atarionline.pl Robbo konstruktorzy plansz - czyli kreatorzy, testerzy, zapraszam! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortrzebuch
    • CommentTime30 Dec 2011
     
    Zapraszam wszystkich konstruktorow i testerow do korzystania ze starej gry Atari ROBBO KONSTRUKTOR.
    Konstruktora mozna sciagnac ze strony: ->link<-
    Emulator Atari wraz z opisem, mozna sciagnac stad: ->link<-
    Milej zabawy ;)
    • 2: CommentAuthortrzebuch
    • CommentTime30 Dec 2011
     
    Ostatnie Robbo jakie wykreowalem to tre_robbo_12 i kraina_stworkow - zapraszam do gry - ->link<-
    poprzednie czesci znajdziecie na ->link<-
    • 3: CommentAuthortrzebuch
    • CommentTime30 Dec 2011
     
    zapowiedz Robbo 13 (ktore niedlugo ujzy swiatlo dzienne) i plansza numer 9 - mysle, ze jeden wieczor to moze byc za malo by ja rozgryzc. :)
    • 4: CommentAuthorbolo
    • CommentTime30 Dec 2011
     
    Trzebuch jeden twoj link nie dziala a plansza z Robbo 13 faktycznie wyglada na trudna. Emulator mozna sciagnac z AOL i kazdy user naszej strony to wie
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2011
     
    Trzebuch - witam na forum i ciesze sie, ze uznales, ze warto dzielic sie planszami takze poza Facebookiem. Tutaj znajdziesz milosnikow Robbo, wiec to dobry ruch :).

    Ile juz masz plansz uznanych za gotowe?
    • 6: CommentAuthortrzebuch
    • CommentTime30 Dec 2011
     
    Witajcie
    @Bolo o ktory link chodzi?
    @Kaz - Tre_Robbo_1 ma 18 komnat
    Tre Robbo_2 ma 32 komnaty
    reszta od Tre_Robbo_3 do Tre_Robbo_12 ma po 10 komnat co daje razem 150 komnat.
    W przygotowaniu Tre_Robbo_13 i Tre_Robbo_14_Kraina_Lawy (I z tej czesci jedna z plansz w zalaczniku)
    Zapraszam do zabawy :)
    • 7:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime30 Dec 2011 zmieniony
     
    Patrze sobie na te obrazki, i szkoda mi, że w Robbo nie ma magnesów Góra/Dół oraz tych fal śmierci też Góra/Dół. Ciekawe, czy trzeba by do tego zmieniać kod Robbo, w końcu inne obiekty działają na pionowej osi?
    PS. Widzę, że projekt GNU Robbo znów utknął z rozwojem - od roku nic się tam nie dzieje :-(
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Dec 2011
     
    Przypomne, ze hlipoz ma swoj kanal YT i wrzuca tam solucje niektorych poziomow:

    ->link<-

    Przykladowo:

    • 9: CommentAuthorneurocyp
    • CommentTime8 Jan 2012 zmieniony
     
    @golem14: to chyba dlatego, że większość jest już zrobiona w GNU Robbo. ;)
    A tak poważnie, to brak nowych pomysłów się trochę odbija na projekcie. Chętnie dodałbym takie elementy jak pionowe fale śmierci, ale przydałby się jakiś chętny do zaprojektowania kilku plansz:)
    Należałoby skompilować wersję dostępną na svn'ie: ->link<- gdzie są takie poprawki jak płynne przewijanie plansz. Thunor wydania robi jednak dosyć rzadko, więc sam nie wiem, kiedy to z svn'a się pojawi w paczce.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2012
     
    Chętnie dodałbym takie elementy jak pionowe fale śmierci, ale przydałby się jakiś chętny do zaprojektowania kilku plansz:)


    Jak bedzie narzedzie to zapewniam Cie, ze maniacy Robbo jakies plansze stworza. Plansz do Robbo powstaja rocznie setki, to i takie z udziwnieniami pewnie powstana :)
    • 11: CommentAuthorneurocyp
    • CommentTime9 Jan 2012 zmieniony
     
    @Kaz: Ależ narzędzie jest, GNU Robbo ma zintegrowany edytor plansz. Można ew. dodać jakieś elementy do samego edytora. Przyznam, że dawno przy nim nie grzebałem, jednak ostatnio jakoś doszły mi pomysły na dodanie elementów, które w sumie już w GNU Robbo są, więc pewnie znów coś podłubię. Wiem, że interfejs konstruktora jest nieco "ubogi", ale plansze w nim robi się całkiem przyzwoicie, wiem, bo sam kilka zaprojektowałem:).
    poniżej link do screena z konstruktora plansz:
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2012
     
    Sorry, zapomnialem, ze Ty o rozszerzonej, pecetowej wersji gry piszesz, a nie o takiej, z ktorej da sie wygenerowac xex dla malego Atari.

