atarionline.pl Filmy z Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormicza
    • CommentTime24 Feb 2018
     
    Może nie film ale reklama ze Stevim Wonderem...
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Mar 2018 zmieniony
     
    Czy film z Atarowcem też się liczy? ;)



    ->link<-
    • 3: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime5 Mar 2018
     
    Kaz, jak ty się tam dostałeś? :)
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Mar 2018 zmieniony
     
    Kaz jest w ORMO ;)


    A tak w ogóle, to rewelka :)
  1.  
    Mam kolegę ze Squasha, który jest w rejestrze aktorów-amatorów i czasem dostaje fuchę w jakimś tego typu gniocie :)

    Raz odprowadzam syna do żłobka a on tam stoi zmarznięty w białym kitlu i udaje lekarza...
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Mar 2018
     
    Kuźwa , a nie mówiłem że typa znam :-) .

    Creonix był w pierwszych odcinkach .
    • 7:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime5 Mar 2018
     
    Świetna rola!
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    Ha ha, człowiek przechodzi spokojnie ulicą, chce pomóc jakiejś napadniętej kobiecie, a tu go filmują i nagle ma szanse na Oskara... :P

    To dopiero przystawka, główne danie będzie Atarowskie w 100%! I na razie to niespodzianka/tajemnica :)
    • 9: CommentAuthorbolo
    • CommentTime6 Mar 2018 zmieniony
     


    Od 5:12 - 5:60 Pojawia się motyw zwiazany z tworzeniem bazy danych, handlem na gieldzie. W tle widac opakowanie Atari 65 XE
    • 10:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime28 Jul 2018 zmieniony
     
    Już w dziesiątej sekundzie:



    W górnej części chyba jest Tapper.
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Jul 2018
     
    nice find!
    • 12: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Aug 2018 zmieniony
     
    Szukałem muzyki z Fallout-a i znalazłem

    ... Atari widać na początku 1:07, ale polecam obejrzeć do końca (łącznie z napisami)
    Info: ->link<-
    • 13: CommentAuthorguSTaw
    • CommentTime3 Aug 2018
     
    A więc tak pan samochodzik
    1:10

    42min
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Aug 2018
     
    Mamy te fragmenty filmów na naszym kanale Vimeo od wielu lat :D
    Muszę przerzucić na YT, bo popularniejszy.

    A tutaj film, który w Berlinie uzyskał srebrnego niedźwiedzia, a którego główny bohater ma na imię Atari (znalazł Piotr Marecki):

    ->link<-

    • 15:
       
      CommentAuthor5eba
    • CommentTime20 Aug 2018
     
    • 16: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime20 Aug 2018
     
    @Kaz Ja też jakiś czas temu znalazłem ten film, tylko zupełnie nie wiedziałem dlaczego mi go wyświetla po wpisaniu "Atari" :D
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Aug 2018
     
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Aug 2018
     
    Kyle Mooney! jestem jego idolem!
    • 19: CommentAuthorpajero
    • CommentTime21 Aug 2018
     
    Tak, film o psiakach to już wielu widziało: ->link<-

    A pisałem o koszulce w X-Men Apocalypte także, 2:23:50
    • 20: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Feb 2019
     
    "The Front Runner" ->link<-

    na początku pojawia się kilka zdań związanych z Atari i swobodnym sposobem zarządzania: "Atari democratic" :)
    • 21: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime16 Feb 2019
     
    Wczoraj mignęła mi scena z jakimś atari (przynajmniej takie miałem wrażenie) w TV. Sprawdziłem co to leci, i był to film "Drzewo Jozuego". Była to zdaje się końcówka filmu.
    • 22: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime16 Feb 2019 zmieniony
     
    To było??? 0.19s

    • 23: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime17 Feb 2019
     
    Było, i to dwa razy
    • 24: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime17 Feb 2019
     
    Sprawdziłem ten film "Drzewo Jozuego". Jest jakiś ST ok. 54 minuty. Załączam screen.
    • 25: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime5 Mar 2019
     
    Troche poniewczasie , ale właśnie uświadomiłem sobie że to absolutny klasyk bez którego obecności na tym forum nie mógłbym spać w nocy (i tak nie moge : ))
    10:00 minuta filmu.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Mar 2019 zmieniony
     
    Ten fragment o Atari i inne z polskich filmów są dostępne na naszym kanale na Vimeo (link na stronie głównej, prawy pasek).

