atarionline.pl WOŚP - Atarowcy pomoga? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime8 Jan 2012
     
    ->link<- wchodzimy, wpisujemy kwote, oplacamy i cieszymy sie ze pomoglismy.

    Panie i Panowie, do dziela! niech kazdy/a odejmie sobie od ust dwa/trzy browary i wplaci jakas drobna kwote!.
    • 2: CommentAuthorEagle
    • CommentTime9 Jan 2012
     
    Dzięki za przypomnienie.
    Ja właśnie wysłałem.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2012
     
    Poszlo.
    • 4: CommentAuthorEagle
    • CommentTime15 Jan 2017 zmieniony
     
    ->link<-
    Podbijam
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Jan 2017 zmieniony
     
    Niech spada ,sprzet do szpitali to panstwa interes ,to cwaniak,sekciarz, sam czekam na KRS i pomagam osoba w naprawdę trudnych sytyuacjach kazdej indywidualnie .Mnie nikt nie pomogl jak dachu nad lbem nie mialem i do zadnego szpitala przyjac nie chcieli a teraz martwią dupy bo odszkodowanie musza zapłacić,mysleli ze zdechne i przejdzie bez echa a to dopiero poczatek ,jak wydam książkę to zobaczycie walkę jaką musiałem stoczyć i przez co przejść... jedynie zloty były taka odskocznia od bezdomności... a jak trudno bylo ubranie czyste zdobyc i kase na wejściówkę... by jakaś prezencję zachować... no nie do końca było ładnie ,ale przynajmniej mogłem na te dwa, trzy dni zapomnieć... a przecież cały czas placilem podatek za legalna truciznę która miała mnie wykończyć,bo alkoholik to przeciez czlowiek z marginesu ,z gory na przegranej ...choc w rzeczywistości nie musi tak być ale takie jest przekonanie. dopiero dupa im zbladla jak zobaczyli w szpitalu literacką legitymację (dowodu nie mialem), choć pilem to walczylem co sił i choć każdy patrzył z politowaniem na to co robię, wysmiewali moje wiersze i opowiadania to jednak znaleźli sie tacy ktorzy dostrzegli potencjał .Nie jestem alkoholikiem, nie pije ,nie chcę pić ... czy moge ,...jasne ze tak ,ale nie jestem alkoholikiem wiec po co mam pic ,tylko bym sobie zaprzeczyl .
    • 6: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime15 Jan 2017
     
    Ale państwo (jakie by ono nie było) to my wszyscy. To nie są jacyś marsjanie, co z księżyca spadli. To ja i ty. Jeżeli można pomóc - to czemu nie? Po co ta agresja? A jeśli komuś Owsiak nie pasuje - jest kupa innych organizacji, które pomagają tym czy innym osobom w ten czy inny sposób.
    • 7: CommentAuthortrophy
    • CommentTime15 Jan 2017
     
    @IRATA4
    Reasumując, twierdzisz, że kiedy byłeś w potrzebie, to w państwowym szpitalu nie chcieli Tobie pomóc? I dlatego uważasz, że zakup sprzętu do szpitali to sprawa państwa, a szef organizacji pozarządowej, która wspiera to państwo, to cwaniak? Dodatkowo, państwo ma wypłacić Tobie odszkodowanie z powodu nieprawidłowego zachowania się tychże państwowych szpitali?

    No, ale w końcu ktoś Tobie pomógł, prawda?
    • 8:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime15 Jan 2017
     
    nie wplace ani grosza, owsiak pracuje 2 dni w roku, sobota i niedziela. przelewaja sobie kase z firmy do fundacji i odwrotnie. kolejny oszust jak ten z kodu. chcesz pomoc to wplac na caritas, pck i inne ktore od afer sa wolne. albo jedz do pierwszego domu dziecka i daj 100zl.
    • 9: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime15 Jan 2017 zmieniony
     
    To nie wpłacaj, ale opanuj się kolego i nie siej defetyzmu. Jak mniemam masz dowody, więc idź na policję i zgłoś oszustwo.
    • 10: CommentAuthorPrince
    • CommentTime15 Jan 2017
     
    Sprzęt z "serduszkiem" ratuje życie każdego dnia... w wielu szpitalach. Służy naszym dzieciom i nam samym. Nie ważne kim jesteś, jakie są Twoje przekonania, etc.

