atarionline.pl Silly Venture 2k13 - never give up. STay Atari ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Nov 2013 zmieniony
     
    Magazyn "CHIP" również o nas nie zapomina:

    ->link<-

    Od 3 tygodni leci też wzmianka o SV w poszczególnych serwisach informacyjnych radia ESKA :) Jak zdobędę MP3 to wrzucę :)
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Nov 2013 zmieniony
     
    Ok, podaję bardziej przybliżony harmonogram imprezy, jednak z pełną świadomością że może się "rozjechać" z przyczyn obiektywnych :)

    /|\ HARMONOGRAM SV2k13 /|\

    PIĄTEK
    godz. 17:00 - 19:00 wizyta mediów (m.in. stacji POMORSKA TV)
    godz. 20:00 - oficjalne otwarcie, przywitanie gości, prezentacje materiałów video - pozdrowienia od znanych ludzi ze świata Atari
    godz. 20:30 - poczęstunek dla uczestników
    godz. 21:00 - pierwsza część koncertu Ultrasyda
    godz. 22:00 - devil's show (18+)
    godz. 00:00 - prezentacja dem z Atari 2600 oraz XL/XE

    SOBOTA
    godz. 10:30 - pobudka z Red Bull'em
    godz. 12:00 - 14:00 wizyta mediów i relacje z imprezy:

    - TVP 1 (Teleexpress)
    - TVP Info (Panorama)
    - POMORSKA TV
    - PÓŁNOCNA TV
    - RADIO ESKA

    godz. 14:30 - crazy compo (surprise!)
    godz. 15:30 - game compo na konsoli Atari Jaguar (gra do ustalenia!)
    godz. 16:30 - prezentacje materiałów video z oficjalnego otwarcia w piątek - pozdrowienia od znanych ludzi ze świata Atari (powtórka dla osób, które dotarły na party place dopiero w sobotę)
    godz. 17:00 - pierwsza część compo (gfx, msx + game)
    godz. 20:30 - pierwszy wyjazd limuzyną HUMMER H2 na drugą część koncertu Ultrasyda, która odbędzie się w gdańskim klubie Kwadratowa:

    strona klubu: ->link<-
    wydarzenie związane z Ultrasydem: ->link<-
    informacja na portalu TROJMIASTO.PL: ->link<-

    Podczas przejazdu tradycyjnie szampan i klipy z demek na Atari na ekranach LCD :) Na miejscu wszystkie osoby posiadające identyfikator SV2k13 wchodzą oczywiście za free ! Planowany powrót ok. godz. 23:00.

    godz. 00:00 - prezentacja dem z Atari ST/STe oraz Falcon

    NIEDZIELA
    godz. 11:00 - crazy compo (surprise!)
    godz. 12:00 - konkurs muzyczny prowadzi TDC oraz organizator SV
    godz. 14:30 - ogłoszenie wyników z soboty (gfx, msx + game), rozdanie nagród
    godz. 16:30 - ogłoszenie wyników z głosowania online na prace z SV2k12
    godz. 17:30 - crazy compo (NOVEMBERFEST!)
    godz. 18:30 - druga część compo (intro, demo + wild)

    PONIEDZIAŁEK
    godz. 09:00 - ogłoszenie wyników compo z niedzieli (intro, demo + wild), rozdanie nagród


    UWAGA !!! Ponieważ w samej szkole w piątek do godzin popołudniowych odbywają się jeszcze lekcje szkolne, parking może być zajęty - wjeżdżamy od strony boiska. O reszcie chyba nie muszę pisać - poczekajmy, aż dzieci pójdą spokojnie do domu :)
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Nov 2013
     
    @Grey
    Czy możesz przypomnieć kiedy jest deadline na prace gfx-compo (te słane internetem i przekazywane na miejscu) ?
    Wysyłka na Twój główny e-mail?
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Nov 2013 zmieniony
     
    @dracon: na msx/gfx/game - północ z piątku na sobotę. ew. rano w sobotę sprawdzę pocztę ok. godz. 08:00.

    intro/demo/wild - północ z soboty na niedzielę, no i ew. rano w niedzielę tak samo ok. godz. 08:00

    Tak jak już pisałem, bardzo proszę o wysyłanie prac na oba adresy, tj. greymsb(at)poczta.fm oraz atari(at)sillyventure.eu - aby mieć pewność, że praca do mnie dotarła. na pewno potwierdzę.

    A jeśli chodzi o prace dostarczone na miejscu - wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Trzeba wziąć pod uwagę, że odpalamy wszystko na real HW - także prace z A2600 i Jaguara (przynajmniej taki jest plan) :) Niestety przychodzą też prace... podczas trwania compo. Jedna z nich zostanie zaprezentowana na SV2k13 (autor przeleżakował ją rok czasu, aby wystawić na SV).
  1.  
    @grey
    Czy w czwartek wieczorem party place będzie dostępne?
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Nov 2013
     
    @mrg_inz_rafal: jak ktoś jest chętny do pomocy to zapraszam :) tylko trzymamy fason do południa w piątek, bo na terenie szkoły są zajęcia dla dzieci.
  2.  
    Fason trzymamy cały czas ;-) Przecież TV będzie się kręcić :)

    Dotrę do Bursztynka pewnie ok. 20:00, chętnie wpadnę pomóc jeśli coś tam będzie do zrobienia.
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Nov 2013
     
    Super! No bo sala jest do godz. 19:00 w czwartek wynajmowana przez kogoś innego :)

    Dzięki!
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Nov 2013 zmieniony
     
    Do relacji z imprezy dołączają kolejne media WP.PL oraz Gazeta Wyborcza. Podczas drugiej części koncertu Ultrasyda w klubie Kwadratowa pojawią się też Panowie z TROJMIASTO.TV.

