atarionline.pl Pomysly na nowe gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbolo
    • CommentTime9 Jul 2013 zmieniony
     
    Pomysly leza wszedzie, tylko trzeba je dostrzec, moj pierwszy pomysl to gra w tym klimacie



    Wyciete postacie z najwazniejszych gier na atari bedace przeszkadzajkami gra w stylu platformowki

    Drugi pomysl to gra tekstowo - komnatowa przygodowa "Robbo" Tak tak to nie zart, w stylu Barahir, wygladalo by to tak "Na lewo widzisz rzad dzialek typu blaster, jednakze magnetyczne skrzynie uniemozliwa ci swobodne przebiegniecie, twoje szanse na ominiecie zabojczych promieni wynosza 30% Co robisz? (O) - omijam promienie (W) - wracam do poprzedniego punktu na planecie" Albo "W twoja strone podazaja zlowrogie stwory oczy, szansa na trafienie pociskiem naboju wynosi 60%, szansa na ucieczke wynosi 80% Co robisz (S) - strzelam , (U) - uciekam" Do tego obrazki dzialek, stworkow w ladnej oprawie i mamy fajna gre. Kolejny moj pomysl to gra w stylu River Raid z bocznej perspektywy, przy braku paliwa samolocik opadalby w dol.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Jul 2013 zmieniony
     
    River Raid w bok to Laser Hawk. Robbo można by wsadzić do środka Atari, coś jak Inside/ChipWar.



    Muzyka została dodana podczas zgrywania na taśmę.

    • 3: CommentAuthornodez
    • CommentTime9 Jul 2013 zmieniony
     
    ja mam pomysl na gre nie nowa tylko stara a konkretnie time pilot :

    albo chociaz port z a2600 troche biedny ale zawsze cos
    • 4: CommentAuthordarque
    • CommentTime11 Jul 2013 zmieniony
     
    Jak dla mnie mistrzostwo świata to ta gra - Super Hexagon:



    Ultra trudna, wciąga jak bagno. Na filmiku to chyba ktoś grał po gramie amfy i była to jego 99999 próba - albo sobie ktoś zwolnił tą grę bo nie wierzę :D .Nie wiem czy technicznie możliwa do zrealizowania na Atari ale muzyka atarowa jakby już w samej grze jest :)


    Drugi tytuł to również androidowy produkt (na PSP i PS3 też jest) i moim zdaniem dobry pomysł na grę na malucha - niezbyt skomplikowana gra a mocno wciągająca - Pix'n love rush. Postać sama biegnie do przodu - my sterujemy tylko "skokiem".

    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime11 Jul 2013 zmieniony
     
    Super Hexagon:
    Wydaje się to jak najbardziej wykonalne na Atari, szczególnie, że gra jest w pewnym sensie prostszą technicznie wersją Yoompa.

    Niedawno był wątek na AtariAge o tej gierce:
    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Jul 2013 zmieniony
     
    @darque, ktoś tam wpisał "t" i "d" i co na "c" już mu zabrakło miejsca?;)

    A gry bardzo fajne, szczególnie Super Hexagon, wgniata grywalnością oraz poziomem trudności.
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Jul 2013
     
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Jul 2013 zmieniony
     
    Marzenie z dzieciństwa - platformówka z Tytusem. Doczekałem się dopiero na PC, ale za słabe i za późno. Gra miała klimat tej fajansowej kinowej animacji zamiast wczesnych komiksów. Narysowane tutaj czego mniej więcej szukałem:



    Można by wykorzystać silnik i część grafiki z Yogi's Great Escape bo mechanika i grywalność tej gry mi mocno pasuje.
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Jul 2013
     
    Może nie pomysł na nową grę, ale na sprzęt. Znane są teraz dongle na USB po podłączeniu których w zwykłym TV mamy Androida. Gdyby dało radę zrobić tak by automatycznie uruchamiał się emulator Atari XE lub ST i był obsługiwany joystick Competition Pro na USB. Prócz joysticka do USB można by podłączyć klawiaturę stylizowaną na tą od Atari lub dla wygody lub z braku wejść wykorzystać Bluetooth. Dodatkowo można by wykorzystać możliwość grania w gry z Atari 2600 w oknie przeglądarki na stronie atarimania.com Z tego co wiem te dongle z Androidem są coraz tańsze, a do emulacji XE nie potrzeba jakiegoś wyszukanego.
    • 10:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 Jul 2013 zmieniony
     
    A może PP Hammer :D




    C=64
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Jul 2013
     
    PP Hammer dostał się tajnie także na GameBoya, mapy te same ale inna grafika, postać, muzyka.
    • 12:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Jul 2013 zmieniony
     
    moja ulubiona strategia z zx spectrum, AI po stronie zulu nie wydaje się wyrafinowane - po prostu idzie na wroga

    zagrałbym w coś podobnego:

