atarionline.pl rolling duffy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Jun 2012 zmieniony
     


    duffy w końcu znalazł swoje miejsce na a8 :)
    muza - caruso 4t35 mono
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Jun 2012
     
    Dzięki, na razie tylko obrazek i muzyka, ale wygląda jak trzeba - każdy obiekt nie jest z innej bajki.
    • 3: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Jun 2012 zmieniony
     
    s2325 - grafę mam prawie zrobioną, i mam nadzieję, że scroll z tego wyjdzie, ale na razie trudno powiedzieć, bo level jest niesamowicie długi, a co wiecej to zobaczymy...
    • 4: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime7 Jun 2012
     
    Czyżbym nieświadomie został zaangażowany do projektu w charakterze dźwiękowca? ;-)
    • 5: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Jun 2012
     
    caruso - ha ha, to twoje? myślałem, że rastera :) w każdym razie muza jedzie jak trzeba, super
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime7 Jun 2012
     
    Jak Rastera? 4tk35! Doskonały kawałek który zajął 1 miejsce w KazCompo. Ej Gonzo.
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime7 Jun 2012
     
    "duffy w końcu znalazł swoje miejsce na a8 :)"

    Aha. Książę z Prince of Persia tez znalazł - w demie :P

    Ziew...
    • 8: CommentAuthorstreak
    • CommentTime7 Jun 2012
     
    atarowy rolling ronny wyglada super.

    LUBIE TO :)

    btw. bedzie z tego pelna gra?
    • 9: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime9 Jun 2012 zmieniony
     
    scroll jest dłuugi :(


    (grafika a8)

    ale do zrobienia :)

    ekran - 1478x20
    znaki - 338

    not so bad, hmm...
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jul 2012
     
    A na czym polega ta gra w oryginale?
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Jul 2012 zmieniony
     
    Trzeba zbierać wirujące sześciany i dostarczać przesyłki. Jazda wrotkami po trawie/gołej ziemi kończy się utratą życia. Grę lubiłem za to, że nie ratujemy świata, nie jesteśmy superbohaterem i za pogodny klimat miasta po którym się poruszamy.

    • 12: CommentAuthormac
    • CommentTime7 Jul 2012
     
    to będzie gra czy demo?!?
    • 13: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Jul 2012
     
    mac - na razie trudno powiedzieć :( jeżeli do scrola uda się wsadzić jakiś prosty silniczek to nie wykluczone, ale raczej nie ma co marzyć o tym, że będzie to samo co na c64, dlatego nazwałem to sobie rolling duffy :)
    • 14: CommentAuthormac
    • CommentTime7 Jul 2012
     
    ale nie musi być to samo co na c64 nawet lepiej aby nie było, c64 też mam, chciałbym coś innego ;-)
    • 15: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Jul 2012
     
    mac - z duffym coś powinno wyjść, zobaczymy, na razie myślę nad silnikiem - platformówka :)
    • 16: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime8 Aug 2012 zmieniony
     
    scroll mieści się na a8, 1478x20znakow !!!



    jest kilka błędów, ale na tą chwilę to nie ważne, ważne jest to, że zostało sporo miejsca :)

    joy - prawo
    • 17: CommentAuthormac
    • CommentTime8 Aug 2012
     
    Czy wiadomo już czy będzie z tego gra? ;-)
    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime8 Aug 2012
     
    gra i buczy
    • 19: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime9 Aug 2012
     


    i oto jest :) gierki z tego raczej nie będzie, chociaż możliwości są, za to mamy na a8 jeden z dłuższych scroli jakie wystapily w gierkach na komputery 8bit. ciekawe czy ktoś zna dluższe scrole z gier?
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Aug 2012
     
    a znam np z gierki pt."FRED"
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Aug 2012 zmieniony
     
    Tu się turla wczesna wersja, trochę dziwnie z datami jak dla mnie:

