atarionline.pl treasure chest - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    taki symbol ;-)

    wiem, ze forum to raczej srednie miejsce na takie akcje, moze jednak temat zainteresuje...

    ostatnio kilka razy czytalem na roznych forach jakich to gier nie ma na atari, jakie chialoby sie zobaczyc, jakie ulepszyc itp, itd.
    i oczywiscie mase postow z propozycjami.

    proponuje miejsce (moze byc ten temat) gdzie mozna zglosic swoja propozycje ( a jakze ;-) ) w takiej postaci:

    1. r-type - 5zl
    2. ik+ - 5 zl

    co oznacza, ze gdy jakis smialek opublikuje ta gre na atari ( i bedzie grywalna :) ) to wplace mu na konto 5zl. nie interesuje mnie jak to zostanie wydane, czy na jakims konkursie (ABBUC) czy jakkolwiek inaczej, no... musi byc do sciagniecia za friko :-)

    patrzac ostatnio na bomb jacka nie boje sie o jakosc gier, chcialbym miec jednak wplyw na to jaka to bedzie gra, mozliwe ze ta akcja w tym pomoze. czy sa autorzy ktorzy moga sie tym zajac? owszem, zamiast bawic sie w dema zajeliby sie czyms pozytecznym ;-) wymienie tylko trzech tebe, eru, vega, probe...
    oczywiscie nie jestem na tyle naiwny, ze ktorys z nich skusi sie na jakis smieszny napiwek za miesiace ciezkiej pracy, tip jest tylko po to zeby wiedzieli, ze sa ludzie ktorzy czekaja na efekt ich pracy.

    te trzy punkty sa moimi propozycjami.
    • 2:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime17 Jun 2009 zmieniony
     
    Bad Street Brawler (Bop n' Rumble) - 25 zł
    dowolna platformówka Apogee/ID (marzy mi się Duke) - 15 zł

    PS. Z innej beczki:
    wymienie tylko trzech tebe, eru, vega, probe...

    1. r-type - 5zl
    2. ik+ - 5 zl
    (...)te trzy punkty sa moimi propozycjami.

    Jak tam z arytmetyką małych liczb u Kolegi? :-))))
    • 3:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    Ghost'n Goblins - 20 zł.
    Kung-fu Master - 20 zł.
    IK+ - 5 zł.
    Cybernoid I, II - 10 zł.
    • 4:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    strike force cobra - 100 PLN
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jun 2009 zmieniony
     
    xxl - pomysl jest przedni i moze rzeczywiscie trzeba by zrobic jakas dedykowana strone, na ktorej mozna by prowadzic taka akcje.

    Sadze jednak, ze sprawa rozbije sie o dwie rzeczy:

    a) kazdy ma swoj typ gier, ktore chcialby sponsorowac - zreszta widac to bylo zawsze, gdy oglaszales glosowania nad gra, nad ktora masz pracowac. Widac to tez powyzej. Jezeli zbierzemy po 20 zlotych na 100 roznych gier to nie bedzie mozna tego traktowac jako zachety finansowej, bo 20 zlotych (rownowartosc kilku piw) to mozna uzbierac i bez specjalnej akcji.

    b) autorow, ktorych wymieniles nie motywuje do pisania programow dla Atari kwestia finansowa. Rozmawialem z nimi wielokrotnie i nie sadze, zeby zebranie nawet wiekszej ilosci zlotych za jeden tytul skusil ich do pracy czy do zmiany preferencji z dem na gry. To po prostu hobby, a w ramach hobby robisz to co lubisz, a nie to co musisz. Wymienieni autorzy maja swoja, w miare dobrze platna prace i nie porzuca jej na rzecz jednorazowego projektu.
    Sam zreszta wiesz Krzysku, ze Ty rowniez odrzucales naciski co przeportowac, a wybierales to, co Ci sie podobalo.

    Zastanawialem sie swego czasu nad obejsciem problemu a). Przyszedl mi do glowy taki pomysl, ktory poddaje teraz krytyce: powinna powstac lista MOST WANTED GAMES, na przyklad 10 gier, ktorych na Atari najbardziej brakuje. Forma ustalenia tej listy dowolna, ale przydalo by sie, zeby znalazly sie na niej nie tylko konwersje hitow z innych platform, ale takze gry oryginalne. Te ostatnie oczywiscie musialyby byc konkretnie wskazane co do tematu, najlepiej gier, ktorych na Atari brakuje (np. wlasnie doomopodobna, symulator lotu, etc).

