atarionline.pl prince of persia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Jan 2017 zmieniony
     
    Minęło ju troszkę czasu ,w międzyczasie było SV ,wie coś ktoś może odnośnie tego projektu ,na jakim jest etapie ?

    Nie pytam o pracę Gonza tylko tą zagramaniczna .
    • 2: CommentAuthorAdam
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    W grudniu wysłałem do Franco Catrina pytanie, czy wznowił prace, na razie nie dostałem odpowiedzi.
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Jan 2017
     
    Jak mozesz i czegos się dowiesz to taj znac.Fajnie jakby ten Prince w koncu zagoscil na A8
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Jan 2017
     
    A może książę Persji to teraz książę Syrii?
    • 5:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Jan 2017
     
    Nie, San Escobaru. :D
    • 6:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime13 Jan 2017 zmieniony
     
    W San Escobar rezyduje słońce Pe(t)ru :F

    Ale może warto poszukać w Kaer Morhen.
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Jan 2017 zmieniony
     
    ... a co z wersja Gonza ? ja wiem jaka to wersja (wydmuszka)ale graficzki i demko przecież gotowe wiec szkoda by to przepadlo.
    • 8: CommentAuthorsis101
    • CommentTime15 Jan 2017
     
    Według mnie intro Gonza jest super i jeśli chodzi o to to jest kompletne. A ta animacja PoP co niby oni zapodali, to jest slideshow. Skąd wiadomo, że oni w ogóle nad czymś pracują?
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Jan 2017
     
    Tez tak uważam ale to tylko intro bez kolizji itp,ja juz nikomu nie kibicuje bo jeszcze zadna z interesujących mnie zapowiedzi nie ukazala się choć największa niespodziankę i radość sprawil mi Pang!
    Prince of Persja ani Kung fu Master na A8 pewno nie zobacze a o bardziej zaawansowanych grach typu Contra,Ninja Gajden to mozna zapomnieć.
    • 10:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime15 Jan 2017
     
    Akurat gra typu Kung fu Master jest teoretycznie w zasięgu Gonza. Kwestia, czy jemu samemu chciało by się przysiąść nad tym.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Jan 2017
     
    Chetnie bym zobaczyl wersje demo Gonza.
    Gonzo powinien robić zajawki gier dla prasy ,zespol by potem musial pracować w pocie czoła by odciągnąć projekt do zajawki Gonza. Kung Fu Master jest ogólnie w zasiegu Atari ,do tego ma niezłą grywalnosc i aż dziwne że do tej pory tego tytułu nie ma ... nawet chyba nikt nie próbował.
    • 12: CommentAuthortrophy
    • CommentTime15 Jan 2017
     
    Na C64 i Atari ST lubię grać w Impossible Mission 2. Niestety, nie ma tej gry na Atari XL/XE. Ktoś próbował robić konwersję, ale... Widziałem dwa projekty. Jeden to tylko animacja głównego bohatera i stwierdzenie, że dalej się nie da, bo... Ograniczenia sprzętowe. Drugi projekt to taka raczej bajkowa wersja.

    A na Atari 7800 jest ;-) Oczywiście, nie chcę porównywać możliwości technicznych serii XL/XE i konsoli Atari 7800. Chodzi mi o to, że jest to jedyny 8-bitowy sprzęt Atari, na którym ta gra powstała.

    Znalazłem coś takiego:


    Wersja z Oric-1. Szok. To przecież znacznie bardziej ograniczona maszynka niż Atari, a do tego jej CPU to 6502A.

    Także... Chyba by się jednak na XL/XE dało bez problemu (przecież gra nie musi być identyczna jak na C64, jeżeli chodzi o ilość kolorów, ich rozłożenie, wielkość i ilość postaci, czy układ pomieszczeń - ważna jest idea i atmosfera).
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Jan 2017
     
    gry z Orica mozna dosc prosto przenosic na atari (mniej wiecej tak jak z bbc micro)...

    powyzsza gra uruchomiona wprost:

    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    super ,w zasadzie to można by tak zostawić , obraz z zakłóceniami jak z kamery przemysłowej ,wystarczy po bokach dorysować wewnętrzną krawędź monitora i gotowe ;-).
    • 15: CommentAuthortrophy
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    @xxl
    Wow! Błyskiem zrobione :-)

    Używasz chyba tego rozwiązania, o którym rozpisywał się Smaku ;-)

    Myk i zrobione.
    READY []

