atarionline.pl Rypanie muzyki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRamos
    • CommentTime5 Aug 2009
     
    Szukam osób co mi pomogą w rypaniu muzyki z różnych dem, gier czy innych produkcji scenowych. Jeśli ktoś jest tym zainteresowany i chętnie mógłby wspomóc ASMA to zapraszam do współpracy
    Druga rzecz to szukam kodera co by napisał prostego ripera popularnych edytorów muzycznych, który by rypał muzykę z pamięci Atari.
    • 2: CommentAuthormarok
    • CommentTime5 Aug 2009
     
    "Prosty riper popularnych edytorow muzycznych" to moze byc "smart player" (cmc, mpt, tmc).
    Na razie znalazlem tylko link do dokumentacji programu, a sam program nie.

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime5 Aug 2009
     
    Sam programik jest tutaj (w załączniku). ZTCP ładuje się do dodatkowej pamięci i potrafi wyciąć pliki z CMC i MPT z podstawowej. Wczytujemy pisząc "SMART2".
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 Aug 2009
     
    Aby wyciachac msx'y z dem Gatekeepera, to w/w nie pomoze, bo autor uzywal chyba jakis wlasnych formatow (z miksowaniem sampli czy czegos w tym stylu). Osobiscie nie pomoge, bo mi wiedzy nie starcza, ale zycze powodzenia. :)
    • 5: CommentAuthorRamos
    • CommentTime6 Aug 2009
     
    Dzięki Miker za fajny program. Szkoda, że innych formatów muzycznych nie wyszukuje, ale narazie mi wystarczy.
    • 6: CommentAuthorRamos
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    Znalazłby się ktoś do napisania tego użytku na pc jak podesłał Miker? Ułatwiło by to pracę nad prostymi rypami i zaoszczędziło czas.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    Mysle, ze powinienes pogadac z Larkiem. W jego przypadku trzeba by tylko namowic go do rozszerzenia mozliwosci jego programu do wyciagania grafiki - o modul do muzyki.
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    Mimo, że muzyka i grafika w produkcjach na Atari są blisko siebie, to jednak "filozofia" szukania danych w plikach jest zupełnie odmienna. SkanAr, czyli program do wyciągania grafiki z plików na razie utknął z prostej przyczyny - brak czasu :( Mimo wszystko, mam go cały czas w pamięci i kiedyś doprowadzę do finału. Nie przewiduję jednak możliwości wyciągania muzyki tym programem. To wymagałoby trochę innego podejścia do tematu. Może kiedyś... Na razie wolę skończyć wszystkie rozpoczęte programy - wspomniany SkanAr i grę przygodową. Niestety z wolnym czasem jest tak źle, że widzę to wszystko w ciemnych barwach (tzn. pewnie nie w tym roku) :(
    • 9: CommentAuthormuffy
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    ajjj... gry nie będzie w tym roku?... :(((
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Aug 2009
     
    Larek - mimo wszystko sadze, ze latwiej Ci bedzie dodac nowa funkcjonalnosc do pewnej gotowej skorupy, w ktorej jestes posiadaniu niz komus pisac wszystko od zera.

    A termin powstania chyba nie robi roznicy. Kazdy powinien przywyknac, ze projekty hobbystyczne tego typu trwaja czasem latami... ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime8 Aug 2009
     
    @Kaz, to nie takie proste. Są różnego rodzaju dane, różnego rodzaju bajery. O ile w CMC mamy nagłówek muzyki (CMC bodajże) i nagłówek playera, w kilku innych programach podobnie - o tyle myzyka pisana przez autorskie "programy" może być nieźle zamiąchana. Oprócz tego, że dane mogą być porozrzucane po całej pamięci - to i kod playera może być zamiąchany, dodatkowo też praktycznie w dowolnym miejscu pamięci. Co więcej, playera może nie być wcale! A tak - jeśli "kod" muzyki odwołuje się bezpośrednio do POKEYa (vide muzyka Mikera w assemblerze). Więc wbrew pozorom - rypanie muzyki nie jest tak trywialne jak fontów i jak grafiki.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Aug 2009
     
    Tez prawda.

    Ale przeciez liczymy sie z tym, ze zaden program nie obejmie 100% muzyczek. Podobnie, jak nie da sie wyrypac z pliku kazdej grafiki, bo np. w niektorych programach tworzone sa programowa, wyliczane, a nie istniaja w postaci gotowych danych.

    Dlatego jezeli udaloby sie Larkowi zaimplementowac chocby podstawowe formaty, bez udziwnien - to tez byloby dobrze.
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Aug 2009
     
    Tyle, ze ten SmartPlayer Charliego byl niezly tylko do paru formatow z dawna (THETA MUSIC COMPOSER - nowszego - juz nie lapal). Przy odrobionie wiedzy wprawy mozna sobie bylo poradzic bez niego (zdarzylo mi sie wyrypac grzebiac w Qmegu/Freezerze)
    I mysle, ze 80% standardowych muzyczek (z CMC/MPT) juz zostalo w ASMIE wstawionych (z dem, gier Avalonu i spolki). Teraz potrzeba bardziej "indywidualnego" (koderskiego) podejscia. :)
    • 14: CommentAuthormarok
    • CommentTime8 Aug 2009
     
    TMC formatu nowszego, czyli 2.x gdzies z 2004 roku, czy 1.11? Jesli to drugie, to nie bardzo moge sie zgodzic. Przynajmniej nie przypominam sobie problemow (ostatnia kolekcje muzyczna Grega traktowalem SmartPlayerem i sobie radzil). Moze ktoras z wczesniejszych wersji SP nie lapala muzyczek TMC.

