atarionline.pl RastaConverter by Jakub Dębski - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jul 2012
     
    Larek - wlasnie chodzi mi o wcisniecie tego na poziomie asemblera, do pliku wynikowego xex.
    • 2: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime14 Jul 2012 zmieniony
     
    1. Czy obrazek jest nizszy, zeby mogla zagrac muzyka czy moze byc fullscreen i muzyka tez da rade?

    obrazek miał 200 linii, a teraz ma 216 (dodałem 16 pustych linii), na fullscreenie muza też zagra. wszelkie zmiany w grafice dokonywane są w programie rastra, który wykonuje się w pętli głównej i jest zsynchronizowany z wyświetlaniem linii ekranu, a tym samym w czasie przerwań dli. pozostaje do wykorzystania czas kiedy plamka wraca na lewy górny róg ekranu, co odpowiada przerwaniu vbl, i w tym właśnie czasie wykonuje się procedurka odtwarzająca muzę. to tak mniej więcej, jeśli się mylę, to niech ktoś mnie sprostuje.

    2. Nie rozumiem tego - jest czas, zeby grala muzyka, a nie mozna wcisnac opcji wylaczenia obrazka po 5 sekundach?

    jest taka opcja, potrzeba paru drobnych zmian w kodzie i kilka razy uśmiechnąć się do ilmenita :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jul 2012
     
    Usmiecham sie kilka razy :D :D :D :D :D
    Wystarczy? :P
    • 4: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime14 Jul 2012
     
    kaz - tego nie wiem, to już ilmenit musi to ocenić ;)
    • 5: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime14 Jul 2012
     
    ciekawe czy dałoby się tu dorzucić interlace z maską w hi-resie, hmm...
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime15 Jul 2012 zmieniony
     
    To i ja się przyłączę do pokazywania efektów pracy RastaConvertera.
    Plik wejściowy (już po zmniejszeniu do odpowiedniego formatu):

    Efekt uzyskany przez RC:

    Parametry konwersji:
    palette: g2f
    resize filter: lanczos
    dither type: chess
    dithering strengh: 0.2
    optimization: empty
    solutions: 2
    evaluations: 30057950

    --------
    update
    --------

    A tak wygląda grafika po drobnych poprawkach:
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Jul 2012 zmieniony
     
    Plik wejściowy:

    I po konwersji z drobnym retuszem:

    paleta kolorów - g2f

    Prosta grafika, ale ta postać! ;)
    • 8: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Wkrótce nowa wersja RC z masą przydatnych opcji, dzięki którym GUI będzię znacznie bardziej użyteczne :)
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    ciekawe ile by zabral taki obrazki z depakerem np. inflate.
    • 10: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    z 8-11 KB
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Larek - po drobnych poprawkach obrazek wyglada gorzej :), na przyklad zniknelo niebo. I czemu tak unikasz ditheringu?

    Ilmenit - milo slyszec, ze zainspirowales sie do zmian w RC! Ja juz przebieram pod biurkiem nogami, zeby wyprobowac nowe opcje :)
    • 12: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Kurcze, te obrazki coraz bardziej mi sie podobają! Faktycznie tekstowka z takimi ilustracjami bylaby piekna...
    Jak sie obrobie to wieczorem biore sie za wyprobowanie GUI.

    Natomiast nie rozumiem Waszych zachwytow tym zmieszczonym "filmem". Dla mnie wyglada to jak symulator zepsutego telewizora z bardzo zle dobraną anteną :P Sorry, ale 8-bitowe komputery nie nadają sie do odtwarzania filmow (tak jak nie sluza np do odtwarzania wave-ów) i to sie raczej nie zmieni niezaleznie od softu.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Nosty - no wlasnie, ja tu sie przymierzam do tekstowki z grafika od dluzszego czasu... zarys scenariusza jest, grafiki mialy byc w podkolorowanym GR9, ale teraz... bedzie lepiej :). Cart 1MB bylby niezbedny, glownie z tego wzgledu, ze takie grafiki duuuuzo zajmuja.
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Jul 2012 zmieniony
     

    Kaz:

    (...) na przyklad zniknelo niebo. I czemu tak unikasz ditheringu?

