atarionline.pl Joystick PC-OPTIX SV-205 do Emulatora atari 800 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormatimati
    • CommentTime9 Sep 2013
     
    Witam serdecznie,

    Posiadam Joystick PC-OPTIX SV-205

    zainteresowanych zapraszam do aukcji

    ->link<-

    pozdrawiam
    Mateusz
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Sep 2013 zmieniony
     
    Być może to dotyczy tylko mojego egzemplarza, ale być może nie. Joystick ma problemy z centrowaniem i w trybie analogowym i cyfrowym pod Windows 98 SE, XP, 7, działał mi prawidłowo tylko w środowisku DOS. Trochę zbyt duże wychyły jak to w joystickach analogowych przeszkadzają w graniu np. w platformówki. Dobrze się grało w gry w stylu After Burner i wszędzie tam gdzie reakcja nie musi być zbyt szybka. Do nowszych komputerów potrzebna jest przejściówka gameport->USB. Nawet gdy taka przejściówka ma przełączniki różnych swoich ustawień to nadal joystick nie wyśrodkuje się prawidłowo. Ogólnie grając ma się wrażenie kręcenia kogla-mogla (ubijanie jajka z cukrem). Jak nie masz żadnej innej opcji to można się skusić.
    • 3: CommentAuthorpyta
    • CommentTime4 Oct 2013
     
    Gdzieś posiadam identyczny Joystick i myślałem, aby przerobić go do Atari (kolorystycznie nawet lepiej to wygląda od Atarowskich), zaletę ma taką, że jest optyczny i może działać jako analog, więc ciężko będzie go uszkodzić. Dużo w życiu nie używałem tego Joysticka, jednak gdzieś mam dyskietkę do kalibracji (DOS), gdyby była komuś potrzebna.