    Życzę Wszystkim dużo zdrowia i tego aby nigdy nie potrzebowali z tego sprzętu skorzystać.
    • 11: CommentAuthormar_tec
    • CommentTime15 Jan 2017
     
    Wspieram WOŚP od dawna i będę wspierać jak będę mógł.
    Dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP żyje moje dziecko!
    Mam dług wdzięczności i będę go spłacać tak długo jak będę żył. Niech nawet 50% zebranej kwoty będzie przeznaczona dla tych najmniejszych, to zawsze jest coś. Wszędzie są karetki, inkubatory itp z serduszkiem orkiestry, więc ratują życie każdemu kto tego potrzebuje.
    Szacunek i podziękowania dla ludzi dobrej woli, którzy wrzucają do skarbonki WOŚP najmniejszy grosik.
    Dziękuję Wam za życie mojego dziecka!
  1.  
    A ja bym chcial aby Jurek wyjasnil o co chodzi z tymi jego firmami .
    Skoro wsztko jest ok to w czym problem ? A jesli jednak nie jest ok ?

    Ponadto uwarzam ze Orkiestra to najwiekszy policzek w panstwo . Wszyscy placimy podatki i nage okazuje sie ze nasza wladza ( aby bylo jasne od 25 lat ) tak rzadzi iz potrzebne sa raz w roku zbiorki na roznego rodzaju sprzet ŻAŁOSNE.

    Osoby za to odpowiedzialne - ministrowie powinni sie wstydzic i poniesc odpowiedzialnosc.

    Co do wpplat ja chce zobaczyc ksiegi rachunkowe - jesli wszytko jest ok niech je pokaze tak jak jest to w usa.Mnie napawa obrzydzeniem mowienie u mnie wszytko jest ok ale nie dam sie skontrolowac
    • 13: CommentAuthorrozyk
    • CommentTime15 Jan 2017 zmieniony
     
    @kosa0
    Rozliczenia WOŚP
    ->link<-

    Pod koniec są linki do szczegółowych rozliczeń finansowych rok po roku.
    Dodatkowo jest tam też link do strony (.gov) pod nadzorem Rządu RP, a konkretnie MSWiA z rozliczeniami wszystkich zbiórek publicznych (nie tylko WOŚP) i akceptacjami przez organa rządowe.
    ->link<-

    Jeśli to nie wystarczy to trudno. Nie sądzę że ktokolwiek będzie wysyłał xero z każdej fakury wszystkim, którzy mają wątpliwości.

    PS. Do puszki dałem. Przelew jak co roku zrobiłem. Moja sprawa jak wydaję własne pieniądze.
  2.  
    @rozyk
    Czy uważasz ze pytanie sie organizacji kotra obraca milionami o przedstawienie rozliczenia rocznego jest nie na miejscu ?

    Czy uważasz ze wszytkie inne oragnizacje ró∑niez maja prawo do odmowienia audytu ?

    Zostaly postawione publicznie pewne zazuty o wyprowadznie $$$$ z fundacji poprzez powiazane z fundacja organizacje.

    To nie kwestia mjej wiary to kwestia $$$$ - oczekuje ze Jurek pokaze niezaleznym audytorom wszytkie dokumenty zwiazane z dzialalnoscia fundacji.

    Dopoki tego nie robi jest to dla mnie podejrzane
  3.  
    Od siebie dodam
    iż jest wyrok sadu niestety niezbyt przychylny dla jurka - z cala symatia do tego co robi

    „Zawarte w tych artykułach twierdzenia, dotyczące wpływów: fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, źródeł i wysokości tych wpływów, wysokości wydatków i ich przeznaczenia, posiadanych przez fundację nieruchomości i kosztów ich zakupu, zacytowanych czy przytoczonych słów Jerzego Owsiaka bądź innych osób publicznych (…) struktury własnościowej i personalnej takich podmiotów, jak „Złoty Melon” spółka z o.o. czy „Mrówka Cała”(jednoosobową działalność gospodarcza prowadzona przez Lidię Niedźwiedzką-Owsiak), charakterystyki fundacji WOŚP, zatrudnienia Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak w „Złotym Melonie” lub fundacji WOŚP, przepływy finansowe pomiędzy fundacją WOŚP, „Złotym Melonem”, „Mrówka Całą”, Piotr Wielgucki oparł o: brzmienie statutu fundacji WOŚP, rzeczywiste wypowiedzi Jerzego Owsiaka i innych osób publicznych, opublikowane w mediach, sprawozdania finansowe fundacji WOŚP. (…)

    Niektóre zawarte w artykułach twierdzenia, dotyczące: kosztów organizacji tzw. finałów WOŚP, sposobu przeprowadzania zbiórki publicznej, Piotr Wielgucki oparł o fakty powszechnie znane, które w szczegółach wykazywał w toku procesu. Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe" - napisał sąd w uzasadnieniu.

