atarionline.pl Nie samym Atari człowiek żyje, czyli tenczowy przegląd gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Jan 2018 zmieniony
     
    -najlepsze jest to że do tej gry podchodziłem jak przysłowiowy pies do jeża ,no prawie jak do C64;-) ,japońszczyzna jest dla mnie momentami ciężko strawna ,jednakże ta gra przełamała bariery wszelakie ,zostałem zhakowany .

    Tenchi jak to czyta to pewno się śmieje pod nosem .
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Jan 2018
     
    ... dziwne ,taka muza a nikt nic nie napisał ...
    - a ,już wiem ,przecież to post Iraty ...
    • 3: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime30 Jan 2018
     
    Muzyka fajna przesłuchałem.
    Pozdrawiam
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Jun 2018
     
    Aktualnie ogrywam :


    A te pozycje aktualnie ukończyłem , nie czas i miejsce by się rozpisywać ,nawet nie wiem czy ktoś to obejrzy .... W każdym razie tytuł zacny zacierający granice Film-Gra ,ja już nie chcę oglądać filmów , chciałbym przeżywać takie pozycje ...




    Grafa,muza i klimacik a do tego w gębie b..... he,he .
    • 5:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Jun 2018
     
    No mam nadzieję, że Detroit lepszy fabularnie niż poprzednie gry Cagea, które były przewaznie fajowe, ale do pewnego momentu. Może kiedyś łyknę.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Jun 2018
     
    przecież Heavy Rain nie był znowu taki zły ,mnie się bardzo podobał ,w każdym razie teraz jest znacznie lepiej jeżeli chodzi o wielowątkowość ,nawet wybory i przestoje są uzasadnione ...w końcu w grze jesteśmy androidem który wykonuje polecenia i analizuje je sobie ... przy czym czas gry płynie cały czas , gra nie czeka aż dokonamy wyboru ,nie ma taryfy ulgowej ,nie możemy za długo stać bezczynnie gdy coś się dzieje bo w końcu się stanie i nic nie zdążymy zrobić ... niby oczywista oczywistość a jednak nowość .Cage zarąbiście wpasował tematykę androidów do własnej konwencji -dla mnie majstersztyk i graficzna poezja .Do tego dubbing da sie przeżyć ,dorosła porządna gra ... albo wielowątkowy ,wielorazowy film w który się gra i słowo "gra" nie jest tym razem nadużyciem :-)
    • 7:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime21 Jun 2018
     
    Co do muzy, to te kawałki a właściwie ten kawałek taki sobie. Znam lepsze i to znacznie. Ten jakiś depresyjny i niezbyt porywający. Wersja 8-bit oczywiście znacznie lepsza ale nie jest to nic nadzwyczajnego - inne nie słuchałem, może są lepsze a może nie.
    • 8: CommentAuthorArti
    • CommentTime21 Jun 2018
     
    Gunjack fajny. Ostatnio grałem w podobną na małym atari Gyrrus się nazywa ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Jun 2018
     
    Space Invaders jest blizszy,nie pamietam nazwy ale jest na Atari gra w ktorej sterujemy stacjonarnym dzialkem i jej jest najbliżej ale nie o to chodzi ,Gunjack ma inowacyjne sterowanie ,dzialkiem sterujesz ruchami glowy te sa idealnie zgrane z ruchem dzialka co daje niezlego kopa ,padem wciskasz fire i dopalki aktywujesz
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Jun 2018
     
    zupelnie inne jak G...
    • 11: CommentAuthorArti
    • CommentTime21 Jun 2018 zmieniony
     
    nie tak do końca.wiadomo ze to nie ta technologia. ale po sposobie w jakim się poruszają wrogie statki od razu mi się skojarzył G jakby twórcy na tym się wzorowali. A swoją drogą to chciałbym to zobaczyć na VR.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Jun 2018
     
