atarionline.pl EMULATOR ATARI800WIN PLUS 4.1 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormessa
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    czy jesteś gdzieś na forum - jak obsługiwać ten emulator? jestem nowicjusz - kiedyś na ATARI ostro jeździłem - nie mogę niczego uruchomić - bardzo proszę o jakąś instrukcję.
    • 2: CommentAuthormac
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    • 3: CommentAuthordarque
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    A tu masz jeszcze konfig innego emulatora - Altirra.

    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Oct 2012 zmieniony
     
    Jeśli masz ustawione podstawowe ROMy (w ATARI800WIN PLUS) oraz pozostałe ustawienia emulowanego Atari są ok, to wystarczy już tylko klikać na ikonki ATR,XEX lub upuszczać je D&D na emulator.
    Ostatnią rzeczą jest jedynie wybranie jak ma być emulowany joystick.
    • 5: CommentAuthormessa
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    wow, dzięki
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Oct 2012
     
    A nie ma problemu;) Od tego jest to forum.
    • 7: CommentAuthormessa
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    dzięki wielkie - pierwszy raz CMC odpalił się (niesamowite) ale potem cały czas wychodził poniższy komunikat. Czy coś jeszcze nie tak?
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    hmmm.... ja nie wiem, CMC ogólnie działa w wielu konfiguracjach i ja nigdy nie miałem z nim problemów. Natomiast jeśli działał za pierwszym razem to znaczy że było wszystko ok, jak jest teraz to nie wiem bo nie wiem jakie masz ustawienia wszelkich parametrów Atari.

    Ogólnie jeśli wszystko działa to nie należy przy takich komunikatach pozwalać na zmianę parametrów przez emulator na domyślne, skoro wcześniej wszystko działało (zaawansowani użytkownicy szybko się orientują kiedy jest to wina ustawień a kiedy emulator nie powinien nic zmieniać).

    Natomiast tego komunikatu to ja jakoś kompletnie nie kojarzę.
    • 9: CommentAuthormessa
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    tu nie chodzi o CMC tylko o sam start emulatora. Pojawia się wtedy drugie okienko:
    • 10:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime17 Oct 2012 zmieniony
     
    A jak masz ustawione typ maszyny, ilość RAM, system wideo? Co robisz że Ci się okienko pojawia? To podstawowe informacje.

    I miejże człowieku trochę szacunku do Internetu, wklejaj obrazki w jakimś skompresowanym formacie, PNG czy cóś.

    A z tym drugim okienkiem "Monitor", to czy jego pojawienie się jest jakimś problemem?
    • 11: CommentAuthormessa
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    oki, zacznę od początku (przepraszam na BMP, będę wklejał JPG
    1. włączam emulator.
    2. większość ustawień z ->link<- muszę poprawić (szczególnie te dotyczące ROM'ów), nie pojawia się okno SELFTEST
    3. wciskam ALT+B, wybieram CMC z rozszerzeniem ATR lub XEX i wtedy pojawia się komunikat z obrazka ERROR
    4. jeśli nacisnę NIE, pojawia się okienko ERROR1, wtedy wpisuję CONT, klikam ENTER i wracam do punktu 3
    5. jeśli nacisnę NIE - nic się nie dzieje

    USTAWIENIE MASZYNY - XL/XE
    ilość RAM - (nie wiem gdzie znaleźć
    SYSTEM VIDEO - PAL
    • 12: CommentAuthorBluki
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    Ja bym proponował dać sobie spokój z A800WIN PLUS i zainstalować Altirrę, bardziej zaawansowany emulator.
    • 13: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    Zwłaszcza w obsłudze :) Ja bym się już dawno przesiadł ale interfejs użytkownika mnie po prostu odrzuca. Czy ktoś już zrobił Altirra800Win ? :D
    • 14: CommentAuthorzoltan
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    A taka podstawowa sprawa do sprawdzenia: BASIC przypadkiem nie włączony? :)
    • 15: CommentAuthormessa
    • CommentTime17 Oct 2012
     
    ATARI - SETTING - zaznaczony DISABLE BASIC when booting atari
    • 16:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime17 Oct 2012 zmieniony
     
    CMC działa też z BASIC-iem.

    messa:

    oki, zacznę od początku (przepraszam na BMP, będę wklejał JPG

    Dziękuję.

    messa:

    2. większość ustawień z ->link<- muszę poprawić (szczególnie te dotyczące ROM'ów), nie pojawia się okno SELFTEST

    Po każdym uruchomieniu musisz ustawiać?
    Jeśli nie pojawia się Self Test, to co się pojawia? Jeśli ekran pozostaje czarny, to znaczy że ustawienia ROM-ów systemowych są niepoprawne. Ewentualnie, jeśli jesteś stuprocentowo pewny że Twoje ustawienia w oknie ROM Image Selections są OK, spróbuj przełączyć na chwilę Machine type na coś innego niż XL/XE, a potem z powrotem na XL/XE.
    Ogólnie, jeśli nie pojawia się ani Self Test ani BASIC, to nie ma sensu przechodzić do dalszych kroków.

