atarionline.pl Sparta Dos X - kopiowanie katalogów z podkatalogami - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorconrad
    • CommentTime30 Nov 2012
     
    Mam utworzoną wirtualną dyskietkę z katalogami i podkatalogami. Czy jest możliwe skopiowanie jej w całości na partycję SDX SIDE bez mozolnego rzeźbienia katalogów i po kolei kopiowanie do nich plików?
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Nov 2012
     
    tak!!!
    wieczorem zajrzę do isntrukcji od sparty bo mam dziurę w pamięci, kopiowałem w ten sposób wiele plików...
    • 3: CommentAuthorstryker
    • CommentTime30 Nov 2012
     
    ->link<-
    str 62

    "COPY /R A:> B:>"
    • 4: CommentAuthorconrad
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    Poszło jak przeciąg - dzięki za pomoc. Do tej pory operacje dyskowe wykonywałem z poziomu MENU jednak okazało się że w wielu sytuacjach - duża ilość katalogów, kopiowanie całodyskowe, zmiana nazwy katalogów, kasowanie pełnych katalogów - nie ma to jak wiersz poleceń. :)
    • 5:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    Ewentualnie Sparta Commander (SC) autorstwa Drac030.
    • 6: CommentAuthorconrad
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    Mam - ale nie udało mi się go odpalić. On nie wymaga VBXE?
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    Da się uruchomić bez VBXE, ale wymaga bodajże zainstalowania CON80.SYS i wybranie trybu 80 kolumn.
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Dec 2012 zmieniony
     
    Jest taki sterownik (w paczce z SC), co się nazywa RC_GR8.SYS. Ładujesz go w CONFIG.SYS za pomocą DEVICE lub ładujesz z CLI przed załadowaniem SC. Dla VBXE ładuje się S_VBXE.SYS.
    Żeby SC działało poprawnie musisz jeszcze przed odpaleniem za pomocą polecenia SET w zmiennej SC podać miejsce gdzie znajduje się SCMAIN.OVL. Można to zrobić również w CONFIG.SYS.

    Edit: RC_GR8.SYS nie jest na razie pełnoprawnym sterownikiem E: i będzie włączał tryb 80-kolumnowy tylko na czas działania SC. Zamiast niego można oczywiście użyć CON80.SYS, choć podobno jest bardzo boogie-woogie.