    • 22:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime10 Aug 2012
     
    Bo to nie jest preview Freda, tylko miniprodukcja grupy Quasimodos ->link<- i wcale nie chodzi o to co się przesuwa, tylko o muzykę z BattleShips, przepisaną przez ich grafika(!) do CMC. Generalnie wszystko jest w tekstach, trzeba być tylko "nieco" w temacie.
    • 23: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime11 Aug 2012 zmieniony
     


    duffy + rmt stereo
    • 24: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime15 Aug 2012
     
    od dzisiaj duffy potrafi skakać :) pozatym zapętliłem scroll'a, hmm... zobaczymy co będzie dalej, sam jestem ciekaw :)



    jump - joy up
    • 25: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime15 Aug 2012
     
    robisz coraz większego smaka :)
    • 26: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime18 Aug 2012
     


    więcej kolorów (jest na razie max 22, a jeszcze nie ma panelu), więcej grafiki (chmurki - 2 wiersze), więcej dynamiki (duffy skacze wyżej)
    przydał by sie jakiś fajny panel...
    • 27: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime19 Aug 2012
     


    altirra pokazuje, że obciążenie cpu jest w granicach 20%, ciekawe na ile temu mozna wierzyć...
    • 28: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime22 Aug 2012
     


    przeszkadzajek może być tu do bólu, oprócz centów, rękawic i tych latających dziwaczków oczywiste wydają się miny, wrony zrzucające swoją zawrtość na duffy'iego i postacie między którymi duffy będzie dostarczał przesyłki, a myślę, że znalazło by się miejsce jeszcze na jakieś inne obiekty...
    • 29:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime23 Aug 2012
     
    Ładny panelik informacyjny, z jakiej komodorowskiej gry go kojarzę...?
    Żarcik.
    • 30: CommentAuthorLt_Bri
    • CommentTime23 Aug 2012 zmieniony
     
    Czy z chwilą kiedy w miejsce Daffiego wstawiono Tasiora, gra nie powinna zmienić tytułu na "Rolling Plucky"? ;)

  1.  
    Great looking Gonzo.
    And what about the Enemys?
    From what I see you 'lost' all 4Players on the Duck.
    Have you chars free for the soft sprites?
    (you are using just one charset for the gfxs? Seems more than 128chars on the Top of ground scrolling screen)

    It's really a shame we had not the possible more then PF3 like C64 colourmap because, at least for the Trees not have a Green 'kills' the beauty and all the work.
    It's not a critic (critic it's for the A8 Machine design).




    P.s.- If you answer this post please do it in English because I am with only a Mobile phone for the next two days and I can't get the translation.
    Thanks.
    • 32:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime24 Aug 2012
     
    @Gonzo: sprawdź pocztę.
    • 33: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime25 Aug 2012 zmieniony
     


    tenchi - the addams family :)
    lt_bri - masz rację, zmieniam nazwę na duffy. rolling plucky to jakoś tak nie teges :)
    odislaw - smak będzie coraz większy (mam nadzieję), a może dojdzie i do kosumpcji :)
    miker - sprawdzono
    jose:
    - enemies (for now): boxing glove, dropping crows (for now two of firsts), mine and flying objects
    - items: cetnts, envelope
    i agree with you, that a8 has to small colors (in line), but we must come to terms with this - dli never compensate that :( but i'll try my best :)
    - scroll has 13 charsets, and only few chars in each are free :( but when it comes of soft sprites - surely something will be :)
    • 34: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 Aug 2012
     
    Powodzenia, wygląda to moim zdaniem lepiej od poprzedniego kowboja, bo mimo wycięcia obiektów zdają się bardziej pasować do siebie. Dobrze, że niebo jest niebieskie i nie trzeba jak to na Atari często bywało łazić nocą. Być może pojawi się tu ten ktoś od przekręcenia tytułu Lucky Luke bo i tu kaczor tak naprawdę nazywa się Daffy.
    • 35:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime25 Aug 2012 zmieniony
     