    Medialnie wygląda więc to tak:

    1) TVP 1
    2) TVP Info
    3) Pomorska TV
    4) Północna TV
    5) Radio Eska
    6) WP.PL
    7) Trojmiasto.PL/Trojmiasto.TV
    8) Gazeta Wyborcza

    No i pewnie kolejny artykuł w magazynie "CHIP". Do TVN'u już nie chce mi się dzwonić :D

    Podziękowania dla Sikora oraz Xeena za nagrody na SV ! :) Miasto Gdańsk też dorzuci swoje - prawdopodobnie pendrive'y.
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Jan 2014 zmieniony
     
    Chciałbym przeprosić te osoby, które nie otrzymały jeszcze gadgetów z ostatniego SV2k13. Począwszy od tego tygodnia będę organizował ich wysyłkę. Pozostało tego dosyć sporo, ponieważ chciałbym nagrodzić tyle osób ile to możliwe - i niezależnie od zajętej w konkursach pozycji.

    Jest możliwość nabycia koszulek w rozmiarach L oraz XL i XXL z ostatniego Silly Venture (i jakieś pojedyncze z roku 2011 i 2012). Planuję je sprzedać, a część pozyskanych z nich środków przeznaczyć na pokrycie kosztów wysyłki do Polski jak i za granicę. Pozostała część powędruje bądź na kolejny organizowany przeze mnie event bądź na kupno kolejnych gadgetów do Atari (może w końcu uda mi się u Lotharka "popełnić" jakiś zakup do małego i dużego Atari).

    Co do samego SV to nie podjąłem jeszcze żadnej wiążącej decyzji. To dla mnie bardzo trudny rok, związany m.in. z przeprowadzką poza Gdańsk. Nie mówię TAK ani nie mówię NIE. Na pewno miesiąc Luty będzie dla mnie kluczowym i wtedy określę się co do przyszłości SV.

    Serdecznie pozdrawiam.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Jan 2014
     
    Moje zdanie jest proste: SV 2014? Taaaaak!
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Jan 2014
     
    Odpoczywaj, grey!

    Piszę się na koszulki z 2012 i 2011 roku w rozmiarze xl lub xxl.
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Jan 2014
     
    @tdc: zobaczymy. 50/50.

    @jhusak: ok, jak będę w domu (najbliższa niedziela) to zobaczę co zostało i ile.

    a na razie odpoczywam... i zastanawiam się co dalej.
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Dec 2017 zmieniony
     
    Odświeżam ten wątek ponieważ Grey zwykł nieraz (np. tu ->link<- ) wracać do dziewiczego zlotu:

    Grey:

    Patrząc na historię SV na pewno udało się zrealizować ideę międzynarodowego eventu, połączyć sceny dużych i małych atarek. W końcu zrobić coś, gdzie ludzie chcą przyjeżdżać i brać udział w konkursach. Nie poddałem się mimo iż na jednej z fotek z SV 2000 ktoś lekko sobie zadrwił:






    Na SV2k przewinęło się w sumie 38 osób. 1700 zł musiałem dopłacić do interesu, nie wspominając o "spalonym" sprzęcie audio, za który dopłaciłem dodatkowo 500 zł. Wystawione były 3 dema na Falcona i jedno na STe.

    Po 4 latach było SV2k4 - frekwencja zbliżona, prac prawie zero. Ale nie obwiniałem o to nikogo - w sumie nie zrobiłem wtedy za wiele aby było inaczej.

    W 2010 roku widząc co się dzieje (a raczej nie dzieje) na atarowskiej scenie postanowiłem połączyć to co najlepsze z kultowych atarowskich imprez - niemieckiego EIL'a i polskiego QuaST'a. Po pierwsze event międzynarodowy, po drugie multi-atarowski. And hey, it works! :)

    Na ostatnim SV2k12 zjawiło się ok. 150 osób, siadło napięcie od ilości podpiętego sprzętu.



    Hmmm... Wydawało mi się, że już omawiano przyczyny niepowodzenia pierwszej edycji SV, ale skoro temat powraca (na privie i publicznie) pokuszę się o następujące przypuszczenia:

    1. Zlot jako pierwszy z serii a więc dziewiczy miał prawo nie w pełni się udać jako owoc pewnego "eksperymentu" (sama w sobie prawda) ; dopiero kolejne edycje pomogły ulepszyć pewne elementy i zwiększyć frekwencję - a zatem było ryzyko "pierwszego razu"

    2. Nagłośnienie (reklama) zlotu nie była tak optymalna, szeroka jak dziś, co wynika także z pkt. 1

    3. Przypomnę, że czas przełomu wieków tzn. 1999/2000 był, jeśli ktoś tego nie zauważył, kolejnym okresem (po 1992-1994) zapaści atarowej demosceny. W różnych relacjach przewija się ten wątek, np. u ś.p. Jurgiego. Stąd ilość (potencjalnie zainteresowanych) party-zantów mogła być mniejsza niż to "drzewiej bywało".

    Być może też po, niestety nieudanym, dużym zlocie QuaST'98, część ludzi się zraziła do większych, "łączonych" imprez....

    4. Okres "wielkanocny" na zlot był totalnie nietrafiony u nas, a nadzieja Greya, iż skoro w Niemczech duże zloty wiosenne mają sens, to i u nas tak będzie, była płonna. Zresztą on sam to gdzieś później przyznał, z tego co pamiętam.


    Reasumując Grey podjął ryzyko, które opłaciło się dopiero w szerszej perspektywie czasu, bo obecnie może liczyć na stałych bywalców w liczbie na pewno zadowalającej. :)