    Przykład:

    • 27: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime6 Mar 2019
     
    Dzieki Kaz za info. To ja moze znow troche offtopic. Zastanawiałem się nad najmniej korzystnie przedstawionym kompem w starych filmach, w różnych kontekstach i jaki to typ komputera. Chodzi o klimaty w stylu rozbijanie komuś głowy komputerem, eksplodujące komputery itd., ale i bardziej subtelne.
    Przychodzą mi do głowy dwie rzeczy. Odyseja kosmiczna, gdzie typ komputera trudno ustalić, widać tylko czerwoną lampkę oko diodę, każdy prawdziwy atarowiec rozpozna jednak w nikczemnym komputerze jakiś futurystyczny model commodore. Commodore 6400000 - wersja z czerwonym okiem. Drugi film to Dekalog1 Kieślowskiego. W skrócie komputer źle wylicza grubość lodu, pod którym następnie tonie amator programista. Potem jest tylko dół , kiła, mogiła i egzystencjalka. Ogólnie polecam. Z tego co widziałem to ten komputer to na szczęście nie atari tak popularny w Polsce w tym okresie (89?), tylko jakiś pecet chyba. Czy ktoś umiałby zidentyfikować ten komputer?
    • 28: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Mar 2019
     
    W Odysei ten komputer to przecież IBM - dodaj do HAL-a 1 do kolejnych kodów ASCII (czyli weź następną literę z alfabetu łacińskiego).
    • 29:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime6 Mar 2019 zmieniony
     

    astrofor:

    Czy ktoś umiałby zidentyfikować ten komputer?



    Np. 1:27.
    Amstrad CPC 6128.
    • 30: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime6 Mar 2019 zmieniony
     
    Niemiecka precyzja, ale z boku stoi pecet jakiś?
    • 31:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime6 Mar 2019
     
    Racja. Syn działał na CPC, ale ojciec pisał swoje (zabugowane) programy na pececie. Chyba na klonie, chociaż monitor jak od IBM PC/AT.
    CPC niekoniecznie niemiecka precyzja - Amstrad to brytyjska firma i brytyjskie kompy, Schneider je tylko produkował na licencji. W PL chyba częściej spotykane były Schneidery właśnie.
    • 32: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime6 Mar 2019
     
    No wlasnie, jakby pisal w ttd, to sprawa mogla sie skonczyc inaczej, a tak to pretensje do calego swiata. To jeszcze bardziej offtopic, szukalem reklamy co pamietam z dziecinstwa na netach, to chyba byla jedna z pierwszych, jak nie pierwsza polska reklama komputera, baba na targowisku sprzedawala kompy (na jakims syfiastym stoisku)- to chyba byla Genowefa Pigwa , ale glowy sobie nie dam uciac, pamietam ze chciala tasakiem kroic ten komputer (to byla taka stylizacja ze niby komputery sprzedaje jak mieso) Komputer to byl chyba jakis polski klon spectruma, albo inny klon spectruma, jakis timex chyba. Szukalem na necie ale nie znalazlem. Ktos cos ?
    • 33:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime6 Mar 2019
     
    Pytałem o to 9 lat temu w tym wątku (trzeci post):
    ->link<- :)
    • 34: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime6 Mar 2019
     
    Faktycznie Pol-Brit, ciakawa chistoria to jakis timex , z cartridzem aby zachowac kompatybilnosc ze spectrumem, z tego co znalazjem to mialo to wlasny port joya, nie kompatybilny ze zwyklymi. Ktos mial takie cudo? albo slyszal o kims kto to mial ? Szukalem filmu ale nie bylo, znalazlem tylko reklamę jak c64 zjadały myszy (tak jak króla Popiela)
    • 35:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 Oct 2019
     
