atarionline.pl Szukam gry... (nie z Atarynki :P) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime28 Apr 2012
     
    (wybaczcie jeśli (prawdopodobnie) pytam po raz któryś...)

    Słuchajcie, miałem kiedyś na Amidze gierkę polegającą na podbijaniu układu słonecznego poprzez terraformowanie planet albo "podbieranie" ich przeciwnikowi. Planet było bodajże 7 lub 9, pokazane w słupku w lewej części ekranu, nasza planeta macierzysta była na dole, wroga u góry.
    Jeśli się nie mylę, były 3 formacje wojskowe, w tym szpiedzy, których lepiej było na wczesnym etapie nie wysyłać, bo groziło to odkryciem ich przez przeciwnika i eskalacją konfliktu. Oczywiście jak to w tego typu grach trzeba było zbierać zasoby (już nie pamiętam, czy budowało się kopalnie na zasadzie wskazania planety, czy eksplorowało asteroidy) by móc rozwijać swoje możliwości ofensywne.

    Z gry pamiętam jeszcze jeden ważny szczegół - intro z siedzącą postacią (tak jak ten posąg "zamyślonego") i trzymającą na dłoni zamknięty w szklanej kuli układ planetarny (ten, o który walczyliśmy). Na końcu intra, jeśli mnie pamięć nie myli, postać zamykała dłoń niszcząc kulę i po otwarciu pięści rozdmuchiwała drobiny.

    Była to wg. mnie jedna z lepszych gier "kosmiczno-strategicznych" - i na pewno nie było to M2.2 :-). W każdym razie dostałem ją od kolegi po pytaniu, czy ma jeszcze coś innego w stylu M2.2.
    • 2:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime28 Apr 2012
     
    Mówisz niewątpliwie o Supremacy: Your Will Be Done, znanym także jako Overlord. Dla pewności poniżej jeszcze interko z tuby.



    Bardzo fajna giera. Choć nie przepadam za tego typu strategiami, to w Supremacy ciupałem ostro jeszcze na C=64, kapitalnie wyszła im ta wersja.
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime28 Apr 2012
     
    Tenchi, dzięki!!! No to teraz już wiem, na co poświęcę urlop :D
    • 4:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime28 Apr 2012
     
    Jednak bycie multiplatformowcem ma swoje zalety - kolejny zadowolony "klient", a cała przyjemność po mojej stronie. :) Udanych podbojów życzę, w sumie może i ja sobie zafunduję partyjkę jak za starych czasów.
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Apr 2012
     
    Tu mi przypomnialo sie jeszcze "Ascendancy" na PC pod DOSa, tez fajne
    • 6:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime28 Apr 2012 zmieniony
     
    ASC też była na Amigę - z tym, że styl gry ma całkiem inny.

    //EDIT: a swoją drogą Supremacy to kolejny tytuł, który mógłby być przeknwertowany na Atarynkę
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime28 Apr 2012
     
    TO STRASZNE!!! Zapomniałem, jak w to się gra! :,(

    "Dziadek gugiel" przy wyszukiwaniu pokazuje tylko strony z krótkimi nic nie znaczącymi opisami :(.
    • 8: CommentAuthorguSTaw
    • CommentTime28 Apr 2012
     
    Na eSTiczku też była :)
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Apr 2012
     
    Na hol.abime.net które jest najpełniejszą bazą danych o grach z Amigi brak jest skanów manuala.
    • 10: CommentAuthorxebyz
    • CommentTime29 Apr 2012
     
    Opis gry na --tej-- stronie wydaje się kompletny:
    ->link<-

    zawsze pozostaje też:
    ->link<-

    Pamiętam, że opis tej gry zamieszczony był w świętej pamięci Top Secret.
    • 11:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime29 Apr 2012
     
    Tak, ten w TS był całkiem niezły - chyba właśnie dzięki niemu nauczyłem się grać.
    • 12: CommentAuthorxebyz
    • CommentTime29 Apr 2012
     
    Niestety na retroreaders ->link<- aktualnie nie ma TS.

    Pozostają inne źródła bądź wersja papierowa.
    • 13: CommentAuthorrekk
    • CommentTime29 Apr 2012
     
    Opis z Computer Studio
    • 14: CommentAuthorrekk
    • CommentTime29 Apr 2012
     
    Opis z Top Secret
    • 15:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime29 Apr 2012
     
    Dzięki za linki - tak coś mi świtało, że opis był też w Magazynie Amiga, ale przeleciałem spis wszystkich artykułów przed '95 (dokąd miałem Amigę) i niestety, nie znalazłem.

