atarionline.pl Development ;) ATARIONLINE.PL! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    W pełni rozumiem podejście @wieczór. Nowoczesny framework, php7, łatwo customizowalny open sourcowy , ze sporą ilością vendorów. Konkretne rozwiązania i tak trzeba napisać samemu dlatego coś na kształt cmf było by chyba na miejscu.
    Nauka nowych rzeczy , o to chodzi. Podejście @MADRAFi to dla mnie totalny kosmos. Może dla wielkich klientów korporacyjnych tak się robi.
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    @zbyti: nie przepisali :) WP to nadal wewnętrznie jeden wielki badziew :)

    Jeśli chodzi o próby stosowania gotowego software'u (mam na myśli aplikacje - nie frameworki) to wynika to najczęściej z obawy - o rany, tyle trzeba zrobić, a tu jest coś "podobnego", więc przeróbmy. Nic bardziej mylnego. Z doświadczeń wynika, że tego typu podejście jest pakowaniem się w kłopoty i bałagan, a rezultat jest średni. Żeby było jasne - zrobiłem dziesiątki website'ów z użyciem WP, Joomli itp. ale to były narzędzia przeznaczone do tych celów. Był też nacisk na możliwość rozszerzania przez użytkowników - wtedy CMS z dużą bazą modułów, pluginów itp jest nieodzowny.
    Tu sytuacja jest nieco inna - przerabianie gotowego software'u mija się z celem - to trochę jakby wziąć sosnowy pień aby za pomocą siekiery wystrugać z niego zapałkę :) Jedynym miejscem gdzie może się to sprawdzić jest forum. Naprawdę reszta website'u ma podkład całkiem prosty - i reimplementacja tego to nie jest rocket science. Problem polega na tym, że AOL był robiony dawno, przez różne osoby, z różnym podejściem - teraz trzeba to "uczesać". Pewne założenia jak najbardziej słuszne w 2004 są już nieaktualne i są kulą u nogi, kod nie znalazł się w żadnym repo (aż do teraz), poprawki były robione na zasadzie live patchy edytorem itp.

    AOL działa - tylko żeby coś tu zmieniać, rozszerzać, poprawiać - jest w obecnym kształcie problematyczny. To dlatego wiele wydawałoby się trywialnych funkcji czy błędów do poprawienia czeka tyle czasu :)

    Kaz słusznie tu podsuwa różne propozycje, bo wszystkie opcje warto rozważyć. Tym bardziej, że ja wpadłem na pomysł rebuildu a potem nie miałem czasu. Ale jest czas na postanowienia noworoczne a i sytuacja mi się ustabilizowała, więc jest realna szansa :)
    • 3: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jan 2020 zmieniony
     
    ja proponuje zrobic 2 repozytoria jeden ze starym kodem, i drugi świeży, udostępnić częściowo bazy, do repozytorium dodać userów zainteresowanych pisaniem nowej strony, w branchach, wyznaczyć szefa (wieczora :)), co by to akceptowal i mergowal do mastera . I niech community pisze. Ja bardzo chetnie cos wyrzezbię.
    • 4: CommentAuthorhubowski
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Przegladajac AOL tez uwazam ze nowoczesny framework (wspomniany zostal wczesniej Laravel) dalby rade. Jesli ktos z doswiadczeniem nadzorowalby prace tak, by nie powstalo spaghetti, powinno byc OK - widocznych modulow nie a duzo.
    Zeby chociaz troche uczynic platforme future-proof, mozna do kluczowych funkcjonalnosci wystawic kilka end-pointow w stylu API (typu strona, plik, post) z jedna malutka funkcjonalnoscia routujaca tak, zeby w przyszlosci latwiej bylo podmienic to i owo nie zwazajac na szczegoly / framework konkretnej implementacji end-pointa.
    • 5: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime2 Jan 2020 zmieniony
     
    Nauka nowych rzeczy , o to chodzi. Podejście @MADRAFi to dla mnie totalny kosmos. Może dla wielkich klientów korporacyjnych tak się robi.


    Kosmos?? Zamiast pisac przez wiele miesiecy kod proponuje uzycie gotowca i poukladanie klockow. Nie trzeba do tego znajmomosci zadnego kodu. Wystarczy nauczyc sie danej platformy i wyklikac to co nas interesuje.