    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jul 2013
     
    Eee... watek zaczyna sie od pomyslow na nowe gry, a Wy tutaj o konwersjach :)
    • 14:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Jul 2013
     
    a to dopiero zakręcony pomysł:

    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime23 Jul 2013
     
    @xeen: no tak, tutaj to już działa inna logika myślenia. Wszak to kobieta popełniła to demo, tfu grę :)
    • 16:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime23 Jul 2013
     
    Kaz ma rację - pomysły na nowe gry to nie prośby o podanie, co byście chcieli skonwertować - i jeżeli dobrze myślę, gdzieś w ciemnych zakamarkach Forum jest wątek o tym, co nie ma, a chcielibyście zobaczyć na naszych sprzętach.
    • 17: CommentAuthorsecon
    • CommentTime24 Jul 2013
     
    A ja bym zagrał w Montezume Revenge 2
    • 18:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime24 Jul 2013
     
    No, mnie również chodziło o 2 część PP Hammera ;)
  1.  
    P.P. Hammer was sometime ago also in my wish list and in a coder list also. But this and many others he wanted to get into A8 but he never gets the time.
    If anyone wants to try here we have almost all the stuff and all the levels from amiga version (it shouldn't be too hard to convert into 2:1 ratio):
    ->link<-
    ->link<-
    • 20: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime29 Jul 2013
     
    @secon: A ja bym zagrał dokończone "Montezuma's Revenge". :-)
    • 21: CommentAuthordarque
    • CommentTime8 Dec 2013 zmieniony
     
    Kilka postów wyżej pisałem o grze Super Hexagon.
    Właściciele C64 mogą odpalać sprzęty bo właśnie przeportowano tą gierkę na ten komputer :



    link do gry : ->link<-

    Mój rekord na razie 1'28 - wersja na C64 jest niestety uproszczona na maxa - przez to łatwiejsza. Miodność pozostała według mnie zachowana (extra muza!). Ciekawe czy zawita kiedyś też na A8..
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 Dec 2013
     
    Swietna gra.
    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Dec 2013 zmieniony
     
    Oryginał hexagona:

    ->link<-

    Mój czas to 12.45

    Cienki jestem.
    • 24:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime10 Dec 2013 zmieniony
     
    co do pomysłów na gry - wczoraj odgrzebałem stary komiks "Tajfun". Z przyjemnością przeczytałem ponownie - polecam. Fajnie by było zrobić gierkę w universum tego komiksu (przyszłość; Tajfun to taki sarmacki James Bond - wąsik, maniery itp) - niesamowity klimat. Może przygodówka na engine Rudli ;)
    • 25:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime13 Dec 2013
     
    inna odmiana Pacmana, w którym kropki uciekają i trzeba je gonić. reszta co do istoty bez zmian ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Feb 2014
     
    OMG! CYBORG!
    ponad 11 minut!
    • 27: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Feb 2014
     
    To jest niemożliwe, to nie jest żywy człowiek. A jeśli tak to chyba nie chcę go spotkać :)
    • 28: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    Picross z układaniem postaci z gier z Atari.
    • 29: CommentAuthortbxx
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    @s2325 - można przerobić pliki z "obrazkami" w moim "antic picross"
    • 30: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Dec 2014
     
    Tak, chyba ta wersja mi pomysł z postaciami nasunęła.

    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Dec 2014
     
    darque/
    Ten Hexagon to normalnie REWELACJA ,niech ktoś to przekonwertuje na a8,no normalnie BOMBA!!!
    wracając do tematu to (historia życzeniowa )chciałbym na A8 zobaczyć :


    • 32: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Dec 2014
     
    • 33: CommentAuthornosty
    • CommentTime18 Dec 2014
     
    Pomysły na konwersje to nie to samo co pomysły na nowe gry :P
    • 34: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Dec 2014
     
    Gra naśladująca mechanikę i grafikę z gry SWAT, z tym, że głównym bohaterem jest dziadek o lasce (w SWAT można go przypadkiem zestrzelić gdy maszeruje chodnikiem). Przestępców lekko przerobić by wyglądali na niemieckich żołnierzy by wytłumaczyć mordercze zapędy starszego pana, który wszędzie widzi wrogów.
    • 35: CommentAuthornosty
    • CommentTime23 Dec 2014
     
    A po co tłumaczyć? :)
    • 36:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime23 Dec 2014 zmieniony
     
    @s2325

    ->link<-

    Wcielamy się w postać emeryta z laską, który musi odebrać bodaj emeryturę z urzędu pocztowego. Gra nie jest najwyższych lotów, ale czego się spodziewać po kolejnej SEUCK-ówce.
    • 37: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Mar 2015
     
    niektórym do dobrej zabawy niewiele potrzeba:

