atarionline.pl Zlot Miłośników Retro Komputerów - Gdańsk 20.10.2012 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Nie wiem czy ta informacja już się tu pojawiła. Jeżeli tak, to przepraszam za powtarzanie się.

    Zapraszam na Zlot Miłośników Retro Komputerów, który odbędzie się w sobotę 20 października w sali GAKu na ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku.

    Więcej informacji na stronie Radia Plus:
    ->link<-

    Wygląda na to, że podczas zlotu będę miał okazję prezentować na swoim sprzęcie i dużym rzutniku osiągnięcia demosceny Atari XL/XE, być może też ST (ale nie STe, bo nie mam :-) ):

    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Oct 2012
     
    Ciekawa sprawa, ale bardzo krótko, nie będzie się opłacało jechać z dalszych miast.

    Ciekawe że mają być te demka z Atari, a jakieś inne platformy też są planowane?
  2.  
    Impreza była pierwotnie planowana jako Amigowa, ale potem rozszerzyła się na resztę platform. Będą wszystkie popularne platformy i kilka mniej popularnych, być może nawet konsole wypuszczone do końca lat 90. Ja w każdym razie będę miał Atari XE, Atari ST, C64 i Amigę 600, być może przyjadę jeszcze z konsolami. Na każdym z tych sprzętów będą puszczane demka, gry, itp. Planowane jest też przyjrzenie się różnym modyfikacjom sprzętu, w zależności od tego co kto będzie miał (przykładowo ja pochwalę się swoim XC12 + SIO2SD).
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Oct 2012
     
    No fajnie, a ile jest planowane tych stanowisk z tymi maszynami? i czy można przywieźć coś czy sprzęt jest tylko organizatorów?
  3.  
    Nie wiem ile stanowisk. Przywoź, najwyżej się ściśniemy.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Oct 2012 zmieniony
     
    Aha, a ja jestem z innego miasta więc nie wiem jaka jest lokalizacja tej imprezy oraz jaka przestrzeń będzie na te komputery przeznaczona. Czy wiesz coś na ten temat?

    Dziękuję bardzo, ja się na razie nie wybieram, ale być może ktoś zechce tutaj na forum szybko sklecić jakiś zespół wypadowy szybkiego reagowania to wtedy się chętnie zabiorę na pokład;)
  4.  
    @tdc: info od organizatora: "mamy do dyspozycji 2 sale (wielkosci szkolenej klasy) oraz duzy korytarz (tez jak szkolny). Krzesel i lawek (tez typu szkolnego) nie powinno zabraknac. (...) Warto na pewno zabierac przedluzacze."
    • 8:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime10 Oct 2012
     
    Witam

    Jesli ktos jechalby przez Pile, to chetnie bym sie zabral... oczywiscie nie za darmo...
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Oct 2012 zmieniony
     
    No tak bo za darmo to mamy tylko... nowe gry na Atari ! :D :D


    @ xmgatz: a no to zapowiada się ciekawie. Ja również jestem wstępnie zainteresowany wybraniem się tam jeśli udałoby się jakoś zebrać team AOL.
    • 10: CommentAuthorstryker
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    Trojmiasto.pl robi dobrą reklamę :)
    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    No i mamy jeszcze tefałeny:

    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Oct 2012 zmieniony
     
    Fajna impreza, pełna kultura, zadbane sprzęty i oddani (retro)pasji ludzie - to tak w skrócie. :)

    Parę fotek ode mnie:


    Widok na główną salę od wejścia





    Demo NUMEN na Atari800 - wszystko jest możliwe jak się wie jak... :)



    Legendarne polskie MERITUM komuś udało się zachować w dobrym stanie aż do XXI w. :)



    Stryker zadbał o edukowanie mniej obytych z atari zwiedzających...



    Nowsze dema z Amigi również się pojawiały



    I tu nie zabrakło grających pań...



    J.w.



    Tu się wpisywali uczestnicy - także do "weryfikacji" za rok :)



    Próba bicia rekordów w RIVER RAID...



