atarionline.pl Atarowe i nieatarowe newsy scenowe - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime5 Aug 2014
     
    Sliced&Diced jest na A500...! Wiem, że nie ta rozdziałka, ale shadow cluster wygląda płynniej niż w Nexusie na A1200.
    • 2: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime10 Aug 2014 zmieniony
     
    na trwającym (jeszcze) Evoke'14 zaprezentowano nowe demko na Jaguara grupy Checkpoint . Jest to chyba póki co najdłuższe demko :) na Jaguara , swoją drogą bardzo przyzwoita produkcja. Czekamy na download/video.

    oprócz tego ( a przede wszystkim ) wystawione demko
    na komputer Commodore Plus/4
    - Rocket Science grupy Bauknecht
    to prawdopodobnie kandydat do dema roku!
    Świetne demo!

    ->link<-
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Aug 2014
     
    efekty fajne, ale demo mnie meczylo- niewyrazna grafika i fatalna muzyka
    • 4:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime10 Aug 2014 zmieniony
     
    A mi się bardzo podobało. Tworzenie muzyki na Plus/4 do łatwych nie należy, bo dostępne są tylko dwa kanały dźwiękowe, do tego za pośrednictwem układu, który też obsługuje m.in. tworzenie obrazu:

    ->link<-

    Dopiero później Węgrzy opracowali do Plus/4 rozszerzenie o nazwie SID card.
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime10 Aug 2014 zmieniony
     
    Produkcja Checkpoint właśnie została dodana na pouet:

    ->link<-

    Video jeszcze nie ma, dobrego emulatora też nie więc na razie dla właścicieli skunksów ;) LSL doda video jak szybko się da (mp4 ma 400 mega).

    PS Jakby jednak ktoś chciał pobrać (video) to tutaj:

    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime10 Aug 2014 zmieniony
     
    jest już na YT. Ogólnie Jaguar to chyba ciężka platforma do dem :) Ogromne oczekiwania, a development chyba trudny.



    Na końcu jest wzmianka o SV - czyżby to zapowiedź?
    Oby! :))

    Demo na C+4 faktycznie niezłe
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Aug 2014
     
    Właśnie Jaguar nie jest taki ciężki. Ma całą masę udogodnień dla programisty, problem polega na tym, że poza firmową dokumentacją dla developerów (bardzo dobrą zresztą, zawierającą kompletną listę błędów w konsoli) wsparcie jest mizerne. Wynika to z małej popularności - wśród użytkowników, co oznacza, że ludzi bawiących się w programowanie jest jeszcze mniej. Te udogodnienia czasem trudno wykorzystać komuś, kto wcześniej po prostu robił na ST lub Falconie - po prostu filozofia konstrukcji programu jest inna, masz 3 procesory, wszystkie pracują niezależnie, musisz myśleć równolegle :) Stąd rodzą się zabawne sytuacje :) Jak już się znajdzie obyty koder, musi mieć jeszcze wsparcie w ludziach którzy to pociągną ze strony artystycznej - w sumie, kilka niebanalnych czynników które muszą wystąpić jednocześnie i cały sekret. A efekt - demo na niszową platformę i oklaski od 4 ludzi na krzyż :)
    • 8:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime11 Aug 2014
     
    No to właśnie miałem na myśli pisząc "o ciężkiej platformie do dem" :)
    A z 4 ludźmi to bym nie przesadzał - jak demo jest dobre to zyska poklask wśród sceny ogólnie (tak jak właśnie to demko na C+4 z Evoke)
    • 9: CommentAuthorRamos
    • CommentTime12 Aug 2014
     
    Pierwsza kolekcja muzyczna stworzona kawałków na 3SID:
    New Horizons: ->link<-
    Mp3 do słuchania: ->link<-

    A także
    The Tree Angel: ->link<-
    lub do słuchania
    • 10: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime12 Aug 2014
     
    To jest Atari, czy nie?
    • 11:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Aug 2014
     
    A jak temat brzmi? ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime13 Aug 2014
     
    nowa prosta prodka od heaven'a

    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime2 Sep 2014
     
    W ten weekend było dość ważne na scenie Spectrum, moim zdaniem, party Chaos Construction.
    Nie potrafię w pełni docenić produkcji na ten komputer, jednak demo compo chyba poniżej oczekiwań.
    Pierwsze miejsce jednak dość ciekawe - nietypowe.