    W pelni podzielam natomiast stanowisko, ze muzyczki w podstawowych formatach uzywanych w Polsce (cmc, mpt, tmc) w przygniatajacej wiekszosci z dostepnych w obiegu produkcji znajduja sie juz obecnie w ASMA.

    Mysle, ze moze warto zrobic w miare aktualny wykaz produkcji z muzyczkami ktorych jeszcze tam nie ma. Bo ten w ASMA niekoniecznie jest pelny i aktualny (chociaz tego nie wiem).
    • 15: CommentAuthorRamos
    • CommentTime9 Aug 2009
     
    ASMA ma duże braki. Powodów jest kilka. Po pierwsze PG sam dobrze nie przykłada się do tego projektu, a po drugie za mało osób co chciałoby rypać muzy ze starych produkcji scenowych. Sam obecnie znalazłem około 300 nowych muzyczek co nie ma w ASMA. Powoli pracuje nad nowych update i postaram się wam w niedługim czasie zdać relacje z moich pracy. Z tego co się zorientowałem starsznie braki są w archiwum. PG twierdzi, że nie ma dużo muzczek na Atari, ale jest w dużym błędzie. Jak ktoś z was chce wspomóc ASMA to zapraszam. Liczy się choćby nawet drobna pomoc.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Aug 2009
     
    Czytelnik nadeslal mi maila z trescia dotyczaca powyzszej dyskusji:

    "O ile pamiętam, to były dwie wersje "Smarka" (jak go nazywał Charlie), jedynka faktycznie łapała tylko cmc i mpt, natomiast dwójka była bardziej rozbudowana i poza łapaniem jeszcze tmc miała inne możliwości i większą skuteczność. Cmc nie było znajdowane po nagłówku (bo ten często sobie zmieniano) tylko po strukturze danych."
    • 17: CommentAuthorRamos
    • CommentTime9 Aug 2009
     
    Jeśli ktoś posiada wersje nowszą co wrzucił Miker niech wrzuci. Bardzo by mi się przydała. Nie chce mi się ręcznie rypać kilkuset muzyczek z setek produkcji, to zajmuje sporo czasu jak się rozpacuje gdzie co i jak leży w pamięci.
    • 18: CommentAuthorRamos
    • CommentTime10 Aug 2009 zmieniony
     
    Mógłby ktoś wyrpać muzykę z tej produkcji: ->link<- i zrobić z niej sapa.
    • 19: CommentAuthormarok
    • CommentTime10 Aug 2009
     
    To nie byl trudny przypadek, ale i tak dlugo mi zeszlo z braku wprawy.
    • 20: CommentAuthorRamos
    • CommentTime10 Aug 2009
     
    dzięki
    • 21: CommentAuthorRamos
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    A moze z tym bys sobie poradził: ->link<-
    Nie chciałbyś porozpruwać parę muzyczek z kilku produkcji? Przydałbyś się w grupie ASMA :)
    • 22:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Pytanie, czy warto - to jest jakiś średniej jakości ripoff z U235 (lub jak kto woli - The Last Ninja - loader). Poza tym cała reszta już jest. Może lepiej rzeczywiście skupić się np. na kompozycjach Gatekeepera: ->link<-
    • 23: CommentAuthormarok
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Udalo mi sie odnalezc wersje 2.3 Smart Playera (Syzygy5d.atr). Wyodredniony plik dodaje do zalacznika.

    W wypadku tej malej kolekcji Smart Player nie zadzialal (byc moze robie cos niewlasciwie, a byc moze z jakis nieznanych mi wzgledow w tym przypadku udac sie nie moze).
    • 24: CommentAuthorRamos
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Dzięki Markok za Smarta.
    Co do muzy w ASMA to nie chce abyśmy wybierali która muzyka jest właściwa do archiwum. Każdy ma swój styl i każdy pisze muze jak umie. Nie chce dyskryminacji wśród muzyków. Jeśli mielibyśmy wybierać jakie muzy idą do ASMA to w archiwum było było tylko ponad 1000 kompozycji. Założeniem archiwum jest zbieranie wszystkich kompozycji z Atari i tak chce robić.
    • 25: CommentAuthormarok
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Wyciete recznie z Exotic muzyczki przekonwertowalem przy pomocy ASAP 1.2.1. Wszystkie sa w formacie cmc, wiekszosc jesli nie wszystkie podejrzewam sa juz w ASMA (dokladnie ktore nie wiem, Miker moze podpowie).
    • 26:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Aug 2009 zmieniony
     
    Wszystkie są, oprócz tej drugiej (2032e736.sap; przy czym do jej "autora" należało by dodać Michała Luberdę [Caruso] a w STIL-u wpisać że to jest ripoff z muzy do U235).
    • 27: CommentAuthorRamos
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    marok napisz do mnie na ramosc64@o2.pl pogadamy, dzięki za rypy.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Aug 2009
     
    Caruso to chyba Michał Brzezicki?
    • 29:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Aug 2009
     
    Fakt, porypało mi się, Michał Luberda to Lizard.

    Dzięki! :)