atarionline.pl Zamienię cartrige Night Driver prawdopodobnie do 2600 na cart do 800xl/65xe - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoravionik
    • CommentTime22 Oct 2013
     
    Witajcie serdecznie, to mój pierwszy post aczkolwiek trochę już tu buszuję.

    Jak w temacie. Zakupiłem na aukcji 3598137756 paddle i carta CX2633(potraktowałem go jako bonus :). Niestety cart nie pasuje do sprzętów z mojej kolekcji tj. 800xl i 65xe. Z chęcią zamienię na coś co będzie kompatybilne z moimi maszynami.Możliwa dopłata z mojej strony. Oprócz tego poszukuję:
    - kabel zasilający atarynki z wtyczką (aby przystosować zasilacz atx)
    - kabel zasilający amigi 500/600 z wtyczką (ten sam cel tylko marka inna)
    - rozważę oferty na jakieś tani upgrade którejś z moich maszyn.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Oct 2013
     
    Tak nawiasem mówiąc zasilacz ATX do Atari to tak trochę z grubej rury :)
    Mam fajne zasilacze do Atari - 5V 3A impulsowe małe i lekkie - 40 zł z wysyłką.
    • 3: CommentAuthorBas
    • CommentTime23 Oct 2013
     
    A ja mam oryginalny sprawny zasilacz do Amigi 500 jak chcesz to sprzedam za 55 zł z wysyłką.
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Oct 2013
     
    Na efunzine mamy zasilacze amigowe ->link<- Tanio tam nigdy nie było.
    • 5: CommentAuthoravionik
    • CommentTime23 Oct 2013
     
    Te kabelki z wtyczkami traktuję jako ewentualną dodatkową transakcję. Do prawie każdego komputera z posiadam oryginalny zasilacz. Najbardziej interesuje mnie wymiana carta :) Cart nie musi być ładny. Może być podróba.

    @jhusak: Docelowo chcę mieć jeden zasilacz do wszystkiego: atari, amiga, c64,zabawki pegasus i nawet wzmacniacza słuchawkowego. Wiem, Wiem.. do C i pegaza potrzebne trafo na 9VAC (chyba że ktoś potwierdzi, że służy mu jakiś czas bezawaryjnie dodany stabilizator do atx - bo takiej nowiny nie znalazłem)
    • 6: CommentAuthorgrzegorzp
    • CommentTime24 Oct 2013
     
    Avionik - ja mam taki zasilacz. Po prostu dodałem na linie 12V prosty stablilizator na 9V (działa bezproblemowo z C64, Spectrum i innych, które potrzebują 9v). Również przy obciążeniu samego 5V zasilacz spokojnie daje radę.
    P.S. wtyczki pasujące do Atari możesz kupić np.: na TME
    P.S.2. jak znajdziesz mały (slim) zasilacz ATX to zmieścisz go do obudowy zasilacza od Amigi (ja tak mam) wygląda całkiem schludnie.
    • 7: CommentAuthoravionik
    • CommentTime24 Oct 2013
     
    @grzegorzp: Super! Resztę już ogarnę :)

    Rozszerzę zakres rzeczy, na które wymienię carta:
    - książki po polsku o tematyce "pierwsze kroki z małymi atari".