    ... oraz w POLE POSITION :)



    Ogłoszenie zwycięzcy jedno z konkursów



    Pokojowa koegzystencja 8 i 16-bitowych maszynek :)



    Zaglądanie pod "maskę" 600 XL



    Imponująca (jaguarowa) kolekcja :o



    Nie mogło zabraknąć praojca gier komputerowych



    Dla każdego coś miłego (commodorowego i ZX-owego) ;)



    Młodsi też załapywali "bakcyla"



    Był czas i miejsce także do nadrabiania zaległości czytelniczych... :)



    Miła oczom "pikseloza" z kultowego CANON FODDER



    Atari nonstop włączone dobrze wypadło...



    tak jak i Amstrad :)
    • 13:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    A tu coś ode mnie (niestety nagrywane telefonem):




    I to, nawet się załapałem dwa razy na fakty :)

    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime20 Oct 2012 zmieniony
     
    Czyżby tam była część składu ASF? :)
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    Widziałem CARAMPUC-a (Jarka Łojewskiego), był też podobno Alex Ast. :)
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Oct 2012 zmieniony
     
    Dzięki chłopaki za tę relację, mi się to bardzo podoba z tego co widzę na fotkach i filmie. Szkoda że nie byłem...

    To co widzę, nieco przypomina mi klimaty na szkolnych giełdach komputerowych tyle że tam się tyle nie grało w gry a bardziej kopiowało :P

    > Demo NUMEN na Atari800 - wszystko jest możliwe jak się wie jak... :)

    he he, no ale on miał GTIA ? bo jeśli nie to Numen mógł miejscami dziwnie wyglądać:P:)

    > Legendarne polskie MERITUM komuś udało się zachować w dobrym stanie aż do XXI w. :)

    Miałem okazję używać kiedyś tego kompa i miał konstrukcję pancerną, wielki zasilacz myślę że wiele taki sprzęt wytrzyma;)

    > Stryker zadbał o edukowanie mniej obytych z atari zwiedzających...

    O - zacna inicjatywa, na PGA 2009 też mieliśmy takie plany.

    > Miła oczom "pikseloza" z kultowego CANON FODDER

    A na czym CF był uruchomiony ?


    A na filmiku stringa rozpoznaję naszych ludzi ;)


    Fajnie chłopaki, dzięki za ten bardzo ciekawy materiał!
    • 17:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    A tu macie relację TVN24. Tak trzymać! :)

    ->link<-
    • 18: CommentAuthorstryker
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    tdc - atariki: ->link<-
    "Układ GTIA był stosowany w serii 400/800 od listopada 1981 r. Oprócz tego Atari oferowało posiadaczom komputerów z CTIA jego wymianę."
    • 19: CommentAuthorstryker
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    no i string wiedział kiedy się zjawić coby się załapać na tv :) ja troche kiepskie miejsce wybrałem...ale w przyszłym roku wybiore takie bardziej "chodliwe" :)
    • 20: CommentAuthorstryker
    • CommentTime21 Oct 2012
     
  5.  
    @string, ty jesteś geograficznie ulokowany jakoś w okolicach Trójmiasta? Występuję na forum ppa.pl pod pseudonimem Yolk i puszczałem na zlocie demka z Atari na rzutniku. Moje Atari 130XE masz na swoim filmie równo w drugiej minucie, a mnie widać w 2:10 przy reszcie mojego stuffu (C64, Atari STF, XM301 i obok C128 i C64) podczas tłumaczenia pewniej miłej pani jak wczytywać gry w C64 z taśmy. Potem prowadziłem też konkurs River Raid. :-)

    Nie wiem czy mieliśmy okazję oficjalnie uścisnąć sobie dłonie na zlocie (było mnóstwo ludzi), ale widzę na youtube że masz fajny sprzęt Atarowy. Może będzie okazja jakoś się spotkać po godzinach? Zapraszam do mnie do Straszyna, tylko daj znać na xmgatz(małpa)gmail.com czy jesteś zainteresowany.
    • 22:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Oct 2012
     
    A ja zapraszam na nasze forum Atarionline.pl, pisz częściej skoro interesujesz się Atari;)
    • 23:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime23 Oct 2012
     
    @xmgatz ano jestem i bliżej mi do Straszyna niż do większości dzielnic Gdańska bo mieszkam w Kowalach :) a tak gwoli ścisłości czyżbyś to Ty mi tłumaczył którego kom-odorka wybrać i jakie są możliwości wczytywania na niego softu ;) ? wkrótce się odezwę.

