atarionline.pl Development ;) ATARIONLINE.PL! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Jan 2020 zmieniony
     
    O, jakby działało po SSH, to znacznie ułatwiłoby to aktualizację paczek z softem - właściwie to samo by się robiło. :)

    Teraz trzeba ściągać ręcznie, przy okazji gubiąc pliki z niestandardowymi znakami w nazwie, spakować 7-zipem i wrzucać z powrotem na FTP. :P
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jan 2020
     
    Kiedyś, bodajże jeszcze jak Rootnode był providerem, takie paczki powstawały automatycznie. Potem przestały się robić i Voy rozpoczął jakiś czas temu ręcznie.
    • 3: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime19 Jan 2020 zmieniony
     
    No widzisz @Kaz?!

    Ciśnij Zygę to @voy będzie mógł synchronizować foldery itd. itp. :]
    • 4: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime19 Jan 2020
     
    W najgorszym razie będziemy to robić na serwerze u mnie i sychronizować potem z OVH.
    Ale najpierw postaram się rozejrzeć i zrozumieć co i jak.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jan 2020 zmieniony
     
    Ciśnij Zygę? Chyba nie wiesz, co mówisz. To chłop prawie dwumetrowy, a wagę ma dwa razy większą od mojej :D

    Kiedyś kilkutonową przyczepę, staczającą się z górki, bo puściły hamulce, zatrzymał gołymi rękoma (i nogoma) :D
    • 6: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime19 Jan 2020
     
    @Kaz no to nie wiedziałem, że wysyłam Cię na straceńcza misję! :D
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Jan 2020 zmieniony
     
    Nie wiem, czy to było już wspominane, ale przydałoby się solidne ulepszenie systemu "CuteNews" do nowinek.
    Obecnie przygotowywanie tekstu jest niezbyt wygodne a już łączenie grafiki z artykułem nieintuicyjne (nie udawało mi się to, bo wgrane obrazki nie dawały sie jakoś logicznie linkować z tekstem - próbowałem różne opcje, dowiązania lokalne, czy zewnętrzne... :().
    • 8: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    @Dracon problem powinien ustąpić wraz z napisanym przez @wieczora nowym AOL, więc już tylko 3-mc męki po staremu ;)
    • 9: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Dorzucę się do wish-list. Przydałaby się opcja "ignore user" aby ukrywać posty od wybranych osób.
    • 10: CommentAuthormakary
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    także ode mnie prośba o rozpatrzenie opcji "ignore user"
    • 11:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    eeee, to już wolałem stare 404 :]]]
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Dorzucę się do wish-list

    Może jakiś osobny wątek na to, to może @Kaz tam rzuci swoje wymagania, @wieczór swoją koncepcję a inni swoje marzenia? :)
    • 13: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime20 Jan 2020
     
    Przy komentowaniu artykułów:
    "Ten nick należy do zarejestrowanego użytkownika i musisz wprowadzić hasło, żeby go użyć."
    Po wprowadzeniu hasła (poprawne, właśnie się nim zalogowałem) ponownie dostaję ten komunikat.
    • 14: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    @ilmenit CuteNews to zło w czystej postaci!

    .
    (_)L|J
    ) (") | (
    ,(. A `/ \-| (,`)
    )' (' \/\ / | ) (.
    (' ),). _W_ | (,)' )
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    @Kaz - możesz mi pożyczyć 404. Mam pomysł jak go nie zmarnować ;)
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    Ilmenit - bo masz zastrzeżony login i nick do komentarzy na stronie głównej, odrębny od forumowego. Jeśli zapomniałeś hasła to mogę ustawić nowe.

    PS. Poszedł email.
    • 17: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    Nawet chyba ma dwa do CN tak coś mi się przypomina, oglądałem ostatnio pewien pliczek. Tak samo Ty @Kaz też masz dwa "wpisy" a używasz jednego. Przez co musiałem dla Was obu SQL pisać ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    Nie trzeba było. Najlepsze by było połącznie dwóch profili przez usunięcie nadmiarowych, a podstawienie w ich miejsce tego głównego, więc i potrzeba haseł by zniknęła :). Te nadmiarowe to pokłosie dodawania artków przez redaktorów za innych redaktorów.
    • 19: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     
    @Kaz no dokładnie zrobiłem tak jak chciałeś, połączyłem artykuły pod jeden nick. Po prostu rzucałem z jakiegoś powodu, jakiś czas temu na CN okiem i mi się rzuciło w oczy skąd to się wzięło.

    Więc tak luźno rzucam tę myśl :D
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    Dziękuje :)
    • 21: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Jan 2020 zmieniony
     

    Kaz:

    Przypomniały mi się stare czasy, okres nastoletni, gdy graliśmy z Zygą przeciwko Colossusowi (ale zdaje się, że wersji 3) i Sargonowi III na Atari i ciągle się spieraliśmy o ruchy. Raz się nawet pobiliśmy przed kompem, kto ma lepszy pomysł na taktykę :D :D :D. I tak się przepychając przywaliliśmy w szafę, z której z samej góry spadła na nas ciężka, drewniana szachownica i wysypały się na nas figury... Szachy do dziś mi się kojarzą z przemocą i dużym ciężarem :P

    Nie zawsze bałeś się Zygi :D Ciśnij! :D
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    Kiedyś nie był aż tak duży :D
    • 23: CommentAuthorNitro
    • CommentTime2 Feb 2020
     
    W kwestii wyczyszczenia archiwalnych komentarzy z ofert taniej viagry i innego SPAMu a także ewentualnego zabezpieczenia się przed tym na przyszłość opiszę coś, z czego korzystam u siebie na c64scene.pl.

