atarionline.pl CSDb wersja Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRamos
    • CommentTime31 Jul 2009 zmieniony
     
    Szukam kogoś znającego się na pisaniu stron w stylu CSDb ->link<- Chce stworzyć podobną baze danych produkcji z komputera Atari i przy okazji połączyć to wszystko z innymi projektami atarowskimi. Oczywiście wszystko będzie współpracowało ze stroną Kaz'a, od dawna chodzi nam ten projekt po głowie. Jednak potrzebni są ludzie do jego zralizowania. Ogólny zarys takiej potężnej bazy danych mam, teraz musi to ktoś zralizować, czyli ją napisać. Sam niestety nie mam czasu na jej napisanie, bo mam killka innych projektów na C64 i Atari w których się udzielam. Czekam na chętnych. Oczywiście pomogę w jej tworzeniu.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Jul 2009
     
    Inicjatywa cenna, ale bedzie trudno znalezc kogos z srodowiska Atari, nieliczne ono jest. Podobny pomysl krazy bowiem na scenie Atari od lat i jak dotychczas nie zostal zrealizowany. Pamietam, ze nawet Eru i Fox opracowali zalozenia takiej bazy. Z dwa lata temu ja probnie zrobilem wpisy dla kilku dem, zeby sprawdzic praktycznosc moich zalozen. Kilka innych osob pewnie rozmyslalo o tym samym...
    • 3: CommentAuthorRamos
    • CommentTime31 Jul 2009
     
    Wystarczy taką stronę stworzyć, a ludzie sami wrzucaliby produkcje i sami je katalogowali tak jak jest to zrobione na CSDb. Jeśli ktoś wypuści nowy produkt wrzuca on do bazy danych i mieliby opisane ładnie nawet z muzyką. Dla przykładu podaje jak to jest na CSDb: ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime31 Jul 2009 zmieniony
     
    Fajnie to na Commodzie wymyslili.... Swego czasu (ok. 2002-2005 bodajze) na Atari.area Dely raczyl wstawic obok forum katalog dla programow i gier (z downloadem :)) i sporo z tego stuffu mialo (calkiem dobre) opisy i pomocne informacje. Dodawac opisy i programy mogl kazdy (zatwierdzony przez kierownictwo) user AA.
    Ale z tego co widze wraz z przeprowadzka na nowy serwer i postawieniem "konkurencyjnego" forum ta inicjatywa poszla w p.... Szkoda, ze nic sie nie uratowalo (przynajmniej na to wyglada).
    • 5: CommentAuthorRamos
    • CommentTime31 Jul 2009
     
    Tu nie byłoby dużo pracy z taką stronką. Admin CSDb chętnie udostępni szkielet jego strony, ale osobie co chciałby się tym zająć na poważnie. Drobna modyfikacja do potrzeb sprzętu Atari i ich produkcji i nie ma sprawy, ale musi się komuś chccieć i mieć trochę wolnego czasu. Mnie ostatnio dużo czasu pochłania ASMA, jescze kilka projektów z C64, więc nie mam czasu.
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Aug 2009
     
    to niech udostepni, ja dam serwer z subdomena atari.pl, znajdzcie jeszcze admina do tej zabawy.
    • 7:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Aug 2009
     
    Pomysł naprawdę zacny, tylko obawiam się, żeby przedwcześnie nie padł. Od groma informacji jest tam o ludziach, co zrobili itd. i obawiam się, że powoli pamięć będzie stanowić przeszkodę w ich uzupełnianiu, no ale zobaczymy. Zgłaszam się do drużyny, jakbyco. :)
    • 8: CommentAuthorRamos
    • CommentTime1 Aug 2009
     
    Mogę pobawić się w admina to nie problem. Jednak muszę mieć kogoś kto przerobi tą stronę do potrzeb atarowskich produkcji i powiąże ją z inni projektami. Wiadomo trochę inne wymagania mają produkcje na Atari i trzeba dodać parę informacji jak się będzie dodawać pliki. Jeszcze jest parę drobnych szczegółów do szaty graficznej, dużo roboty w sumie nie ma.

    Miker
    Uzupełnianie to nie problem, wystarczy poczytać stare magazyny, scrolle w demach, raporty z party itp...
    Jakoś da się coś przypomnieć.
    Jedynie co musi projekt ruszyć.
    • 9:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Aug 2009
     
    Wiesz, na "paru" imprezach to "się było", także z częścią na pewno kłapotu nie będzie rezultaty też były umieszczane w zinach, a nawet co nieco jest na "połeciu", także myślę, że damy dadę.
    • 10: CommentAuthorirwin
    • CommentTime2 Aug 2009
     
    Są potrzebne dwie rzeczy:
    01 serwer - jest (xxl)
    02 kod strony - jest (z csdb)

    i to wszystko.

    Przez pierwszy miesiąc/dwa od otwarcia każdy będzie wystawiał swoje dzieła w stylu jak to jest na csdb. obrazki, muzyka jasna sprawa wystawia autor, dema/intra główny koder, slideshow autor obrazków chyba że jest więcej autorów wtedy koder, to samo musicdisk.