    @tdc zaglądam tu dość często i większość wizyt kończy się czytaniem nie pisaniem :)
    • 24:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Oct 2012
     
    Zaglądajcie i piszcie ;)
  6.  
    Ano tłumaczyłem. :-) Widzisz, trzeba było powiedzieć że jesteś słynny String we własnej osobie, to bym powiedział zgodnie z prawdą, że w Pokeyu idzie ci świetnie i nie warto sobie zawracać głowy SIDem. ;-) Czekam na sygnał, trzeba powtórzyć tę rozmowę i przeprowadzić zgodnie z wytycznymi centralnego komitetu.
    • 26:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Oct 2012
     
    Aż żałuję że nie mogę uczestniczyć w tym spotkaniu, bo dzieli nas spora odległość.
    • 27:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime24 Oct 2012 zmieniony
     
    Ich wygląd budzi dziś uśmiech, politowanie...

    Timex 2048 z niewytartą klawiaturą. Meritum świeci się, jak z wystawy sklepowej. Amstrad, pięćsetki... Te maszyny nic ze swego uroku nie straciły, wyglądają i działają tak samo dobrze.
    • 28:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Oct 2012 zmieniony
     
    Bo to ci redaktorzy budzą uśmiech i politowanie...
    przykładowo co to jest ta moc przeliczeniowa - termin z motoryzacji?
    • 29:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime25 Oct 2012
     
    Pc-ty (XT, AT) z Herkulesem, monochromatyczną kartą VGA nie wyglądają tak przyjemnie. Nad ich wyglądem tak bardzo chyba się nie zastanawiano. /|\, C=, Spectrum, Amstrad miały być "przyjaznymi" komputerami domowymi. Czymś, co stawia się w domu na honorowym miejscu, przy czym siada się z przyjemnością po szkole, czy pracy. Może nawet całą rodziną.

    Pc-ty miały być zaawansowanymi maszynami biurowymi. Chociaż też mają swój urok, to tak pozostaną i raczej designem konkurować nie będą.
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Oct 2012
     
    @string: ale jaja Ty na Kowalach mieszkasz? A my przez YouTube piszemy do siebie :))) Ja mieszkam na Miłym, to jesteśmy sąsiadami :D No, obecnie dość wirtualnymi, bo zamieiniłem Miłe na Ballymun, ale będę i na SV i na święta.
    • 31: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Oct 2012 zmieniony
     
    Pc-ty (XT, AT) z Herkulesem, monochromatyczną kartą VGA nie wyglądają tak przyjemnie.


    To zależy - te stare desktopowe obudowy mają w sobie urok



    Ale głównie oryginalne IBM i np. Olivetti bo reszta to już typowe pudła...
    • 32:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime25 Oct 2012 zmieniony
     
    adv: Pc-ty miały być zaawansowanymi maszynami biurowymi. Chociaż też mają swój urok, to tak pozostaną i raczej designem konkurować nie będą.

    wieczór: To zależy - te stare desktopowe obudowy mają w sobie urok.

    :D
    • 33:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime26 Oct 2012
     
    @wieczor: no to faktycznie blisko, trzeba się kiedyś odwiedzić. A ten Ballymun to ponoć niebezpieczny?
    • 34: CommentAuthortbxx
    • CommentTime26 Oct 2012 zmieniony
     
    Relacja na Retroage:
    ->link<-
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Dec 2017
     
    Chłopaki z Gdańska rządza w retro: