atarionline.pl karin maxi drive - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Feb 2013
     
    Hej
    Leży u mnie Karinka by stryker. Może komuś bardziej posłuży niż mi.
    -komplety brak czasu.

    Cena to 150pln wraz z obudową naklejkami itd.
  1.  
    To ja chętnie skąsam :)
    • 3: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Feb 2013
     
    przepraszam ale na 2gim forum gzyniu był pierwszy :(
    ->link<-

    nawet nie wiedziałem że tak szybko znajdzie nowego nabywcę...!
  2.  
    Spoko :)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Feb 2013
     
    Wiesz, gry XXL'a ładowały by Ci się w problemowy sposób ;)
    • 6:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime5 Apr 2013 zmieniony
     
    No ok, Karinka w końcu trafiła do mnie i od paru tygodni leży, zbierając kurz. Dzisiejszego wieczoru postanowiłem odpalić to cudo i sprawdzić jak działa.

    Niestety, nie działa :) Przyczyn może być wiele, lecz najważniejszą z nich będzie pewnie moja niewiedza :) Poproszę w związku z tym o kilka wskazówek.

    Otóż:
    1. Ze starego pieca wymontowałem sobie działającą flopkę i taśmę (z przeplotem, choć na filmach strykera widziałem, że chyba używa takiej bez przeplotu)
    2. Skołowałem zasilacz
    3. Flopka w PC działa zasilana moim rzeźbionym zasilaczem
    4. Karinka "wsadzona" do 65XE
    5. Po odpaleniu kompa z wciśniętym Select pojawia się "KARIN MAXI Setup v1.3f"
    6. Bootuję MyDOSa po SIO z 1050 i niestety DOS widzi tylko D1
    7. Próba wylistowania plików z dyskietki 3,5 (lub próba jej formatu) powoduje, że silnik stacji zaczyna jednostajnie kręcić, ale nie ma żadnego charakterystycznego brzęczenia i nie miga dioda. Silnik zatrzymuje się dopiero po odpięciu zasilania. Atari pierdzi i zgłasza Error 160.
    8. Dyskietka 3,5 to niestety HD (innych muszę poszukać w archiwum w biurze, ale to dopiero po weekendzie)
    9. Wajchy w Karince ustawione tak: 1-6 on, 7-8 off

    Co jeszcze mogę sprawdzić?


    Mam jeszcze dwa pytania:
    1. Czy zechce ktoś pozbyć się "gadżetu" pozwalającego podłączyć Karin do 800XL?
    2. Czy ktoś robi/sprzedaje kabelek pozwalający połączyć Karin z kompem w sposób elastyczny tak, aby nie trzeba było Atarki odsuwać na 20cm od ściany?

    Ewentualnie jak się te dwie rzeczy "profesjonalnie" nazywają, żeby zaczić się na nie na Alegro (bo w Saturnie pewnie nie będzie)?
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Apr 2013
     
    Z tyłu kontrolera powinieneś mieć jeszcze jeden duży wystający przełącznik. Służy on do tego, by mieć możliwość zamieniania wzajemnie dwóch podłączonych do kontrolera napędów D1:<-/->D2:. I teraz, jeśli na SIO masz 1050 a stacja podłączona pod karin też będzie D1:, to na 100% jej nie zobaczysz. Użyj przełącznika i jeśli to ten problem, to stacja powinna pojawić się na D2:

    Nie jestem też pewny, czy w niektórych przypadkach dodatkowo nie trzeba zalepić dziury w dyskietce odpowiadającej za format 720kB (jeśli dysk jest HD). Ale to drugorzędna w tym momencie sprawa, bo widzę że na razie nie było udanej próby I/O.

    taśmę podłączyłeś oczywiście dobrze? ;)
    • 8:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime5 Apr 2013 zmieniony
     
    Nie widzę innych przełączników - płytka wygląda jak na zdjęciu. Zmiany numeru D można robić w setup, ale chyba tylko D2:<-/->D3:.