    Sędzia też zaznaczył, że zachowania oskarżonego - za wyjątkiem określenia ,,hiena cmentarna” - zarzucane mu aktem oskarżenia, nie wypełniły znamion ustawowych czynu zabronionego. Nie było przekłamań w tekstach blogera!

    „Sąd nie dopatrzył się w wyjaśnieniach oskarżonego, w tych punktach gdzie mówił o faktach, przekłamań. Gdy Piotr Wielgucki powoływał się na konkretne kwoty bazował przede wszystkim na sprawozdaniach finansowych i rozliczeniach przedstawionych przez WOŚP” – czytamy w uzasadnieniu.
    • 16: CommentAuthorrozyk
    • CommentTime15 Jan 2017 zmieniony
     
    @kosa0
    Dzięki za cytaty. Jest tego trochę za dużo jak na mój wolny czas. Na szczęście ktoś merytorycznie rozbiera ten konflikt na czynniki punkt po punkcie. Czytam właśnie "bzdurki spod kurki". Nie mam jeszcze klarownej opinii (ponieważ staram się być obiektywny i krytyczny). Niemniej wychodzi na razie że "kurka" dość często konfabuluje i nadinterpretuje, czego zresztą sąd kilka razy dowiódł...
    Nie nastawiam się na spór na forum. Mam swoje zdanie, które oczywiście może ewoluować w czasie i jednocześnie szanuję zdanie innych (np. że coś wydaje się podejrzane), dopóki nie są to zwykle pomówienia.
    Także pokój wszystkim.
    I pograjmy sobie w Preliminary Monty albo w Shamusa. To podobno łagodzi obyczaje :-)
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jan 2017 zmieniony
     
    @ trophy
    W 10 szpitalach w Łodzi i województwie odmówiono mi pomocy do tego dostałem rachunek za "pomoc" wynoszący 4.500zł.

    Tak w jednym mi pomogli jak zrobiłem awanturę i nie chciałem opuścić izby przyjęć .To ma być pomoc ?

    Jak ktoś chcę pomóc to można bezpośrednio-dla jednostki,domu dziecka itp. , nie znam fundacji która nie zbiera na swój statut ,pensje itp. W fundacje Owsiaka pracuje jego rodzina ,kiedyś się tym interesowałem,teraz wiem jak to działa i mam swoje zdanie .
    " W Fundacji, żeby było jasne, ludzie nie zarabiają więcej niż trzykrotność przeciętnej pensji w Polsce, czyli maksymalnie 3 x 3,8 tys. zł brutto (około 7 tys. złotych netto - red.) - tłumaczy Owsiak."
    "Owsiak tłumaczy, że rocznie daje około 20 wykładów, na których zarabia średnio kilkanaście tysięcy złotych. Dodatkowo: z Polskiego Radia za każdą audycję otrzymuje ok. 250 złotych, robi programy telewizyjne na zamówienie i zarabia na książkach. Jest jeszcze prezesem zarządu firmy Złoty Melon powołanej przez Fundację. Z tego tytułu otrzymuje "kilka tysięcy złotych"." A prócz tego ma 2900 comiesięcznej pensji z Fundacji .Ja rozumiem iż nikt się nie poświęci i darmo pomagał nie będzie ale nie lubię mydlenia oczu i ściem . Wielka Orkiestra niech się kręci ,niech Jurek kręci dalej dopóki efekty są to ok ale nikt mi nie wmówi że się na tym nie dorobił zarówno on jak i jego rodzina .Hare Kryszna Jurku, ja jak już to stawiam na Jezusa :-),a ty baw się w sekty i zarabiaj dalej .
    • 18:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Jan 2017
     

    IRATA4:

    Niech spada ,sprzet do szpitali to panstwa interes ,to cwaniak,sekciarz, sam czekam na KRS i pomagam osoba w naprawdę trudnych sytyuacjach kazdej indywidualnie .Mnie nikt nie pomogl jak dachu nad lbem nie mialem i do zadnego szpitala przyjac nie chcieli a teraz martwią dupy bo odszkodowanie musza zapłacić,mysleli ze zdechne i przejdzie bez echa