    Baaaw - Gonzo, popsułeś zabawę. Od razu wiedziałem że to Addamsowie i miałem zamiar ujawnić ten fakt dopiero w ewentualnej recenzji pełnej wersji gry. :)
    • 36: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime25 Aug 2012
     
    tenchi - sor :))
    s2325 - tu kaczorek nazywa się duffy :) a tym kimś od przekręcenia tytułu lucky luke byłem ja :)) i podtrzymuję
    • 37: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime26 Aug 2012 zmieniony
     
    Wygląda to znakomicie, prawie jak gra ;-)

    Kiedy jakaś interakcja kaczora z otoczeniem (chodzenie po platformach, kolizje)? No i prawdziwe sterowanie postacią, a nie tylko do przodu.
    • 38: CommentAuthornodez
    • CommentTime26 Aug 2012
     
    to gre warto by doprowadzic do konca :)
    • 39: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Jan 2014
     
    Gonzo to nie tylko małe Atari ->link<-
    • 40: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime18 Oct 2014
     
    co ma wspólnego rolling ronny z sbb? ano właśnie...

    ciekawe, ciekawe, czyżby? ale chyba tak...

    sbb


    c64
    • 41:
       
      CommentAuthorjeff_block
    • CommentTime18 Oct 2014 zmieniony
     
    Poza tym, że powyższy przykład o pomstę do nieba/ZAIKSU woła to chyba również dosyć dobry przykład na to, że nawet progresywna muza w wersji elektronicznej (tudzież keybordowej lub jak kto woli syntezatorowej), brzmi niestety tu i dla wielu zdecydowanie infantylniej. Nie liczy się wówczas już na ogół tak najszerzej rzecz ujmując talent kompozytorski. Zaznaczam, że wyrażam to z "bulem", bo jako miłośnik electro muzy często spotykam się z zarzutem, że na "klawiszach" to nie ludzie, tylko jakieś maszyny grają czy też niemalże tą muzę wymyślają :(
    • 42: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime18 Oct 2014
     
    jeff_block - kawałek sbb jest doskonały, a konwersja na c64 też jest bardzo dobra. wcale nie brzmi infantylnie.
    można te dwa kawałki zsynchronizować i wtedy dopiero jest czad... polecam :)
    • 43:
       
      CommentAuthorjeff_block
    • CommentTime18 Oct 2014
     
    Ciekawy pomysł z tą synchronizacją :) Dodam jedynie, że w tej mojej "tezie o infantylności" miałem na myśli kwestię, że gdyby chociażby właśnie ta zacna kompozycja powstała pierwotnie na 8-bit to chyba nikt niestety (oprócz nas freaków) nie mógłby uznać tego za progresywną muzę niestety :( Taka sytuacja.
    • 44:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime18 Oct 2014 zmieniony
     
    Panowie zanim zaczniecie kogokolwiek podawać gdziekolwiek przyjmijcie do wiadomości, że te dwa akordy to są dwa najbardziej fundamentalne akordy funky. A linia basowa po prostu skacze po nutach z akordów. Takich utworów jest dużo, dużo więcej. Sam napisałem chyba ze dwa podobnie brzmiące swego czasu - nie znając ani SBB ani gry z komody.
    W szczególności na komodę ten typ harmonizacji w utworach zrobił furorę swego czasu bo nie wymaga super ilości kanałów i bardzo dobrze (świetnie) brzmi na SID-zie. Na pewno znajdziecie kilka pozycji z podobnie brzmiącą nutą.
    ----- ---- -- - -
    przykład z podobną harmonią: ->link<-

    a przy okazji funky, polecam posłuchać- naprawdę fajne kawałki:
    • 45: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime20 Aug 2016
     
    rolling ronny a popławski

    sbb było chyba trochę później, a jeśli tak, to właśnie ten kawałek jest pierwowzorem

    ->link<-

    p.s. nie wiedziałem, że popławski bawił się w takie rzeczy