    Wcale niebo nie zniknęło, tylko teraz niebo jest bezchmurne :)
    Jak powstanie program do edycji grafiki po konwersji RC, to będę sobie poprawiał pikselki po ditheringu. Na razie automat nie zawsze robi tak, jakbym tego chciał. W tej chwili mamy wpływ w zasadzie tylko na grafikę przed obróbką RC i właśnie uczę się z tego korzystać.
    • 15:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Jeśli chodzi o tekstówkę to dobry pomysł, ale obrazek w takim razie nie może być zbyt duży. Jeśli jest program rastra w każdej linii to może zabraknąć zasobów (czasu procesora) nawet dla tekstówki.
    • 16: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    @Kaz - to ja mam gotowy projekt takiego prostego carta 1MB :)
    @Rastan - z Twojej wypowiedzi wynika, ze chyba wciaz nie zrozumialem co to jest ten "program rastra" :/
    A co do tekstowki to obrazki nie musza byc male i nie muszą dzielic sie zasobami z grą - mogą byc wyswietlane jako fullscreen przy pierwszym wejsciu do lokacji. Takie rozwiazania tez bywaly.
    • 17: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Czy wersja RastaConverterBeta4.zip na poczatku tego wątku jest najnowsza?
    Pogubilem sie troche... Jeden wątek tutaj, dwa na AtariAge. Moze by tak jakis homepage dla projektu? :)
    • 18: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    @Nosty - zerknij w wygenerowane przez RC pliki, a wszystko będzie jasne :)
    • 19: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Najnowsza to aktualnie RastaConverterBeta4.zip
    Jest projekt na GitHub'ie, ale niestety nie były tam wrzucone najnowsze pliki wykonywalne.
    • 20: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Jul 2012
     
    Dzieki Ilmenit.
    Gdzies mi pare dni temu mignal link (chyba dodany przez Kaza) do postu opisujacego jak przygotowac obrazek zrodlowy dla RC. A teraz za diabla nie moge go znalezc :/
    • 21: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime17 Jul 2012 zmieniony
     
    Wrzuciłem RastaConverter Beta5 tutaj:
    ->link<-

    Dla GUI dodałem przydatną opcję /preprocess, która robi tylko preproces obrazka do docelowego, aby można było zrobić preview. Są też 3 opcje do korekcji kolorów w preprocesie (gamma, kontrast, nasycenie), więc fajnie, gdyby w GUI znalazły się suwaki :-)

    Oprócz tego sporo poprawek związanych z optymalizacją obrazka oraz bardzo fajny algorytm "Late Acceptance Hill Climbing" dla /s większego niż 1 :)
    Przykładowo dla /s=10000 uzyskujemy znacznie lepsze efekty przy długim działaniu, niż dla /s=1, choć program początkowo działa wolniej:


    Reszta zmian opisana tutaj ->link<-

    Czekam na testy oraz komentarze.

    Prosiłbym również o poprawkę końcówki mojego nazwiska w temacie tego wątku na "-ski" :)
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Jul 2012 zmieniony
     
    Ja już miałem prawie gotową nową wersję GUI dla Beta4 :) Myślałem, że nowy RC będzie najwcześniej za kilka(naście) dni... a tu zonk. Oczywiście pozytywny!

    W takim razie poprawione GUI z dodanym przyciskiem tworzenia pliku xex poczeka, aż dostosuję całość do Beta5.

    A tak przy okazji: Ilmenit, RC to bardzo dobre narzędzie! Dzięki.