    A co to ma wspólnego z WOŚP i Owsiakiem?
    • 19: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    Orkiestra zagrała, powietrze zeszło. Zostawię tylko znalezione na FB wspomnienia człowieka z branży:
    "A co do Owsiaka to w 95 i 96 robiliśmy jako SAD (przedstawiciel Apple w Polsce) obsługę WOŚP. W 96 po sali kręciły się tłuste misie z HP i IBM, Owsiak się do nich ślinił, kazał nam zaklejać jabłka na monitorach. .
    W 96 negocjowaliśmy z nim warunki naszej pomocy w następnej orkiestrze. Nasze stanowisko było proste, pomagamy za darmo, widać nas na wizji. Owsiak się na to zgadzał ale domagał się jakiejś chorej kasy i to najchętniej w sprzęcie. Wymiękliśmy, nasze miejsce zajął HP."
    • 20: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    Myślałem, że forum będzie wolne od tego tego typu dyskusji ale jak widzę się nie da. "Dobra zmiana" skutecznie sieje mętlik w głowach Polaków. Owsiak, normalny człowiek, je, wydala i za coś żyć musi. A niech sobie i 20 000 PLN zarabia. Wcale mi to nie przeszkadza. Robi kawał dobrej roboty. Od wielu lat wspieram WOŚP i będę wspierał. Wszystkie moje dzieci (a mam 3 synów) przeszły badania po urodzeniu na różnych sprzętach z serduszkiem WOŚP. Kilkukrotnie leżałem z nimi w szpitalu i znowu pojawiał się bardzo często sprzęt kupiony przez WOŚP. Rezonans magnetyczny w Dziecięcym szpitalu w Lublinie kupiony zdaje się też przez WOŚP. I niech mi ktoś powie, że WOŚP nie pomaga. A że przy okazji ktoś zarabia i dobrze niech zarabia. Nic nie ma za darmo. Howgh!
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Jan 2017 zmieniony
     
    Forum jest wolne, więc piszemy, co nam leży.

    Aha. Z tym serduszkiem u Myrchy to żenująca prowokacja. Wystarczy się przyjrzeć tej pikselozie serduszka, obok mamy ostre napisy porównywalnej wielkości na mikrofonie. A w analizie Newsweeka nie zgadza się wysokość wklejonego photoshopem serduszka z wytartym miejscem po nim; podobnie jest z kątem. Tak, można odkleić i przykleić. No właśnie...

    Newsweek zmanilupolopował, albo padł ofiarą (raczej to pierwsze).
    • 22: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    @jhusak
    w materiale filmowym niestety jest wyretuszowane
    ->link<-

    to, czy cytat, który podałem wyżej pokazuje, że filantropia jest tylko częścią WOŚP, obok polityki i grubej kasy
    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Jan 2017 zmieniony
     
    @odyniec1 - tego serduszka tam NIE BYŁO podczas wywiadu! Ono zostało wklejone w zdjęcie, przyjrzyj się:) aż kłuje w oczy. Przeczytaj jeszcze raz mój post o pikselozie.

    To jest taka sama akcja jak z tym kładącym się "rannym" pare tygodni temu.
    • 24:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    Serduszko było, sam wypowiadający się potwierdzał, zresztą wiele osób to udowodniło - sam możesz to zrobić, wystarczy odpowiednio mocno rozjaśnić materiał, by zobaczyć jednolity kolor w miejscu serduszka. Ktoś to dość nieudolnie zrobił (na szybko).
    Nie stawia mnie to po żadnej ze stron barykady, jednak ten czyn uważam za wygłup.
    • 25:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Jan 2017 zmieniony
     
    Publiczne narzekanie na retusz serduszka jest faktycznie wiadomością dnia. Robienie z tego newsa jest takim samym pompowaniem pierdół, jak news o orgii Trumpa w Moskie z kobietami lekkich obyczajów- podawany przez tvn. A wcześniej opowieści o niszczeniu łóżka po Obamie w Moskwie przez tegoż samego, podawane tym razem przez cnn.

    Ale wracają do Owsiaka i sprawy z retuszem serduszka. Nie jestem detektywem Malanowskim ale mogę podać kilka potencjalnych przyczyn, dlaczego serduszko zostało wyretuszowane:
    #1. Serduszko zostało złośliwie wyretuszowane przez władze telewizji, bo Owsiak który z pasją godną św. Franciszka z Asyżu wprawdzie pomaga biednym i chorym ale jest przeciwnikiem rządu (który to jest samym złem wcielonym i diabłem). Przez retusz w wiadomościach wielki rząd pokazał swoją władzę a Owsiakowi kto tu rządzi i że zło zwycięża dobro.
    #2. Zakładając, że serduszko zostało doklejone później jest to ewidentnie tania propaganda i sianie kłamstwa/zamętu. Piąta kolumna w pełnej krasie, dezinformacja i sianie fermentu.
    #3. Zakładając, że fundacja Owsiaka nie jest non-profit, publiczna prezentacja loga to reklama. Identyczna sprawa ma się z retuszem logo samochodów w np. polskich serialach. Nie zapłacili za reklamę - nie pokazujemy publicznie=nie reklamujemy. Widocznie władze telewizji wiedzą więcej niż większość ludzi, którzy widzą w światełku do nieba tylko samo dobro/tęcze/jednorożce.

