atarionline.pl IK i WKC - pełne wersje plikowe - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpavros
    • CommentTime26 Sep 2013 zmieniony
     
    Opracowałem nieco ulepszone wersje gier International Karate (IK) i World Karate Championship (WKC). Najważniejszą zmianą jest to, że są one teraz wersjami plikowymi i jednocześnie zawierają wszystkie 7 scenerii. Wiem, że istniały wcześniej dwie wersje plikowe WKC ale miały one pewne wady - jedna wymagała 130XE a druga miała uszkodzony dół ekranu i nie wyłączała dźwięku na czas podmiany scenerii.
    Oto czym cechują się ulepszone wersje plikowe:
    - wymagany rozmiar RAM to 64k (wersje dyskowe wymagały tylko 48k dzięki czemu działały również na Atari 800),
    - maksymalne dopuszczalne MEMLO to $2E00, dzięki czemu gry powinny ruszyć pod każdym DOSem,
    - dane graficzne scenerii spakowane exomizerem i przechowywane w pamięci pod OS ROM,
    - kod gry spakowany exomizerem,
    - dołączone oryginalne ekrany ładowania (w przypadku IK dodana informacja o zmnianie prędkości gry klawiszami X i 1-4),
    - sprawdzanie rozmiaru pamięci RAM, MEMLO, obecności BASICa lub innych cartridge'y a komunikaty błędów wyświetlane w sposób identyczny jak w wersjach oryginalnych (choć jest ich więcej a niektóre mają nieco zmienioną treść),
    - wykrywanie systemu video (PAL/NTSC) i dostosowanie do niego ustawień, dzięki czemu gry działają z właściwą prędkością w każdym systemie,
    - możliwość zmiany ustawień dla systemu video na niewłaściwe (dla przyzwyczajonych do spowolnionego WKC w PAL lub przyspieszonego IK w NTSC) przy pomocy klawisza V w dowolnym momencie oraz możliwość przywrócenia właściwych ustawień przez Control-V,
    - poprawna obsługa remisu w przypadku walki dwóch graczy - sędzia wypowiada komunikat "DRAW" (remis) a walka nie urywa się.
    Oba pliki są intensywnie przetestowane, ale gdyby jednak udało się jeszcze znaleźć jakieś błędy to proszę o ich zgłaszanie.

    Edit (2013.09.30 10.20): Podmieniłem wkc.xex. Poprawiony został obrazek widoczny podczas ładowania gry. Defekt zauważył Tezz. Plik powstał na WAP-NIAKu w piątek 27.09.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Sep 2013
     
    Wielkie dzięki pavros :) Potestujemy na Sikoriadzie.
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Sep 2013
     
    A to już dziś;)
    • 4: CommentAuthorpavros
    • CommentTime27 Sep 2013
     
    Link do nowinki na głównej stronie.
    • 5: CommentAuthorpavros
    • CommentTime30 Sep 2013
     
    Podmieniłem wkc.xex (patrz post 1). Poprawiony został obrazek widoczny podczas ładowania gry. Defekt zauważył Tezz. Plik powstał na WAP-NIAKu w piątek 27.09.
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime30 Sep 2013
     
    Podmieniłem też w nowince - thx
    • 7: CommentAuthorpavros
    • CommentTime30 Sep 2013
     
    Dzięki xeen!