    Gdybysmy mieli juz taka liste 10 czy wiecej gier, mozna by zbierac pieniadze, ktore przeznaczone zostana na gre z listy. Byloby wtedy wiadomo, ze wszystko, co zebrane idzie na gre z listy i wtedy zamiast 100 wplat po 20 zlotych mamy 2000 zlotych na jedna gre z listy. Zachowana by byla "rownowaga" miedzy sponsorami, a wykonawcami. Sponsorzy z gory wiedzieliby, jakie gry sponsoruja, a wykonawcy mieliby pewna swobode i niezaleznosc w wyborze gry.

    Oczywiscie szczegoly tego pomyslu trzeba by mocno przedyskutowac i przemyslec. Byc moze warto by podzielic liste np. na dwie grupy. W pierwszej bylyby konwersje, w drugiej oryginalne projekty. A moze inny podzial, tematyczny? To juz powinno zalezec od glosow sponsorow, jaki typ gier najchetniej by sponsorowali. Tak, uwazam, ze powinnismy najpierw ustalic typy gier, a potem dopiero rzucac tytulami w obrebie gatunku.

    Trzeba by tez dopracowac zasady podzialu tych pieniedzy w przypadku, gdyby zostalo wykonanych wiecej gier z listy. Czy liczy sie kolejnosc, czy podzial proporcjonalny? Czy zbieramy pieniadze tylko do jakiegos czasu, a potem po uzbieraniu jakiejs kwoty kolejna pule? To sa wszystko rzeczy do dyskusji.

    Ja na przyklad chetnie dolozylbym 200 zlotych do dowolnej gry, ktora NIE bedzie konwersja, a bedzie z gatunku tych, ktorych na Atari brakuje: symulator lotu, wyscigi samochodowe tyou Lotus, pinball z prawdziwego zdarzenia, gra 3D doomopodobna.

    Problem b) jest trudniejszy do rozwiazania i sadze, ze powinnismy isc w kierunku namawiania mlodych, zdolnych programistow spoza "srodowiska", ktorzy nie widza takiego prestizu w realizacji dem, jak w realizacji gier. Z tym, ze to plan wieloletni - zainteresowanie programowaniem dzis ujawni sie w postaci gier dopiero po latach (najwczesniej dwoch, trzech). Byc moze zacheta finansowa cos by tu przyspieszyla, ale tego nie wiem. Ja ze swej strony namawiam kazdego, kto mi sie nawinie pod reke :)
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    a. to nie ma dzialac jako zacheta finansowa bo nie ma mozliwosci zeby ktokolwiek przy zdrowych zmyslach siedzial pare miesiecy przy monitorze (nie traktujac tego jako hobby) i dostal za to kilka zlotych. to przyslowiowe 5 zl ma byc wyrazem zainteresowania, nikt tych pieniedzy nie bedzie zbieral, a juz napewno nie przed zakonczeniem 'pracy', to tylko deklaracja mowiaca jasno - chce ta gre zagrac na atari i wrzilbym piataka do maszyny zeby to zobaczyc.

    b.wiem, dlatego wyzsza suma niz 5 zl jest i tak bez sensu.

    z most wanted to dobry pomysl, co do konwersji czy oryginalnych to co kto lubi, ja np chcialbym zachecic goscia od IK+ zeby zakonczyl projekt :-) oczywiscie 10 gier lub rodzajow gier na ktore bedziemy skladac 'deklaracje' moze okazac sie ciekawsze dla autorow.

    co do reszty - wazne jest, zeby autor wczesniej zglosil sie ze bedzie probowal zdobyc wor zlota piszac taka a taka gre. a co bedzie w worku? zaloze sie ze niejeden autor ucieszylby sie bardziej z 100 pocztowek niz 100 zl :-)
    • 7:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime17 Jun 2009
     
    to przyslowiowe 5 zl ma byc wyrazem zainteresowania, nikt tych pieniedzy nie bedzie zbieral

    To bez sensu. Teraz każdy Ci będzie pisał, że dałby 100000000 $ za byle grę, która mu się akurat przypomniała. Tu chodzi o realną deklarację - np. ja naprawdę bym dał 25 zł (albo i więcej) komuś, kto przeportuje BSB na Atarkę.
    zaloze sie ze niejeden autor ucieszylby sie bardziej z 100 pocztowek niz 100 zl