    Dlaczego tak? po to aby nie powtarzać nie wrzucać tego samego dwa/trzy razy po różnymi nazwami. Gdy okres własnego dodawania się skończy wtedy Ci/wytypowani/admin/chętni którzy mają dostęp do stuff'u który nie dodano zaczną sukcesywnie dodawać stare/niedodane dzieła.

    Gdyby dałoby się postawić stronę to cała operacja mogłaby się zacząć niemal z marszu.

    No chyba że ja jakoś to źle kumam i trzeba to zrobić inaczej. Opisany sposób wg mnie byłby najszybszy i pozwolił na minimalny wpływ admina. W innym wypadku już pierwszego dnia będzie 1284 i pół pozycji opisanych jako Numen :)
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Aug 2009
     
    nie nie wszystko, potrzebny jest osoba ktora to wszystko zorganizuje... admin. ja moge dac tylko klucze do serwera i domene oraz gwarancje ze bedzie dzialac, wiecej palcem nie kiwne.
    • 12: CommentAuthorirwin
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    @xxl na admina zgłosił się ;) Ramos
    @Ramos jakby projekt ruszył to potem można dodać stosowne linki czy powiązania do atarionline czy atarifandal.cz. Ważne jest jednak aby ruszył bo jak nie to po parunastu dniach, tygodniach ten wątek zostanie przykryty toną kurzu. Zresztą sam to pisałeś powyżej "Wystarczy taką stronę stworzyć, a ludzie sami wrzucaliby produkcje i sami je katalogowali tak jak jest to zrobione na CSDb."
    I oto chodzi, wg mnie nie ma potrzeby opisywania czegokolwiek, niech to będzie tak jak na CSDB. Załączamy obrazek i sam obrazek w postaci wykonywalnej - po co jakiś opis, opis zrobią ludzie pisząc komentarze. Podobnie muzyka - tu nawet zdjęcia nie trzeba. Dema to samo obrazek, demo i to wszystko. A jak autor chce coś więcej dodać to ma ku temu sposobność w postaci dodania opisu jako Production Notes.
    • 13: CommentAuthorRamos
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    Najpierw muszę znaleść osobę co będzie chciała się tym zająć, o admina i miejsce nie ma sprawy mam już ludzi. Najgorzej jest z każdym projektem wystartować. Jakbyś miał trochę więcej czasu sam bym się tym zajął, ale obowiązki i inne projekty w których jestem dość mocno zaangażowany są ważniejsze.
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Aug 2009 zmieniony
     
    Naszla mnie teraz refleksja, ze po co wlasciwie tworzyc cos nowego, od podstaw, zuzywac energie i czas niejednej osoby, skoro od lat mamy co najmniej dwie dobre skladnice softu maloatarowskiego - strona FANDALA i ATARIMANIA. Tam tez sa zrzuty ekranu, "lista plac", itp., poza tym one juz sobie wyrobily niezla marke. Konkurowac z nimi?!?


    Tak wiec jesli Ty, Ramos, i tak jestes zajety dodatkowymi
    rzeczami, to nie rozumiem tego larum. ;P
    • 15: CommentAuthorRamos
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Niby tak istnieją dwa podobne projekty, ale ja myślałem o czym trochę większym i połączeniu tego wszystkiego w jedno. Może uda mi się to zrealizować, bo jest narazie mała szansa na stworzenie tego projektu, zobaczymy co z tego wyjdzie.
    • 16: CommentAuthorirwin
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    @Dracon - ale na Atarimanii i u Fandala nie ma dwóch rzeczy które napędzają Csdb a mianowicie możliwość komentowania danego "dzieła" oraz jego oceniania. Nic tak nie dopinguje każdego jak czyjaś krytyka, pochwała czy chęć bycia lepszym. Na wspomnianych przez Ciebie portalach są suche fakty, autor nigdy nie wie czy jego dzieło zainteresowało choćby psa z kulawą nogą. Prowadzi to po równi pochyłej do braku zainteresowania. Po częsci dlatego gdy zbierze się 50-60 komodorowców to powstanie kupa stuff'u a gdy zbierze się 50-60 atarowców powstanie... patrzeć tutaj:

    ;)
    @Ramos trzymam kciuki, mam nadzieję że ACDB powstanie.
    • 17:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    No, akurat na Atarimanii możesz zarówno wystawić ocenę, jak i skomentować daną grę/program. :)
    • 18: CommentAuthorirwin
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Ale raczej Twoich znakomitych utworów nie da się skomentować, Ciekawe dlaczego? ;)
    Liczba obrazeczków na atarimanii = 0 sztuk zero
    Liczba muzyczek na atarimanii = 0 sztuk zero
    Liczba demek na atarimanii = 55 sztuk (choć w Top100 jest ich jeszcze mniej tj. 46), w katalogu na literę "S" 4 sztuki, u Kaza który nie ma wszystkiego ze sceny, w katalogu litery "S" - 56 sztuk. (u Fandala jest znacznie więcej)