    • 38: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Apr 2015
     
    Gra o tytule Pewex będąca Tetrisem w którym spadające klocki stylizowane są na kiełbasy i kabanosy. Tło muzyczne to Marchewkowe Pole. Spauzowanie gry daje nam nieruchomy ekran kontrolny znany z TV sprzed lat.
    • 39: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime28 Apr 2015 zmieniony
     
    ja zacząłem robić i porzuciłem z braku czasu coś takiego: po małej pętli kolejowej (to te inne pętle niż te do których są przyzwyczajeni programiści) jedzie pociąg. Widok od góry, gr.8 bo lepszy tutaj kwadratowy piksel. Maszyna i 3 wagoniki poruszają się po okręgu, naszym zadaniem jest dobrać odpowiednie klocki które są fragmentami torów i dokładać te elementy tak żeby pociąg przejechał z punktu a do innego punktu b na mapie. mogą być jakieś przeszkpdy albo zupełnie inny koncept (przewożenie towarów, zbieranie pasażerów). Te fragmenty torów są losowe albo korzystamy z jakiegoś z góry ustalonego seta. Jeśli pociąg wyjedzie poza tory, np. dogoni nas kiedy będziemy dokładać tory to przegrywamy. Projekt endżinu zrobiłem dla fazy na znakach, potem zacząłem robić te wagoniki w gr8, ale bez żadnego algorytmu do obracania tych prostokącików tylko miałem "prerendering" po prostu obracałem je programem rotsprite. Po paru modyfikacjach endżinu przestało to w ogóle działać więc się poddałem, pracuję wyłącznie na real hardware więc mam skromne możliwości debugowania i szukania błędów. Może komuś spodoba się pomysł i zrobi coś podobnego. A może już istnieje tylko się do tej pory nie natknąłem. Wiem że są takie gry, że układa się z klocków rurę którą stopniowo leci woda, ale pociąg wydaje się fajniejszy poza tym możnaby go zapętlać w razie potrzeby no i mocnp zmodyfikować koncept w razie potrzeby.
    • 40: CommentAuthorbolo
    • CommentTime1 May 2015
     
    Talisman, Magia i Miecz na maluszka to chcialbym zobaczyc
  2.  
    This Talisman ?

    ->link<-
    • 42:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime4 May 2015 zmieniony
     
    Gry się nowe robią na STE - walka z blitterem, żeby nie żarł się z rastrami i muzyką na timerze. STE to jednak dziwna maszyna, kto ją projektował??



    • 43:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime4 May 2015
     
    Wieczór: tak nadal czekamy na Twoją muzykę :D
    • 44: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 May 2015 zmieniony
     
    Remake handhelda Game & Watch Mickey Mouse/Eggs/Nu Pagadi w którym zamiast myszy/wilka gramy postacią z International Karate kopniakami rozwalając kurze jajka zanim spadną.
    Kangaroo w odwróconych rolach - sterujemy małpą próbując rzutami zatrzymać wspinającego się drabinami kangura.

    • 45: CommentAuthorbrx
    • CommentTime22 May 2015
     
    @hospes Sorki, dopiero teraz to zauważyłem: co Ty żeś właściwie wkleił za grafiki i dlaczego tak dziwnie wyglądają?
    • 46: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Jun 2015 zmieniony
     
    Arkanoid w którym chodząc postaciami należy naprawiać niszczony murek tak jak tutaj ->link<-
    • 47: CommentAuthors2325
    • CommentTime30 Jul 2015
     
    Może dałoby radę na małe Atari zrobić grę na podstawie pecetowego Kreta. Dla urozmaicenia można by dodać inne postacie z gier, np. Robbo lub Rockford. Mechanika gry nie wydaje się jakoś bardzo skomplikowana, a gra była moim zdaniem bardzo grywalna nawet w tej swojej oszczędnej oprawie graficznej. Może do tego jakiś edytor pozwalający zmieniać wygląd klocków i naszą postać.
    • 48:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime31 Jul 2015
     
    Z Kretem jest o tyle problem, że znajomy ostatnio chciał napisać na Amigę oraz C64, to autor Kreta przyszedł i zabronił, bo jak to tak, skandal i profanacja, z grzyba na Amigę?!
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Aug 2015
     
    • 50:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime1 Aug 2015 zmieniony
     
    brx: Hej, ja też nieco zagapiłem. Gierka w trakcie produkcji. Niestety wakacje, słońce, żony... i nieco podechł temat.
    A to są backgroundy 1280x200 plus na start wklejone "klocki" z gry. To już właściwa grafa 14 kolorów plus może jeszcze uda się gdzieś rastry upchać na 48 kolorów. Jak blitter nie będzie synrcha zrywał.
    Jak wakacje się skończą wracamy do pracy na gierką;)