atarionline.pl Elvira 1 &2 na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorrako
    • CommentTime10 Aug 2009
     
    Ktoś zna czeski??

    Elvira byla zpracována také na Atari ST. Bohužel se mi dosud nedostala do ruky, ale pokud budete mít nějaký tip, kde ji sehnat a na jakém emulátoru bych ji mohl zprovoznit, neváhejte napsat, jistě toho rád využiji a podělím se s dalším srovnáním.

    Škoda jen je, že se Elvira ani v jedné verzi neobjevila již na Atari XE. Chápu, že sláva Atari byla v 90. letech už zažehnána, ale předpoklady Atárka jsou neméně vhodné pro tvorbu tohoto skvostného a rozsáhlého projektu, jakým byla dvojice Elvira 1 a Elvira 2.
    • 2: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime10 Aug 2009
     
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    • 4:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Po polsku to będzie brzmiało mniej więcej tak:

    Elvira była napisana także na Atari ST. Niestety, nadal nie wpadła mi w ręce, ale jeśli masz wskazówkę gdzie ją zdobyć i na jakich emulatorach działa, to nie wahaj się do mnie napisać, z pewnością jak to wykorzystam to podzielę się uwagami(?).

    Skoda tylko, że Elvira w ani jednej wersji nie powstała na Atari XE. Rozumiem, że popularność Atari już w latach 90-tych była na wygaśnięciu, ale Atarka nadal nadaje się do realizacji tego starego lecz popularnego projektu, jakim była seria Elvira 1 i Elvira 2.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Uwaga, moja pierwsza proba tlumaczenia z jezyka czeskiego, nie bijcie mnie koledzy z Czech i Slowacji, jesli cos jest nie tak! :)

    "Elvira powstała także na Atari ST. Niestety, nigdy nie wpadła mi w ręce, ale jeśli będziecie wiedzieli, skąd ją ściągnąć i na jakim emulatorze mógłbym ją uruchomić nie wahajcie się napisać, z pewnością wykorzystam to i podzielę się kolejnym porównaniem.

    Szkoda tylko, że Elvira w żadnej wersji nie pojawiła się na Atari XE. Rozumiem, że popularność Atari w latach 90-tych już minęła, ale konstrukcja Atari również nadaje się do realizacji takiego projektu jak para gier Elvira 1 i 2."
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Pewnie, ze szkoda. Ta gra ("jedynka") zrobila na mnie wielkie wrazenie, gdy ja widzialem po raz pierwszy (gielda komputerowa) - na Amidze. Miala klimat, doskonala (jak na swoje czasy) grafike no i potrafila postraszyc. :)
    Zdaje sie, ze zrobiono na C64 czesc druga (tylko) w wersji dyskowej.
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    Ja widziałem wersję na ST i faktycznie była fajna, a zagrywał się w nią mój sąsiad. Chyba on ma te dyskietki do dziś.
    • 8: CommentAuthorirwin
    • CommentTime11 Aug 2009
     
    @Dracon - Na C64 są trzy Elviry - wersja Arcade, oraz obie rpg/przygodówki tj Elvira: Mistress of the Dark oraz Elvira II: The Jaws of Cerberus. Naprawdę znakomite gry, choć trochę zmienione w stosunku do wersji z 16 bitowców - ale nieznacznie. Grafika jest znakomita, a gry zajmują zdaje się po 3 dwustronne dyskietki.
    • 9:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime12 Aug 2009
     
    Jak jeszcze aktualna: 2 jest na atarimanii (wersja ST): ->link<- - do jedynki nie mają dumpa.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Aug 2009 zmieniony
     
    Elvira jest tu (zarowno wersja Elvira - Mistress of The Dark jak i Elvira The Arcade Game):

    ->link<-

    To z plikow podeslanych przez kolege Cavoxa do powstajacego dzialu ST.
    • 11: CommentAuthorRYSIEK_M
    • CommentTime13 Aug 2009
     
    • 12:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime13 Aug 2009
     
    Widzę Kaz, że mnie zdublowałeś z tym tłumaczeniem :)) A swoją drogą podobnie Ci wyszło.