    AtariAge uzywa Invision.
    Skoro twierdzicie ze forum mozna "kupic" to dlaczego nie dolozyc do tego kilka modulow?
    Moze zrobcie najpierw analize co jest na stronie, jakie funkcjonalnosci. Co warto dodac/poprawic.
    Potem popatrzcie co jest na rynku.
    Nie liczy sie co jest pod spodem tylko jaki efekt masz na zewnatrz.
    W ciagu 1 dnia mozna miec postawiony sajt ze strona glowna+ forum + dystrybucja plikow. A czas poswiecic na dodanie tresci a nie pisanie strony iod zera w ktorej jak sie bedzie chcialo czegos uzyc to sdie okaze ze nie zostalo to dodane bo nie bylo czasu.
    • 6: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jan 2020 zmieniony
     
    @MADRAFi: Analiza co jest na stronie to bardzo dobry pomysł. Te klocki , moduły, to zdefiniowaliśmy jako vendorów. Ja nie miałem zamiaru proponować pisania wszystkiego od początku. Tylko dostosowania dostępnych modułów z symfony i laravela których jest mnóstwo. Chodzi o to że wykorzystanie zamkniętych komercyjnych pomysłów, nie jest chyba dobrym planem. Z kosmosem chodziło mi bardziej o to że się z takimi rozwiązaniami nie spotkałem w praktyce, a nie że to na pewno jest gówno.
    • 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Jan 2020 zmieniony
     

    astrofor:

    Ja nie miałem zamiaru proponować pisania wszystkiego od początku.

    No to przecież po to jest framework by nie pisać wszystkiego od początku. Masz np. router, dependency injection, orm, templejty itd.

    Dopisujesz tylko logikę a webmaster html/css/js czyli modnie nazwany html5.

    Dobra, poczekajmy aż @wieczór napisze specyfikację lub zaprosi do jej pisania.

    --------------------------------------------------------

    Jak już puszczać wodzę fantazji to ja bym całość pisał w angularze :D Albo przynajmniej front a na dole rest api, api może być w php lub czymkolwiek innym.

    Jak już pisałem ten co będzie pisał musi się czuć komfortowo w tym czym pisać będzie :D
    • 8: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Angular jest za skomplikowany chyba jak na taki projekt. Ja bym zrobił całość w nest.js ;) W ogóle headless cms na graphql ;)
    • 9:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Chociaż szczerze mówiąc, pod forum spokojnie wystarczy chociażby stary dobry phpbb3, da się na tym postawić spokojnie system aktualności na stronie głównej powiązany z kontami na forum (plus oczywiście samo forum). Z dużym skutkiem udało mi się takie postawić i działa po dziś dzień.
    Problem przynajmniej jeden - ponowna rejestracja wszystkich użytkowników. Ewentualnie można byłoby się pokusić o wykorzystanie kont i maili do wysłania nowej rejestracji.
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Użytkowników da się przetransferować z obecnego systemu bez większych problemów ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Jak już wybierzecie technologię i/lub framework to mogę chętnie pomóc, ale nie będę się wymądrzał co lepsze, bo się nie znam.
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Jan 2020
     

    wieczor:

    Użytkowników da się przetransferować z obecnego systemu bez większych problemów ;)

    Czy to oznacza, że hasła w bazie są jawne? Są chociaż posolone? :D

    Dobra - wygłupiam się ;)
    • 13:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Jesli są w plaintexcie, to bez problemu. Choć to brzmi trochę kosmicznie :D
    Jeśli są tylko nicki / maile, to można automatycznie ludziom zakładać konta z losowym hasłem - które potem każdy może sobie zmienić.
    • 14: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    @mav jeżeli obecne rozwiązanie dobrze chroni hasło to można je przenieść (zaimplementować algorytm) i każdy się zaloguje po staremu.
    • 15:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    No w sumie zasadniczo tak, ale to by wymagało przeróbek silnika, aby dostosować jego działanie, do obecnego algorytmu, bo zakładam, że na pewno nie jest takie samo.

    Do tego można byłoby postarać sie o ssl, są rozwiązania typu let's encrypt, albo cloudflare.
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Jeżeli można np. przywrócić je do postaci jawnej to można je ponownie zaszyfrowywać według metody nowego rozwiązania.

