atarionline.pl Syntezator - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Jul 2009 zmieniony
     
    witam,
    mialem kiedys basicowy programik syntezator (nie pamietam tytulu) mozna bylo ustawiac parametry dzwieku (kilka zdefiniowanych) i klawiaturka atari zmieniala sie w syntezatorek, pamieta ktos tytul lub moze ma to gdzies w zbiorach?
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Jul 2009 zmieniony
     
    Czy to byl "Syntezator XTD" (tak, tego slynnego pozniej eXTenDa - amigowca z Pomorza) z "Bajtka" rocznik '89 ?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Jul 2009
     
    W bazie uzytkow masz "Pianino":

    ->link<-

    oraz (to juz nie Basic):

    ->link<-
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Jul 2009
     
    nie, to nie to Kaz. Poszukam jeszcze Syntezator XTD.
    • 5:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Jul 2009
     
    A kojarzy ktoś program "miniorgany"? ;-) Kiedyś miałem na pewnej składance programów basicowych, ale... To było lata temu. Było tam mnóstwo polskich programów, jakieś quizy, atlasy świata, historie Polski, hmmm...
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Aug 2009
     
    Jacques - chyba wlasnie Bas znalazl takie Miniorgany, a i inne programy Bascicowe podeslal. Sprawdz:
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Aug 2009
     
    tez nie to... :/ na kasecie pamietam nagrane byly tez programy ze starego "X-a" Dissasembler itp. moze to bylo cos przepisanego z gazetki?
    • 8:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Aug 2009
     
    Kaz, to są TE miniorgany! Ach, nostalgia... :-)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Aug 2009
     
    To w takim razie reszte program w Basicu, o ktorych wspominasz tez mam od Bas-a (program do nauki historii, etc). Wszystkie byly nagrane na kasecie T2000, wiec to mozliwe, ze byla ta skladanka, o ktorej wspominasz.
    • 10: CommentAuthorBas
    • CommentTime18 Aug 2009
     
    Kaz to co podesłałem to nie wszystko, resztę programów z tej kasety właśnie kopiuje. Jak się uda to podeśle jutro.
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Aug 2009
     
    Moja składanka programów basicowych, która nabyłem w lokalnym "studiu komputerowym" pewnie około 88-89 r. znajdowała się na 1 stronie dyskietki - na 99% w SD i miała menu (ładowarkę plików) z czerwonym tłem. Ale może to faktycznie to samo na tej kasecie? Z niecierpliwością czekam na resztę!
    • 12: CommentAuthorBas
    • CommentTime19 Aug 2009
     
    Kaz podesłałem resztę programów do Ciebie. Sprawdź pocztę.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Aug 2009
     
    Dotarlo, dzieki. Jak znajde czas to wrzuce to na serwer i dam info.
    • 14: CommentAuthorpajero
    • CommentTime21 Aug 2009 zmieniony
     
    Bliski offtop:

    A syntezator mowy, tylko SAM pod Basic?

    Macie może manuala do SAMa - tam deklaracja łańcucha "say" jest skomplikowana przez fonetykę....
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Aug 2009
     
    Gdzies mam, jak znajde do podesle.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    Znalazlem na Atarimanii:

    ->link<-

    A przy okazji dowiedzialem sie, ze synteza SAM-a zostala uzyta w kilku gierkach, na przyklad Rocket Attach (taka slabizna w Basicu).

    I jeszcze ciekawostka z Kennedy Approach, to nie sa sample, to tez synteza:

    "It was the first game to use a speech engine (computer generated voice) which was quite an achievement for a 64kb game. It was probably the first ever realtime strategy game (RTS)."
    • 17:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    No, jest jeszcze Poker Sam, który zresztą sam gada SAM-em. :)
    • 18: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    o! to czas zeby w jakiejs nastepnej gierce umiescic syntezator mowy na gtia :D
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    spectrumowy? Masz jakis link do takiego syntka na trumne, zeby mozna bylo posluchac?
    • 20: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Aug 2009
     
    ->link<- sa chyba dwa rozne syntezatory na beepera, na atari mozna posluchac jak to wychodzi w beep'em all 2 utworek "atari can do it too" zaraz na poczatku ;-)
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Aug 2009
     
    To hiszpanski program - ma hiszpanska wymowe? :)
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Feb 2017
     

    istnieje jakiś odpowiednik przeznaczony dla Atari ?
    no normalnie bajka ,o ile jest możliwość zapisu i nakładania dźwięków ;).
    • 23:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 Feb 2017
     
    To jak już tak sobie ...