    messa:

    4. jeśli nacisnę NIE, pojawia się okienko ERROR1, wtedy wpisuję CONT, klikam ENTER i wracam do punktu 3

    Mniemam że miałeś na myśli TAK. Wszytko jest dobrze, program cię pyta czy chcesz otworzyć okno monitora, a ty naciskasz Tak, nie ma co się dziwić.

    messa:

    ilość RAM - (nie wiem gdzie znaleźć

    Memory size, panie. Ma być 64 KB lub więcej.
    • 17: CommentAuthormessa
    • CommentTime17 Oct 2012 zmieniony
     


    tak to wygląda
    • 18: CommentAuthormessa
    • CommentTime17 Oct 2012 zmieniony
     


    jak się wstawia obrazki? już wiem
    • 19: CommentAuthorBluki
    • CommentTime17 Oct 2012 zmieniony
     
    Z zewnętrznego hostingu zdjęć wklej adres URL fotki bez [IMG] i bez znaku „=” w przykładzie:

    =http://www.freespace.com.au/imagehosting/images/2079450608968940179.jpg

    Na AOL:
    1. Zapisz fotkę jako załącznik.
    2. Skopiuj do schowka adres URL tego załącznika.
    3. Kliknij na „zmień” przy swoim poście ze zdjęciem.
    4. Wklej adres ze schowka w wybrane miejsce w poście. Dodaj na końcu adresu rozszerzenie .jpg lub .png lub .gif, zależnie od typu obrazka.
    5. Kliknij na „Zapisz zmiany”.

    W obu przypadkach efekt powinien być np. taki:

    • 20: CommentAuthorstryker
    • CommentTime17 Oct 2012 zmieniony
     
    tamte romy wylacz/wywal ... a dodaj z tego zipa "3" ->link<- .... ktore ci wystarczą
    • 21: CommentAuthormuffy
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    @Bluki
    mam nadzieję, że to nie autoportet ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    Czy ty w ogóle taktu nie masz? Żeby kobiecie o jej zdjęciu mówić "mam nadzieję, że to nie autoportet"?

    :-}
    • 23: CommentAuthormuffy
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    dziś takt mam, około 3/4 ;)
    ale widzę że tu też "słit focie" się dobijają, ciekawe kiedy koty ;]
    • 24: CommentAuthorBluki
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    To jest Pac-Woman.
    • 25:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime18 Oct 2012 zmieniony
     
    To może być nawet 2-Pac-Woman :) Wyraźnie widzę 2 pakmany... W porywach nawet do 4...
    • 26: CommentAuthorBluki
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    Też widzę wyraźnie 2 pakmany. Według mnie to normalna dziewczyna, więc gdzie widzisz cztery?
    • 27: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    Na jej talii - po prawej jeden goni drugiego.
    • 28: CommentAuthorBluki
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    Aaaaa... te pakmany! Już widzę :)
    • 29:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    Zauważcie, w którym miejscu jest "baza".
    • 30: CommentAuthorBluki
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    A miał to być tylko przykład zamieszczania obrazka...
    • 31: CommentAuthormessa
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    pięknie Panowie, no pięknie
    • 32: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime31 Mar 2015
     
    przy włączaniu widoku gry w trybie full ekran (alt+ enter) zmieniają mi się kolory z oryginalnych w grze na jakieś randomowe( np. w Montezuma Revenge bohater zmienia kolor skóry na zielony) , coś ktoś wie o co chodzi i jak to naprawić?
    • 33: CommentAuthors2325
    • CommentTime31 Mar 2015
     
    Wygląda na to, że pulpit przechodzi w 256 kolorów lub 16 bitów z 32 i coś się chrzani. Zobacz może na tryby zgodności.
    • 34:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime31 Mar 2015
     
    Zerknij tutaj: ->link<- - jakiś czas temu udało mi się tę przypadłość naprawić.
    • 35:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Apr 2015
     

    odislaw:

    przy włączaniu widoku gry w trybie full ekran (alt+ enter) zmieniają mi się kolory z oryginalnych w grze na jakieś randomowe( np. w Montezuma Revenge bohater zmienia kolor skóry na zielony) , coś ktoś wie o co chodzi i jak to naprawić?

    To objaw, który pojawia się w obecnych systemach Windows bodaj od wersji Vista. Dlatego najprościej zmienić Windows na 95-XP :D

    Najlepiej to miał Sikor na ostatnim Global Game Jam, pokazał w grze intro gdzie była czarno biała grafika, jednak po przejściu na pełny ekran kolory się zmieniały, ale co chwilę! Sala pełna ludzi pękała ze śmiechu;)