    • 36: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Oct 2019
     
    coś mi to nie pasuje na 1992 rok, magnetofon zażółknięty, efekty graficzne jak nie vhs, mikrofon na głowie nie wiadomo skąd
    • 37: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime4 Oct 2019 zmieniony
     


    Zestaw słuchawkowo - mikrofonowy SN 52M ->link<-
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2019 zmieniony
     
    Magnetofon nie wydaje się zżółknięty.
    • 39: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime7 Oct 2019
     
    the noise maja tez druga piosenke na necie , i tam sam autor napisal :
    "the audio track is right back from 1992 recovered from an old dodgy cassette tape you can actually see here, the video was shot this year utilizing the same equipment used for recording the tune 17 years ago"

    Takze podejzewam ze teledysk z linka tez jest montowany wspolczesnie, ale muza z 92.
    Pozatym :
    1) w teledyskach otoczenie wyciete jest do minimum, co sugeruje rekonstrukcje
    2) atari jest pokazany z przymróżeniem oka chyba trochę.
    • 40: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime30 May 2020
     
    Witajcie ;-)

    Właśnie oglądałem sobie, bo zakupiłem na DVD stary Polski film pt. "Klątwa Doliny Węży" z 1987r. W wielu miejscach pojawiają się tam stare komputery, ale Atari 800XL i C64 to bardzo wyraźnie ;-). Od 1h:19m - w labolatorium są obok siebie 3 Atari 800XL, a gościu klika na C64 aby pokazać obraz na telewizorze. Atari ST natomiast odczytuje zawartość "nieznanego pojemnika" ;-). Ale w filmie jest masa retro sprzętu z tamtych lat ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime31 May 2020
     
    Zachęciłeś mnie tymi trzema Atari 800XL, ale sam film to straszna porażka. Komunistyczna wersja Indiana Jones z efektami specjalnymi gorszymi niż w Star Trek TOS.
    Według wikipedii, od tego filmu wywodzi się nagroda "wąż", przyznawana najgorszym polskim filmom:
    ->link<-
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 May 2020
     
    @ Montezuma to przez Commodore ;)
    ...a tak serio to najgorszy Polski film i zmarnowany potencjał to AVALON na czele ze słynnym tekstem wypowiadanym przez jedną z postaci"...to wchodzimy do gry"- mając na myśli VR i pokazując lampę od tv lampowego która robi za cartridge ....
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Nov 2020 zmieniony
     
    Grobby - tutaj ten film nie pasował, bo to nie filmiki z gier Atari, tylko wątek o filmach, w których można zobaczyć Atari. Przeniosłem.
    • 44:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime23 Nov 2020 zmieniony
     
    apropo klątwy doliny węży - powstała na podstawie PRZEŚWIETNEGO opowiadania "Hobby Doktora Travena" autorstwa partyjnego aparatczyka, szefa propagandy KC PZPR Górnickiego Wiesława, znanego również jako Paweł Szurawski, Ajax, Alex, Civis, Robert F. Stratton, Fryderyk Wierzbiński, Scorpio, Krewa. Poza tym opowiadaniem napisał słynne przemówienie Jaruzelskiego z 13. grudnia :]
    Miał bardzo demoscenowe ksywy.
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Nov 2020
     
    Dobry zestaw ciekawostek Pirx. Opowiadanie czytałem, jest znacznie lepsze niż film. Przemówienie też słyszałem :).
    • 46: CommentAuthorGRooBY
    • CommentTime23 Nov 2020
     
    Dzieki Kaz! :D
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Nov 2020
     
    Nie ma za co :)
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Feb 2021 zmieniony
     
    Znacie film "Koszmary/Nocne Zmory (1983r)?
    Jest to zbiór bodaj 4 opowieści z dreszczykiem,warto zobaczyć drugą część która jest związana z grami arcade,przewija się kilka hitów z Atari :D,film jest dostępny na CDA,ale w fatalnej jakości,może ktoś zna,bądź wie gdzie można zobaczyć lepszą wersję tego filmu ?
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Feb 2021
     
    podbijam .
    • 50: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime9 Feb 2021
     
    Torrenty albo amazon.de: ->link<-