    ->link<-
    • 14: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime3 Sep 2014
     
    Ciężko ocenić 1sze miejsce (kpacku) - to jest produkcja na Pentagram 128k, a nie normalne Spectrum.
    • 15:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime3 Sep 2014
     
    Bober - nie znam się na tym sprzęcie, ale demko w Waszym stylu :)
    Dlatego - rules!
    • 16:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime8 Sep 2014
     
    W miniony weekend odbył się Gerp 2014.

    ->link<-

    Interka (trochę bliźniacze) wystawiły dwie "wielkie" grupy - Lemon i Spaceballs.

    Jest jedna prodka na Atari ST: ->link<-
    • 17: CommentAuthorjok
    • CommentTime8 Sep 2014 zmieniony
     
    bliźniacze bo w ramach osobnego compo

    ->link<- rubber challange
    • 18:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime8 Sep 2014
     
    dzięki za info
    Mi bardziej przypadła do gustu praca SB - jak nigdy przedtem.

    Widzę, Jok, że także startowałeś :)
    Można gdzieś obejrzeć GFX'y?
    • 19: CommentAuthorjok
    • CommentTime8 Sep 2014
     
    ja od dawna jestem fanem SPB - slummy to mój idol ;) więc siłą rzeczy mi też bardziej się podoba jego intro (a na serio dlatego, że bardziej przypomina prawdziwe, nowoczesne demo - no i znakomita muza lug00bera)
    chociaż przyznaję, że technicznie paradroid wymiótł

    ja poniosłem sromotną porażkę he he ;) - serio, nie ma na co patrzeć.
    zabrałem się w ostatniej chwili - wystawiłem niedokończonego crapa i dostałem nauczkę :)
    należało się

    mam nadzieję, że nie można nigdzie zobaczyć - spróbuję dokończyć zanim wrzucą na artcity

    jedna grafa jest tu - ->link<- - 3 miejsce
    • 20: CommentAuthorjok
    • CommentTime10 Sep 2014
     
    xeen:

    1 miejsce

    2 miejsce

    3 miejsce

    4 miejsce

    5 miejsce

    6 miejsce

    6 miejsce


    ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime10 Sep 2014
     
    I miejsce - jest moc!
    A Twoja praca to gdzie? ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Sep 2014 zmieniony
     
    Joka to pewnie 3. miejsce :)
    Natomiast nie rozumiem (idei) pracy nr 2. :o
    • 23: CommentAuthorjok
    • CommentTime10 Sep 2014
     
    1 - miejsce to malmix - zresztą jeden z organizatorów - na pewno dopracowana, przyzwoita praca
    ale nie jestem fanem przerysowywania zdjęć i jakoś tego nie kupuję..

    2 miejsce - praca frosta jest o tyle ciekawe, że mogła by być spokojnie na atari (16 kolorów) technicznie jest znakomita, idea - przyznam, że też nie rozumiem :/

    3 miejsce autorem jest optic, znakomity oldschoolowy grafik, warsztatowo świetny - to akurat (zresztą sam przyznaje) nie jest najlepszy przykład jego możliwości

    swojej nie pokazałem ;P - jak pisałem nie mam się czym chwalić - póki nie wypłynie gdzieś sama to będę sobie powoli dziubał - jak skończę to wrzucę na demozoo i artcity (albo i tu) - natomiast ostatnia pokazana praca to dzieło nowego grafika z mojej grupy

    heh rozpisałem się
    • 24: CommentAuthorming
    • CommentTime10 Sep 2014 zmieniony
     
    .
    • 25: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Sep 2014
     
    • 26:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Sep 2014 zmieniony
     
    W ten weekend odbyło się polskie RW.
    W Combined demo wystawiono dwie prodki na maszyny retro (Spectrum, Amiga), które zresztą zajęły pierwsze dwa miejsca.

    W tej pierwszej palce maczał grupowy kolega - Piesiu ;) i kolega at0m.

    ->link<-

    Bardzo podoba mi się intro KK / DMA (szacun!)


    W GFX widzę (kręcącego się także koło Atari) JOKa, a w MSX scenowego kombatanta - V0yagera.

    Prodka Maq / Floppy (bardzo cenię tego kodera) - poniżej oczekiwań.
    • 27: CommentAuthorjok
    • CommentTime24 Sep 2014 zmieniony
     
    i jeszcze bardzo dobra grafa na c4+ "kręcącego się" również i po tym forum Carriona



    Znamienne jest, że oldschoolowe produkcje pozamiatały party

    1 miejsce Timmy spectrum (a właściwie timex)
    ->link<-

    (wzmiankowana grafa piesia)

    2 miejsce Sunglasses amiga
    ->link<-


    - różnica 2 punktów tylko
    na 8 dem - co jak na polskie party jest b. ładnym wynikiem
    • 28: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    Czy demo timmy chodzi tylko na timexie (np wykorzystujac hires) czy pojdzie na spectrum?
    • 29:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    Co jest na tej wzmiankowanej grafice Piesia? Jakiś wilk... na czymś/kimś? ;o
    • 30:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime24 Sep 2014 zmieniony
     
    Jok - zapodaj swoją graficzkę, co?
    :)

    edit:
    a sam podpiąłem! :)
    Bardzo ładne Jok!

    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    @jok: fantastyczna grafika! czapki z głów!
    • 32: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    @Dracon - wilkołak z takimi kuleczkami na sznurkach:)
    • 33: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    Widać Chłopaki, że nie chodzicie nocą po lesie, bo nie odróżniacie wilka/wilkołaka od niedźwiedziołaka (werebear) :P i to nie są kuleczki tylko yoyo, w dodatku aż cztery yoyo, bo jak wiadomo niedźwiedziołaki wymiatają yoyo jak nikt ;), a grafika zwie się "Yoyo Bear".

    @Wieczór - demo jest Timex only i wykorzystuje dodatkowe tryby czyli hires i multicolor (atrybuty 8x1).
    • 34: CommentAuthorjok
    • CommentTime24 Sep 2014 zmieniony
     
    dzięki

    piesiu: wilkołak.. znaczy niedźwiedziołak zacny wielce

    jeszcze w kwestii obrazka - muszę uściślić, że jestem jedynie współautorem (jak nazwa pliku wskazuje)
    to co widać to jest wersja ok. 50% - nie ma połowy elementów i poziom dopracowania detali też pozostawia wiele do życzenia

    co ciekawe Pikku mimo, że dopiero zaczyna scenową "karierę" ->link<- robi też czasem grafiki na Atari (pewnie coś będzie na SV)
    • 35: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Sep 2014
     
    misiołak
    • 36: CommentAuthorming
    • CommentTime24 Sep 2014 zmieniony
     
    .
    • 37: CommentAuthorming
    • CommentTime24 Sep 2014 zmieniony
     
    .
    • 38:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime6 Oct 2014
     
    No i mamy nową prodkę na VCS

    ->link<-

    Przy okazji jak o tym pisze - na tegorocznym Function pojawiło się kilka fajnych ćwierćkilówek - moja ulubiona konkurencja:

    ->link<-
    • 39: CommentAuthorjok
    • CommentTime6 Oct 2014
     
    całkiem fajnie wypadła na big screenie
    polecam party w berlinie - świetna impreza ...i blisko
    (przy okazji - odwaliłem misjonarską robotę namawiając ludzi na SV;)
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Oct 2014
     
    @jok: balszoje spasiba :)

    a prodka na VCS prosta, ale fajna.
    • 41:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime21 Oct 2014
     
    W miniony weekend odbył się TRSAC

    ->link<-

    Na uwagę zasługuje oldschool demo compo - co prawda proste produkcje, ale zobaczyć je warto. Zwycięzca (SNES) mi się podoba akurat najmniej, ale może to kwestia gustu (no i dodatkowych punktów za platformę). Typowa prodka SpaceBalls warta obejrzenia ze względu na Overscan i hires, do tego Focus Design w swoim stylu. FD to ciekawa grupa - spotkałem się z opinią wielu osób (i też mam taką samą), że ich produkcje mają to "Coś", ale czegoś im zawsze brakuje. Ja im mocno kibicuję zawsze i bardzo lubię muzykę z ich dzieł. Wiele osób po obejrzeniu demka FD mówi - szkoda mi tego dema - np. demko z Revision 2012 (fajna muza, fajne synchro, ale .... no czegoś jeszcze brakło ;)

    Z akcentów PL:

    Jok puścił dwie grafiki - chylę czoła za produktywność. Oby na Sv też było n>1 ;))))
    • 42: CommentAuthorjok
    • CommentTime21 Oct 2014
     
    FD wydali - jak sami przyznają dwudniową produkcję (i obiecują poprawę ;)
    Ale rzeczywiście - jest coś w tym co piszesz. Ale zawsze im b. kibicuję. Może na Kindergarden.

    LNS i SPB tym razem jednoefektowe pchełki - kontynuacja rubbercube challange (warto zwrócić uwagę na muzykę Wasp'a w 4k intrze ->link<-

    grafiki - nic specjalnego (tzn jedna to właściwie tradycyjny obraz - takie compo było) a speeda bardziej z chęci zmotywowania się do pracy ;) - ale poprawię się
    Na SV coś oczywiście szykuję (mam nadzieję, że inni też nie zawiodą i będzie wysyp prac w tym roku :)
    • 43:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime21 Oct 2014
     
    A w ten weekend jest X!
    Prawdziwe święto Commodoreowców.
    Nie mogę się doczekać - mam nadzieję na jakiegoś sensownego stream'a.

    Godziny kompotów przyzwoite - na szczęście! ;)
    • 44:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime25 Oct 2014
     
    właśnie leciało demo "RGB" by Fairlight and Offence . Jak dla mnie bomba !!!!!


    streaming: ->link<-
    • 45:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime26 Oct 2014
     
    Jakoś wczorajszego streama na scenesat odrzuciła mnie od oglądania :(
    W gfx compo zaprezentowano 17 prac - niewiele było widać.

    Jest gdzieś jakieś video nagrane w sensownej jakości z demo compo?
    • 46:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime26 Oct 2014
     
    Po obejrzeniu dema Comaland z X 2014

    WOW, just WOW!
    No nie mogę się pozbierać. Ileż tam jest drobnych smaczków.....
    Pycha
    • 47: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime26 Oct 2014
     
    A ja mam mieszane uczucia ;).
    Obejrzałem sobie, to co na YT jest (live z party, obcięte prawie przy 10 minucie). I wnioski mam takie:
    1. Przejścia - standardowo na C64 są fajne i tu też takie są.
    2. Efekty - fajowy jest sześcian zasłaniany liśćmi. Reszta - hmmm.
    3. Dłużyzny - też standard na C64 i jak zobaczyłem, że film na YT ma prawie 10 minut (jeszcze nie wiedziałem, że to obcięte) - to się lekko zniechęciłem.
    4. Rozmiar - to ma 4 dyski!!! Jakoś w treści tego nie widzę (no, może oprócz ogromniastych logosów). Nie chce mi się wnikać ile pobite kolorami grafiki na C64 zajmują.
    5. Grafika - rządzi.
    6. Muzyka - jest ok.
    7. Reasumując - demo na 4- (dłużyzny i rozmiar).
    • 48:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    Bardzo mi się podobał tańczący gostek na obrotowym czymś tam. Fajny pomysł (czy to obrotowe coś to animka?)
    Widać sporo pracy, dopracowanie. Znikanie napisów na początku - wyśmienite. Żaglówka we wnętrzu statku z efektem jak w "Rescue on fractalus" i drugie nawiązanie do ComaLight z krecikiem też niezłe. Motyw z pszczółką - uważam bardzo ciekawy. No i sowa po prostu MUSIAŁA zamrugać tymi oczami :) Takie smaczki właśnie lubię. Dla mnie ekstra produkcja. Cube zasłaniany rzeczywiście też rządzi. Plotsphery na bobslejach - dobre, ale jednak czegoś tam zabrakło - może za mało wyrazisty tor (?), nie wiem.

    Dema na c64 tyle trwają - taka konwencja bo trzeba dograć ze stacji. Nie bronię tego - po prostu tak tam jest. Może się do tego przyzwyczaiłem :) Ale przynajmniej jest to jakiś hint dla oceniających (ilość dysków) - na zlotach atarowskich nigdy nie ma informacji czy demo chodzi na 64KB czy też wymaga np. 320KB co może mieć wpływ na ocenę.
    No przynajmniej ja nigdy nie widziałem - ale "jestem tu nowy"

    Ja jestem pod wrażeniem tego dema.
    • 49: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime26 Oct 2014
     
    Mi nie chodzi o to, że dema trwają długo same z siebie, ale o to, że często nic się nie dzieje. Popatrz np. na 'uncensored' - gdzie demo w zasadzie się zaczyna w 3ciej minucie dopiero. Może faktycznie taka specyfika platformy (nie wnikałem nigdy z czego to wynika, a raz za to marudzenie zostałem na #atariscne zmieszany z błotem :) - może akurat ktoś z C64 tam był).

    Co do smaczków - masz całkowitą rację. No, ale C64 pod tym względem rozpieszcza, więc jak na tą platformę - ta produkcja trzyma dobry fason :).

    U nas informacja o zajętości jest podana pośrednio - bo powyżej 128k jest wymagany bank selector. Ale może warto do Greya/Pina uderzyć z taką propozycją. Albo po prostu przed odpaleniem dema pokazać na chwilę załączony plik tekstowy, bo tam zwykle takie informacje są (tym bardziej, że te pliki czasem swoje smaczki również mają).
    • 50:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime26 Oct 2014 zmieniony
     
    U nas informacja o zajętości jest podana pośrednio - bo powyżej 128k jest wymagany bank selector.


    w sumie - true :)