atarionline.pl Kupię płytę główną do atari 130 xe lub cały komputer - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorLESZEK75
    • CommentTime10 Apr 2013
     
    Witam jak w temacie potrzebuje sprawną płytę główną ,lub komputer ze sprawną płytą .
    • 2:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime10 Apr 2013
     
    A co w twojej padło?
    Czasami prościej będzie naprawić.
    • 3: CommentAuthorLESZEK75
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    Wyświetla się tylko zielony obraz na cały ekran , ciekawe czy to tylko modulator czy coś innego , zamówiłem kabelek monitora zobacze czy coś się zmieni.
    Zastanawiam się jeszcze nad kupnem 65 i przełorzenia pamięci ze 130 , tylko nie wiem która o kość wszystkie satakie same .
    • 4: CommentAuthorLESZEK75
    • CommentTime12 Apr 2013
     
    Może ktoś się czue na siłach naprawić moje atari , dziś pomiętoliłem trochę płyte główną i na chwile zaskoczyła .
    • 5:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime13 Apr 2013
     
    Jak masz układy w podstawkach, to wyjmij je i włóż ponownie.
    Zmierz napięcie zasilające.

    Z zakupem innego egz. uważaj na 2 rodzaje płyt do 130xe. Były płyty z pamięciami 4bit(4 układy) (używane też w 65xe z 2 układami) i 1 bit (16 układów).
    • 6: CommentAuthorLESZEK75
    • CommentTime13 Apr 2013
     
    Wszystkie układy wyjmowałem są ok , nóżki się błyszczą a luty podgrzałem lutownicą .
    Komputer obudził się na godzinę ale teraz znowu jest to samo.
    • 7:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime13 Apr 2013
     
    Zmierz napięcie zasilające.
    • 8: CommentAuthorLESZEK75
    • CommentTime13 Apr 2013
     
    willi nie mam miernika nawet jakbym miał nie wiedziałbym pod którym pinem jakie napięcie jest prawidłowe .
    • 9:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime13 Apr 2013
     
    Bym Ci to chętnie naprawił, ale daleko mam. W takim wypadku to albo ktoś się znajdzie albo pozostaje Ci zakup innego.
    • 10: CommentAuthorLESZEK75
    • CommentTime17 Apr 2013
     
    Już kupiłem na allegro był wystawiony za 150 zł z magnetem i kilka kaset , utargowałem za 120 po za allegro myślę że nie będzie następny szrot .