atarionline.pl Filmoteka - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Aug 2009
     
    Mamy juz napisy do filmu "The King of Kong", kolega Wieczor tlumaczy teksty przygtowane w odpowiedzi na ten film przez Waltera Daya. Do tego kolega Amun-Ra zabral sie za tlumaczenie ze sluchu filmiku dokumentalnego o Atari. Jest szansa na stworzenie malej filmoteki - zbioru dzielek, ktore prezentuja swiat gier, starych komputerow, w pierwszej kolejnosci Atari, i wszelkie zwiazane z tym tematy.

    Czego potrzeba?

    1. Jezeli slyszeliscie o jakims filmie dokumentalnym z powyzszych dziedzin - prosimy o namiary. Scalak znalazl juz kolejny nie tlumaczony film: "Chasing Ghosts - Beyond The Arcade" z 2007 roku. Ja mam oprocz wspomnianego filmu o Atari - wywiad z Nolanem Bushnellem.

    2. Jezeli sa jakies tlumaczenia do nich - obojetnie w jakim jezyku, to rowniez poprosimy. Dlaczego w dowolnym jezyku? Bo jedna z najbardziej meczacych czynnosci, zupelnie niezaleznych od tlumaczenia, jest ustalanie timingu (pozycjonowanie) napisow - i tutaj nawet napisy po chinsku ulatwiaja sprawe.

    3. Jezeli ktos chcialby sprobowac swoich sil w tlumaczeniu ze sluchu albo z napisow - tez prosimy o informacje. Nawet polowiczna praca, czesciowe tlumaczenie posunie sprawy do przodu. Bo jedna osoba prztlumaczy kawalek, druga pociagnie to dalej... az do szczesliwego finalu.
    • 2: CommentAuthorScalak
    • CommentTime12 Aug 2009 zmieniony
     
    do kompletu Frag - ->link<-
    • 3: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 Aug 2009
     
    Kiedyś oglądałem całą serię dokumentów o starych grach i Atari, dostępną chyba na CCOnline. Miałem je wszystkie zgrane na CD, ale nie mogę tych CD znaleźć. Może przy przeprowadzce poszły się kochać...
    Na youtube da się znaleźć kilka filmów np:


    Polecam szczególnie świetnie zrobiony dokument o Tetrisie:


    oraz "Battle For Santa's Software"


    Świetne są też reklamy starych gier :)


    Lista filmów, którymi warto się zainteresować jest tutaj (+ sporo innych w komentarzach):
    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime12 Aug 2009
     
    Film o tetrisie był kiedyś nadawany w polskiej TV (nie pamiętam, ale albo drugi program albo Polsat) - może ktoś ma nagrane po polsku, bo nie ma sensu "powtarzać" tłumaczenia?
    • 5: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Aug 2009
     
    Tłumaczenie już niedługo. A jeśli chodzi o reklamy gier - mój absolutny numer jeden :))))

    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Aug 2010
     
    Bas zarzucil na nasz kanal wideo na Vimeo odcinek "Sondy" Kurka i Kaminskiego, w ktorym widac Atari ST. Jest to odcinek 457 emitowany 2 marca 1989 roku, na temat technik drukowania i desktop publishing:



    Komputer Atari dostarczony z PZ Karen (pytanie: jak sie nazywa czlowiek, ktory siedzi przy Atari?), z wymieniona stacja dyskow (naped ZIP?). Co ciekawe, prezentowany potem pecet takze ma GEM jako system operacyjny.

    Dzieki Bas za upload.
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Aug 2010
     
    jaka klimatyczna muzyka przygrywa podczas opisywania, jak ktoś ma maszynę czasu to się zabieram
    • 8:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime11 Aug 2010
     
    Jesli chodzi Ci o te elektroniczne kawalki, to jest to Claude Larson. Płyty tego wykonawcy piekielnie trudne do znalezienia gdziekolwiek, ale jakby coś to walcie do mnie :). Nabyłem kiedyś drogą kupna kilka w odległym japońskim sklepie z mp3 ....
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Aug 2013
     
    Wieczor - i co, udalo sie z tlumaczeniem? :D
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Aug 2013
     
    Jezu, zdążyłem zapomnieć :) Teraz muszę ten list odnaleźć i w końcu to zrobić .... :))))))
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Aug 2013
     
    He he, nie przejmuj sie, ja tez zapomnialem. Ale przegladajac forum - wpadlem na ten watek :)
    • 12: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Aug 2013
     
    Chyba przegląd rocznicowy robiłeś bo dokładnie co do dnia 4 lata minęły od tego posta :)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Aug 2013
     
    Przypadek, ale widac jakis nieprzypadkowy :)
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime12 Aug 2013
     
    Zrobię... Wszystko zrobię... Zaraz jak tylko wrócę ze Szczecina :)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Feb 2018
     
    Tak a propos historii z filmu "King of Kong", jest dalszy ciąg:

    ->link<-