    Wybierzcie sobie wersję, która Wam pasuje.

    Ze swojej strony powtórzę, to naprawdę nie jest warte tego aby o tym tyle gadać. A już na pewno nie w mediach typu telewizja/radio.

    Chcesz? Zapłać Owsiakowi 2zł/5zł/10zł a w zamian fajny koncert wśród młodych ludzi, mega pokaz sztucznych ogni i świadomość spełnienia dobrego uczynku. Nie chcesz? Nie płać. Przecież można zrobić przelew dla konkretnej, chorej osoby, podanej na konkretnej stronie. Wtedy masz pewność, że pieniążki pójdą tylko i wyłącznie na leczenie tej osoby (a nie np. na kupno fajerwerków i opłacenie kosztów imprezy masowej z budżetu tego lub tamtego ale koniec końców z naszej kieszeni).
    • 26: CommentAuthortrophy
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    Jedyna sensowna opcja, to opcja nr 3. Ewentualnie z elementami opcji 1 i 2 - ale tylko w sensie wzajemnych złośliwości między mediami "za" i "przeciw".

    Drogą redukcji wybieram opcję 3 :-)
    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    zgoda na #3 pod warunkiem ze wiadomosci maja status "polskiego serialu" z lokowaniem produktu
    • 28: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    @Jhusak
    Nie upieram się. to, że lisie medium mogło podłożyć świnię to nie jest jakaś niespodzianka. możliwe, że wykorzystali nienaturalna plamę na kurtce :) najlepiej gdyby TVP pokazało materiał przed montażem.

    jeśli już #3 to z powodów politycznych - serduszko dobrze kojarzy się widzom a miał je poseł opozycji (zresztą WOŚP jest silnie z ta opcją związana). w wiadomościach o 15.00 była jakaś setka z babką na stoku, która miała serduszko.
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    @ TheFender możesz podać szczegóły "o orgii Trumpa w Moskie z kobietami lekkich obyczajów- podawany przez tvn. A wcześniej opowieści o niszczeniu łóżka po Obamie w Moskwie przez tegoż samego, podawane tym razem przez cnn."
    Po co szukać ,po co oglądać TVN jak możemy mieć wszystko w jednym miejscu .

    " Nie chcesz? Nie płać. Przecież można zrobić przelew dla konkretnej, chorej osoby, podanej na konkretnej stronie. Wtedy masz pewność, że pieniążki pójdą tylko i wyłącznie na leczenie tej osoby (a nie np. na kupno fajerwerków i opłacenie kosztów imprezy masowej z budżetu tego lub tamtego ale koniec końców z naszej kieszeni)."
    Pod warunkiem że to konto prywatne -co nie jest niestety legalne(państwo nie zarabia) ,albo rodzice założyli fundacje na swoje dziecko ,w innym przypadku i tak z wpłaconej kwoty 70% idzie na statut . Wkrwia mnie to że lekarze nie pomagają dzieciom nieodpłatnie ,chodzi mi o naprawdę ciężkie przypadki ... tak samo jak to całe granie na emocjach z obrazkami chorych dzieci , takie sytuacje w cywilizowanym Państwie nie powinny mieć prawa bytu żeby dziecko nie miało pomocy a rodzice musieli kasę zbierać .
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Jan 2017 zmieniony
     

    mav:

    Serduszko było, sam wypowiadający się potwierdzał, zresztą wiele osób to udowodniło - sam możesz to zrobić, wystarczy odpowiednio mocno rozjaśnić materiał


    Jest tylko "mały" problem, a właściwie kilka:

    1. Wypowiadający się nie jest obiektywny, bo jest posłem opozycji i jest jak najbardziej zainteresowany aby ewentualną manipulację podtrzymać.

    2. Tzw. "materiał" z jednolitym kolorem, nie jest oryginalnym materiałem i mógł być również spreparowany aby wykazać, że coś było usuwane - poprosiłbym o link do ORYGINAŁU, bo jak do tej pory nigdzie go nie widać.