    No to biorę się za granie! :D

    ...o nie, za godzinę muszę iść na grila :( [:D]
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    szukam już parę lat Amigowej gry w którą grałem w latach 90,w grze poruszamy się kolesiem który zamiast prawej ręki ma strzelbę lub trzyma w niej strzelbę tak że dłoni nie widać ,w charakterystyczny sposób wspina się np na wyższe platformy tą wolną ręką podciąga się ,nie pamiętam do czego się strzelało , pamiętam że coś się zbierało co pozostawiali przeciwnicy .Nie jest to Turrican tam bohater nie miał skafandra , podobny był troszkę do Ash/a z Evil Death tzn bardziej człowiek niż robot .
    • 17: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Oct 2015 zmieniony
     
    Spróbuj Switchblade 2 ->link<- Assassin Special Edition ->link<-
    • 18: CommentAuthorSamarexus
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    Może Bionic Commando,ale czy było na Ami...?
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    Bionic Commando to nie jest na pewno ,Assassin też raczej nie ale sprawdzę za jakąś 1h to odpiszę ,dzięki ,jeżeli znacie jeszcze coś podobnego to poproszę .
    • 20: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    W Switchblade 2 można odnieść wrażenie, że postać wciąga się na krawędzie ręką jeśli w skoku wpadniemy na płonącą ziemię która popycha nas wyżej niż skok pozwala. Tak naprawdę obydwie ręce mamy cały czas zajęte (jakieś ostrze i spluwa).
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    ostrza tam nie było tylko strzelba ,scroll ekranu we wszystkich kierunkach ,pamiętam etap z "pułkami "zawieszonymi w powietrzu na które można było się wspinać ,chyba jak się wspinał to pomagał sobie tą ręką z zamontowaną strzelbą ale mogę się mylić , pamiętam etap na tle przyrody jakieś pnącza trawa tak mnie się zdaje ,etap był w dzień ,gra była grywalna i jedna z pierwszych na pożyczonej A600 w które grałem ,grało się przyjemnie i chyba za trudna nie była ,kiedyś gry na Amigę wydawały mi się drętwe i mało grywalne np Lion Heart w porównaniu z grami na Segę ta gra była wyjątkowa jak dla mnie .
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    może była to gra którą można było odpalić z drugiego dysku pomijając tym samym etapy ,no sam nie wiem ...
    Na pewno to jakiś znany tytuł ,miałem prócz tego YO-YOE ,Franko.
    Etap który pamiętam to coś w ten deseń :

    Tylko na powietrzu .
    • 23: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    Sprawdź może Borobodur i Jim Power.
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Oct 2015
     
    Jim Power podobny ale nie ma wspinania ,strzelby i scrolowanego ekranu w czterech kierunkach
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    szukam cały czas tej gry i nic :-(
    • 26:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    Może to?
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    ...plansze w założeniu może i podobne z tym że w tamtej grze bohaterem był człowiek z giwerą zamiast ręki ,w charakterystyczny sposób wchodził na półki łapiąc się i podciągając jedną ręką ,to zapamiętałem bo była fajna animacja ...Bionic Commando to też nie jest ;-)
    • 28:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Jan 2017 zmieniony
     
    A Flashback? :)
    lub jak bardzo pomyliłeś platformy: BlackThorne (?)

    (sOnar mi tu podpowiada, dzięks)
    • 29:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    A BlackThorne nie był przypadkiem tylko na Segę?
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Jan 2017
     
    nie ,był także na Dosa pc jeszcze ,swoją drogą fajna gra ale to nie to ,znam masę gier i na tamtą natrafić nie mogę ,tylko raz ją miałem przez parę dni z pożyczoną Amigą
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Mar 2020
     
    Szukam wersji gry "A.E" dla C64,a także informacji odnośnie różnic i wydania na inne platformy.Pamiętam że wersja dla C64 miała niesamowitą muzykę która w zasadzie robiła całą robotę,aż chciało się grać.
    • 32: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime23 Mar 2020 zmieniony
     
    Na C64? ->link<-

    Published by Brøderbund Software, Inc.
    Developed by Programmers-3 Inc.
    Released 1982

    Platforms:
    Apple II, Atari 8-bit, FM-7, MSX, PC-88, SMC-777, VIC-20
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Mar 2020
     
    Dzięki,może dysponujesz materiałem wideo z tej gry ?
    nigdzie nic znaleźć nie mogę.
    • 34: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime23 Mar 2020
     
    ?! Na C64 nie ma tej gry, wszystkie inne platformy są na YT.
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Mar 2020 zmieniony
     
    właśnie widzę,aż niemożliwe,a kojarzysz podobną grę z C64z zdigitalizowanym dźwiękiem ? tzn.z samplami.
    Pewny jestem że to było to,na moim Commodorcu lata temu sprawdzałem różne tytuły i natrafiłem na te grę,miała pełną grafikę w stosunku do Atari i samplowane dźwięki co naprawdę bardzo pozytywnie wpływało na przyjemność płynącą z obcowaniem z tytułem.
    Może jakaś podobna gra,ale pewien jestem że to A.E ... ? może coś bardzo podobnego ?