    Csdb to commodore scene database, tak wiec chodzi o grafiki, muzyke, i dema, - nie oszukujmy sie liczba dem na atarimanii jest wręcz znikoma. Atarimania koncentruje się na grach, csdb jest całkowicie innym miejscem a więc i asdb byłby diametralnie inny niż Atarimania.
    • 19:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Nie no, wiem co to CSDb. Chodziło mi tylko o możliwość komentowania (że jest). Poza tym Atarimiania to głównie na tytułach 2600 się skupia (i to tych klasycznych).
    • 20: CommentAuthorirwin
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Możliwość komentowania to i na onecie jest ;)
    • 21:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    onet - WTF? ;D

    dobra - nie offtopikujmy
    • 22: CommentAuthorRamos
    • CommentTime19 Aug 2009
     
    Ruszyło się trochę w sprawie ASDb, bo znalazłem osobe co to stworzy. Jednak teraz mam inne projekty na głowie i musi je zakończyć, a to trochę potrwa. Cały czas jak coś będzie działo się w tym kierunku będę was informował.
    • 23: CommentAuthorirwin
    • CommentTime20 Aug 2009
     
    W takim razie, wszyscy tu (mam nadzieję że wszyscy ;) ) trzymamy kciuki za powodzenie tego projektu.
    • 24: CommentAuthor0xF
    • CommentTime21 Aug 2009
     
    Ramos: nie to forum. Scena to na atariarea.
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Aug 2009
     
    Przepraszam bardzo Fox, ale twierdzisz, ze tutaj nie ma scenowiczow? Czy moze, ze tutejsza "scena" jest mniej aktywna niz (moim zdaniem) martwa "scena" na atariarea?
    • 26: CommentAuthorRamos
    • CommentTime21 Aug 2009
     
    zobaczymy z tego co wyjdzie. pogadamy o tym dopiero gdzies we wrześniu o tym projekcie.
    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Aug 2009
     
    na atari nigdy nie bylo sceny, to tylko amiga.
    • 28: CommentAuthorRamos
    • CommentTime22 Aug 2009
     
    ale powiedziałeś.... :)
    • 29: CommentAuthor0xF
    • CommentTime24 Aug 2009
     
    Kaz:

    Tam jest dział "Scena 8-bit" i jest więcej demoscenowców. Kto jest "martwy", a kto po cichu dłubie demo, to się okaże.

    Rozumiem, że chciałbyś mieć jak najlepsze forum, ale ja wolałbym czytać jedno forum, a nie dwa.
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Aug 2009
     
    Fox:

    a) tutaj jest za to dzial "Scena" i tez udziela sie wielu demoscenowcow, mam nadzieje, ze z czasem coraz wiecej.

    b) tak, chcialbym miec jak najlepsze forum, dopiero zrealizowane jest 10% tego, co sobie wymarzylem.

    c) jezeli chcesz czytac jedno forum, a nie dwa to rozwiazanie jest proste - czytaj tylko Forum Atarum ;). A powaznie - ja sobie zyczylbym, zeby bylo nawet i dziesiec forumow, pod warunkiem ZE TETNIA ZYCIEM, a nie pograzaja sie w marazmie. A zdrowa konkurencja miedzy forumami jest jak najbardziej potrzebna, zeby nie dochodzilo do takich sytuacji jak kiedys - ze jak ktos podpadl na AA i dostawal bana, czasami za widzimisie admina, to nie mial gdzie rozmawiac.

    d) ciesze sie bardzo, ze powstaja rozne produkcje w zaciszu domowym i trzymam kciuki. Mam nadzieje, ze mowisz tez o sobie? :)
    • 31: CommentAuthorRamos
    • CommentTime24 Aug 2009
     
    Przecież scena to nie tylko dema, ale wszystko co się dzieje w kierunku propagowania komputera Atari. Takie projekty jak ASMA czy programy graficzne na pc do rysowania obrazków na Atari to nie produkcje scenowe? Scena na innych komputerach 8bit jest jeszcze w gorszej kondycji niż na Atari choćby na C116/+4 czy Amstrada, nie licząc takich dziwnych komputerów jak Oric czy VIC20. Po co swory, kłótnie i tak zginiemy odmentach historii. Może warto coś pozstawić dla potomnych :)
    • 32: CommentAuthor0xF
    • CommentTime24 Aug 2009
     
    Kiedyś "scena" to była "demoscena". Teraz "scena" to też gry, emulatory, programiki w BASICu, rozszerzenia sprzętowe, kolekcjonerstwo, luźne spotkania. Może niektórych interesuje wszystko, mnie nie.
    • 33: CommentAuthorirwin
    • CommentTime19 Dec 2009
     
    @Ramos "zobaczymy z tego co wyjdzie. pogadamy o tym dopiero gdzies we wrześniu o tym projekcie. "

    i?... chyba że masz na myśli wrześień roku 2010 ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime19 Dec 2009
     
    Może trochę nie na temat, ale czy ktoś mógłby mi przypomnieć jakie jest ostatnie prawdziwe demo oraz kiedy i przez kogo napisane? (prawdziwe czyli bez intr, animek i basicowych tworów)
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Dec 2009
     
    Ilusia?