    Mam do Ciebie jeszcze kilka pytań zwiazanych z parametrami, ale napiszę o tym, jak wrócę do domu.
    • 23: CommentAuthornodez
    • CommentTime17 Jul 2012
     
    uuuuu sie dzieje
    • 24:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime17 Jul 2012 zmieniony
     
    i kilka prac od Sikora w "jego" klimatach





    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jul 2012
     
    @Nosty - co masz na przeciw w stosunku do odtwarzania na Atari sampli (przytoczonych wave'ów)?

    * Na FS Sparta DOS: Atari 130XE 22050hz 4/8bit mono - pokey/covox

    * Na FS R0l0 Playera: Atari 130XE 22050hz 8bit stereo covox (i chyba na pokeyu też to dziabało)

    W tej ostatniej opcji po uprzednim przygotowaniu sampla brzmi to na prawdę całkiem nieźle. Oczywiście obowiązkowo szybki HDD, bo mowa o odczycie z dysku realtime.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    Przylacze sie do pytania Pina - co jest zlego w odwtarzaniu wave na Atari? To samo dotyczy filmiku - akurat to, ze jest w sporej czesci szary wynika ze zlej konwersji, a nie z tego, ze tak musi byc. Co w tym zlego, ze ktos chce robic cos, do czego 8-bit sie ponoc "nie nadaje"?

    Ilmenit - dzieki za nowa wersje!

    Ilmenit:

    Prosiłbym również o poprawkę końcówki mojego nazwiska w temacie tego wątku na "-ski" :)


    Watek o tym tytule zalozyl Philsan, ktory jest Szwajcaro-Wlochem, wiec wybacz mu :)
    • 27:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    Wysłałem priva do niego może zauważy :)
    • 28: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    Beta 5.1 (głównie poprawka niedziałającej opcji /continue w Beta5)
    ->link<-
    • 29: CommentAuthornosty
    • CommentTime18 Jul 2012
     
    @pin, Kaz - czy ja pisalem ze jest "cos zlego" w takich probach? Po prostu skomentowalem efekt a ten jest marny. Dlatego napisalem ze Atari sie do tego "nie nadaje" czy tez "nie sluzy". To samo z wave. Ja wiem ze technicznie mozna sie podniecac ze 8-bit 22kHz to jak na Atari fantastyczne osiagniecie, ale pewnych barier sprzetowych sie nie przeskoczy najlepszym softwarem. A jak sie przeskoczy zmieniając hardware to juz nie bedzie Atari ;)
    A wogole to nie offtopicujcie :P

    Wyprobowalem RC Beta5 i osiagnalem potencjalnie zajefajny efekt na 3 fotkach, niestety musialem przerwac eksperyment bo noc sie skonczyla i trzeba bylo odlaczyc lapa i wyjsc do pracy :D

    Nie wiem jak u Was, ale u mnie samo wygenerowanie obrazka docelowego trwa kilkanascie minut! A 100mln iteracji trwaloby chyba z 6 godzin. Mam paroletniego laptopa z XP.
    Probowalem odpalic na mocniejszej maszynie na systemie MS Windows Server 2003, program dzialal, ale co dziwne - kolory na obrazku docelowym byly totalnie od czapy... Obadam problem dokladnie wieczorem.

    W kazdym razie - wciagnelo mnie! :) Nawet GUI juz mi nie trzeba.
    • 30: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime18 Jul 2012 zmieniony
     
    MS WinServ 2003 - RC pewnie nie wyświetla podglądów poprawnie, gdy ustawiona jest rozdzielczość pulpitu tylko z 256 kolorami. Ale obrazek powinien generować i zapisywać dobry.
    Przy generowaniu im dłużej program działa, tym efekt lepszy, szczególnie w Beta5.1 gdy ustawi się /s=1000 lub /s=10000.
    • 31:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Jul 2012 zmieniony
     
    Właśnie o problemie z kontynuacją chciałem napisać... widzę, że już nie trzeba :)

    Ilmenit, chciałem zapytać o kilka rzeczy w sprawie GUI (jest już w zasadzie gotowe). Byłbym wdzięczny, gdybyś się odezwał - mój mail: poczta małpa arsoft kropka netstrefa kropka pl
    lub ->link<-