    Czyn faktycznie byłby głupi, ale udowodniony jednak nie został :)
    • 31:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    2. sugerujesz, że na stronach TVP jakieś hakiery podmieniły plik? :)
    Tu masz grafikę:
    ->link<-
    • 32:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    O masz, to z twarzy też usunęli? ;)

    @irata4:
    • 33: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Jan 2017 zmieniony
     
    @mav: właśnie o tym mówię. Tę grafikę widziałem już dziesiątki razy. Nie pochodzi ona ze strony tvp. Gdzie jest ten materiał na ich stronie?

    Bo ja np. widziałem jeszcze to:

    • 34:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    Jak nie pochodzi, jak pochodzi.
    Prosze uprzejmie:
    ->link<-
    Minuta czternaście.
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Jan 2017 zmieniony
     
    Faktycznie amatorzy :) No było mazane i to widać bez filtrów :) Ale konkurencja nie lepsza - bo przedobrzyli w udowadnianiu - zdjęcia niby "oryginalne" z serduszkiem też były montowane i zostało to udowodnione :)

    Ale TVP mogło się postarać, TVN jednak robi to znacznie lepiej:



    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    manipulacja ,teraz dajmy na to że wyjdzie jakaś EXTRA gra na A8 a podmienią na znaczek C64 ;-( .
    • 37: CommentAuthormarekp
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    Pierdoły. Ludzie potrzebują _prawdziwej_ _rozrywki_. I to jeszcze w tym roku ;-)
    ->link<-
    • 38:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    @wieczor: nie wyświetlają mi się podlinkowane przez Ciebie zdjęcia/grafiki

    @marekp: 10/10 Kogo obstawiasz w roli Arnolda?
    • 39: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    @TheFender: bo linkowałem z twitera, myślałem że jak na fejsie widać je publicznie. Przeładowałem je już.
    • 40: CommentAuthormarekp
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    @TheFender: Kandydatów do programu zwerbuje się tak jak w filmie :-P
    Ale jeśli miał bym znaleźć odpowiednika Arnolda - to nie widzę nikogo... :-(

    BTW: Ten film ma już 30lat a temat manipulacji w mediach i taniej rozrywki dla obywateli jest ciągle aktualny. Knif w tym, że każdy myśli, że to właśnie on jest tym który zmanipulowany nie jest a ci inni to zmanipulowane głupki. No i zagłębiając się bardziej w temat dobrniemy do tego czym jest informacja, jak jest odbierana, na jakich poziomach, jak wpływa na emocje itd. Ten wątek pokazuje jak te same informacje są odbierane w zależności od odbiorcy, jego doświadczeń życiowych czy też np. zaangażowania politycznego.
    Wracając do filmu to jako ten "niezmaniupulowany" (he, he) uważam, że ludzie pragną takiej właśnie krwawej rozrywki (ja oczywiście nie).
    Dobra, już nie piszę bo trzeba będzie zamknąć ten watek a ja jestem pierwszy, żeby takie bzdety nie zaśmiecały portali o naszym hobby. :-D
    • 41:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    Teraz już widać. Brawo za zdjęcia z tvn-u :)
    • 42: CommentAuthortrophy
    • CommentTime17 Jan 2017 zmieniony
     
    Myślę, że dziś wszyscy odczuwamy skutki szoku informacyjnego. Zalewa nas potop informacji, niektóre prawdziwe, inne fałszywe, inne celowo zmanipulowane, umieszczone w odpowiednich kontekstach... Zrobił się totalny kisiel.

    Grzebiemy, szukamy, analizujemy, porównujemy... Z mózgu robi nam się gorąca breja. Zatracamy się w tym grzebaniu. Zachłysnęliśmy się możliwościami, jakie dają dziś technologie informacyjne.

    Do tego już tyle razy nas oszukano, tak wiele razy odkryliśmy manipulację lub kłamstwo, że staliśmy się podejrzliwi. Drugie dno już nie wystarczy. Szukamy trzeciego, czwartego dna. A kiedy je znajdujemy, zaczynamy wątpić, czy to jest na pewno dno ostateczne? Może ktoś nam podsunął dno, żebyśmy tak właśnie myśleli?

    Powariowaliśmy...

    W tym całym chaosie, którego częścią mimowolnie się staliśmy i który mimowolnie wzmagamy - w dobrej wierze poszukując prawdy, demaskując fałsz i manipulację, czy tworząc tzw. "postprawdy" - najmądrzej jest się zatrzymać i wziąć głęboki oddech.

    Zwykle wyjaśnienie jest proste. Nie trzeba go komplikować.