    Odnośnie taśmy... Hmm... Chyba dobrze :)
    • 9: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime5 Apr 2013
     
    Mam jeszcze dwa pytania:
    1. Czy zechce ktoś pozbyć się "gadżetu" pozwalającego podłączyć Karin do 800XL?
    2. Czy ktoś robi/sprzedaje kabelek pozwalający połączyć Karin z kompem w sposób elastyczny tak, aby nie trzeba było Atarki odsuwać na 20cm od ściany?

    Ewentualnie jak się te dwie rzeczy "profesjonalnie" nazywają, żeby zaczić się na nie na Alegro (bo w Saturnie pewnie nie będzie)?


    1. Nie wiem czy istnieja,

    2. Karin musi byc wpinane bezposrednio do CART+ECI, inaczej bedzie sypalo bledami.

    Co do reszty, nie masz sparty ? Bylo by prosciej :)
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Apr 2013
     
    @ mgr_inz_rafal

    .. w przełącznikach daj sw1 na OFF, rozłącz zworki J2 i J3 (poniżej gniazda pod taśmę do FDD). Zobootuj po SIO wspomnianego MyDOS'a, spróbuj czy Ci się odezwie D2:

    W MyDOS jest opcja "O", przed formatem napęd trzeba skonfigurować. Max 2880 sektorów po 256B (720k). Jak mówi Zaxon - było by mniej pitolenia o 90% gdybyś miał Spartę X ;)
    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime5 Apr 2013 zmieniony
     
    Stryker jest tutaj??
    "oddałem" swoją karinkę nawet nie dotykając się do niej...
    Więc gwarancja "musi być ruls!"...
  3.  
    @pin
    Zworkami nie chcę się bawić. Tzn. ogólnie nie chcę za bardzo mieszać po omacku, bo szkoda byłoby mi uwalić coś w tak cennym sprzęcie.

    @zaxon
    1. Cytując Ciebie z innego wątku: "Pasuje do seri xe z portem ECI, do 800 XL tez mozna podlaczyc ale potrzebny jest dodatkowy adaptor do portu PBI.(w planach).". Może coś wyszło z tych planów i ktoś ma ten adaptor? Albo ktoś inny go zrobił :)

    2. OK - da się przeżyć.


    Sparty nie mam. I na niej też zupełnie się nie znam, więc w moim przypadku mogłoby wcale nie być prościej ;)

    W każdym bądź razie dziękuję za pomoc i rady. Ja po prostu spakuję to wszystko na Fortification i poproszę kogoś osobiście o pomoc :)
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime6 Apr 2013
     
    Sparta to Zło :)
    Ale ja jestem dziwnyn, człowiekiem....
    Toms navigator mnie wychował!
    • 14: CommentAuthorstryker
    • CommentTime6 Apr 2013
     
    odlacz inne stacje.
    I tak 1,7,8 OFF reszta na ON
    tasma ma byc bez przeplotu
    w stacji przestaw/przelutuj sobei zworke na DS0 (jaki model stacji ? Ja testowalem na Alpsach i Samsungach jezeli chodiz o 3,5 cala) coby stacja była widziana jako D1
    Dyskietki HD musisz zaklejac lub zewrzeć czujnik w stacji na stałe coby wykrywal dyskietki jako 720KB
    Ściagnij sobie najnowszego Toms Navigatora.
    Fejs musi działać :) bo był testowany przed wysyłka :)
    Druga sprawa że większość osób kupuje a później niewie jak się tego używa ;-)
  4.  
    @stryker
    Dzięki za konkrety - muszę przekopać garaż w poszukiwaniu odpowiedniej tasiemki. Jeśli chodzi o stacje to mam dwie: Alps i Citizen.

    A jeśli chodzi o brak wiedzy... No cóż :) Człowiek współczesny jest przyzwyczajony do "Plug&Play", a nie do lutownicy i zworek ;)

    Dam znać jak posunę sprawę dalej.
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Apr 2013
     
    mgr, inż. :) - Dlatego też mówiłem o tych dwóch zworkach w kontrolerze. Niczego nie zepsujesz. Ja to przełączam na hardcore'a na włączonym kompie (zawsze) i generalnie nic się złego nie dzieje.