    A to tak na zachętę:
    • 32:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime19 Jul 2012
     
    Hm... co do GUI, to czy dałoby się również wpływać na kolory obrazka wynikowego (w sensie na użytą paletę, coś jak "Edit Palette" w G2F)?
    Czasem nawet przy wyborze najlepszej (naszym zdaniem) palety, kolory konwertują się "nie tak". Nie wiem, czy jeszcze ktoś się z czymś takim spotkał...
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jul 2012
     
    Mam pytanie o optymalizacje obliczen. Czy da sie zrobic tak jak w programie Seti@Home, zeby rozproszyc obliczenia na wiele komputerow i miec wyniki szybciej? Nawet za cene niewyswietlania aktualnego stanu. :)

    Nosty:

    @pin, Kaz - czy ja pisalem ze jest "cos zlego" w takich probach? Po prostu skomentowalem efekt a ten jest marny. Dlatego napisalem ze Atari sie do tego "nie nadaje" czy tez "nie sluzy". To samo z wave.


    Wlasnie, ze efekt nie jest marny, szczegolnie w porownaniu z innymi 8-bitowcami. Poza tym chyba zapominasz, ze komputery 8-bitowe maja nie tylko czysto uzytkowe znaczenie (bo tak to do dzisiaj tylko bysmy grali w gry od producentow gier), sa to tez platformy to pokazywania "ze sie da". Spora czesc demosceny, ale nie tylko, wrecz polega na pokazywaniu tego, do czego te komputery sie "nie nadaja" i do czego "nie sluza"...
    • 34: CommentAuthornosty
    • CommentTime19 Jul 2012
     
    @Kaz - dokladnie o tym samym pomyslalem - tzn zeby ktos to podpial do wygaszacza jak SETI :)
    Po nocy mam swoj pierwszy obrazek - moj lapek z procesorem 1.8GHz robi 10mln iteracji na godzine :P

    Ilmenit przysiadz nad kodem please! Przy 100mln iteracji kazde zaoszczedzone pare taktow sie przyda...

    PS. Co do filmu/wave'ow - nie chce trolowac. Moze zle sie wyrazilem. W koncu Atari tez "nie sluzy" do wyswietlania obrazkow przerobionych z fotografii jak to wlasnie robimy przy pomocy RC :) Powiedzmy wiec, ze mi sie ten film po prostu nie podobal :)
    • 35: CommentAuthornosty
    • CommentTime19 Jul 2012 zmieniony
     
    BTW. tak sobie obserwuje jak sie tworzy obrazek (jest w tym cos magicznego i wciagajacego :) i zastanawia mnie dlaczego niektore elementy, ktore są zdecydowanie dobre (bliskie docelowemu) po paru sekundach znikaja?
    W tej chwili pracuje nad obrazkiem, w ktorym w pewnym miejscu wystarczy dodac czwarty kolor (w tych liniach sa uzywane na pewno tylko 3 - to widac). I ten detal w czwartym kolorze pojawial sie juz kilka razy po czym znikal. Czasami algorytm jakby eksperymentowal z szerszym duszkiem w tym miejscu, po czym znow wracal do koncepcji czwartego koloru...
    Zastanawia mnie czemu sie tak dzieje, skoro jest pewien system oceny, czy wygenerowany obraz jest blizszy docelowemu niz poprzedni rekordzista...
    Musze sie wczytac w opis metody, ale takie zachowanie wydaje mi sie podejrzane ;)
    • 36: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime19 Jul 2012
     
