atarionline.pl prince of persia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime29 Jan 2013
     
    Na C64 PoP podoba się nawet mojemu synowi. Fajna retro gierka, szkoda że na Atarynie odpalić się takiej historii nie da ;-(
    • 2: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime29 Jan 2013 zmieniony
     
    .
    • 3:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime30 Jan 2013
     
    oglądać to se można, U now ;-), nie ma i kupa a tak lubię koje Atarynki ;-(
  1.  
    Turning the things the most simple and possible but also get all the chars so that the game can be build using a real Editor and not just a slideshow:
    ->link<-

    It would be so good if we ever encounter this screen on an A8, the one before the meeting with our lover:
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Apr 2013
     
    • 6: CommentAuthorVidol
    • CommentTime10 Apr 2013
     
    czym wy sie podniecacie, gonzo pokazal pare obrazkow i nic pozatym - bo wiecej nie umie. Chcialbym zobaczyc demo jak sie chodzi i walczy, ale raczej nie da rady. Prince, last ninja - w wersji gonza nie ma szans na to ze te gry powstana.
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Apr 2013
     
    jest szansa i nie mam nic na przeciw ;) - VBXE.
    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime10 Apr 2013
     
    Ale o czym ty tu do nas rozmawiasz :) vbxe mozna dodac dla lepszej grafiki, natomiast w samym pop nie ma nic co by tego wymagalo :) prostsze to niz ln. Wlassnie znalazlem te zrodla na apple ii. Grafika i zasoby ladnie poukladane, zrodla pokomentowane szczegolowo nawet dokumentacja jest. Przeczytac i robic. Mam jakies przeczucie ze commodorowcy z tego korzystali
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Apr 2013
     
    ... najlepsza wersja z 8 bit jest na Nes/a ,
    ,bardzo bym chciał zobaczyć co w tym temacie może pokazać ATARI
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime10 Apr 2013
     
    @wieczor
    bo korzystali, engine z Apple II i ożenili z grafiką zrobioną po swojemu, zbliżoną do wersji PC.
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Apr 2013 zmieniony
     
    Ale my za to mamy intro do tej gry, z odrobinę bardziej kolorową grafiką!!! ;))))
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Apr 2013
     
    Gonzo umie. Ale nie czuje potrzeby kontynuacji.
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Apr 2013
     
    .. nie widziałem wersji na NES'a, ale proponuję zagrać na Amstradzie CPC ;). Wypas!
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Apr 2013 zmieniony
     
    Amstradowe jest podkolorowane, ale postać jakby minimalnie mniejsza i ma mniej płynne ruchy. Prawie wszystkie wersje można w ruchu zobaczyć tutaj

    • 15: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    A tam mamy intro. Powinniśmy mieć takie jak Sega CD :)
    • 16:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    Nie przypuszczałem że istnieje aż tyle konwersji! Z mi znanych, najbardziej grywalna była na Amidze. Ciekaw jestem ile kopii sprzedało się na wszystkie platformy, ktoś policzy ;) ? Nie wiem jak z prawami ale jeśli zostały w rękach pana Mechnera to pewnie do końca życia będzie mógł się utrzymać z licencji.
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Apr 2013 zmieniony
     

    pin
    fajne żywe kolorki,troszkę zmieniony bohater ale te dzwięki...,Spectrum?
    ...no i ten znaczek ATARI podczas wprowadzenia ;-P

    Wersja NES aczkolwiek przypuszczam iż to jest jakaś NTSC/owa wersja.
    kurcze nikt nie wrzucił Pegasusowego Prince of Rosja taka zmodyfikowana wersja Nes/owej gry
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    string
    za Karateke ów pan za wiele nie dostał ,ciekaw jestem sam jak było w przypadku Princa ,prawa chyba Ubi-Soft odkupiło i marży nie ma ,poza tym ostatnia trylogia całkiem ok coć to już nie to ,za łagodny klimat ,a ostatnie części ....
    • 19:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime11 Apr 2013 zmieniony
     

    wieczor:

    A tam mamy intro. Powinniśmy mieć takie jak Sega CD :)

    Byle nie z angielskim dubbingiem, przez który tym razem tłukłem głową o klawiaturę. :)
    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    Proponuję z rosyjskim :)
    • 21:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    da!
    • 22: CommentAuthorcreative
    • CommentTime12 Apr 2013
     
    ostatnia trylogia całkiem ok coć to już nie to ,za łagodny klimat ,a ostatnie części ....