    Panowie, a może by wskrzesić ideę cardware? Można by to zrobić na wzór kart QSL u krótkofalowców: np. użytkownik wysyła na adres skrzynki pocztowej kartkę z napisanym swoim adresem e-mail i nazwiskiem, a z powrotem dostaje kod rejestracyjny, który to jego nazwisko umieszcza w grze. To by dopiero motywowało, dostawać kartki w zasadzie z całego świata :)
    • 8: CommentAuthorfder
    • CommentTime18 Jun 2009
     
    Archon 3 - (kontynuacja Archona 1 i Archona 2 - nie chodzi o trójkę z C64 - z jakimś pomysłem rozwijającym, nawiązujące do dwóch pierwszych części i z zachowaniem tej wspaniałej grywalności) - pełne wydanie w boxie - 100-150 zł
    <BR>
    Ogólnie wolę nowe gry na poziomie Yoomp czy Crownland. Choć oczywiście, jeżeli ktoś lubi konwersje, to bardzo się cieszę - np. Knight Lore - spełnienie moich wieloletnich marzeń :)
    • 9:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime18 Jun 2009
     
    @fder
    UWAGA OFF-TOPIC!
    Archon 3 na c64 to była akurat amatorska produkcja giełdowa/fanowska, możliwe że nawet w BASICu :)
    Natomiast twórcy Archona i Archona II stworzyli po latach trzecią część trylogii, już na PC (Archon Ultra) - wszystko zgodnie z Twoimi życzeniami: ma pomysł rozwijający, nawiązuje do dwóch pierwszych części, zachowano wspaniałą grywalność, no i było pełne wydanie w boksie ;) A potem była jeszcze jedna, rozwijająca pomysły z Archona, gra tych samych autorów - świetne Unholy War z pierwszego PSXa... Polecam obie gry.

    Odnośnie listy MOST WANTED oraz tego i innych wątków o 'zaptrzebowaniu' na atarowe porty i nowe atarowe gry - mnie zawsze najbardziej doskwierał brak PORZĄDNYCH/SENSOWNYCH scrollowanych platformówek. W zasadzie wymienić potrafiłbym tylko Freda (z klasyki) oraz Crownland (z rzeczy 'współczesnych').
    • 10: CommentAuthorfder
    • CommentTime19 Jun 2009
     
    Dzieki, ale w Archona 3 na PC gralem, choc nie widzialem wydania Box - pewnie w Polsce nie bylo wydane. Moim zdaniem jednak tej grze brakuje bardzo wiele do grywalnosci poprzednikow i jak dla mnie nie byla warta zapamietania. Na Atari spedzilo sie przy tej grze setki godzin - mysle, ze wiele osob marzylo o kolejnej czesci.
    • 11:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime19 Jun 2009
     
    moze nie mylmy Archona 3 z C64 (ktory powstal przez grzebanie w hex'ach zapewne i jest w 100% oparty na Archonie I ;> ja bym raczej stwierdzil ze Archon 3 na C64 powstal przez USZKODZENIE jedynki (takich ludzi jak "autorzy" Archona 3 powinno sie wieszac (nie powiem za co) ;) zatem nie mylmy go z Archonem Ultra na PC'cie ktory powiedzmy jest takim remake'iem Archona :) jest calkiem niezly IMHO ale... wbrew pozorom... utracil troche na grywalnosci... i tak wole wersje na Atari...
    • 12:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime23 Jun 2009
     
    Akurat dzisiaj ukazało się coś takiego ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Jun 2009
     
    Fajna sprawa, a jak z grywalnoscia?
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Jun 2009
     
    Ja deklaruję 10 zł na przygodowo-tekstową grę opartą na dowolnej cześci "Pana Samochodzika" Zbigniewa Nienackiego ;D
    • 15:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime23 Jun 2009 zmieniony
     
    @Kaz
    Nie wiem.
    Z ciekawostek odnośnie iPhone/iPod Touch - pewien człowiek stworzył emulator mydelniczki, zadbawszy nawet uprzednio o uzyskanie stosownych praw/licencji - ->link<- - Apple rzecz jasna nie zgodziło się na jego publikację, natomiast warto zobaczyć to oprogramowanie w akcji (filmik na dole strony) bo wygląda naprawdę zacnie, a zaproponowane rozwiązania (obsługa, estetyka) może kiedyś uda się zaadaptować do emulatora małego Atari na (jakiegoś) smartfona.