    Sorry, ale nie mam już siły po raz kolejny pisać jak i dlaczego program działa. Wszystkie informacje zostały już podane. Większość opisywanego przez innych "podejrzanego" zachowania to nie błędy, ale zaplanowany efekt.
    Kod już jest zoptymalizowany - tu popisał się Phaeron, który dorobił bardzo wydajne optymalizacje. Porównaj tę wersję z pierwszą opublikowaną.
    Rozproszone obliczenia czy wykorzystanie większej liczby wątków jest do zrobienia, ale trzeba by przepisać właściwie cały program, bo optymalizacje korzystają za bardzo ze zmiennych globalnych.
    A jeżeli ktoś uważa, że program działa wolno to zapraszam przed rozpoczęciem dyskusji do spojrzenia w źródła - są na githubie.
    • 37: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime19 Jul 2012
     


    muza - sack_cosine stereo

    ilmenit - wersja 5.1 jest perfekcyjna, oczywiście można tu napisać całą litanię życzeń, ale i tak wszystko to drobiazgi w porównaniu z tym co zrobiłeś. gratulacje dla wszystkich, którzy przykładają się do tego projektu.

    mam podobne odczucia jak nosty - uwielbiam obserwować jak dokonywane są zmiany i jak zmieniają się wskaźniki :)

    kto wie gdzie są najmocniejsze superkomputery? musimy tam zwerbować swojego agenta :)
    • 38: CommentAuthornosty
    • CommentTime19 Jul 2012
     
    @Ilmenit - nie denerwuj sie. Przepraszam za pytania wynikajace z nieprzeczytania wątkow lub teorii.
    Co do szybkosci - chyba kazdy "uważa że program dziala wolno" :) To czy moglby dzialac szybciej nic nie tracąc to zupelnie inna sprawa. Pytalem o optymalizacje bo to pierwsze co sie nasuwalo.

    Z zauwazonych problemow: jak pisalem zle dziala na MS Serwer 2003. Przy ustawieniach grafiki na "kolor 16-bit" nie tylko zle wyswietla kolory na podgladzie ale i zle tworzy obrazek docelowy (faktycznie inaczej niz na podgladzie ale zle) i do tego zlego dąży.
    Nie wiem czy warto to poprawiac bo to jednak dosc egzotyczna platforma (akurat mialem taka maszyne w pracy).

    Druga błaha sprawa (juz pod zwyklym windowsem): jesli po odpaleniu programu zablokujemy system (ctrl+alt+del i "Zablokuj komputer") to w calym okienku RC chrzani sie grafika. Na szczescie srodkowy obrazek i zmieniajace sie napisy sie natychmiast odswiezaja. Cala reszta pozostaje spaprana juz do konca dzialania programu.

    @Gonzo - ja mam pod opieką maszyny ktore maja po 30 czy 50 procesorow i czasami w nocy sie nudzą ;) Ale najpierw musisz przepisac program RC tak by dzialal na wielu wątkach i pod unixem.
    Obawiam sie, ze dowolne superkomputery tez są "super" przez to ze maja wiele procesorow, z ktorych kazdy jest niewiele lepszy od tych w komputerach domowych.
    • 39: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Jul 2012 zmieniony
     
    To jest oczywista oczywistość, chociaż te pojedyncze proce jednak trochę szybsze ;) Ale trochę. Tym bardziej, że domowe kompy są już wieloprocesorowe - ile to rdzeni jest teraz na topie? 7?

    Pytanie czy algorytm jest parare... palare... paralari... czy daje się urównoleglić, bo nie każdy się da (np. długo trwała walka o znalezienie sposobu urównoleglenia global lightening, bo on z natury działa działa iteracyjnie i jedna iteracja zależy od wyniku poprzedniej).