    Dobra przestaję pisać, nie mam dostępu do kodu AOL więc to takie gdybanie ;)
    • 17: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Nadal nie rozumiem dlaczewgo Wam tak spieszno do pisania kodu. Zamiast skupic sie na wlewaniu tresci w gotowe rozwiazanie.

    Wystarczajaco duzo roboty bedzie z migracja danych, wyborem jak skategoryzowac kontent, co dodac by przegladalo sie tresci w sposob wygodny.
    Pisanie engine od nowa nawet przy uzyciu klockow pochlonie czas, potem testy, poprawki.
    Ja bym wybral sprawdzone rozwiazanie uzywane przez duza czesc community.
    • 18: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Dlatego, że żadne gotowe rozwiązanie nie jest tak naprawdę gotowe :) Z moich doświadczeń nie wynika aby dostosowywanie było na jotę mniej pracochłonne niż prosty silnik na dobrym frameworku. Biorąc pod uwagę, że można samemu wówczas np. ustalić format danych i jego założenia.

    Jeszcze raz: znakomita większość kodu do zrobienia to będzie poprawnie skonstruowany frontend. A tego nie uniknie się niezależnie od rozwiązania.
    • 19: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    No tak chyba że jakieś towarzystwo chce założyć portal palimywpiecupieniedzmi.pl wtedy mozna miec szybko i ładnie i oparte na zamkniętych rozwiązaniach.

    Ja jako dodatkowy feature nowej strony bym proponowal dodatkowe drzewo gier, z jedna wersja dzialajacej gry i nazwami dostosowanymi do sio2sd - kiedys juz byl z tym problem opisywany na forum. Plus moze hightscore w witrynie atarionline.pl bo ta zewnetrzna to ma ograniczona liczbe gier.
    • 20: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    takie rozwiazania zyja tak dlugo jak osoba ktora je napisala ma czas sie zajmowac rozwojem strony.
    No nic, zobaczymy co z tego sie urodzi i kiedy.
    • 21: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    @MADRAFi:
    Moim zdaniem niekoniecznie, szczególnie jeśli kod napisany jest we frameworku, który ze swej natury ma zapobiegać dziczy programistycznej. Ja zazwyczaj zawodowo pracuje na cudzym kodzie, i problemy o których mówisz faktycznie mają miejsce, ale zazwyczaj jak jakiś geniusz pisze w pure php i na przykłąd kocha smarty, albo inną wersję paleologi, albo ma autorski system do templatów.
    A tak z ciekawości, masz doświadczenia z wdrażaniem systemów o których pisałeś ?
    Pytam bez złośliwości.
    • 22:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Ja ze swojego doświadczenia, też mogę powiedzieć, że takie gotowe kombajny do wszystkiego, są najczęściej do niczego. Bo albo zrobisz wszystko dokładnie tak jak sobie zaplanował ich architekt, albo musisz i tak grzebać w cudzym kodzie.

    A często szybciej coś zrobić od zera po swojemu niż przerabiać cudze, narażając się dodatkowo na rozwalenie integralności i bezpieczeństwa całego systemu.
    • 23:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Jan 2020
     
    Wszystko jak zwykle zależy od wszystkiego :)

    Ale fakt faktem, że silnik forum z dodatkiem modułów, a blog z dodatkiem modułu forum nie będą działać tak samo dobrze. Przekonał się kiedyś o tym serwis filmowców, który dosłownie się zabił po przejściu na WP :)

    O ile moje strony nadal wiszą na "autorskim cms" to
    z drugiej strony, z perspektywy czasu, nie podjąłbym się np. stawiania własnego forum, bo gotowce dobrze i lepiej to realizują, mają wiele dobrych 'znajdziek', których zrobienie samemu na pewno zajęłoby znacznie dłużej, a tak czy inaczej dodatkowo trzeba byłoby też robić cały front-end.
    • 24: CommentAuthorFUJI
    • CommentTime3 Jan 2020 zmieniony
     
    Niezależnie od wszystkiego będzie tak ;) :
    • 25: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime4 Jan 2020
     
    Ja co prawda z pozycji DevOps, ale FUJI dobrze to podsumował.
    Mamy więc dwie drogi:
    - Robimy własne cuś i jak zawsze gdy dana technologia wyjdzie z użycia/zestarzeje się/odejdzie główny autor kodu tego fragmentu - ta część zacznie zamierać i w końcu padnie. Do tego security bliżej nieokreślone.
    - Bierzemy gotową bazę typu WP i jakieś *BB na forum po czym męczymy się z wyklejanką żeby to powiązać i doprowadzić do potrzebnego stanu, po czym aktualizujemy na bieżąco wszystko co się da i martwimy się kawałkami, które tracą wsparcie dla nowych wersji np. PHP lub innego fragmentu bazy.