    Przywołaliśmy dwie stacje i jedną gazetę. Każda ma coś za uszami, więc ciężko tutaj cokolwiek wartościować. Dlaczego telewizja państwowa wymazała serduszko? Na złość? Nie sądzę. To typowa decyzja polityczna. Bieżące kierownictwo podjęło decyzję, aby nie wspierać WOŚP, czyli instytucji pozarządowej (a nie prywatnej - jak rozumują niektórzy). I tyle. Mają do tego prawo. W swoim przekonaniu musieli wymazać serduszko, aby pozostać konsekwentnym. Gdyby tego nie zrobili, to "opozycja rządowa" mogłaby podchwycić i... Chwalić się, że przechytrzyła rząd. Przecież cały ten spór jest wyłącznie polityczny, a narzędziami tego sporu mają być tak szlachetne akcje jak WOŚP lub Caritas. Poza tym, w państwowej telewizji doskonale wiedzą, że ich konkurencja prywatna robiła wcześniej to samo, więc łatwo jest taką sytuację wyjaśnić "suwerenowi". Nawet w cyniczny sposób stwierdzając, że za zniknięciem serduszka stoi Belzebub. Chociaż... Żart dość cięty. Szczególnie, że wycelowany w polityka, który niefortunnie dołączył demona do postaci trzech mędrców.

    Czy wypada wymazywać serduszko? Czy wypada tak żartować? Fakt jest taki, że sami wprowadzamy kolejne standardy. Podwyższamy poprzeczkę lub właściwie ją zaniżamy. Zależy od punktu widzenia. W imię wolności słowa sami sobie na usta wkładamy knebel lub pozwalamy, żeby robił to ktoś inny.

    Zmieńmy stację.

    Fakt jest też taki, że również z powodów politycznych inna telewizja, akurat prywatna - jak pokazuje powyższy przykład - także dokonywała cenzury. Przecież te zdjęcia są śmieszne. Mamy paradę LGBTQ, podpis "polska tolerancja" i usunięty znak Polski Walczącej. Czy trzeba więcej za komentarz na temat tolerancji? Prawdziwej tolerancji? Nie powinno być w końcu żadnego problemu ze znakiem Polski Walczącej, skoro tolerujemy paradę mniejszości seksualnych. Niestety, znów łapie nas polityka. Przecież, gdyby konkurencyjna dla państwowej prywatna telewizja nie usunęła znaku Polski Walczącej z przywołanego materiału, to zacząłby się krzyk oburzenia ze strony środowisk, które uważają się za bardziej patriotyczne (i konserwatywne) od innych.

    Obydwa plemiona są mocno skłócone. Żadne nie ogląda mediów przeciwnego obozu, a każde celuje w wychwytywaniu potknięć. Wymazanych symboli narodowych, wymazanych serduszek, pomyłek i przejęzyczeń. Nikt niczego nie wymazał? O, to jeszcze gorzej. Każdy powód jest dobry, żeby toczyć polityczną wojenkę.

    A w telewizjach pracują ludzie. Chcą mieć względny spokój. Muszą dokonywać jakichś wyborów - może czasami się mylą. Media były i są cenzurowane, ulegają presji wydawców, sponsorów, polityków...

    W środku jesteśmy My? I co? Będziemy się kłócić o takie głupoty, bo ktoś zaplanował dla nas taką właśnie rozrywkę?

    Bez przesady.

    Jeden zapłaci na WOŚP, drugi na Caritas, inny na WOŚP i na Caritas, jeszcze inny pomaga bezpośrednio, bo nie lubi fundacji, a jeszcze inny wcale nie zapłaci... To jest normalne.

    W świetle powyżej przywołanych materiałów obydwie sytuacje są identyczne. Obydwie telewizje postąpiły tak samo, z tych samych, politycznych powodów.

    Niby trwa jakaś wojenka. Niby państwowa telewizja wycofała wsparcie dla pozarządowej fundacji. Niby to źle. A tymczasem WOŚP osiągnął bardzo dobry wynik. Jest szansa na rekord.

    To był sukces w przeciwieństwie do spontanicznie zorganizowanych zimowych pikników wojskowych realizowanych razem z Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego (nie należy mylić z Caritas Polska, bo to niezależne instytucje). Nie poszedłem na piknik, bo było za zimno. Poza tym, żadnych prawdziwych atrakcji w programie. Ale pewnie ktoś poszedł i mu się podobało. To dobrze. Jest oferta dla każdego. Pójdę na piknik wojskowy latem.

    Caritas Polska wsparło WOŚP.

    WOŚP wsparł Caritas Polska.

    Nie dajmy się wkręcać w wojenki. Doskonale wiemy, że wojny typu Atari kontra Commodore nie mają sensu. Lepiej napić się piwa i zastanowić się, co tu można razem sensownego zrobić!

