atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime22 Apr 2016
     
    no faktycznie... jak to nie można wierzyć internetom:)
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Apr 2016
     
    irata4: pytam sie w sensie kolezenskim
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Apr 2016
     
    @gorgh
    ok,jak się wyrobię z czasem to zabiorę coś ciekawego .
    ...wezmę też coś ciekawego do rozkręcenia .
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Apr 2016 zmieniony
     
    ->link<-
    kurde nie wiedziałem iż w Commodore grało się bez wgrywania gier ...
    wkurzają mnie takie teksty jak z podanego linku ,nie chcę się rozpisywać ,sprawdźcie sami :-)
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Apr 2016 zmieniony
     



    ciekawe jak Halo hula na 2600,Nowego Jaga gdyby był to bym kupił ,starego nadal poszukuje.
    Pad aż razi ,taki niewygodny.
    • 6: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime25 Apr 2016
     
    "(...) ciągle firma Cmmodore depcze Atari po piętach i wydaje się,że zawsze jest o pół kroku z przodu."
    Jak można deptać komuś po piętach będąc pół kroku przed tym kimś? ;-)
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Apr 2016
     
    no na przykład .
    Ale takie przedstawianie historycznego wizerunku Atari mnie wkur... Atari miało głównie współpracować ze stacją ,Commodor w normalu nie jest szybszy niż A8 w normalu - czas podobny,oj namieszał ,wypowiedź gościa podkreśla jego niewiedze którą osoby nieznające bądź urodzone po erze ośmio-bitowców chłonąć będą .
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Apr 2016 zmieniony
     
    Ziomek o mnie pamiętał i wczoraj dostałem TAKIE CUDO :-),teraz tylko wystarczy przeczyścić przesmarować (silikon do mech precyzyjnych)prowadnice ,od żółcić obudowę i można działać :-) ,jak szukałem to nie było a teraz będą dwa (drugi z pubu dla graczy).
    Żałuję tylko że mój DC z podpisem za wódę poszedł ;-(.

    Czyta oczywiście nie oryginały :-)
    • 9: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime26 Apr 2016
     
    Jak działa Atari.



    Jak było to sorry, ale nie znalazłem.
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Apr 2016
     
    To się nazywa Autofire :D

    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime27 Apr 2016
     
    Masa mega fajnych gierek w lowrez

    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 May 2016
     
    od 16:21
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 May 2016 zmieniony
     

    • 14:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime6 May 2016
     
    Info sprzed chwili z prezentacji na żywo z UT.

    Nowy Battlefield będzie nosił nazwę Battlefield I i przeniesie nas w czasy I WŚ.
    Będą okopy, działa, czołgi, dwupłatowce, konie, sterowce i walka wręcz saperką :)
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 May 2016
     
    co to jest UT ?
    Unreal Tournament ? ;-)
    • 16: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime26 May 2016
     
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    • 18: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 Jun 2016
     
    No coś niesamowitego!

    • 19: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime8 Jun 2016
     
    To ja też w ramach ciekawostki:
    ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime20 Jun 2016
     
    takie tam....

    ->link<-
    • 21: CommentAuthorkiender
    • CommentTime20 Jun 2016
     
    W sobotę 18 sierpnia odbyła się czwarta edycja imprezy "Krakowskie Retrospekcje". Była solidna dawka retro, chiptune, demka, piwo, jedzenie i fantastyczna atmosfera. Do zobaczenia jesienią :) Poniżej fotki ku potomności
    ->link<-
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Jun 2016 zmieniony
     
    @ kiender
    albo impreza odbyła się w czerwcu albo była tak dobra że się teleportowaliśta ;-)
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Jun 2016
     
    ->link<-

    ... no fajnie ,gdybym pił to bym się tam odnalazł;-),a tak na serio to fajne party .
    • 24:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime13 Jul 2016
     
    Na stronie Atari Podcast pojawiła się całkiem obszerna recenzja gry "5 dots". Mniej więcej od 80 minuty. Link Niesponsorowany :D

    ->link<-

    "[...] This is an addictive, nice looking puzzle game, with lots of variety, cool music, and progress tracking. As usual, I highly recommend this game."

    Więc kto jeszcze nie grał - polecam ;)
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Jul 2016 zmieniony
     
    Szukałem nowości na Atarynkę i tak ogólnie co tam w świecie na maluszka szykują i natknąłem się na ->link<- :-)
    na ślady Filtra nie natrafiłem
    Filtr*-program(z cyklu fantasy-naginanie rzeczywistości) konwertujący kod w czasie rzeczywistym z innych komputerów na Atari który swój zalążek miał tu na Forum ,niestety schizofrenia wzięła górę i po masie oskarżeń forumowiczów jak i innych wybrykach autor projektu(smaku) wyfrunął. .
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Jul 2016
     
    A teraz się oburzcie:
    ->link<-
    ;)
    • 27: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Jul 2016
     
    Oburzyłem się.
    • 28: CommentAuthorLex
    • CommentTime22 Jul 2016
     
    Ja też. Podstawowy błąd arta to wnioski w akapicie ponizej:

    W 1998 roku CBOS przeprowadził badania, według których tylko 6% gospodarstw domowych w Polsce posiadało „konsolę do gier komputerowych", a 14% „komputer osobisty". Sprzęt z potencjałem do grania był stosunkowo rzadki, a ten nastawiony tylko na nie prawie nie istniał. Proszę, nie mówcie, że granie na czymś, z czym przez dzieciństwo nie mieliście styczności jest dla was nostalgiczne.