    Obejrzyjcie sobie inne filmy tej pani, można się zakochać :)
    • 24: CommentAuthoryamahalodz
    • CommentTime29 Aug 2019
     
    Właśnie, bardzo mnie zainteresował ten wątek:) Podtrzymuję zapytanie ziomala z LDZ "IRATA4", czy istnieje jakiś expander na Atari 8bit ?? lub softsynth z możliwością sterowania zewnętrzną klawiaturą muzyczną, albo midi?? Wiem, że Pinokio na ostatnim SV miał prototyp czegoś takiego superowego, baaa nawet zdaje się General Midi???
    • 25: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime30 Aug 2019
     
    @yamahalodz Pin używa MidiMate. A przynajmniej MidiMate się kiedyś chwalił: ->link<-
    • 26: CommentAuthoryamahalodz
    • CommentTime30 Aug 2019
     
    MIDIMATE, to jest interface midi, pozwala jedynie i aż na komunikację midi, między Atari a instrumentami:)
    • 27: CommentAuthormakary
    • CommentTime30 Aug 2019
     
    Ten prototyp to chyba MidiBox:

    ->link<-

    Jest też MidiJoy (granie / sterowanie pokey'em przez midi):

    ->link<-
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jan 2021
     
    Takie dostałem zapytanie od Mono:

    Mono:

    Atariki podaje, że XTD (Piotr Bendyk) jest autorem programu "Syntezator XTD" opublikowanym w Bajtku. Gdyby się przy okazji przeglądania Bajtków udało na to trafić, to byłoby bardzo miło i uzupełniłbym linka w bazie wiedzy o Atari. Ku pamięci.


    W pięć minut udało się namierzyć, więc zapodaję tę stronę. To Bajtek nr 12 z 1989 roku, strona 8:
    • 29:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Jan 2021
     
    Taaaa... ale później Ekstend niechętnie się do tego przyznawał. ;) Miał kiedyś 800XL.
    • 30: CommentAuthormono
    • CommentTime13 Jan 2021
     
    Niechętnie? A słuchałeś jego ostatnich prac? :)
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2021
     
    Mono - ja zrozumiałem Dracona tak, że XTD niechętnie się przyznawał do publikacji programu w "Bajtku", a nie do Atari :D. Bo faktycznie, w ostatnich latach wrócił do Atari i stworzył kilka dobrych kawałków.
    • 32: CommentAuthormono
    • CommentTime13 Jan 2021
     
    Chodziło mi o co innego. Wiedza i doświadczenie nabyte w trakcie tworzenia skutkują efektami w przyszłości. Nie ma się czego wstydzić.
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2021
     
    To prawda, ale w TAMTYM momencie wyglądało to tak, że dostał parę uwag co do swojego programu od Wojtka Zientary, które mogły być odczytane jako nieprzyjemne, dyskredytujące ("program napisany nieporządnie", "poważne błędy"). I to na oczach setek tysięcy czytelników (całej Polski), a więc pewnie i kolegów na dzielni... Dzisiaj wiemy, że takie rzeczy mogą być, jak to mówią coachowie, nawozem sukcesu, ale mogło też pójść w drugą stronę - wycofaniem się z robienia rzeczy, za które się dostaje publiczny policzek.
    • 34:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime13 Jan 2021
     
    Pamiętam, że klepałem ten program i jarałem się tym syntezatorem :)
    • 35:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime13 Jan 2021 zmieniony
     
    @Kaz: Zientara... a co wyprawiał JBW w TA bodajże? Pamiętam tam ten cykl 5 linii, jak tam komuś skrócił program i skomentował to jakoś tak: że to, że jest ładniejszy od innych nie powoduje, że staje do konkursu piękności :)
    Albo taki :)
    "Wiele osób przysyła programy do konwersji liczb z systemu dziesiętnego na dwójkowy. Nierzadko mają one zabawne tytuły, na przykład "dziesbin" i z trudem mieszczą się w pięciu linijkach. Redakcyjny kosz jest pełen takich programów. Z litości dla umęczonej poczty prezentuję dziś moją wersję:"