    W ostatnie Prince of Persia (teraz chyba już 4 części?) grały u mnie panie z rodziny - przyznaję, że mnie w ogóle to nie przyciągnęło. (Muszę przyznać jednak, że ogóle mało co przyciąga moją uwagę z nowości, więc praktycznie nie gram w ostatnich kilku latach...).

    Nie podoba mi się, kiedy gracz zamiast swobody chodzenia po świecie gry (praktycznie wszystkie komnatówki z Atari), jest ograniczony tym, co zaserwuje mu gra - i po prostu prze do przodu, czasem wykazując się szybkością i zręcznością przed ciągle pojawiającymi się przeszkodami...

    Tym samym cała rozgrywka zostaje zredukowana do bezmyślnego reagowania na to, co pojawia się na ekranie. A gdzie zwiedzanie planszy, jak np. w Misji? (Fred, Mario z NES etc. to coś innego).
    • 23:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime12 Apr 2013 zmieniony
     
    Niestety to prawda że gry są obecnie mocno liniowe, nawet w przepaść czasem spaść się nie da :) Ale jest też wiele pozycji (w tym m.in. gry indie) których idea "po sznurku" nie dotyczy.

    Z drugiej strony ta "swoboda komnatówek" czasami potrafi zepsuć rozgrywkę. Często nie wiemy co gdzie i czym i chodzimy jak te tłumoki przez 20 plansz nie znając celu.

    Ja lubię pograć w 8-bitowe pozycje, ale takie które są przemyślane, mają rozsądny stopień trudności i przyzwoite sterowanie ale często sięgam też po współczesne konsolowe gry, ale głównie te które nie zaczynają i nie kończą na ciągłym zabijaniu (przykład: Call Of Duty).

    Ciekawym i dla mnie trafionym w 100% pomysłem są remake'i starych gier jak np. ta ->link<-

    Co do współczesnych odsłon POP to dla kogoś kto nie ma czasu ukończyć wszystkich, wg mnie najbardziej interesująca jest ta: ->link<-
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Apr 2013
     
    albo jak to
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Apr 2013
     
    wszystko pięknie ,pooglądaliśmy różniaste wersje i inne gierki ale co się dzieje z tą na XL/XE ???
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    A co ma się dziać, robi ktoś już? To jest to o czym mówię, robi się zamieszanie, gra jest robiona - ktoś kto mógłby to zrobić potencjalnie sobie odpuszcza, no bo przecież już się robi. Poczym ten oryginalnie "mieszający" też sobie odpuszcza i nie ma. Mało się nie przytrafiło LN2, a przytrafiło się Uwolowi (jak to Nosty napisał, zrobił wersję na andka bo na atari ktoś mu pokazał prawie działający prototyp) i tak to jest ;)
    • 27: CommentAuthorBluki
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    Tak jakoś wychodzi: im więcej się na temat jakieś gry mówi, tym mniejsza szansa na jej powstanie.
    Mniej gadać, więcej robić... Hm. już to gdzieś słyszałem i to nie jeden raz :)
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    Bluki
    kiedyś było tak iż ktoś z gotową grą która siłą rzeczy musiała być czymś szczególnym by zabłysnąć ot pomysłem na rozgrywkę bądź mająca ładną,grafike,muzyke,nie ważne , po prostu wyróżniająca się tym czymś z natłoku średnich produkcji(a mówimy o czasach wysypu rodzimych produkcji na A8[LATA 90]) co pozwoliło by otworzyć furtkę do szerokiego deweloperskiego grona.Osobnik taki szukał wydawcy by się wbić w branże ,wylansować a i przy okazji zarobić parę groszy a teraz ... narzędzia są, nowe możliwości owszem a gracze ...olewani ,no bo po co skoro wystarczy zaprezentować na jakimś Party grę a w zasadzie to niedopracowane demo bez zakończenia i z chrzaniącą się np punktacją które i tak w dobie kryzysu ma szansę zaistnieć w sercach wygłodniałych graczy ...oklaski zebrane... nie tędy droga .
    Dobre podejście prezentuje GR8 które wypuszcza kompletne produkcje ,takie są fakty... powinniśmy no sam nie wiem co w związku z tym zrobić ,napisałem my czyli gracze...
  2.  
    Wątek schodzi w tę samą stronę co ten o Fortification :)