    w kazdym razie tak prosty pomysl dzieki Vr nabral nowego wymiaru,chcialbym by w przyszlosci powstalo forum,portal taki jak ten tyle ze zrobony pod VR ,mozna by robic prezentacje dem,gir na wirtualnych maszynach Atari ,oczywiscie ich wyglad mozna by customizowac ,forum stalo by sie miejscem spotkan,takich wirtualnych zlotow gdzie kazdy wątek przenosil by do innego wirtualnego srodowiska i wspolny "teren"dla osob bedacych online ,najlepsze jest to ze jest to mozliwe technicznie juz dzis .
    • 13: CommentAuthorArti
    • CommentTime21 Jun 2018
     
    Fajnie by było.A może byś się pokusił i sam zrobił takie forum? Z VRem masz spore doświadczenie.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Jun 2018 zmieniony
     
    W pojedynkę to nic nie można zrobić ... ku- -pę :-) ,
    technologia VR jest praktycznie dostępna dla każdego , prawie każdy posiada smartfona a tym samym ma dostęp do VR. Tutaj potrzebna by była aplikacja cross-platformowa ,taki czat na wszystkie platformy jak You tube 360 ...
    Forum może nie ale dodatek do AOL ???

    Problem taki że mało osób chciało by w ten sposób korzystać z forum , nie znają VR ,nie chcą poznać a dla dwóch trzech osób to się nie opłaci ,reszta nie przyłączy się do projektu a z poza tego środowiska nikt darmo nic nie zrobi więc wiadomo ..... Kuniec
    • 15: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime22 Jun 2018
     
    A o taką perełkę na GOG znalazłem :)

    • 16:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime22 Jun 2018
     
    Fajny ten Odallus.
    Co do Heavy Rain nie pisałem, że był zły, ale... motywacja zabójcy była tak słaba, że się uśmiałem plus kiedy patrzyłem jak gra moja kobita w to (sam początek) to wydedukowałem sobie i mówię, zabójcą jest ten i ten - koniec gry za ileś tam godzin i jebudu - no właśnie - ten gość...

    Krzywdę wcześniejszym grom Cage robił hype - bo ludzie oczekiwali świetnych scenariuszy, a one były może i dobre jak na grę, ale jak ktoś jest kinmaniakiem to były zwyczjnie średnie. Detroit Human mnie jara bardzo bo Blade Runnerowe to jest i chyba to będzie dla mnie najlepsza gra Cagea.
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Jun 2018
     
    Fabularnie jak dla mnie też bez szału tzn w porównaniu z poprzednikami jest super ale z takim Nier/em, Metalem,Enslaved,.... Tyle że ta niespotykaną filmowosc,ja tak jak ty też dużo rzeczy wylapuje,tutaj wylapalem kilka subtelnych zapozyczen z kultowych filmów takich jak: Matrix i wyrocznia,Terminator Ocalenie i Markus,Nietykalni... Sporo tego jest, nie chce więcej zdradzić a jak zagrasz to powiesz czy miałeś podobne odczucia...
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Sep 2018
     
    @RetroBorsuk
    Grałeś już w "Detroit" ?
    • 19:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime5 Sep 2018
     
    Heja IRATA4 - jeszcze nie. Nie poiadam nawet. Wiesz nie kupuje już nowości na pS4 na premierę bo jak kupiłem Doom'a, Shadow of the Colossus czy The Last Guardian to leża do tej pory pomimo, że to siwetne gry. Wolałem skończyć Scramble, Panther czy Pac-Mada ostatnio, a teraz siadam do rekordu w River Raid. nie mam tyel czasu na granie co kiedyś kurcze plus dużo czasu poświęcam dla Retro Na Gazie. Kiedyś to kupie IRATA - nie martw się! Pozdrawiam
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Sep 2018
     
    spoko , rozumiem , ja w retro wygrałem się przy okazji mojego picia,picia do lustra ,ograłem chyba wszystko począwszy od A2600 do pierwszego X-BOXA ,całą generacje PS3 (która notabene była konsolą moich marzeń)przepiłem , teraz mam niedosyt i ogrywam wszystko jak leci ,nie żeby masterować na 200% ale zaliczenie/ukończenie pozycji mi wystarcza .
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2019
     
    Ciekawe czy wyjdzie na PS4 ,jak tylko się ukaże to bardzo długo nie włączę nic innego - gra marzeń .
    • 22:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime10 Oct 2019 zmieniony
     
    No dobra, znowu Was zdenerwuję ;)

    tadadammmm tam tam tam tam tam tammmm tada!