    Pokój! :-)
    • 43: CommentAuthortrophy
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    Rozpisałem się, więc tak z grubsza skrót myśli (nie trzeba czytać) - niby dziś jesteśmy nowocześni, a rozmowy wciąż prowadzimy te same. I rozterki też mamy identyczne:



    Była kiedyś taka fajna, scenowa wartość: friendship! ;-)

    Miłego!
    • 44:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    @trophy: wyważony komentarz, dużo konkretów, czytałem z przyjemnością choć prywatnie nie postrzegam Owsiaka megapozytywnie.

    A teraz trolololo: porównałeś spór (to nie jest spór w sumie) między rządem a tymi drugimi do /|\ vs C=. Czy w takim razie należy spodziewać się na kolejnej edycji SV blokady mównicy/kompotów/crazy_compo/toalet - ze strony C=? :)
    • 45: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime17 Jan 2017 zmieniony
     
    @trophy - dezinformacja to nic nowego. w starożytności kronikarze mnożyli liczbę przeciwników na polach bitew, w średniowieczu herosi zyskiwali niemal magiczne moce a w oświeceniowe bajki nt średniowiecza wierzymy do dzisiaj:)
    • 46: CommentAuthormarekp
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    @TheFender: Oraz przeniesienia kompotów do innej sali w której nie będą głosować komodorowcy - bo i po co - przecież stanową mniejszość więc ich głosy nic nie zmienią :-P
    Jeśli już porównywać do obecnej sytuacji Atari-Commodore, to raczej przyjdzie w końcu taki polityczny "Pecet" i pozamiata. Wtedy będziemy sobie wspólnie te nasze polityczne wojenki z rozrzewnieniem wspominać...
    @odyniec: Zgadza się. Temat stary jak świat :-)
    • 47: CommentAuthortrophy
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    @TheFender
    Straż Atarowska ich usunie... Na piwo ;-)

    @Odyniec
    Dezinformacja to coś innego niż szok informacyjny. Ale masz rację, że to stara sprawa.

    BTW. Jestem fanem średniowiecza i uznaję okres odrodzenia (renesans) za szczytowe osiągnięcie średniowiecza, a nie oddzielną epokę. Dopiero romantyzm był nową jakością w historii kultury.

    Średniowiecze nie było okresem zacofania i mroku.

    @marekp
    W puste miejsce po opozycji wciśnie się jakiś "pecet" i pozamiata. I dobrze. W polityce najważniejsza jest zmiana :-)

    A "retro" zawsze ma się dobrze ;-)
    • 48:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    @trophy: tokarka, młyn, pismo, konstrukcje zamków, tortury (a przez to wiedza o budowie człowieka czyli medycyna ;) ), mechanizmy dźwigniowe (katapulta i most zwodzony też w to wchodzą), metalurgia! Gdzie tu zacofanie w tym średniowieczu. Że rycerze się nie myli a za kolumną wojsk ciągnął się fetor na kilometry? Że rycerz prosząc o rękę królewnę musiał przyklęknąć na kolano żeby stanąć na wysokości zadania i wiedzieć czym to pachnie? To są szczegóły :) Że Temeria i Redania w końcu uległy potędze Nilfgardu, a logo tego ostatniego ma Polsat? Eee... wróć ;)
    • 49: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime17 Jan 2017 zmieniony
     
    @trocero77
    Ja tam jestem zadowolony ze zmian jakie nastepuja w PL :-) , wiecej popieram je :-) a co do mieszania :-) stara spiewka lewactwa .
    " Nic nie ma za darmo. Howgh!"

    Przepraszm cie ale nie pisz hmm "GLUPOT" .Wez pasek z pracy otworz go i zpbaczysz ile cie to za darmo kosztuje co miesiac. Co do sprzetu to ja nie kupuje tego ze z mojej pensji ida podatki i jak nie zaplace na orkiestre to mnie nie beda ratowali w szpitalu. nie kupuje tego

    Co do twojej pomocy i twoich dzieci - jak slusznie zauwazyles to sa twoje pieniadze mozesz robic z nimi co chcesz :-) ale nie widze powodu dla ktorego wydajesz cudze pieniadze- mi oobiscie zawsze przeszakdza jak moje pieniadze sa defraudowane
    I nie widze nic zlego w przeswietlaniu fundacji Owsiaka, Polsatu Tvanu czy Karitasu
    • 50:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    Jedyna fundacja za którą można poręczyć to fundacja Phoenix, gdzie pracował Angus MacGyver ;)