    Każde podejście ma swoje zady i walety.
    - Badziewiastość niektórych szczegółów implementacji większości darmowych systemów głównego nurtu jak WP, *BB, a przede wszystkim ich rozszerzeń/pluginów.
    - Złożoność projektu przepisania od zera, który może przez to osiąść na mieliźnie (biorąc pod uwagę budżet jakim dysponujemy, także, a może przede wszystkim czasowy - już widzę tę pracę w sprintach, daily i Slack oraz konferencje na ZOOM :)
    • 26: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime4 Jan 2020 zmieniony
     
    @jakubd:
    Co to znaczy wlasne cuś? vanilla php, czy jakis framework. Jezeli valilla php (bez figów )to w pelni sie zgadzam, security nieokreslone, pozatym ludzie co sie podejmuja takiej akcji to maja jakas wizje, a takiej wizji to zazwyczaj nikt oprócz autora nie rozumie. Jezeli chodzi o programowanie we frameworku, to sie starzeje, ale jak jest dobrze napisane, to na przyklad ja jestem w stanie cos dopisac , zalatac kod w symfony1 albo nawet codeigniter. A wiec technologii co maja z dekadę.
    Molochy typu wp, czy bb sa niemile w programowaniu, nudne i starawe, ale jest z nimi podobnie jak z 1, czyli sa dobrze udokumentowane i latwo je zalatac, cos dopisac. Mysle ze jak napiszemy w laravel, to przez nastepne 10 lat bedzie to mozna ogarnac. Niektore pluginy wp i bb sa badziewne, ale wiekszosc jest w miare stabilna, ma swoje bugtrackery , i autorzy to czesto ogarniaja.

    ps. Rysunek który zamiescil fuji, mi sie kojazy z mikroserwisami, czyli raczej mocno pozytywnie, ktos jeszcze ma takie odczucia ?
    • 27: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    Nie ma co przesadzać, że AOL to będzie jakieś mega wyzwanie programistyczne. Po za forum do którego warto użyć gotowca (chociaż to co jest dzisiaj to też jest do napisania w tydzień pewnie) to samo AOL wygląda na przysłowiowe 5 serwisów "na krzyż".

    Napisać osobno front oraz backend i naprawdę będzie trzeba chcieć się by w tym pogubić.

    Tak jak pisze @astrofor jak się skorzysta z dobrego frameworka i nie pisze tego od zera to bezpieczeństwo serwisu też nie jest problemem.

    To już np. WP który z racji polarności ma częściej odnajdywane podatności jest problemem.

    EDIT: rysunek @FUJI raczej kojarzy mi się z produktem w którym nie zapanowano nad wymaganiami klienta ;P
    • 28: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    tak mysle ze jesli czas na dywagowanie co i jak bysmy poswiecili na implementacje to juz nowa strona byla by bliska ukonczenia
    • 29: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    Bawią mnie wpisy programisty w stylu "Takie coś to ja w 5 min napisze", po czym okazuje się ze programista to teraz Jest zajęty bo dostał robotę za prawdziwa kasę.
    Tym czasem serwis np wyświetla 404 z niewyjaśnionych przyczyn. Jakaś funkcjonalność miała być ale teraz jej nie ma. Potem już będą stwierdzenia typu, nie możemy podnieść wersji PHP na serwerze bo przestanie nam działać nasz silnik.

    Nie łatane systemy to proszenie się o problemy.

    Naprawdę twierdzicie że wszystkie rozwiązania dla społeczności są do bani i wy zrobicie to lepiej, z tą samą funkcjonalością?
    • 30: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    @MADRAFi to nie są moje deklaracje, że ja się podejmę i zrobię w "5 min" tylko szacunkowo oceniam roboczo-godziny tego co dziś "robi" za forum. Gdybym pracował hobbystycznie to te siedem dni rozbił bym sobie na 1 dzień co tydzień i bym zrobił w 7 tygodni. Ty nie? Jednak do forum wybrał bym coś gotowego pewnie i ten element w nowym AOL był by gotowcem.