    W produkcji Ghosts'n Goblins na Amstrada 6128 (i nie tylko). Będzie wydany na carcie.
    ->link<-

    A wygląda to tak:

    • 23: CommentAuthorurborg
    • CommentTime10 Oct 2019
     
    Na screenach wygląda ładnie, tyle że Amstrad nie umie scrolować ekranu więc albo zrobili komnatówkę albo szarpiącego skokowego scrolla i tylko masohiści będą w to grać ;)
    • 24:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime10 Oct 2019 zmieniony
     
    urborg widzę, że Twoja rozległa wszechwiedza nie pozwoliła kliknąć w link.

    Bo gdybyś to zrobił, wiedziałbyś że:

    - 512 KB cartridge for Amstrad 6128 PLUS (or 464+ or GX4000 with additional 64 KB)
    - Hard sprites and soft sprites at the same time


    - Smooth multidirectional scrolling (pixel precision)


    - Stable display at 25 frames per second
    - Original level design fully respected, all included
    - Different levels of difficulty that increase during the game
    - And much more......


    I nie zrobili, tylko zrobią
    • 25: CommentAuthorurborg
    • CommentTime11 Oct 2019
     
    Jak bedzie to płynnie działać to faktycznie Amstradowcy będą mieli w co grać. Może jestem trochę uprzedzony do Amstrada, którego gry ładnie wyglądają na statycznych screenach, a jak się zobaczy gre w działaniu to już nie jest tak "kolorowo" :)
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Oct 2019
     
    Ale gospoda, to jest gra na Amstrada +, to inny komputer od Amstrada 464 czy 6128
    • 27: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Oct 2019 zmieniony
     




    Hibernated ->link<-

    Gorąco polecam! Przeszedłem samodzielnie rysując mapkę na ZX i C64. W załączniku niedawno wykonana, najwygodniejsza do spróbowania pełna wersja w html.
    • 28: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Oct 2019 zmieniony
     
    Co prawda to nie gra ale film jednak szczerze polecam! Animowany ;)



    Ruben Brandt, Collector ->link<- ->link<-
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Oct 2020
     
    Ale będę grał,anime mojego dzieciństwa :D.








    Ps.Wersje z NES,PSX I PS2 również znam :D.
    • 30:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Oct 2020 zmieniony
     
    @Irata4: ten serial animowany znam, też kiedyś na jakiś czas
    mnie wciągnął :) ale może nie napalaj się aż tak na jego
    eGRAnizację. W ostatnim papierowym CD-Action piszą o niej i mooocno ją zjechali! ;o :(
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Oct 2020
     
    @ Dracon nie czytuje prasy komputerowej,jedynie PSX Extreme i tam dostała coś koło 8,generalnie nie patrze na oceny innych gdyż większość tych ludzi piszących recenzje gier przeważnie z pism o PC nie potrafi oceniać specyficznych,bądź "innych" produkcji które są czymś więcej niż grami dla tłuków(masówki),jak porównywali te grę z PSem albo Fifą to współczuję,to zupełnie inna gra,tu nie ma fauli,nie chodzi o realizm,tylko akcja arcade,bramkarz ma pasek energii he,he .

    Kiedyś zagrywałem się w Tsubasę z poniższego filmiku,miałem na Pegazusie japońską wersję i grałem aż ukończyłem,więc w tę zagram z przyjemnością :D.