    Po pierwsze: ciekawe co CBOS rozumiał przez "konsolę" oraz przez "komputer osobisty" i jak się mają do tego komputery 8-bit, które były używane w głównej mierze do grania własnie? Raczej nie powinny być klasyfikowane jako konsola, a czy były już klasyfikowane jako "komputer osobisty" czyli PC, którego nazwa w 1998 była już powszechnie używana? Fakt, że 1998 nie był juz rokiem 8-bit, ale przecież nie o to chodziło we wnioskach, które oceniam na zbyt uogólniające.

    Po drugie: ja miałem tylko jednego kumpla który miał Atari tak jak ja. Ale każdego z nas odwiedzały tłumy znajomych: z okolicy, ze szkoły, z pracy - pomnożyć takie 20% (6+14) razy zaledwie 3 to już daje ponad połowę "społeczeństwa zajawkowiczów" - a do samego mnie przychodziło minimum kilkanaście różnych osób...
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Jul 2016
     
    Dokładnie. Ciekawe dlaczego np na Bajtka trzeba było polować po kioskach w całym mieście i schodził na pniu.
    • 30:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Jul 2016
     
    ale o czym mowa? rocznik 94. Czekam na fachową wypowiedź n/t poziomu festiwalu Jarocin z lat 80 :) Taka sama wiarygodność
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Jul 2016 zmieniony
     
    Ja tam miałem to i to i zieleń też,znaczy kontakt z przyrodą,na obozy jeździłem ,rozmawialiśmy o grach na 16 osób 4 osoby miały systematyczny kontakt z komputerem/konsolą,a w podstawówce po komunii to nawet dziewczyny podostawały komputery(boom na pegasusy jakieś 2 lata w przód) ,sprzęty zbieram ponieważ kiedyś nie miałem możliwości sprawdzenia i kupienia wszystkiego co chciałem by po prostu przetestować dany sprzęt względem siebie a na Atari grałem jak jeszcze pisać dobrze nie umiałem .zresztą wali mnie to co kto myśli ,nie żyje pod publikę ani nie kryję swojego hobby .
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Aug 2016 zmieniony
     
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Aug 2016
     
    Grey, fajne znalezisko, ciekawi mnie do kogo należy ten DeLorean? Bo zdaje się, ze znam właściciela... aczkolwiek może to być tylko przypadkowa zbieżność :D

    • 34: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Aug 2016
     
    widać koleś z filmu też miał monitor Neptun 157, jak mi mama mówiła że już jestem zielony od tego komputera to zazwyczaj czas już było isc spać... gdybym mamy nie posłuchał to już wiem teraz co by się stało.
    • 35: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 Aug 2016
     
    Jak widać 8BitJunkie założył soczewki w kolorze bohatera gry... W listopadzie zobaczymy go na Silly, może już z innymi soczewkami ;)
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Aug 2016
     
    Neptun 157? A nie 156 lub 158?
    • 37: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime29 Aug 2016
     
    A o takie śmieszne znalazłem że tak się wyraże u konkurencji:
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Sep 2016
     
    Nie wiem czy było, bo to trochę stare, ale nawet na dobreprogramy.pl mamy o Atari 65XE:

    ->link<-

    A kolega z naszego zespolu, Voy, ostro tam atakowal i promował jednostkę AOL :D
    • 39: CommentAuthormac
    • CommentTime16 Sep 2016
     
    Na Steamie zadebiutowała nowa odsłona Boulder Dash, przy powstawaniu której współpracowali twórcy oryginału.

    W DLC są też plansze z oryginalnego, Atarowego wydania.

    ->link<-
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Sep 2016
     
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Sep 2016
     
    Grey, ten Commodore jest ponoc gdzies w Gdansku... Namierzyc, podmienic na Atari :P
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Sep 2016
     
    kurde ,tylu z nas używa prawie na co dzień A8 a tu jakiś zasyfiony C64 na warsztacie ;-)
    • 43:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime30 Sep 2016
     
    Prawie jak demo ;)

    ->link<-
    • 44:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Oct 2016
     
    Przez Allegro poznałem autora tego filmiku, który dołożył dużo pieczołowitości, aby wiernie odtworzyć pixele na CRT:
    • 45:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Oct 2016 zmieniony
     
    INKTOBER - zabawa grafików z całego świata, aby przez cały październik tworzyć prace tuszem (komputerowym albo zwykłym) o dowolnej tematyce, ale dzień-po-dniu. :)
    ->link<-

    Ten artysta będzie tworzył obrazki w temacie "propagandy atarowskiej" (jak się wyraził):



    • 46:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Oct 2016 zmieniony
     
    Joystick Atari 2600:


    ->link<-
    • 47:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime8 Oct 2016
     
    ->link<- Było?
    • 48: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime8 Oct 2016
     

    ktoś od nas był na akcji z rysowaniem na chodniku na osiedlu Lewandów park? ;)
    • 49: CommentAuthorkiender
    • CommentTime15 Oct 2016
     
    unboxing Battlefield 1 w wersji na Amige 500 ;-)
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Oct 2016
     
    The Atari STe – Still The World’s Tightest Music Computer?

    ->link<-