    Wpierw jednak łyżka dziegciu, jest to usługa komercyjna ale koszt na cały rok jest bardzo niski - o ile dobrze pamiętam $10. Mimo to nie podam jej nazwy, jeśli post zabrzmi interesująco to niech ktoś napisze PW albo udzieli błogosławieństwa aby podać nazwę w wątku.

    Okej, kontynuując, forum którym administruje od lat dziwnym trafem przyciąga masę SPAMerów. Na początku receptą były pytania w rodzaju 'wymień nazwę stacji dysków', z czasem stawały się coraz bardziej skomplikowane i po tym, gdy miły sprzedawca viagry wiedział jak nazywają się najpopularniejsze grupy scenowe miarka się przebrała. Następnie wybór padł na google reCaptcha w wersji najnowszej - tej bez przepisywania tekstu. Też parę miesięcy i obeszli.

    W końcu trafiłem na aktualne rozwiązanie, usługę udostępniającą wtyczkę do softu forum która nie pozwala rejestrować się spamerom na podstawie m.in. ich IP, maila czy też zachowania podczas rejestracji które monitoruje skrypt JavaScript. Skuteczność jest doskonała, np w tym tygodniu powstrzymane zostały 203 rejestracje. Nie podpieram się niczym ekstra, nawet nie wysyłam maili aktywacyjnych.
    A gdy jednak ktoś się prześliźnie to mamy drugie sito czyli filtr postów, jeśli user z miejsca zaczyna oferować wiadome środki to posty trafiają do akceptacji.

    I właśnie owy filtr to coś co mogłoby pomóc AA nawet tylko w postaci jednorazowego remedium na stare posty zawierające spam.
    Gdyż usługa nie tylko udostępnia gotowe pluginy ale również gołe API z masą indywidualnych funkcji, w tym konkretnym przypadku funkcja która nas interesuje to check_message. Wysyłamy treść wiadomości, nick autora i opcjonalnie IP, mail i dostajemy odpowiedź czy komentarz jest SPAMem.
    • 24: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Feb 2020 zmieniony
     
    @Nitro dzięki za hint!

    Na ten moment to decyzja @Kaz i spółka, ja osobiście przejrzałem sporo archiwów i nie trafiłem na jakiś zalew tego typu komentarzy, ani na bieżąco nie widzę by coś wpadało, chyba, że chłopaki tak szybko usuwają?
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    Dzięki Nitro. W razie czego możesz śmiało zapodawać linki, nie jest to tutaj wykroczeniem :)

    Co do spamu - był zalew tego dawno temu, ale w komentarzach, a nie na forum i to zostało skutecznie usunięte. Na forum zdarza się bardzo rzadko - w ciągu ostatniego roku zdarzyło mi się chyba ze dwa razy usunąć posty czysto spamerskie.

    To o spamie było kierowane do Zbytiego, który scalał różne archiwa komentarzy - żeby na to zwrócił uwagę, że może jakieś przetrwały. Ale widocznie nie zostało tego wiele.
    • 26: CommentAuthorNitro
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    No to fajnie, widzicie customowe skrypty to nie tylko same minusy ;)
    Service z którego korzystam: [url]https://cleantalk.org/[/url]
    • 27: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime15 Feb 2020 zmieniony
     
    .

    usterka ustąpiła, wystarczyło o niej napisać :]
    • 28:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime16 Feb 2020 zmieniony
     
    Zbyti, coś się popsuło :(


    EDIT - o, już się naprawiło :D
    • 29: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Feb 2020
     
    @mav pomimo, że za hosting AOL płaci się przyzwoite pieniądze, zauważyłem częste spowolnienia w jego pracy.

    Nie podawanie na czas CSS to tylko jeden z objawów.

    Może jakaś kopalnia kryptowaluty tam stoi jeszcze? :D
    • 30: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime16 Feb 2020
     
    Ja powoli się ogarniam i poza tym, że będzie VPS na moim serwerze do developmentu, to jeszcze dodatkowo może wyniesiemy tam najczęściej wykorzystywane pliki, żeby odciążyć ten serwer. Pomysłów mam sporo, trzeba zobaczyć co i jak teraz działa i co można niskim kosztem roboczo-godzin zrobić, żeby polepszyć komfort pracy.

    Co do spamu - to jest to na tyle customowe rozwiązanie, że spamerzy nie mają gotowców. Na MyBB który obsługuję z paroma znajomymi rozwiązaniem jest narzucone z góry moderowanie nowych użytkowników, o czym są jasno powiadomieni. Ma to swoje wady (więcej pracy, zniechęcanie ludzi), ale przy tak małym ruchu możemy sobie na to pozwolić.

    Płatne rozwiązania sprawdzają doskonale przy większych forach i tam, gdzie jest używany standardowy jakiś system. Tutaj na razie chyba sobie dajemy radę, ale kto wie co dalej.
    • 31:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime26 Feb 2020
     
    Czy coś się dzieje? Sypie mi 504 i 502 dzisiaj sporo
    • 32: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime26 Feb 2020
     
    @mav pewnie OVH się bawi. Dziwi mnie to. Mam u nich tańszy plan niż AOL a nie ma takich spowolnień jak tutaj czy takiej padaki jak dziś.

    Dziś wygląda jakby serwer co chwilę się restartował.

    Ale to już Jakub niech się wypowie co tam stoi i jak.
    • 33:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Feb 2020
     
    Mam pytanie dlaczego nie działają stare linki jak na forum odwołuję się do czegoś w innym wątku, np. to:
    ->link<-
    ?