    To w takim razie pewnie chetnych bedzie mniej. Ale zapytam na FB maniakow Robbo.
    • 13: CommentAuthorneurocyp
    • CommentTime9 Jan 2012
     
    :) Z tym, że ja w to gram na przenośnej konsoli:)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jan 2012
     
    Hlipoz wykryl blad w jednym z poziomow w "Tre Robbo 5" (poziom 1), a autor plansz wypuscil poprawiona wersje.

    Jak tylko mi sie uda gre sciagnac (bo cos siec slabo odpowiada) to zapodam tutaj.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jan 2012
     
    To chyba problem z Megauploadem, o ktorym pisal Mac. FBI go zamknelo i nie mozna sciagnac Robbo :). Ach, my wstretni piraci...
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    Oto plik.
    • 17: CommentAuthortrzebuch
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    Witam
    Zapraszam wszystkich do mojej najnowszej czesci Robbo p.t. Tre_Robbo_14_i_kraina_lawy - ->link<- - milej zabawy
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2012
     
    No i great! Kolejne 10 plansz niesmiertelnego przeboju :)
    • 19: CommentAuthortrzebuch
    • CommentTime2 Feb 2012
     
    Witam w Robbo_tre_6 w planszy 7 tez byl blad - poprawiony plik wysylam i przepraszam wszystkich, ktorzy zaczeli w nia grac - ->link<-
    • 20: CommentAuthortrzebuch
    • CommentTime2 Feb 2012
     
    Witam
    Zapraszam wszystkich do mojej najnowszej czesci Robbo p.t. Tre_Robbo_15 - milej zabawy ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Feb 2012
     
    A ja jeszcze dodam, ze Barłomiej Musielak opublikował nowe "Robbo PanDino":
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Feb 2012
     
    Dzisiaj premiera kolejnej gry z serii "Tre Robbo" pod tytulem "Tre Robbo 16 i Kraina Ziemii". Autor zarzucil plikiem na FB, a ja zarzucam tutaj:
    • 23: CommentAuthortrzebuch
    • CommentTime4 Mar 2012
     
    Tre_Robbo_17_Reflex - myslenie odlozmy raczej na bok tym razem. Robbo nieco w nie moim stylu, czyli Robbo gdzie liczy się refleks i zrecznosc - zapraszam
    • 24: CommentAuthortrzebuch
    • CommentTime23 Mar 2012
     
    sa najgrozniejsze, najniebezpieczniejsze, wymagajace najwiekszej zrecznosci i refleksu i maja tylko jeden jedyny cel - zniszczyc naszego robocika. Panie i panowie - oczy! Witajcie w ich krainie :) - kolejna dziesiątka plansz, zapraszam ->link<-
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Apr 2012 zmieniony
     
    Jest i nowe Tre Robbo, o numerze 19. 10 poziomow.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 May 2012
     
    Pojawilo sie "Tre Robbo 20 Kraina Luster":

    ->link<-
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 May 2012
     
    Od dzisiaj mamy tez "Tre Robbo 21":

    ->link<-
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 May 2012
     
    A kolega Cyprian Zawadzki wrzucil jakis czas temu info na fb:

    Ja tylko chcialbym napomknąć, że mapy dla GNU Robbo znajdziecie tu: ->link<-
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jun 2012
     
    20 czerwca pojawilo sie "Tre Robbo 23".
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jun 2012
     
    Prosze bardzo, Hlipoz dalej przechodzi karkolomne etapy, tutaj na przyklad az 5 robocikow na jednej planszy i da sie grac i przejsc...

    • 31: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Jan 2014
     
    Mini Robbo Sikora nastawione raczej na zręczność niż kombinowanie:

    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2018
     
    Wczoraj Sebastian upublicznił nową grę, Robbo SWS-15:
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jul 2019 zmieniony
     
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Jul 2019 zmieniony
     
    Robotowi przydałyby się nowe baterie... znaczy jakiś update wizualny...
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jul 2019
     
    Wystarczy, że narysujesz i podstawisz. Tu masz przykład mojej podmianki:

    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Jul 2019
     
    No kurcze, to mnie mocno zaciekawiłeś,odezwę się na fb albo pw.w tej sprawie. ja też tak chcę :-).
    • 37:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime27 Jul 2019 zmieniony
     
    W sumie kiedyś miałem pomysł, żeby podstawić grafikę a'la Alien Breed (oczywiście dopasowaną do możliwości Atari/Robbo). Jeszcze jakieś wstawki dźwiękowe i muzyczne i takie AB Lite dałoby radę zrobić. :)
    • 38:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime28 Jul 2019
     
    Czy glut pije mleko i przestawia bochenki chleba?