    @As - TomsNavigator, to dopiero ZŁOO ;) Zasyfiony, zapluskwiony z MemLo MyDOS'a, bardzo ograniczona ilość obsługiwanych napędów ;). Wystarczy SC pod Sparte i problem z głowy. Nic nie grzebiesz, nic nie przełączasz i działa ;)

    Bierz to jak mówisz na Fortyfication, odpalimy dziada ;)
    • 17:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime30 Apr 2013 zmieniony
     

    stryker:

    tasma ma byc bez przeplotu
    A ma ktoś może takową i mógłby spylić na Party? Przekopałem piwnicę i garaż i znalazłem dwie sztuki, niestety obie przeplatane :(
    • 18: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Apr 2013 zmieniony
     
    Pin !!!
    qrka :)

    Ja się na TomsNavigatorze wychowałem!
    Nie ma lepszego os-a od TomsNavigator-a!

    Sparta comander to zło :P

    W czasach 15-18lat temu jak widziałem co ludzie wpisywali aby skopiować plik z dyskietki na dyskietkę czy do ramdysku a później na swoją dyskietką robiło mi się słabo !

    Ja tomsnavigator-a mam w romie stacji od zawsze! Gdybym od zawsze miał toms-a 720 to może bym wpisywał 3zdania aby skopiować dyskietkę pod mydos-em i ją sformatować to z 4zdania aby była 720kb.... Ale przy mojej stacji mnie to nie interesowało..

    Oj chyba nie widziałeś t710 w akcji z ultraspeed-em spod qmeg-a :P Przy włączonym bufforowaniu ścieżek to nawet overmind i inne totaldase się ładują ... Nawet t720 ma z tym problemy :(

    Do dziś dnia jak mam extra sparcie skopiować dwa pliki z d1: na d:24 to robi mi się słabo.
    Nie mówiąc o tym jak wygląda formatowanie dyskietek w mydos czy owej sparcie... Wiesz sam świetnie o tym bo tylko chyba ja mam Twoją konfigurację sparty pod ide+.... W której jeszcze miąchał Draco030 i Grzybson :)

    **inaczej to jak używać msdos-a do kopiowania i innych takich tam i mieć od razu na stałe w romie nortoncomander-a spod które wszystko działa..

    *** no dobrze z tomsnavigator-a nie działały mi z 3gry ...
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 May 2013
     
    nie rozumiem :)

    - zaznaczam 300 plików, CTRL+C i return. (kopiowanie plików)
    - HDSC E: A: (kopiowanie sektorowe)
    - Format - tu jest więcej opcji, bo formatter obsługuje prawie wszystko, ale i tu bym nie przesadzał.

    Gdzie te komplikacje, po których robi Ci się słabo? Trzeba przy browarze te kwestie omówić szczegółowo chyba. Będziesz na Fortyfication? ;)
    • 20: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 May 2013
     
    Pin, oczywiście będę na zlocie.. Pewnie mam starą wersję SC...
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 May 2013
     
    ojojojjj - no to wszystko jasne. Ok, zabierz sprzęt, rozłóż go nie dalej niż 3 metry od mojego kompa. Przeżuci się dane simdrajwem bezpośrednio między Atarkami.
    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 May 2013
     
    Pin czyli jak na każdym zlocie :P
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 May 2013
     
    mam nadzieję, że będzie lepiej niż zazwyczaj ;)
    • 24: CommentAuthorBluki
    • CommentTime1 May 2013
     
    Hm. Nie wiem dlaczego, ale czytając post Pina zaczynający się od "ojojojjj", nagle poczułem się tak jakoś przeżuty :D
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 May 2013
     
    bo kilka ostatnich miesięcy pracy DLT (głównie D. z DLT ;) ) dało nowe możliwości, oraz sporo poprawek (w tym krytycznych) dotyczących głównie SDX, oraz Sparta Commandera.
    • 26: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 May 2013
     
    Przestestuję czy sparta comander będzie chociaż w 25% tak stabilny jak toms navigator :)
    Pin pisze ojojoj bo ja znowu zabrałem się za spartę po czym ogłosiłem klęskę :P
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 May 2013
     
    ... to Toms Navigator jest stabilny? :D