    Po co ta złośliwość? A ty na ile oceniasz roboczogodziny tego forum? Funkcjonalność z grubsza powinieneś znać a reszty się domyślić. Jesteś programistą? Jeżeli tak to nie raz pewnie proszono Cię o estymację swojej pracy, co wtedy mówisz?

    @astrofor no a co możemy zrobić? Na razie @wieczor rozdaje karty, ma dostęp no kodu i wizję której jeszcze nie ujawnił.
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    właśnie na głównej, w newsach zaatakował 404 ;)
    • 32: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    @pin router nawala :]

    h t t p://atarionline.pl/js/gfx/atarki/index.php?subaction=showfull&id=1577753214&archive=&start_from=0&ucat=1&ct=nowinki

    h t t p://atarionline.pl/js/gfx/v01/gfx/zilog79_WYTNIJ_TO@I_TO_TEZ_tlen.pl%20/index.php?subaction=showfull&id=1577753214&archive=&start_from=0&ucat=1&ct=nowinki
    • 33: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    mozna poszukac jakies bb na laravelu, albo na innym frameworku. Bo to chyba cos co najtrudniej znalesc.
    • 34: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    @astrofor nich ktoś nas zapozna z obecną funkcjonalnością, ustali jaką trzeba przenieść jaką dopisać i zróbmy zespół.

    Teraz to takie marnowanie klawiatury @wieczor obudź się bo jesteś blokerem ;)
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Nie jestem blokerem, tylko sobie czytam i się śmieję :)

    Te 404 to wynika ze złego budowania ścieżek do bocznej kolumny. Dlaczego się to dzieje to nie rocket science ale ustalić obecnie miejsce *gdzie* się to dzieje, nie jest takie proste. Jakbyś zobaczył wewnątrz to byś zrozumiał.

    Ja już rozmawiałem z Kazem na ten temat, tak jak powiedziałem - ulegnie zmianie front serwisu. Ale nie pod kątem technicznym wyłącznie, a serwis będzie wyglądał inaczej, bardziej portalowo. Nie mam na myśli reklam, tylko inne trochę poukładanie informacji i elementów. Myślę, że po konsultacji z zespołem, będzie też przedstawiony do obgadania publicznego.

    Jest jeszcze jeden problem, który w zasadzie rozwiązuję już - starsze artykuły wraz z komentarzami, które podczas jednego z padów szlag trafił (ale jest archiwum) i trzeba w pełni przywrócić do żywych - druga rzecz, to interfejs pomiędzy obecnym systemem i nowym w sensie aktualizacji artykułów itp in real time - bo migracja trochę zajmie a chodzi o zachowanie spójności w momencie przełączenia.

    Tak jak tu się toczy dyskusja, format danych i technologie już zostały ustalone i sprawy się toczą swoim rytmem :)

    Co do pytań o przenoszenie kont - nie, hasła nie są otwarte i nie - szyfrowanie nie jest odwracalne. Ale po pierwsze, wbrew postawionej tezie, algorytm szyfrowania haseł jest w 99% aplikacji php ten sam - głównie md5 albo bcrypt :) A po drugie system kont będzie osobnym serwisem (SSO) więc dla aplikacji klienckich nie ma znaczenia jak i gdzie są hasła zapisane, bo nigdy ich nie widzi. Dowolne gotowe rozwiązanie np. forum można podłączyć bez większych problemów pod dowolne SSO a nie korzystać z wbudowanej autoryzacji.
    • 36: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    @wieczor no to rozumiem, że zespół jest, pomysł jest więc dyskusja faktycznie nie ma sensu.

    To powodzenia :)
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    Dyskusja jak najbardziej ma sens, obojętnie czy zespół jest czy nie ma. Ja to szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem, że jest zespół :D, myślałem Wieczór, że ciężar prac spoczął na Tobie (za to co jestem wdzięczny). Ja to najwyżej mogę pomóc z informacjami o tym, co powinno działać i kiedyś działało, a teraz nie działa (statystyki, RSS, archiwalne nowinki) i testować czy wszystko ok.

