atarionline.pl Jaki monitor? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    Może jakiś z tej listy? ->link<-
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    DO małego Atari polecam atari sc1435...
    Piękny monitor, dźwięk w stereo w końcu jest tak jak ma być.

    Natomiast mistrzem jest sony 14kv, obraz jest tak ostry jak brzytwa.
    Lepszy do niego jest tylko monitor wielkości pralki firmy sony.

    Crt vs "cienki" monitor okazuje się że każdy cienki jest cienki. Sony crt 14kv to mistrz (nie nawidzę tej firmy).
    Na crt wszystkie scrole są płynne, na ledach lcd i innych cienkich nie da się płynnie.
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    A ja mam Samsunga 5 generacji ,wybrałem taki ponieważ ma bardzo mały input lag 24ms ,głównie tym przy wyborze jak i ilością wejść się kierowałem .Do tej pory nie znalazłem idealnego LCD/ka pod Atari jak i pod inne retro sprzęty i właśnie 5 minut temu znalazłem w idealnym stanie Commodorowski monitor CRT -negocjacje trwają ...
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    Irrat spróbuj zapolować na coś takiego:
    ->link<-

    Obraz brzytwa, scrole to bajka na nim

    Od niego tylko lepszy jest już tylko monitor sony o wadze pralki....
    • 5: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    ->link<- czy to to ma prawo zadziałać? sprawdzał ktoś? mam trochę monitorów ale wszystkie uparte nie łapią 15kHz
    • 6: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    zbyt tanie na małego laga...
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Feb 2016
     
    wynegocjowałem 200zł i teraz sam nie wiem ...
    chyba dobra cena,co sądzicie ?
    • 8: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    as... można jaśniej bo daleko za murzynami w tym temacie,co z tym będzie nie tak?
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    INPUT LAG
    • 10: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    No dobra bardziej ciemnym być nie można. Co to będzie robiło na ekranie monitora? Jakieś artefakty, smużenie czy w ogóle obrazu nie będzie?
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    Input lag jest w skrócie opóźnieniem wysyłanego sygnału np: z konsoli czy też komputera za nim ten zostanie wyświetlony na ekranie tzn .konsola wysyła sygnał, telewizor przetwarza bądź w zależności od pozałączanych opcji przelicza obraz zanim go wyświetli przez co obraz może być wyświetlany z opóźnieniem nawet kilku klatek !!!Na przykładzie gry : wciskasz w jakiejś grze fire namierzywszy uprzednio wrogi statek i jakimś cudem nie możesz w niego trafić bo obraz widzisz z opóźnieniem przez co gry mogą okazać się niegrywalne a tv zostawić można do gry w karcianki bądź do oglądania filmów .Input Lag w bezpośredni sposób nie wpływa na jakość wyświetlanego obrazu ,jednakże gdy po włączane są różne "bajery"typu wygładzanie ,aktywne kolory ,movie plusy i tym podobne i im więcej tego typu ulepszaczy jest powłączanych tym większy może być Input Lag (większe opóźnienie) z pomocą może przyjść tak zwany tryb gry który automatycznie wyłącza wszelakie upiększacze wpływające na Input Lag .Input lag można łatwo sprawdzić (testowałem wybierając tv)podłączając pod Tv np Laptop/a na obydwu ekranach należy uruchomić najlepiej pełnoekranowy stoper z setnymi ,pstryknąć fotkę ,uchwycona różnica w czasie pokazuje Input Lag -Najprostsza i skuteczna metoda :-) .Inna sprawa to smużenie ,nierówności w podświetleniach matryc ,problemy z czernią itp ,co istotne w nowszych odbiornikach mamy coraz ładniejszy ,doskonalszy obraza o smużenie nie ma co się martwić za to co nowszy model Tv tym większy Input Lag -walić smart TV, TV dla gracza powinien po prostu bez żadnych zmian bezpośrednio wyświetlać sygnał nadawany.Czasami na input Lag ma wpływ wejście którego używamy np :HDMI,EURO ,itp.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Feb 2016
     
    pomogło >?
    • 13: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime1 Mar 2016
     
    Pomogło pomogło. Czyli aż tak źle by nie było obraz się pokaże. Kombinuje i kombinuje nie mogę trafić odpowiedniego monitora każdy różni się jedną cyfrą od tych, które trawią 15kHz a podłączałem już 6 i nic. Dzięki