    PS. Paralelizowalny! O!
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Jul 2012
     
    Chcecie wielowątkowości? To odpalcie sobie 2 obrazki na raz, albo ile tam korów macie :)
    • 41:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime20 Jul 2012 zmieniony
     
    A czy byłaby możliwość ustalenia priorytetu zadania RastaConvertera w systemie? Na przykład przez parametr dodany do programu lub poprzez GUI. Używam Win7 x64 na i5-core 2500k i zadanie równo rozkłada się na wszystkie cztery rdzenie, ogólnie używając 25% zasobów procesora lub też (w przypadku np. /s=100) w 100% używając jednego rdzenia, gdy pozostałe leżą odłogiem. Domyślnie zadanie ma priorytet "Normalny", a chodzi mi o wybór wyższych: "Powyżej normalnego", "Wysoki", "Czasu rzeczywistego". W trakcie pracy programu nie można już zmieniać jego priorytetu. To samo dotyczy koligacji, czyli rozpisania na rdzenie procesora w systemie.
    • 42:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Jul 2012 zmieniony
     
    W Linuksie możesz sobie zmienić priorytet kiedy chcesz :) (nice)
    Postulat: trzeba RastaConverter uczynić wieloplatformowym :)

    Zobaczę co i jak.

    @larek, czy twój gui jest wieloplatformowy?
    • 43: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime20 Jul 2012 zmieniony
     
    Priorytet można prosto zmieniać w trakcie działania programu. W Windows to zawołanie jednego API (SetPriorityClass).
    Jak już pisałem - przepisanie na więcej wątków jest problematyczne, bo optymalizaje Phaerona są "za ładnie" napisane. W cache zrobił fajny podział na obiekty, ale najniższy obiekt używa zmiennych globalnych (stan rejestrów), które trzeba usunąć z globalnej przestrzeni i przenieść do wątków. I tu pojawia się problem, ponieważ samo przekazanie ich przez obiekty bardzo wszystko spowolni. Co więcej, sam cache nie jest dostosowany do wielowątkowości i jego synchronizacja może mieć fatalne skutki dla szybkości. Zatem prawie całość programu trzeba by przepisać.

    RastaConverter jest już wieloplatformowy. Kompiluje się pod Windows, Linux i nawet ktoś robił port na ARMa. Jeżeli pod MacOS jest FreeImage i Allegro, to powinno bez problemu się skompilować.
    • 44:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime20 Jul 2012
     
    Problem w tym, że nie mogę priorytetu zmienić. :( Wyskakuje komunikat "Nie można zmienić priorytetu. Operacja nie może być zakończona. Odmowa dostępu.". Zaznaczam, że próbuję to zrobić w Menedżerze zadań Windows w podglądzie procesów.
    • 45:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Jul 2012
     
    Właśnie probuję - pod MacOS X jest wszystko, co jest pod linuksa (no, 99%)
    • 46: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime20 Jul 2012
     
    @voy - Pracujesz na koncie nie-administratora i Twój Menedżer Zadań nie działa jako administrator. Przed próbą zmiany kliknij na "Pokaż procesy wszystkich użytkowników".
    • 47:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime20 Jul 2012
     
    Cały pic w tym, że pracuję właśnie na koncie administratora. :) Używając RCGUI Larka (nie wywołuję RC z linii komend).
    • 48:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Jul 2012 zmieniony
     

    jhusak:

    @larek, czy twój gui jest wieloplatformowy?

    Tworzony jest w VB .NET, więc chyba tylko dla Windows.

    Nowa wersja GUI już gotowa. Jeszcze tylko kontrola jakości przeprowadzana przez autora RC i...
    • 49: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime20 Jul 2012
     
    • 50:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Jul 2012
     
    @larek, jeśli rasta converter jest wieloplatformowy, to marnujesz czas pisząc dla garstki 90% użytkowników windows, skoro większość czyli 10% użytkowników innych SO będzie musiała sobie klepać w commandlajnie.:)

    Radzę (to nie jest grożba :) poznać FreePascal + Lazarus, on jest super do takich rzeczy, działa na 3 wiodących systemach i co najważniejsze aplikacje w nim napisane startują od razu :)

    Podejrzewam, że jak już przez to przebrnąłeś, to przekodowanie na Pascal zajmie Ci dzionek pracy :)

    A że pascal... Kilku rzeczy mi w nim brakuje, m in "a?b:c" wziętego z C.