    Super. Powiedziałbym, że baza już jest. Jakby to podkolorować i udźwiękowić, to by była ekstra wersja. Ale nawet ten "PoC" obala mit, że na Atari się nie da :-)

    @IRATA
    No, miałoby to swój klimat, ale... Jeszcze lepiej wtedy w wersji B/W ;-) Ale to jednak mimo wszystko obejście. Baza do super gry gotowa. Niesamowite to narzędzie xxl-a.
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Jan 2017 zmieniony
     
    Jak PRINCola robi ktoś spoza PL czy EU, to raczej marne szanse na zrobienie, jak mniemam. :|
    W kultowym demosie THE TOP #2 zawarto zdanie: "Polish Coders are the best" i się z tym absolutnie zgadzam! :)
    • 17: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    WoW, ->link<-

    i to tak prosto przeportować ;)
    • 18: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    z Oric laczy sie przykra historia... jakis czas temu rozmawialem z autore kilku topowych gier na ORICa. facet co kilka miesiecy wydawal gre, naciskal, zeby jak najszybciej przeniesc jego gry na atari (wyslal mi zrodla). nie rozumialem dlaczego tak strasznie mu sie spieszy. zrozumialem jak bylo juz za pozno.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jan 2017 zmieniony
     
    pierwsze co zrobiłem to szukalem fajnych gier na ORIC/a :-)



    @ xxl
    Mógłbyś tak na "szybko" przerzucić poniższy tytuł ?

    • 20:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    Oooo, super byłoby mieć Stormlorda na ATARI :-)
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    ... z muzyką Mikera ,choć w ostateczności te piski mogły by zostać .
    • 22:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Jan 2017 zmieniony
     
    No... Na C64 jest genialna muzyka, gdyby dało się coś zaaranżować podobnego, to taki Stormlord w hi-resie byłby mega :-)
    I wersja podkolorowana na wzór Orica na VBXE, o! :-)
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    stormlord:

    ->link<-
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    Czyli cała mechanika jest wiec ... Gonzo ,gdzie jesteś?
    ... kolejny tytuł w zasiegu :-) i to nie byle jaki.
    • 25:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Jan 2017 zmieniony
     
    Czy pixel orica ma inne proporcje niż 1x1? (240x200,8c)
    Nie rozumiem do końca idei tych linii, może jakaś dziwna organizacja w pamięci?
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    oric wyswietla 6 bitow z bajtu - rozdzielczosc 240. dodatkowo pamiec obrazu przekracza granice 4kb - stad ta czarna krecha. zmienic to nie jest to jakis duzy klopot. najwiecej problemow to trzeba przedefiniowac cala grafike.
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    Ja rozumiem jedno Atari jest the best. A xxl ma ode mnie szesciopaka na najblizszym zlocie .Przecież to że się da tak szybko przerzucić grę z mechaniką i logiką z innego systemu to super wiadomość no prawie jak filtr Smaka tyle tylko ze realne ;),Kurcze az nie wiem co napisać...
    • 28:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    Co napisać?

    Wspaniale byłoby mieć wersję Stormlorda taką jak napisałem: czyli w hires z zapewne genialnym coverem muzyki w wykonaniu Mikera + opcja koloru dla VBXE.

    Wiem, koncert życzeń, ale to chyba nie jest jakiś kosmos, bo XXL ma doświadczenie i z konwersjami i z podkolorowywaniem przez VBXE (JSW 2007).
    • 29:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Jan 2017 zmieniony
     
    Wersja vbxe to nie jest wyzwanie, poza tym urobi sie chop (xxl) a ile osob w to zagra?

    @xxl: rozumiem.Ale pewnie masz juz pomysl na konwerter ulozenia danych w pamieci? :)
    • 30:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    Jeżeli wersja VBXE jakoś sprytnie zaczerpnęła info o kolorach z tej z Orica, to może nie urobiłby się?
    • 31: CommentAuthorKonop
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    Może dałoby się konwertować w locie zmieniające się fragmenty ekranu Oric na format atarowski. W Stormlordzie nie ma zbyt wielu zmian na ekranie...
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    Ja jednak jestem za przetransportowaniem tego do 160 x 200. Te kolory naprawdę dużo dadzą, a do kolorowanego hiresu nadają się tylko pewne specyficzne gry jak JSW czy MMiner.

    Podobną opinię mam zresztą o Cybernoidzie. Tym bardziej, że w obu przypadkach czerpiąc kod z Orica czy Micro, grafikę można czerpać z C64.

