atarionline.pl GamePad problem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorScalak
    • CommentTime9 Aug 2009 zmieniony
     
    Postanowiłem sobie zrobić tę prostą protezę ->link<- umożliwiającą podpięcie dżoja poprzez pada. Kupiłem najtańszy pad w sklepie i zabrałem się do pracy. Niestety okazało się, że tylko dwa kierunki i fire są uzyskiwane w nim poprzez zwarcie do masy a pozostałe dwa już nie :( Podłączyłem je zatem pod opcje (też uzyskiwane przez zwarcie do masy) z myślą, że w kalibracji "Game Controls" Win XP ustawie je jako kierunki. Niestety :( Również w Atari800Win nie ma możliwości definiowania mapy pada (tylko klawiatury).
    Czy zna ktoś jakiś sterownik czy tez inny sposób umożliwiający zmapowanie całego pada tak jak się nam podoba?
    • 2:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime9 Aug 2009
     
    Cześć Maciek! Co ty robisz taką późną nocą przy kompie ? :-) Co do tematu: czy przy wyborze klawiatury emulator nie reaguje czasem na naciśnięcie przycisków pada jak na naciśnięcie klawiszy ?
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Aug 2009 zmieniony
     
    Tu było o przeróbkach pada i joya: ->link<-




    Może teraz już powymyślali nowe pady, gdzie takie podłączenie nie jest możliwe. Ja na szczęście jeszcze z takim się nie spotkałem :)
    • 4: CommentAuthorScalak
    • CommentTime9 Aug 2009
     
    niestety Arku pad firmy e5 tylko dwa kierunki uzyskuje przez zwarcie do masy...

    Cześć Marcin! Nie taka późna ;) Jeśli zaś pytasz o opcję Input -> Joysticks -> Keyset to niestety nie... Zapewne dla twórcy dodanie tej opcji to 5 min no ale cóż :(
    • 5: CommentAuthorScalak
    • CommentTime9 Aug 2009
     
    dziękuję za pomoc! Programik Xpadder rozwiązał problem.
    • 6:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime9 Aug 2009
     
    Rzuć okiem, czy przypadkiem w punkcie trzecim nie ma rozwiązania pierwotnego problemu ->link<-
    Xpadder umożliwia podmapowanie kilku wirtualnych kontrolerów pod jednego fizycznego pada, więc mógłbyś wykorzystać pada do zrobienia przejściówki na 2 joye.