    Ale są osoby chętne pomóc, za co im chwała - Madrafi, Bocianu się zgłaszali (nie pamiętam czy ktoś jeszcze), więc jeżeli można jakoś część zadań delegować - to w miarę możliwości warto korzystać z takich okazji.

    A dla przypomnienia - słynny błąd 404, na który wiele osób narzeka, można okiełznać usuwając na pasku adresu niepotrzebne wstawki - jak napisał Wieczór - wygenerowane przez silnik. Poniżej ekrany jak to zrobić:

    1. Taki błąd wyskakuje.
    2. Spójrz na belkę adresu. Tam są jakieś "gfx/js", a powinno być tylko "v01".
    3. Zastąp to wszystko przez "v01" i strona wraca do normy. Można też oczywiście odświeżyć stronę i też powinno wrócić do normy (nie za każdym razem wraca).
    • 38: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    @Kaz to daj mi dostęp do kodu to te 404 ogarnę :] bo nie wiadomo kiedy nowy AOL powstanie a błąd można usunąć.
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Napisz do mnie emaila.
    • 40: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    Nie ogarniesz tak prosto, bo na skutek takiej a nie innej konstrukcji źródło błędu jest nieoczywiste a poza tym losowe. Błąd jest prawdopodobnie generowany na poziomie cache. Uwierz, gdyby to było proste to już dawno bym to zrobił.
    • 41: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    @wieczor też uważam, ze cache jest pierwszym podejrzanym, to się pojawia najczęściej po dodaniu nowego artykułu.

    Wierzę Ci, że jakby było to proste dawno już byś to zrobił.

    Co za problem dać innym spróbować?

    Z resztą ja się nie narzucam, to dla mnie dodatkowe zajęcie, chciałem pomoc :]
    • 42: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Nie ma problemu, próbuj :) Może najprostsze rozwiązanie to wycinanie na chama ścieżki na poziomie bocznego klocka. Bo mechanika CMSa jest powalona jak paczka gwoździ bez łebków. Łatwo coś uszkodzić. Jakbyś modyfikował jakieś pliki to daj znać które, bo od pewnego czasu próbuję zaprowadzić w tym bajzlu porządek.
    • 43: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    @wieczor jeżeli @Kaz zdecyduje się na moje usługi to na "produkcję" nie będę niczego wrzucał bez Twojej akceptacji, bo rozumiem, że jesteś aktualnym opiekunem kodu.
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Ok, w miarę możliwości zweryfikowałem Zbytiego jako osobę znaną z imienia i nazwiska, mam nr telefonu, więc możemy zaryzykować. Najlepiej by właśnie było, żeby bardzo ostrożnie postępować z serwerem, żeby czegoś nie zepsuć. Jakbyś Zbyti coś znalazł to skonsultuj się z Wieczorem. Podam Ci emailem jego adres.
    • 45: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    @Kaz spoko, no worries :]
    • 46: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    . nieaktualne
    • 47: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Jan 2020 zmieniony
     
    . nieaktualne
    • 48: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    W ramach burzy mózgów i koncepcji niekoniecznie mądrych:
    Na PPA.PL jest jedna rzecz, która mi się bardzo podoba - na forum posty oznaczone jako 'OT' są dostępne tylko dla zalogowanych. W ramach nowego silnika można to zaimplementować także w komentarzach pod nowinkami. Z jednej strony to nie ograniczy wolności wypowiedzi (czego chce Kaz), a z drugiej - pozwoli na proste wycinanie troli (czego brak często jest podnoszony w komentarzach).
    Tylko trzeba jakoś zdefiniować 'oznaczanie jako OT' - czy mógłby to zrobić każdy zalogowany, czy tylko moderatorzy.
    • 49: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    Zwróćcie uwagę na kwestię linków do konkretnych artykułów i postów na forum, bo obecne rozwiązanie praktycznie uniemożliwia linkowanie. Linki po kilku latach nie trafiają, albo robi się jakaś pętla - w konsekwencji nie jestem w stanie zobaczyć np. artykułu/komentarza, do którego linka sobie dawno temu zapisałem. A próba odszukania tego ręcznie...
    Google też nawet jak zindeksuje temat, to potem nie trafia.
    • 50: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Jan 2020
     
    @mono możesz podać ze 2 takie linki?