    Nie trzeba konwertować w locie :) Te gry się składają z gotowych klocków :)
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Jan 2017
     

    TheFender:

    Wersja vbxe to nie jest wyzwanie, poza tym urobi sie chop (xxl) a ile osob w to zagra?


    ... a z pół tysiąca obecnych właścicieli realnego sprzętu z vbxe? ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    @wieczor
    A bohater Stormlorda nie spasie się przy tym jak atarowski Dizzy?
    • 35: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    > ... a z pół tysiąca obecnych właścicieli realnego sprzętu z vbxe? ;)

    a ilu userow tylko Atari?

    zero.
    • 36:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    Dla mnie osobiście port vbxe to jest ciekawostka. Pewnie, że na Altirze odpalę, ale równie dobrze mogę odpalić dowolne emu dowolnego komputera.
    Za to wersja na zwykłe Atari to jest coś! ... nawet odpalone pod emu :)
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    a ilu userow tylko Atari?

    - wydaje mi się że jest ich obecnie pewnie mniej, bo większość jak już sprzętu używa to z czasem coś tam do niego dorzuci.
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Jan 2017 zmieniony
     
    czulbym sie jak diler hormonu wzrostu. mamiac efektami niby naturalnego rozwoju ;-) nie do konca swiadomych userow wpedzac w kalectwo. sorry, tranformersi musza szukac wsparcia gdzie indziej.

    wole pisac na atari :-) nawet jesli tylko dla siebie :D
    • 39:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    Jet Set Willy 2007 nie było na Atari?
    O coś takiego by chodziło - o wersję podstawową i bardziej kolorową dla VBXE ;-)
    • 40: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Jan 2017
     
    @xxl - znów pleciesz jakieś dyrdymały ;)
    • 41: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    A wracając do tematu, to co z tym Księciem? Pokusi się ktoś?
    • 42: CommentAuthorRocky
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    Zrobić emlulator C64 pod Rapidusa+VBXE.. i mamy wysyp wielu gier :) włącznie z PoP.. chyba mniej roboty.
    • 43: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    Emulator c64 jest na pc. Zero roboty:)
    W jednym i drugim wypadku i tak nie uruchomisz na atari :)
    • 44: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Jan 2017
     

    Jacques:

    A bohater Stormlorda nie spasie się przy tym jak atarowski Dizzy?


    Jak się spasie to oznacza, że konwersja grafiki została sknocona :) To uważam zresztą za największą wadę tego Dizzy. Konwersja grafiki to nie jej przerzucenie piksel w piksel - trzeba uwzględnić nowy aspekt i czasem coś poprawić o ile źródło. Dizzy wcale nie musiał być spasiony i w wątku na ten temat kilka osób nawet zaproponowało swoją wersję.
    • 45:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    ludzie się boją jednego mega a wy dyskutujecie o VBXE na VBXE jak już to chciałbym coś super ,np ukończony Projekt M ... to może bym kupił ,z drugiej strony nie wiem czy w ogóle zamontuje VBXE ,gdybać można ,a ja nie po to trzymam małe Atari by robić z niego pół Amigę ,ciekaw jestem ile można wycisnąć z tego co jest,świat gna do przodu a Atari bez zmian ,to jest moje "retro" .
    • 46:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    A kto Cię zmusza? Chodziło o 2 równolegle wersje, co sam xxl zrobił z Jet Set Willy, więc nie pisz może ogólnikami typu "ludzie się boją", itp.
    Akurat Project M to kompletnie nietrafiony przykład, bo doskonale wygląda na GTIA.
    • 47: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Jan 2017 zmieniony
     
    nie ma chętnych na zrobienie jednej wersji, co dopiero dwóch.
    • 48: CommentAuthortebe
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    bo widzisz XXL zaczynasz od złej strony, męczysz się i męczysz zamiast już stworzyć gotowe narzędzie do takich konwersji :)
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    wygląda ładnie ,ale to tylko pusty labirynt ,dzięki VBXE mogła by być z tego gra ,jak już miałbym się w VBXE bawić to oczekiwał bym czegoś więcej niż poprawa obrazu i kilka dodatkowych kolorów ,niestety dalej to robi się Amiga ,nie chcę Amigi na Atari i tyle .


    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Jan 2017
     
    @ xxl
    Jakbym wiedział jak ,bądź miał jakieś dane odnośnie proporcji itp to mógłbym całą grafikę przerysować od podstaw zachowując proporcje tego co wyświetla A8 po przerzuceniu kodu. Wyciągnij z tego grafikę ,podeślij tak bym mógł w jakimś programie graficznym przerysować i mogę spróbować .