale nie mam za bardzo czasu, żeby się tym zająć.
    • 50: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Jan 2021 zmieniony
     
    Jeżeli nie chcesz, by Twój player komunikował się z Tobą w nieznanym języku i nie wystarczy Ci już do tego anielskiej cierpliwości a krew Cię zalewa ... :



    ... już niebawem ukaże się idealny dla Ciebie SIDplayer obsługujący wszelakie rozszerzenia oparte o SID'a, czyli EVIE, POKEYMAX, SIDARI, SLIGHTSID, MELODY



    :)