    Dlatego też pozwolę sobie jeszcze raz zaprosić do tworzenia gier, a nie teoretyzowania. Chętnie pogram w nowe, dopracowane gierki - pokażcie jak się je robi.
    • 30: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    Kiedyś (chyba nawet tutaj) pisałem - obecnie na rynku rządzą twórcy (i tak będzie dopóki produkcje są za free). To oni decydują o wszystkim i odbiorcy nic na to nie poradzą. Jak za produkcje się płaciło, to rządził odbiorca - bo ktoś musiał chcieć zapłacić. A dziś ktoś musi chcieć coś napisać :).
    I pisze co chce...
    • 31: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    Jaffar miał być jak Prince of Persia, nie wiem skąd taka zapowiedź przyszła, chyba jakieś pismo okołogrowe? Nie był, ale nie byłem wtedy zawiedziony po uruchomieniu - wątek przygodówkowy (przedmioty) zastąpił mi inne brakujące rzeczy.
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Apr 2013
     
    @mgr_inz_rafal: ale zauważ, że to "teoretyzowanie" po pierwsze bierze się z praktyki, a po drugie traktuje o tym jak się zabierać do tego aby odnieść sukces :) Przykładów na to, że coś jednak nie działa bez "teoretyzowania" jest dość ;)
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2013 zmieniony
     
    ...też słyszałem ową zapowiedź i z początku przeżyłem szok... spowodowany tempem akcji ,po otrząśnięciu dało radę pograć ,graficzka dawała radę ...jednak ta ślamazarność psuła zabawę ,pomijając brak elementów platformowych ,z resztą mało jest na A8 gier z ładnie narysowaną i dobrze animowaną postacią główną nie będącą grą przygodową a jeszcze trudniej znaleźć taką grę z człekokształtnymi przeciwnikami ,najczęściej latały jakieś ufa .
    • 34: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    • 35:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    A skąd to? Będzie ten PoP, czy co?
    • 36: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Jul 2015 zmieniony
     
    To nie jest nowe (2012) i polskiego autora. Kiedyś to pobrałem ze strony Fandala i zapomniałem. Co ciekawe to to nie jest duże i może jeszcze fragment gry wejdzie, ewentualnie będzie w osobnych plikach jak to na Atari bywało.
    • 37: CommentAuthorAdam
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    Panowie, nawet nie chciało Wam się przeczytać wątku, w którym umieszczacie swoje wypowiedzi :) Przewińcie sobie do roku 2012 - to jest intro zrobione przez Gonza. I na tym się skończyło.
    • 38:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    E, tak spamujesz filmami, że kto by to ogarnął ;)
    • 39: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    Filmików wrzucam mniej bo znalazłem takiego twardego joya że mi ręce mdleją, to po to by granie ograniczac.
    • 40:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    "...takiego twardego joya że mi ręce mdleją..."

    dziwne, moja żona mówi to samo.
    • 41:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    Pure joy
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    demko znane,ładne ,ciekaw jestem czy można by było użyć efektu paralaksy ,przesuwając lekko pierwszy plan ,efekt byłby powalający .
    Czytałem gdzieś na tym forum że ,prace są kontynuowane i gra może jeszcze w tym roku pozamiatać .
    • 43: CommentAuthorAdam
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    Prace nie są "kontynuowane" - prace są robione od zera przez kogoś innego. Tak więc docelowe intro - jeśli tym razem PoP powstanie - może nieco inaczej wyglądać.
    • 44:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    na bazie jakiej wersji jest teraz robiona ? tak z ciekawości pytam
    • 45: CommentAuthorblb
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    Tutaj ktoś coś testował.

    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    ...jest jedno małe ale ,więzień nie chodzi w turbanie ,jak to miało miejsce w wersji na Ma/ca.,kurde niech na A8 ma zgodną fryzurę z oryginałem.5
    • 47: CommentAuthorAdam
    • CommentTime3 Jul 2015 zmieniony
     
    @cavox - z tego, co można wyczytać, gra powstaje na podstawie kilku wersji, głównie Apple II (poza grafiką, bo tam jest specyficznie obsługiwana i nie da się jej ławo przenieść). Na filmiku z wpisu blb-a widać najpierw właśnie youtube'a z widokiem wersji działającej na Apple. Przy czym prawdopodobnie w wersji Atari będą użyte duszki sprzętowe, których nie ma na tamtej maszynie.
    • 48: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    Ten filmik z działającą grą to przecież oryginał z Apple II. Na zrobione na Atari wyglądają tylko statyczne screeny w końcówce.
    • 49: CommentAuthorblb
    • CommentTime3 Jul 2015
     
    Dlatego napisałem że test :)
    • 50:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime4 Jul 2015
     




    tu jaką radochę mają ;)