atarionline.pl Demoscena Atari / aktywność - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime23 Jul 2012
     
    Hej,

    Tak sobie myślę że dość mało powstaje dopracowanych produkcji na malucha, trochę to odczuwam po braku obecności produkcji atarowych np w Scene Awards (http://awards.scene.org/nominees.php?year=2011&cat=12)

    może warto rozruszać jakoś brać? :) ja chętnie coś skrobnę do produkcji demoscenowej, może jakiś koder planuje choćby małą produkcję? :)

    Przy okazji pytanko: co z zinem Agendy? kiedy szykujecie 2 numer? :)
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime24 Jul 2012
     
    temat drugiego numeru Chartari był kilka razy podnoszony na forum Agendy, ale troszkę ciężko włożyć masę pracy w drugi numer mając w pamięci tak nikłą ilość votek w pierwszym. Na razie drugi numer nie jest planowany bo chyba nie ma zapotrzebowania na chartsy w Światku atari -= to już pytanie do braci....

    Jeżeli chodzi o produkcje to proponuję maksymalną mobilizację na SillyVenture - tym bardziej, że można się wykazać na wielu płaszczyznach (dema, gry, itp). Czasu zostało niewiele, ale miło by było powtórzyć sukces z 2011 roku pod względem kompotów na różne platformy. Z tego czo czytam między wierszami coś tam grzebiesz Insert przy gierce w Action - dobrze spekuluję? Fajnie by było wzmocnić gamecompo na SV :)
    • 3:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime24 Jul 2012
     
    ja sobie grzebię, ale grzebanie w samotności nie sprzyja efektom ;) pozatym w moim przypadku to totalna amatorka, ja koderem nie jestem i nie bede nigdy :)))
    • 4: CommentAuthormarok
    • CommentTime24 Jul 2012
     
    Koncepcja kolejnego numeru zina na tym samym kodzie co #1 nie znalazła akceptacji. Miałem krótko po wydaniu #1 propozycję przygotowania kodu wg. nowych założeń, ale podziękowałem. Poza tym z tego co rozumiem nie było już specjalnego entuzjazmu dla dalszego działania.
    Co było potem niestety zupełnie nie wiem.
    • 5:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime24 Jul 2012 zmieniony
     
    a szkoda, bo tyl jedyny zyjacy zin na maluszka :(((
    imho ziny wlasnie scalaja scene, motywuja do dzialania etc, pewnie nie tylko one i ogolnie na maluszku mamy problem z ogolnym brakiem grup scenowych (poza paroma wyjatkami), moze zorganizowac jakies dzialania w celu rozruszania demosceny? zmotywowania ludzi do dzialania etc? online compo sa ciekawym rozwiazaniem ale moze nie tylko takie cos?
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Jul 2012
     
    sam jestem ciekaw jak będzie z tą aktywnością na nadchodzących Głuchołazach. ilość prac z SV2k11 powinna działać mobilizująco, chyba, że "przezimują" do SV2k12 :) wiem o różnych produkcjach szykowanych na Grudzień, i to na różne platformy Atari. Dla mnie, jako organizera to niezwykle istotne - jeśli na SV2k12 będzie mniej prac niż rok temu, przyszłość tego event'u będzie przesądzona. Tutaj musi być widoczny progres. W sierpniu planowane są kolejne niespodzianki, które mają zmobilizować wszystkich do uczestnictwa zarówno w samej imprezie, jak też w konkursach. Nie jestem w stanie całego wolnego czasu poświęcać tylko tematyce Atari, dlatego liczę też na Was - pomóżcie spread'ować info o SV2k12 gdzie tylko się da.

    Z góry dziękuję!
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jul 2012 zmieniony
     
    a szkoda, bo tyl jedyny zyjacy zin na maluszka :(((


    Co Ty opowiadasz? Jeden numer to aktywny zin? Aktywny zin to czeski FLOP. No i jeszcze niemiecki magazyn ABBUC, nie calkiem scenowy, ale tez elementy koderskie, graficzne i muzyczne sa.
    • 8: CommentAuthor0xF
    • CommentTime24 Jul 2012
     
    Kolejne lamentowanie na forum.
    Lamentowanie ma w sobie "lame". :)
    • 9:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime24 Jul 2012
     
    nie tyle lamentowalem co chcialem zaproponowac dyskusje jak ozywic scene :)
    • 10: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime24 Jul 2012
     
    scene ozywia sie produkcjami, a nie lamentowaniem...
    • 11: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime24 Jul 2012
     
    @OxF , @bob_er .. ,@ktoś inny
    planujecie coś na Głuchołazy lub SillyVenture ??
    bo być może Wasza deklaracja da motywację komuś innemu ...
    • 12:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime24 Jul 2012
     
    ale dema grafik sam nie zrobi :)
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Jul 2012
     

    insert:

    Tak sobie myślę że dość mało powstaje dopracowanych produkcji na malucha, trochę to odczuwam po braku obecności produkcji atarowych np w Scene Awards (http://awards.scene.org/nominees.php?year=2011&cat=12)

    Malo, ale czyms sie mozna pochwalic i to nie tak starym:
    ->link<-


    może warto rozruszać jakoś brać?

    Tak. Mogles dac znac jak bylo zglaszanie prac na te "Scene Awards"... ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime25 Jul 2012
     
    a skad wiesz Drakonku ze nie dalem? ;P
    • 15: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime26 Jul 2012
     
    na zachete moge napisac, ze cos na sv szykujemy...
    widze tez tu na forum potencjalnych autorow potencjalnych dem. a to ktos sinusa odkryje, a to ktos sie w fizyke bawi..
    odwagi!
    • 16:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime26 Jul 2012
     
    o super! milo by bylo Cie tez zobaczyc, bo widzielismy sie chyba tylko raz 15 lat temu u Konopa :)))
    • 17:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Jul 2012 zmieniony
     

    insert:

    a skad wiesz Drakonku ze nie dalem?

    Utwierdzam sie w tym przekonaniu, bo przeciez nie ma wsrod "awardsow" zadnego dema atarowego, w tym wymienionego przeze mnie - ot co!
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Jan 2013
     
    przeglądam sobie dzisiaj demka na 130 xe i trafiłem na demko Doxepin Aidsów, bardzo ciekawe:
    ->link<-
    co do nazwy:
    Doksepina (łac. doxepinum) – organiczny związek chemiczny stosowany jako trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny o umiarkowanej sile działania.
    źr. Wikipedia :)
    • 19: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Jan 2013
     
    • 20: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Jan 2013
     
    o, dzieki